[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 041
113
és majd pont a sárga folt miatt fogja kiszúrni?
Szerintem meg attól hogy közel 60 tonna, akkora mint egy családi ház, reng tőle a föld és zúg a motor.
Majd ha nem tellorol leszek,teszek be neked lessllasban lévő lealcazott tankokrol.100 meterrol kiszurod esetleg- de akkor mar rég késő...
Meg asztan azt a hk hadviselest nemcsak ugy lehet csinalni,hogy szep latvanyosan fel ala jarkalnak a mező kozepen .....Feltalaltak mar olyasmit,hogy fedett utvonal,hangalcazas,hamis hanghatas,fustel valo alcazas/vakitas,meg hasonlok.
Baromira nem annyibol all a pancelos hadviseles,hogy rohaaaaaaaaaaaaaaam
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Azért nah. Ha én harckocsizó lennék és mondanák, hogy figyi mész háborúba odasétálnék a jav műhelybe és szereznék valamilen matt festéket és lekenném vele a sárgát. Van a csapatoknl annyi festék, hogy ez ne okozzon gondot. Oké nem a lejobb a sárga ez tény, de amit kerítetek körülötte az kb vihar a biliben.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

Ezzel a tudósítással egyszer s mindenkorra lezárhatjuk azt a vitát ami arról szól, hogy a mostani magyar harcjármű álcázó festésben a sárga túl világos. Szerencsére ezt már a katonák is tudják, és az elöljáró sem tiltotta meg, hogy "házilag" oldják meg a problémát. Egyszerűbb lenne módosítani a színkódon, sötétíteni a sárgát, hogy a jövőben ne az összes járművön egyénileg kelljen pamacsolással kezdeni a napot, ami ráadásul esőben nem is működne.
Ráadásul most tavasz van, élénkek odakint a színek, és mégis. Nemzetközi gyakorlat, ezért feltételezhetően előfordul, hogy más nemzetek katonáinak, harcjárműveinek keresőjén át nézve is túl élénk volt a minta. Inkább lekenték, helyesen.
Igazából nagyon kicsi a jelentősége, hogy békeidőben épp mennyire sárga a sárga a harcjárműveken, háborúban meg úgy se látszódna nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Én inkább alaposan megmosnám a fejét annak, aki ezt a színösszeállítást kitalálta. Persze, semmi sem múlik rajta, a tankot is bekenik sárral, majd a Barracudát is bekenik... vagy nem.

:)

a-bator-szinvalasztas-az-eros-egyeniseg-legfobb-ismerve-70480-1.jpg
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Hát nem tudom én ha ilyen sárgát látok optikán keresztül egyből odanézek mégegyszer....

A környezetből kilógó geci nagy sárga foltra egyből visszanézel mert bassza a szemed, hogy az nem oda illik.

Volt egy ilyen beszélgetés @mindenen kívül -el ahol ő azt mondta, hogy messziről látta én pedig azt hogy szerintem nem annyira vészes, a sárga túl világos, de nem a világ vége.
Ezekre gondoltam.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 485
18 395
113
Ezekre gondoltam.

Had csatlakozzam. Az elmúlt két évben minden megjelent fényképet kritikus szemmel vizsgáltam. A véleményem nem változott, a sárga nagyon rikító. Nyilván lenne egyszerű megoldás, a tapasztalatok alapján lehet korrigálni, nem akkora probléma ez. Másik aspektus a megjelenés, ami az MH arca, hisz az új eszközök vannak, lesznek mindenhol bemutatva. Ha profi design (15M, harcjárművek festése, egyéb PR szimbólumok) egy jól tervezett, korszerű (szakmai szempontból is védhető) és esztétikus, kellően modern megjelenést adnának az MH -nak, az a haderő fejlesztési program sikerét jelentősen elősegítené.
Ezt ha eddig nem ismerték fel, még lehet javítani. A 15M minta és színvilág egyedi, magyar. A nemzetközi környezetben az ilyen szimbólumok számítanak és értéket, "brand"-et teremtenek, ha a minőség és érték kapcsolódik hozzá. Utóbbit a gyakorlatokon, műveletekben történő helytállás, teljesítmény biztosítja, de a kettő együtt jár, egymás hatását fokozza.
Mindkettő kell, ha egyik elemet elhanyagoljuk (megjelenés pl.), akkor sokkal nehezebb az MH brandjét megteremteni.
Fordítva is igaz: le is tudjuk járatni saját szimbólumaink, ha nincs érték, teljesítmény a megjelenés mögött.
Akkor hiába kampanyolunk médiában, interneten, komolyzalanná válik a szervezet, mert hiteltelen a kommunikáció.

Ezért IS fontos a festés. Ha szakmailag védhető, elismerést vált ki, e mellett (profizmust sugallva) még megfelelő katonai teljesítménnyel is párosul, akkor HATÁS FOKOZÓ szerepe LESZ!
Ha már eleve szakmai kritika, bizalmatlanság övezi, komolytalanságot (uram bocsá, dilettantizmust) tükröz, akkor nem ha segíti a célok elérését.
Kontraproduktivvá válik.

Ezért IS gond, ha rikít a sárga, és szakmailag nem védhető.

Van megoldás, ha ezt felismerik. Annyira nem rossz a festés, hogy ne lehessen kis korrekcióval a Zrínyi program és a modernizálás atculatává tenni.
 
  • Tetszik
Reactions: beat

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 485
18 395
113
Igen, feketére kell festeni ôket.

Én a sárgát festeném közép zöldre, aztán kész!
De az én véleményem nem számít, viszont tapasztalataim alapján, ahogy idősödnek, kopnak, egyszer csak kellene a sárga festék....
Na akkor kell észnél lenni, a csapatoknál. ;)
Ezért jó, ha legalább téma a festés, lesz majd támpont a festék boltban a beszerzőnek.
:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 380
113
A véleményem nem változott, a sárga nagyon rikító.
349298472_1304587110271759_4527650174234038642_n.jpg

Jaja! Majd kiüti a szemünket!
Én a sárgát festeném közép zöldre, aztán kész!
De az én véleményem nem számít, viszont tapasztalataim alapján, ahogy idősödnek, kopnak, egyszer csak kellene a sárga festék....
Na akkor kell észnél lenni, a csapatoknál. ;)
Ezért jó, ha legalább téma a festés, lesz majd támpont a festék boltban a beszerzőnek.
:)
Jaja! Úgy kell azt! :cool:
Te el tudod képzelni, hogy mondjuk a US Army, vagy a BW pár örmestere összetanakodik, és önhatalmúlag egy kicsit változtatnak az álcafestés szinén?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 485
18 395
113
349298472_1304587110271759_4527650174234038642_n.jpg

Jaja! Majd kiüti a szemünket!

Jaja! Úgy kell azt! :cool:
Te el tudod képzelni, hogy mondjuk a US Army, vagy a BW pár örmestere összetanakodik, és önhatalmúlag egy kicsit változtatnak az álcafestés szinén?

Ezen a képen természetes álcázást használtak, nagyon helyesen.
Mit szerettél volna mondani?
:)

A BW és USA Army-hoz hasonlitod az MH-t? Ez dicséretes!
Ott van festék a raktárban javítani.
:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 380
113
Ezen a képen természetes álcázást használtak, nagyon helyesen.
Mit szerettél volna mondani?
:)

A BW és USA Army-hoz hasonlitod az MH-t? Ez dicséretes!
Ott van festék a raktárban javítani.
:D
Na ennyire zavar a sárga, hogy észre sem veszed a csövön? Na szépen vagyunk! :oops:
Igen van festék! Olyan, amilyen a szabályzatban elő van írva.