[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
columbus-textilfestek-ruhafestek-5g-homokszin.jpg

Én valami sötétebb homokszínre gondolok inkább.
Én feketére. Teljesen. Az elég rideg lenne.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 504
4 652
113
Anno Lippait kérték fel, hogy készítsen tanulmányt a honvédség álcázófestésével kapcsolatban. Ő az adaptive green-t javasolta.
Nem tudni a mostanit ki tervezte és döntött mellette.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 485
18 395
113
Volt egy ilyen beszélgetés @mindenen kívül -el ahol ő azt mondta, hogy messziről látta én pedig azt hogy szerintem nem annyira vészes, a sárga túl világos, de nem a világ vége.

A sárga nálunk világít. Pont. Ez még nem a szavanna, illetve ebben a kombóban nem jó, mert rikít.

Az álcázó festés színeit a környezet színeiből illik választani.

Nemrég Nógrádi György biztpol szakértő azt nyilatkozta egy előadáson, hogy anno Svájc szerzett 5 db Leo-2 és 5 db M1 Abrams hk-t. Teszteknek vetették alá őket, és az eredmény szerint a Leo-2 volt a jobb, ezért abból vásároltak nagyobb mennyiséget. Lehetséges, hogy így volt?


5 az 5 arányban, egyértelmű.
:)
Több Abrams esetén pontosabb lett volna az ágyú....
:D
Nógrádi Béla....
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
A sárga nálunk világít. Pont. Ez még nem a szavanna, illetve ebben a kombóban nem jó, mert rikít.

Az álcázó festés színeit a környezet színeiből illik választani.





5 az 5 arányban, egyértelmű.
:)
Több Abrams esetén pontosabb lett volna az ágyú....
:D
Nógrádi Béla....
Ha megtalâlom a könyv elejét lefényképezem és belinkelem , Fegyverkereskedelem a címe , ha jól emlékszem!
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Had csatlakozzam. Az elmúlt két évben minden megjelent fényképet kritikus szemmel vizsgáltam.
Élőben a kecskeméti "pusztában" teljesen rendben volt a festés. (A repülőnapon láttam)

Egyébként meg a fényképeken mindig közelről látod, általában szépen tisztán, lemosva. Ha arra vagy kíváncsi, hogy mennyire jó a festés, akkor 1-2 kilométerről kell nézni, pár kilométer után.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 786
35 980
113
Élőben a kecskeméti "pusztában" teljesen rendben volt a festés. (A repülőnapon láttam)

Egyébként meg a fényképeken mindig közelről látod, általában szépen tisztán, lemosva. Ha arra vagy kíváncsi, hogy mennyire jó a festés, akkor 1-2 kilométerről kell nézni, pár kilométer után.
Pontosan!

Jó lenne néhány légi felvétel 3+ km-ről - egyből nem világítana az a sárga!
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 504
4 652
113
Ha adott egy feladat, akkor azt nem úgy kell kivitelezni, hogy arra számítunk majd a sár eltakarja, vagy x+ kilóméterről úgysem látszódik. Mert akkor az a feladat rosszúl lett kivitelezve.

Lehet ezt jól is csinálni:

IyIFoOg.png
GUzFNq5.png
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 504
4 652
113
Ez nekem nem tetszik. :)
Tudom jó poén viccet csinálni belőle, ha valaki diskurzust folytat a témáról.
Remélem soha nem hal meg senki amiatt, mert észrevették, amikor rejtőzni kellett volna. Létezik még optikai felderítés, és mindig létezni is fog.

Valamiért más hadseregek is igyekeznek a legjobban csinálni az álcázást, és nem veszik poénra.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ha adott egy feladat, akkor azt nem úgy kell kivitelezni, hogy arra számítunk majd a sár eltakarja, vagy x+ kilóméterről úgysem látszódik. Mert akkor az a feladat rosszúl lett kivitelezve.
Nem, az életszerűen lett kivitelezve.
Amúgy sem pőrén fognak ott állni, kiállítási állapotban (és környezetben); ezt kéne már sokaknak megérteni. Túl van filozofálva ez a festés kérdés; pláne, hogy egy kombináció egyik színének két árnyalattal erre-vagy arra variálásán megy az eszmecsere.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Nincs olyan álca, a
Tudom jó poén viccet csinálni belőle, ha valaki diskurzust folytat a témáról.
Remélem soha nem hal meg senki amiatt, mert észrevették, amikor rejtőzni kellett volna. Létezik még optikai felderítés, és mindig létezni is fog.

Valamiért más hadseregek is igyekeznek a legjobban csinálni az álcázást, és nem veszik poénra.
Nincs olyan álca ami minden környezetben jó. A néphadsereg idejében például 3 álcaruha volt. Tavaszi, őszi és téli. És nem csak a téli (fehér) különbözött nagyon. Olyan festés kell, ami sehol nem kirívó, és utána a környezethez igazodva ki kell egészíteni.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 504
4 652
113
Nincs olyan álca, a
Nincs olyan álca ami minden környezetben jó. A néphadsereg idejében például 3 álcaruha volt. Tavaszi, őszi és téli. És nem csak a téli (fehér) különbözött nagyon. Olyan festés kell, ami sehol nem kirívó, és utána a környezethez igazodva ki kell egészíteni.
Pontosan.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Vogon észrevette az ukri topikban.
Nem tudom mit rinyáltok a sárgán, a nato ukrajnában ilyen csupasárgában harcol:
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Ide is beteszem a július 14-i francia katonai parádét. Nézzétek a járművek színeit. Lehet, hogy már a korábbi években is ilyen volt a színük, nekem új volt. Minden jármű ezt a színt viselte, kivéve a SAMP-T, mert az még a hagyományos francia tereptarkát. Szerintem nem szép, de egy világos sivatagi sárgánál azért univerzálisabb. Egynémely járművön még zöld foltokkal is vegyítve van.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed