[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Képesség fenntartására... valamint még mindig többre, mint 12 db (amennyi üzemképes t-72-nk van most elvileg)
Csak kérdés, ha elvi szinten se akarjuk megteremteni annak a képességét, hogy képesek legyünk megvédeni az országot, akkor nem lenne olcsóbb csak egy díszszázadot fenntartani?
Mert a legdrágább az, amire úgy költesz, hogy nem képes betölteni a funkcióját.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Nem egészen, mert mi pl. NATO tagként hozzáférünk szükség esetén a NATO erőforrásaighoz, és egy NATO tucattípust üzemeltetni, és ahhoz megfelelő számú legénységet kiképezni azért másfajta képességfenntartás, mint egy darab egyedi cuccal bohóckodni a szárazdokkban néha felgyújtva azt. A 12 db. T-72 inkább volt a Kuznyecov szint.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Csak kérdés, ha elvi szinten se akarjuk megteremteni annak a képességét, hogy képesek legyünk megvédeni az országot, akkor nem lenne olcsóbb csak egy díszszázadot fenntartani?
Mert a legdrágább az, amire úgy költesz, hogy nem képes betölteni a funkcióját.
Értem, hogy a szar is keserű, de lássuk már, hogy 12 db. kohószökevény T-72 helyett (tudom, gombokért modernizálható) 44 modern harckocsira léptünk előre. Lehet majd lépkedni előre tovább, egyelőre ezek szállítsák le, és legyen legénységük kiképezve. Raktárba vásárolni valamit, hogy papíron a leltárban legyen, majd kényszersorozottakkal az utolsó pillanatban ímmel-ámmal feltölteni és a darálóba küldeni felesleges a mennyiség.

A számlát valakinek fizetnie is kell, és nem kívánok még több közterhet viselni, hogy páran LARP-olhassanak békeidőben, meg edzzenek lövészkedjenek, hobbizzanak naphosszat, stb, míg mi beledöglünk a melókába, meg az akkugyár által szennyezett víz ivásába, hogy legyen elég adó erre.

Sőt, azért sem lelkesdek, hogy elvigyék ugyanőket megdögleni az USA érdekeiért, és a végén ők is, mi is megdögöljünk szépen, hogy Joe a 8 literes motorú két személyes autójával továbbra is bagóért leugorhasson a közértbe 200 mérföldnyire, ugyanis közelebb az építési szabályzat miatt nem kapható sör.

Szóval a 44 modern páncélos most egész fasza előrelépés szerintem. Még ha nem is olyan jó a lőszer védelme, mint a T szériáé, és nem is autoloaderes... hogy a minden topicban ahol épp nem pörög a NERezés akkor felbukkanó T-72 vs. leo vs. challanger vs kinek az anyját lövi át a DU lőszer vitát idézzem, ami feldobja "szakmai topikokkat", ellenben a "biztpol mocsárral"
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and Pocok75

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 903
8 199
113
És ennek mi köze a Leclerc-hez? o_O

Inkább arról kellene beszélgetni, hogy van 200 db letárolt Leclerc és nem mi csaptunk le ezekre hanem az ukránok...
Valahol a problémák itt kezdődnek.



A személyzeten sok minden múlik, de ettől még az eszközöknek vannak képességeik.
Hiába jól képzet egy MIG-21-es pilótája, nem lesz ellenfele egy F-22 Raptornak.
Szerintem a magyar politikai vezetés számára nem illik bele a francia tankfegyverzet. Ők a Papperbergerel kötöttek üzletet, még a WC papírt is tőlük kérdezik meg először hogy gyártják-e. Olyan ország nincs ahol van Leclerc és Leo2 is. Nem is lesz (csak max. Ukrajna de több mint fél év, ha minden összejönne amit akarnak az ukránok..)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Szerintem a magyar politikai vezetés számára nem illik bele a francia tankfegyverzet. Ők a Papperbergerel kötöttek üzletet, még a WC papírt is tőlük kérdezik meg először hogy gyártják-e. Olyan ország nincs ahol van Leclerc és Leo2 is. Nem is lesz (csak max. Ukrajna de több mint fél év, ha minden összejönne amit akarnak az ukránok..)

Nem érted. Nem a svábokkal kellet volna üzletet kötni. Annyi pénzből azok a gépek már rég itt üzemelnének.
Erre az országunk szuverenitását eladták egy német multinak, és cserébe keveset kapunk drágán. Igazán fasza produkció volt.
Én tudtam volna örülni annak a 100+ Leclerc S2-esnek.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Nem érted. Nem a svábokkal kellet volna üzletet kötni. Annyi pénzből azok a gépek már rég itt üzemelnének.
Erre az országunk szuverenitását eladták egy német multinak, és cserébe keveset kapunk drágán. Igazán fasza produkció volt.
Én tudtam volna örülni annak a 100+ Leclerc S2-esnek.
Azt ne felejtsd el, hogy egy kis szériában gyártott, mára megszűnt gyártású harckocsi (aminek már fejlesztik az utódját is fejlesztik) üzembentartása horror pénzbe kerülne, hozzászámolva azt is, hogy a kutyánnak nem kellett az eredeti meghajtással a franciákon kívül így mi is német motorral vettük volna őket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Értem, hogy a szar is keserű, de lássuk már, hogy 12 db. kohószökevény T-72 helyett (tudom, gombokért modernizálható) 44 modern harckocsira léptünk előre.

Szerintem a fórumtársak problémája az, hogy ugyan ennyi erőforrásból lehet több tankot is be lehetett volna szerezni. És az is előrelépés lenne.
Meg valószínűleg azok itt lennének. Ellentétben ezekkel a kb. soha meg nem érkező csodatankokkal.
Évekkel ezelőtt lettek megrendelve, egy darab nincs itt belőle. Közben meg történelmi léptékű háború van a szomszédban.
Szerintem tök jól látszik az, hogy nálunk 2014 után valaki elbaszott valamit a beszerzések terén.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Szerintem a fórumtársak problémája az, hogy ugyan ennyi erőforrásból lehet több tankot is be lehetett volna szerezni. És az is előrelépés lenne.
Meg valószínűleg azok itt lennének. Ellentétben ezekkel a kb. soha meg nem érkező csodatankokkal.
Évekkel ezelőtt lettek megrendelve, egy darab nincs itt belőle. Közben meg történelmi léptékű háború van a szomszédban.
Szerintem tök jól látszik az, hogy nálunk 2014 után valaki elbaszott valamit a beszerzések terén.
Ameilyen tempóban haladnak az oroszok nyugat felé akár Sanghaj felé kerülve is időben fognak ideérni a Leopardok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Azt ne felejtsd el, hogy egy kis szériában gyártott, mára megszűnt gyártású harckocsi (aminek már fejlesztik az utódját is fejlesztik) üzembentartása horror pénzbe kerülne, hozzászámolva azt is, hogy a kutyánnak nem kellett az eredeti meghajtással a franciákon kívül így mi is német motorral vettük volna őket.

Egyrészt 800 db az a kis széria, másrészt 2040-ig terveznek vele a franciák. Mi meg 2014-után kezdtünk fegyverkezni. Bőven lett volna hozzá 20-30 évig termék támogatás.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Közben meg történelmi léptékű háború van a szomszédban.
Szerintem tök jól látszik az, hogy nálunk 2014 után valaki elbaszott valamit a beszerzések terén.
Elbaszta valaki, hogy nem látta előre pontosan a háború kitörésének az időpontját? Vagy azt, hogy a gazdaságunk kikezdi majd az előre nem látott háború? Mennyivel lenne jobb a helyzetünk most, ha több tankunk lenne raktáron, amikor még mindig téma kriss gatyája is, meg a komcsi kövület tábornoki kar kényszernyugdíjazása? Amikor az látszik, hogy a páncélosokat relative filléres kamikaze drónokkal csipegetik, és nekünk olyanunk nincs?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
A szerződés ilyen részletei (mint amúgy minden a zoknitól kezdve a harckocsiig) titkosak. Hidd el, hogy én ezt pont ugyanolyan felháborítónak tartom mint te vagy bárki akit egy kicsit is érdekel, hogy mire költik az adóforintjait.
Igen, ez a rész inkbb zavaró, de az, hogy helyette mást rendeltünk volna, akár több darabot, de az ugyanígy nem érkezne, mert mi vagyunk a feketeseggűek, amiért nem akarunk újabb don-kanyarba nevezni... az szerintem nem a Leo/KMW/RM vagy akár a külpolitikánk hibája.

Amúgy az A4-ek már leszállításra kerültek, mid a 12?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Igen, ez a rész inkbb zavaró, de az, hogy helyette mást rendeltünk volna, akár több darabot, de az ugyanígy nem érkezne, mert mi vagyunk a feketeseggűek, amiért nem akarunk újabb don-kanyarba nevezni... az szerintem nem a Leo/KMW/RM vagy akár a külpolitikánk hibája.

Amúgy az A4-ek már leszállításra kerültek, mid a 12?
igen, elvileg itt van az összes.