[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 461
93 463
113
Persze, csak ugyanannyi pénzből lehetne már kis drónokkal valami K+F is. Nem gond, nekünk saját pisztoly, puska kell, mert az kovbojosabb! Sok kis szarul költött összegből jön az össze, hogy nincs ami kellene. De lesznek haza gyártású fegyverrel huszáraink!
A helyzet az, hogy a hazai drónfejlesztés is zajlik.
A Protar légvédelmi célrepülőgép fejlesztése Magyarországon I. rész
A Protar légvédelmi célrepülőgép fejlesztése Magyarországon II. rész
A Protar légvédelmi célrepülőgép fejlesztése Magyarországon III. rész
Illetve lesz öngyilkos dróngyártás is.

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
És honnan tudod hogy az nincs? A piros drónra is adtak lóvét. Ja hogy infó nélkül jó hőbölögni.
Avagy biztos felesleges is lenne az 10+ mérnök arra a témára, ami perspektivikus, jobb a piacról könnyen beszerezhető témára költeni.

A helyzet az, hogy a hazai drónfejlesztés is zajlik.

Illetve lesz öngyilkos dróngyártás is.

Lesz lesz lesz! Csakazért is lesz! Ameddig az adófizetőknek pénze lesz!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and SilvioD

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 024
2 905
113
Ok. de a tízszer több is még bőven az aprópénz kategória. Szerintem egy nagy költségvetésű rendszer, simán elbír néhány olyan projektet, ahol nagy a kockázat de nagy a nyereség reménye is. Azt elfogadom, hogy a te piacismereted alapján ebben nincsen meg a nagy nyereség reménye (nyereség alatt nem csak a pénzt kell érteni), de igen is helyük van a manapság startupnak nevezett dolgoknak is. Nyilván nem arra kell alapozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 895
123 214
113
Ok. de a tízszer több is még bőven az aprópénz kategória. Szerintem egy nagy költségvetésű rendszer, simán elbír néhány olyan projektet, ahol nagy a kockázat de nagy a nyereség reménye is. Azt elfogadom, hogy a te piacismereted alapján ebben nincsen meg a nagy nyereség reménye (nyereség alatt nem csak a pénzt kell érteni), de igen is helyük van a manapság startupnak nevezett dolgoknak is. Nyilván nem arra kell alapozni.
Inkább kiadok több pénzt a tudásért amivel megspórolok 10 év szenvedést és helyben toporgást amire gyorsabban tudsz alapozni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 112
15 720
113
Az a baj, hogy a hadiipar fejlesztés az ország védelmi képességeinek kialakításának fölé van rendelve. Csak ezzel az irányvonallal nagyon rá lehet baszni és nem úgy néz ki, hogy az idő nekünk dolgozik.
Szerintem sem időben sem anyagilag nem éri meg és igazából különösebb haszna nincs a kézifegyver fejlesztésnek. A távlati haszon esélye a telített és szűkülő piacok miatt csekély rövid távon meg egyértelműen előnytelen az egész.
Túl sok a tanulópénz igazából eredménytelenül.

én csak azt nem értem mi tart ennyi ideig egy gépkarabély megalkotásábann.

Kopizznak le egy létező és jól bevált fegyvert, vagy vegyenek meg egy licenszet. Amúgy is nagy a haverság az RM-el, vegyék meg az ő karabályukat amit az AUG-vól fejlesztettek a Steyer-el.

Én mondjuk továbbra is valami jobbfajta AK verziót prefrálnék (észrevettétek, hogy az ukránoknál már régen lehetett látni, hogy a gyalogság nyugati fegyverekkel harcolna, szinte mindenkinél AK van?)
A Joshua MK5 egész szimpi, vagy beszéljenek Bibivel a Galil-ról.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 895
123 214
113
Amúgy is nagy a haverság az RM-el, vegyék meg az ő karabályukat amit az AUG-vól fejlesztettek a Steyer-el.
Na az baszna be.

Amúgy mi tart eddig? Hány év telt el az AK-12 bejelentése és rendszerbe állása közt és hányszor mentek vissza tervezőasztalra?
Annyira nem egyszerű...
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 895
123 214
113
Nincs jó véleményed a cuccról?

Ha jól tudom lényegépen egy hagyományos felépítésű AUG.
Van egy normálisan működő gépkarabélyunk ami egykét minimál reszeléssel (amit a csehek meg is tettek most az ukrán tapasztalatok alapján) teljesen ellátja a feladatát minek keresgéltek máshol?
Nem értem ezt a nyüglődést.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 625
8 256
113
Ha már mindenáron magyar kézifegyvert akarunk, és tudjuk, hogy a CZ-ből van pisztoly, géppisztoly, gépkarabély, battle rifle, illetve van Unique Alpine mesterlövészpuska, de nincs LMG, és a seregnek alig van M249-ese, miért nem mentünk rá kizárólag arra?
És ha már kell LMG, miért nem lehetett lemásolni egy bevált modellt?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Ha már mindenáron magyar kézifegyvert akarunk, és tudjuk, hogy a CZ-ből van pisztoly, géppisztoly, gépkarabély, battle rifle, illetve van Unique Alpine mesterlövészpuska, de nincs LMG, és a seregnek alig van M249-ese, miért nem mentünk rá kizárólag arra?
És ha már kell LMG, miért nem lehetett lemásolni egy bevált modellt?
Tudod léteznek ilyen úri hóbortok, hogy szellemi tulajdon védelme és hasonlók.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 977
30 227
113
Ha már mindenáron magyar kézifegyvert akarunk, és tudjuk, hogy a CZ-ből van pisztoly, géppisztoly, gépkarabély, battle rifle, illetve van Unique Alpine mesterlövészpuska, de nincs LMG, és a seregnek alig van M249-ese, miért nem mentünk rá kizárólag arra?
És ha már kell LMG, miért nem lehetett lemásolni egy bevált modellt?
Mert nem éri meg 1000 db-ért kifejleszteni egyet inkább meg kellet volna venni ezt és legyártani az Arzenálba

Vagy ezt:
Heckler_%26_Koch_MG5.jpg


És nem kellet volna évek elszarni...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Neked mint állampolgárnak is ennek kéne lennie, mert fegyvergyár még nem állított meg támadást (bár én nem tartok ilyesmitől).
Neked - meg minden katonának - meg az lenne az érdeked, hogy minél nagyobb sorozott haderő álljon mögöttetek, 3 gyengén feltöltött dandár profi haderő SEMMIT nem állít meg. 'Oszt mégsem kampányolsz bőszen amellett.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
2:05-től 3:18-ig magyarázza a visszarugás lényegét, magyarán, hogy a toklemez hátsó részének nekiütköző zárszerkezet okozza döntően. Én ezt a következtetést csak a videókat nézve le tudtam vonni. ;)
Akkor gondolom egy forgó-tolózáras puskának már nincs is visszarúgása...
 
  • Imádom
Reactions: J.G.