[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 936
32 792
113
Az élő nyelvnek az az ismérve, hogy folyamatosan fejlődik, ha ez nem lenne akkor holt nyelv lenne...
Megszűnt az elnevezés és zászlóalj lett/lesz helyette.
Az osztály megjelölés tartalmi különbbséget jelentett a zl-hoz képest.
Mint irtam,az egynemű ejtőernyős zl,az felderitő zl néven futott.
Szerintem ha az általam irt módon úgy megnöveljük a felderitő alegységet,és plusz feladatot is adunk néki (elsőlépcsős deszantátkelő,hidfőfoglaló,előőrs),akkor nem ördögtől való a "sima" felderitő zl-hoz képest az osztály megnevezés elővétele a naftalinbol.Jelezvén ezzel,hogy egy kibővitett feladatkörű és állományú elem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 748
122 507
113
Az osztály megjelölés tartalmi különbbséget jelentett a zl-hoz képest.
Mint irtam,az egynemű ejtőernyős zl,az felderitő zl néven futott.
Szerintem ha az általam irt módon úgy megnöveljük a felderitő alegységet,és plusz feladatot is adunk néki (elsőlépcsős deszantátkelő,hidfőfoglaló,előőrs),akkor nem ördögtől való a "sima" felderitő zl-hoz képest az osztály megnevezés elővétele a naftalinbol.Jelezvén ezzel,hogy egy kibővitett feladatkörű és állományú elem.
Ezt értem ettől függetlenül MÁR nem így van.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 335
79 160
113
Az osztály megjelölés tartalmi különbbséget jelentett a zl-hoz képest.
Mint irtam,az egynemű ejtőernyős zl,az felderitő zl néven futott.
Szerintem ha az általam irt módon úgy megnöveljük a felderitő alegységet,és plusz feladatot is adunk néki (elsőlépcsős deszantátkelő,hidfőfoglaló,előőrs),akkor nem ördögtől való a "sima" felderitő zl-hoz képest az osztály megnevezés elővétele a naftalinbol.Jelezvén ezzel,hogy egy kibővitett feladatkörű és állományú elem.
Butaságot beszélsz, le vagy maradva. Jó lenne, ha ezt elfogadnád.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 936
32 792
113
Ezt értem ettől függetlenül MÁR nem így van.
Amig nincs a tartalomnak megfelelő alakulatunk,addig felesleges is elővenni a jelzőt a naftalinbol.
Butaságot beszélsz, le vagy maradva. Jó lenne, ha ezt elfogadnád.
Te viszont nem érted,hogy MIÉRT érdemes elővenni a megnevezést.

Viszont sokkal érdekesebb lenne a MEGNEVEZÉSE helyett a FELÉPITÉSÉRŐL,FELSZERELÉSÉRŐL és FELADATÁROL eszmecserét folytatni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 936
32 792
113
Utána sincs nagyon, kihalt a szaknyelvből és teljesen idegenen hat a mai szaknyelvet használóknak. Nem értem miért nem tudod ezt elfogadni.
Jó,akkor nevezzük cavarly zl-nak.Bár azt nem tudom,hogy miért angolszász,egyébként szintén (sőt,jobban) anakronisztikus megnevezést kéne inkább használnuk,de mind1.Merthogy ők a lovassági jelzővel illetik a portyázó-előőrs feladattal kibővitett alakulatot a simán felderitő(recce) alegységtől való megkülönböztetésre.
Még1x.Megnevezése helyett érdekesebb a szervezete,felszerelése és feladatköre.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 763
34 964
113
Jó,akkor nevezzük cavarly zl-nak.Bár azt nem tudom,hogy miért angolszász,egyébként szintén (sőt,jobban) anakronisztikus megnevezést kéne inkább használnuk,de mind1.Merthogy ők a lovassági jelzővel illetik a portyázó-előőrs feladattal kibővitett alakulatot a simán felderitő(recce) alegységtől való megkülönböztetésre.
Még1x.Megnevezése helyett érdekesebb a szervezete,felszerelése és feladatköre.
tökmind1 nem ha lenne ilyen úgyis huszárok lennének.... ezen tök fölösleges pörögni (igazából más szóba sem jöhetne) mi legyen a ne...HUSZÁR...ve (?)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 335
79 160
113
Amig nincs a tartalomnak megfelelő alakulatunk,addig felesleges is elővenni a jelzőt a naftalinbol.

Te viszont nem érted,hogy MIÉRT érdemes elővenni a megnevezést.

Viszont sokkal érdekesebb lenne a MEGNEVEZÉSE helyett a FELÉPITÉSÉRŐL,FELSZERELÉSÉRŐL és FELADATÁROL eszmecserét folytatni.
Nem kell mindennek mindenfajta ódivatú nevet kitalálni. Elhiszem, hogy nosztalgikus alkat vagy, de a szaknyelv az pragmatikus.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 708
4 054
113
A hétszázezres bruttó egy rossz vicc csak, ha csak azt az egy szem dandárt fel akarják tölteni, amit most felfegyvereznek úgy-ahogy.
Szia,

Hat, szerintem:
1. A szerzodeses katonak tobbsege szamara 20 ev tapasztalattal kb ennek a fele erheto el. Szerintem ez a "rossz vicc".
2. A 700 brutto a katonai igenyek jelentos reszere (veletlenul se mindre!!!) szerintem egyaltalan nem lenne gond, ha minden mas legalabb ilyen szintu lenne; pl. fel se merulne, hogy a szerzodes lejartakor megtiltjak a kilepest, minosegi kikepzes lenne (ami kihivas, de ad is tudast boven), megbecsulnek a katonakat.

Vagyis az elfogadhato fizetes mindenkeppen szukseges, de szerintem a szerzodeses katonak tobbsege szamara ez mar elfogadhato lenne - ha megkapna, es nem csak a plakatokon latna. Kovetkezo lepeskent kellene a sok tobbi dolgon javitani.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 936
32 792
113
??

Van egy nèvleg felferítő ezredünk.

Vicc lètszámmal, felèpítèssel, felszerelèssel.
Akkor nem lapoztál vissza eleget.Itt most a dd szervezet felderitő alegység felépitéséről,méretéről,feladatairol volt (vagy inkább kellet volna) szó.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 361
7 786
113
“Kajári Ferenc, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese, a KFOR első magyar parancsnoka előadásában kitért arra, hogy Magyarországot elsősorban keletről és délről érheti fenyegetés. Beszédében kiemelte a NATO-követelmények figyelembevételével való fejlesztés fontosságát, 2028-30-ra egy gépesített lövészdandár kialakítását vállaltuk, emellett a tervek között szerepel még két további dandár kialakítása is”
Ja ahha 2060ra ha úgy haladunk de meg akkorse lesz ember rá na meg eszköz…
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 614
8 238
113
“Kajári Ferenc, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese, a KFOR első magyar parancsnoka előadásában kitért arra, hogy Magyarországot elsősorban keletről és délről érheti fenyegetés. Beszédében kiemelte a NATO-követelmények figyelembevételével való fejlesztés fontosságát, 2028-30-ra egy gépesített lövészdandár kialakítását vállaltuk, emellett a tervek között szerepel még két további dandár kialakítása is”
Ja ahha 2060ra ha úgy haladunk de meg akkorse lesz ember rá na meg eszköz…
Kicsit alábbhagyott a fiatalos lendület.
Kell lóvé a reptérre (mi a fasznak…), a reptéri gyorsvasútra a kínaiaknak (mi a fasznak?) meg ilyen dolgokra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 136
113
“Kajári Ferenc, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese, a KFOR első magyar parancsnoka előadásában kitért arra, hogy Magyarországot elsősorban keletről és délről érheti fenyegetés. Beszédében kiemelte a NATO-követelmények figyelembevételével való fejlesztés fontosságát, 2028-30-ra egy gépesített lövészdandár kialakítását vállaltuk, emellett a tervek között szerepel még két további dandár kialakítása is”
Ja ahha 2060ra ha úgy haladunk de meg akkorse lesz ember rá na meg eszköz…
Háát ha tényleg csak visszatértünk a Zrínyiben foglalt eredeti 3 dandáros rendszerhez, akkor azért az nem annyira megugorhatatlan.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0