[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Jelenleg gyakorlatilag egész Európa egy szövetségi rendszerhez tartozik, nincs ki ellen vetélkedni,
Jelenleg. De nem 1-2 éves távlatra fegyverkezünk. Te ki mered jelenteni, hogy 25-30 év múlva is ugyan ez lesz a geopolitikai felállás?
A vetélkedés meg így is megy, naivitás lenne azt gondolni, hogy nem.
Amit évekkel ezelőtt megrendeltünk kb. bármilyen technika, jó eséllyel és még pozitív forgatókönyv alapján is majd csak a gyerekeink olyan idős korában lesz cserélve, mint most mi vagyunk. Én nem mernék a jelenlegi helyzetből ilyen hosszú időintervallumra extrapolálni geopolitikai kérdésekben.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Aközött, kell érezni a különbséget, hogy a központi hatalmaknak mint tömbnek volt ellenpárja Európában, a NATO/EU-nak meg nincs.
Akkor tehát az olaszok, akik a központi hatalmak tagja volt, nem állt át seperc alatt az ellenséghez, mert miért ne?
És már bocsánat, de a faszt nincs. Oroszország mégis mi az anyám kínja?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 855
113
Jelenleg. De nem 1-2 éves távlatra fegyverkezünk. Te ki mered jelenteni, hogy 25-30 év múlva is ugyan ez lesz a geopolitikai felállás?
A vetélkedés meg így is megy, naivitás lenne azt gondolni, hogy nem.
Amit évekkel ezelőtt megrendeltünk kb. bármilyen technika, jó eséllyel és még pozitív forgatókönyv alapján is majd csak a gyerekeink olyan idős korában lesz cserélve, mint most mi vagyunk. Én nem mernék a jelenlegi helyzetből ilyen hosszú időintervallumra extrapolálni geopolitikai kérdésekben.
Ez azért jó közelítéssel még 1-2 évtizedig biztosan így lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 019
11 850
113
Személy szerint nagyon is támogatom hogy passzoljuk el az orosz cuccokat, lőszerkeet amígy még lehet!
Simán lehet olyan közvetítőket találni, hogy a kormány "adhassa hülyét", aki nem tud semmiről mi lett ezekkel.
Ellene vagyok.
  1. Értelmezhető pénzt nem kapunk érte, hogy megérje, főleg nem felújítatlan roncs állapotban.
  2. Értelmezhető haditechnikát sem kapunk érte -egy tucat használt Leo2A4-gyel nem erősödünk sokat.
  3. Egy lehetséges nyugati fegyver- és lőszerembergó esetén mivel fogunk harcolni egy lehetséges magyar-ukrán háború esetén?
Éppen ellenkezőleg, a BTR-eket és a T-72-eseket modernziálni kéne értelmes módon.
Van rá mód!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Tényleg nem érted, hogy most nincs kihez átálni?
Tényleg nem érted, hogy de van, ott a BRIC amiből ha kínát kiszeded is bőven létezik.
De még ha nem is lenne, amikor utoljára láttam, még HONvédség, nem NATOvédség volt a hadseregünk neve. Olyan nagy kérés lenne, hogy legalább koncepció színtjén képes legyen megvédeni az országot?
Vagy ha azt mondjuk, hogy minek, úgyis itt a NATO, akkor az egész hadsereg egy felesleges pénznyelő, akkor mondjuk ki most, hogy a magyar honvédség költségvetése évi 100 millio forint, a létszáma meg egy díszelgő század.
Mert ha nem képes ellátni a feladatát, felesleges.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 316
113
Miért? Mikor ér ide végre ez első darab? És mikor az utolsó? :rolleyes:

Igen, ez a rész inkbb zavaró, de az, hogy helyette mást rendeltünk volna, akár több darabot, de az ugyanígy nem érkezne, mert mi vagyunk a feketeseggűek, amiért nem akarunk újabb don-kanyarba nevezni... az szerintem nem a Leo/KMW/RM vagy akár a külpolitikánk hibája.

Amúgy az A4-ek már leszállításra kerültek, mid a 12?
Az A4- ék már 2020-ban megjöttek. Az A7-re 2023- és 2025 közti leszállítási határidővel szerződtünk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 316
113
Tényleg nem érted, hogy de van, ott a BRIC amiből ha kínát kiszeded is bőven létezik.
De még ha nem is lenne, amikor utoljára láttam, még HONvédség, nem NATOvédség volt a hadseregünk neve. Olyan nagy kérés lenne, hogy legalább koncepció színtjén képes legyen megvédeni az országot?
Vagy ha azt mondjuk, hogy minek, úgyis itt a NATO, akkor az egész hadsereg egy felesleges pénznyelő, akkor mondjuk ki most, hogy a magyar honvédség költségvetése évi 100 millio forint, a létszáma meg egy díszelgő század.
Mert ha nem képes ellátni a feladatát, felesleges.
Az BRICS olyan fasza szövetség, hogy az indiai meg kínai katonák fél évente egymást nyírják ki fent a Himalájában. Humanitárius okokból csak puszta kézzel és botokkal harcolnak, de a jeges víz azért öl.

Tudom morbid, de nem vicc...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Az BRICS olyan fasza szövetség, hogy az indiai meg kínai katonák fél évente egymást nyírják ki fent a Himalájában. Humanitárius okokból csak puszta kézzel és botokkal harcolnak, de a jeges víz azért öl.

Tudom morbid, de nem vicc...
A nato olyan fasza szövetség, ahol talán még az USAnak is van területi követelése tagország ellen.
De most komolyan, ha a nato ennyire fasza, akkor felesleges a hadsereg, ha meg mégsem, akkor legalább arra legyen képes, hogy egy lichtensteint le tud győzni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 672
35 828
113
Az BRICS olyan fasza szövetség, hogy az indiai meg kínai katonák fél évente egymást nyírják ki fent a Himalájában. Humanitárius okokból csak puszta kézzel és botokkal harcolnak, de a jeges víz azért öl.

Tudom morbid, de nem vicc...
BRICS sosem létezett mint szövetség: egy gazdasági újságíró találta ki a 2000-es években ezt a kifejezést, de 2010-es évekre teljesen irreleváns lett még gazdasági szempontból. A benne szereplő országok gazdasági fejlettsége és kilátásai nagyon szétváltak egymástól.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 316
113
A nato olyan fasza szövetség, ahol talán még az USAnak is van területi követelése tagország ellen.
De most komolyan, ha a nato ennyire fasza, akkor felesleges a hadsereg, ha meg mégsem, akkor legalább arra legyen képes, hogy egy lichtensteint le tud győzni.
Ezt ki mondta, hogy olyan fasza? Legalább rendszeresen nem gyilkolják egymást a tagországok. Jó a törökök és a görögök ha tehetnék szívesen.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
aha, tehát 30 évig, igen jól látod, vagy ugye nem azt mondod hogy kb 8-10-12 évre gondoltad hogy veszünk hk-t...
Nem, én interpretálom, amit Maróth Gáspár mondott két éve.. hogy az A7HU nem a végső harckocsi amit be akarnak szerezni és még vissza szeretnénk cserélni még modernebbre. (képzelj el egy lízinget, (úgy hogy egyszerre fizeted a lízing árát, 10 évig használod, aztán visszaadod és kapsz egy modernebbet és ráfizetsz.. Ismétlem nem Én, hanem Maróth mondta. Aztán elfújta a szél .....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 407
113
Eredetileg más volt a terv. Csak addig lett volna A7HU amíg nincs meg az utódja, az európai MBT, amely az EuroLeopard lett volna, ha nem trollkodik bele a RM a KF-51 Panther II (ami azért messze van még a gyártható harckocsitól..)

Nem lehet több évtizedre tervezni úgy, hogy majd 10 év múlva kifejlesztenek valamit, amit veszünk. Mert azt sem tudjuk, mi lesz fél év múlva. A most megvett nehézvasak teljesen rendben vannak. De gumikerekesben már ott a kétség bennem. Én a Boxert választottam volna, több verzióban. Nem várnék kifejlesztésre, ami valamikor majd lesz, de senki nem tudja pontosan mikor, pláne mikor a Honvédség hadrendjében, kézzel foghatóan.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 314
54 780
113
Nem, én interpretálom, amit Maróth Gáspár mondott két éve.. hogy az A7HU nem a végső harckocsi amit be akarnak szerezni és még vissza szeretnénk cserélni még modernebbre. (képzelj el egy lízinget, (úgy hogy egyszerre fizeted a lízing árát, 10 évig használod, aztán visszaadod és kapsz egy modernebbet és ráfizetsz.. Ismétlem nem Én, hanem Maróth mondta. Aztán elfújta a szél .....

Innen nézve a használt Leclerc jobb megoldás lett volna. :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Nem, én interpretálom, amit Maróth Gáspár mondott két éve.. hogy az A7HU nem a végső harckocsi amit be akarnak szerezni és még vissza szeretnénk cserélni még modernebbre. (képzelj el egy lízinget, (úgy hogy egyszerre fizeted a lízing árát, 10 évig használod, aztán visszaadod és kapsz egy modernebbet és ráfizetsz.. Ismétlem nem Én, hanem Maróth mondta. Aztán elfújta a szél .....
aha, hol és mikor mondott olyat hogy mi visszaadjuk akárkinek is az A7+-okat?