[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 713
113
Háát ha tényleg csak visszatértünk a Zrínyiben foglalt eredeti 3 dandáros rendszerhez, akkor azért az nem annyira megugorhatatlan.
Tudtommal soha nem tértünk le róla ez a 3dandar az alap egy ekkora orszagnak… de meg az egy is nehezen alakul főleg úgy hogy most nincs szándék komoly pénz költesre mert durván túl becsülték az idei bevételeket…
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Az h elkezded szàmolni a zászlóaljainkat akkor gyorsan kijön, hogy a dandárokban van.
Amikor elkezdtük a bulit, akkor volt 5db lövész zl. Ha ahhoz hozzáadsz +5-öt, akkor az már egy kicsit sok 3 dandárnak, ha azt vesszük, hogy ebből a 10-ből csak kettőt visz el Tata.
Azzal meg hogy beszálltunk a Fanterbe, nyilvánvaló, hogy nem egy hk. zászlóaljjal számolnak, hanem minimum 3-mal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Amikor elkezdtük a bulit, akkor volt 5db lövész zl. Ha ahhoz hozzáadsz +5-öt, akkor az már egy kicsit sok 3 dandárnak, ha azt vesszük, hogy ebből a 10-ből csak kettőt visz el Tata.
Azzal meg hogy beszálltunk a Fanterbe, nyilvánvaló, hogy nem egy hk. zászlóaljjal számolnak, hanem minimum 3-mal.
A fanterrel egyelőre a kutya nem számol.
A teljes dandársághoz mindenhonnan hiányoznak zászlóaljak.
Nézd meg az egyes dandárok oldalait mennyi zászlólaj van.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 713
113
A fanterrel egyelőre a kutya nem számol.
A teljes dandársághoz mindenhonnan hiányoznak zászlóaljak.
Nézd meg az egyes dandárok oldalait mennyi zászlólaj van.
Azse segít a toborzás van hogy meg azt + nehanyatse híztak nyilvánosságra legalább had épüljön be a köztudatba hogy igen lesz itt meg ha később is
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
A fanterrel egyelőre a kutya nem számol.
A Honvédség miért számolna? Nem ők szálltak be a fejlesztési programba.
Nekik azzal kell számolni, amijük van. A Fanter meg még nincs.
A teljes dandársághoz mindenhonnan hiányoznak zászlóaljak.
Nézd meg az egyes dandárok oldalait mennyi zászlólaj van.
Valamit rosszul írtam?
Amikor elkezdték az egészet 5 lövész zl. volt papíron. Erre húzták a +5 -ös lapot.
Én nem a Honvédség jelenlegi hiányosságairól írtam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
A Honvédség miért számolna? Nem ők szálltak be a fejlesztési programba.
Nekik azzal kell számolni, amijük van. A Fanter meg még nincs.

Valamit rosszul írtam?
Amikor elkezdték az egészet 5 lövész zl. volt papíron. Erre húzták a +5 -ös lapot.
Én nem a Honvédség jelenlegi hiányosságairól írtam.
A +5-az úgy +5 hogy java kiegeszítés és egy kis többlet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 505
14 669
113
Amikor elkezdtük a bulit, akkor volt 5db lövész zl. Ha ahhoz hozzáadsz +5-öt, akkor az már egy kicsit sok 3 dandárnak, ha azt vesszük, hogy ebből a 10-ből csak kettőt visz el Tata.
Azzal meg hogy beszálltunk a Fanterbe, nyilvánvaló, hogy nem egy hk. zászlóaljjal számolnak, hanem minimum 3-mal.
8 èv alatt csak a 2glz lett feltámasztva.
Lètszám meg mèg nem igazán van.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
A +5-az úgy +5 hogy java kiegeszítés és egy kis többlet.
De ennek azért nem sok értelme lenne. A +5 az 5 új lokáció kapcsán jött szóba.
Ebből jelenleg 1 valósult meg (ugye a tatai 2.).
A +4 lokáció nekem csak úgy jön ki, hogy a már meglévőket is mind szétszórják. Ez meg szerintem hülyeség. Így is már csak Hódmezőn van egy helyen 2 lövész zászlóalj.
Tételezzük fel (csak löv. zl.-akról beszélünk), hogy Tatán marad 1, Kaposvár 1, Debrecen 1, HMV 2, ha ehhez veszünk még 4zászlóaljat, az akkor is 9 lenne.
Nem gondolom, hogy egy dandárban 3-nál többel kalkuláltak volna. Ez így nekem 8-ra jön ki, nem 9re.
Tehát kell kapnia Debrecennek maximum 2 zl.-at (most hagyjuk a lokációkat). Hódmezőnek meg max. egyet. Hová kerül akkor a 4.?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
De ennek azért nem sok értelme lenne. A +5 az 5 új lokáció kapcsán jött szóba.
Ebből jelenleg 1 valósult meg (ugye a tatai 2.).
A +4 lokáció nekem csak úgy jön ki, hogy a már meglévőket is mind szétszórják. Ez meg szerintem hülyeség. Így is már csak Hódmezőn van egy helyen 2 lövész zászlóalj.
Tételezzük fel (csak löv. zl.-akról beszélünk), hogy Tatán marad 1, Kaposvár 1, Debrecen 1, HMV 2, ha ehhez veszünk még 4zászlóaljat, az akkor is 9 lenne.
Nem gondolom, hogy egy dandárban 3-nál többel kalkuláltak volna. Ez így nekem 8-ra jön ki, nem 9re.
Tehát kell kapnia Debrecennek maximum 2 zl.-at (most hagyjuk a lokációkat). Hódmezőnek meg max. egyet. Hová kerül akkor a 4.?
Tatànak hàny zászlóaljnak is illene lennie ?
Meg debrecennek?

Azért mondom a jelenlegiek feltöltése teljesre +egy kicsi.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
De nem jól számolsz. A pct osztály az plusz
Miért lenne plusz?
Nem kötekszem, csak nem értem.
A dandárnak alapja lenne 1hk. zl. + 3 löv. zl. + a tüzérség, + a logisztika + a műszaki alegység, + a törzs (a légvédelem az más lapra tartozik ugye). Tatán ehelyett van 1 hk. zl. + 1 pct. o. + 2 löv. zl. + tüzér o. . Ez szerintem teljesen rendben van.
Ha hk dandár lenne, akkor meg lenne 2 hk. zl. + 2 löv. zl. A lényeg a minimum 4 harcoló alegység.
OK, van olyan, hogy a NATO-n belül már 3 harcolót is dandárnak hívnak, de naaa...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 279
79 003
113
Miért lenne plusz?
Nem kötekszem, csak nem értem.
A dandárnak alapja lenne 1hk. zl. + 3 löv. zl. + a tüzérség, + a logisztika + a műszaki alegység, + a törzs (a légvédelem az más lapra tartozik ugye). Tatán ehelyett van 1 hk. zl. + 1 pct. o. + 2 löv. zl. + tüzér o. . Ez szerintem teljesen rendben van.
Ha hk dandár lenne, akkor meg lenne 2 hk. zl. + 2 löv. zl. A lényeg a minimum 4 harcoló alegység.
OK, van olyan, hogy a NATO-n belül már 3 harcolót is dandárnak hívnak, de naaa...
A tüzérosztály nem helyettesít lövészzászlóaljat. Egy nehéz gépesített löveszdandár minimum 1 hk zászlóalj és 3 lövészzászlóalj.