[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 006
113
Mondjuk a környező országok?
Vagy szerinted a zrinyi nehézdandárja képes lenne megállítani egy általános román támadást?
Ha a románoktól tartunk, akkor a Leclerc egyébként felejtős is lenne!
A bocskorosok és a franciák együttműködésének igen régen hagyománya van.
Kb. annyira, mint nekünk a németekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ha a románoktól tartunk, akkor a Leclerc egyébként felejtős is lenne!
A bocskorosok és a franciák együttműködésének igen régen hagyománya van.
Kb. annyira, mint nekünk a németekkel.
Mint mondtam, nekem konkrétan a leoval nincs bajom.
Csak tudod, bízz Istenben, de tartsd szárazon a puskaport!
(És természetesen,de a pápa azért áldja meg)
@fedett_mókus
Hát ez mocsok jó, csak a háború nem 1 v 1.
És baromira sehol nem fellebbezhetsz, ha 3 v 1ben verik darabokra, miközben a 4.es az 5. Beveszi Budapestet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 978
113
Tényleg nem érted, hogy de van, ott a BRIC amiből ha kínát kiszeded is bőven létezik.
De még ha nem is lenne, amikor utoljára láttam, még HONvédség, nem NATOvédség volt a hadseregünk neve. Olyan nagy kérés lenne, hogy legalább koncepció színtjén képes legyen megvédeni az országot?
Vagy ha azt mondjuk, hogy minek, úgyis itt a NATO, akkor az egész hadsereg egy felesleges pénznyelő, akkor mondjuk ki most, hogy a magyar honvédség költségvetése évi 100 millio forint, a létszáma meg egy díszelgő század.
Mert ha nem képes ellátni a feladatát, felesleges.
Az nem egy európai ország alternatívája. Az nem nekünk európaiaknak van, hanem ellenünk európaiak ellen van.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and alali77

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 057
73 551
113
Nem, én interpretálom, amit Maróth Gáspár mondott két éve.. hogy az A7HU nem a végső harckocsi amit be akarnak szerezni és még vissza szeretnénk cserélni még modernebbre. (képzelj el egy lízinget, (úgy hogy egyszerre fizeted a lízing árát, 10 évig használod, aztán visszaadod és kapsz egy modernebbet és ráfizetsz.. Ismétlem nem Én, hanem Maróth mondta. Aztán elfújta a szél .....
A 2A4 van lizingelve, ha jól emlékszem eredetileg 2023 végéig, de meg lett hosszabbítva 1 évvel. Arról hogy megtartjuk-e őket és ha igen akkor mikor és milyen szintre lesznek korszerűsítve, arról mindenfélét mondtak már. Amire szerintem te emlékszel, az ez az írás volt, ami szerint a KMW-nél mondták ezt Maróthnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 903
8 186
113
A 2A4 van lizingelve, ha jól emlékszem eredetileg 2023 végéig, de meg lett hosszabbítva 1 évvel. Arról hogy megtartjuk-e őket és ha igen akkor mikor és milyen szintre lesznek korszerűsítve, arról mindenfélét mondtak már. Amire szerintem te emlékszel, az ez az írás volt, ami szerint a KMW-nél mondták ezt Maróthnak.
Nem ezt vagy egy karácsonyi/év végi fogadáson, vagy ua évben a"0" pontnál mondta Gáspár beszélgetés közben. Szerintem inkább a fogadáson volt. Egyébként értelmes dolog volt az elgondolás, hogy nem a full elavulásig használni eszközöket, hanem bár még lehet használni, de a gyártónak visszaadva (aki újraértékesíti), kaptunk volna még újabb modernebb technikát, olcsóbban, mert előzőtt visszaadtuk.
A harckocsi volt a példa, de általános is erre szerette volna a beszerzéseket vinni. Nem arról volt szó, hogy 10 évre stb. hanem életútjának egy olyan szakaszán ahol már van modernebb, de még használható.
Egyébként vannak iparágak amelyek így dolgoznak, szerintem vagy olvasott róla, vagy példát látott erre.. Egyébként én is tudok példát. Az általunk lízingelt gépjárműflottát 4 év után, a lízingcég (1800 autó körül) elvitte és ujakat kaptunk, viszont a leadott járművek mentek Bulgáriába még 2-3 évre..
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 010
113
Nem ezt vagy egy karácsonyi/év végi fogadáson, vagy ua évben a"0" pontnál mondta Gáspár beszélgetés közben. Szerintem inkább a fogadáson volt. Egyébként értelmes dolog volt az elgondolás, hogy nem a full elavulásig használni eszközöket, hanem bár még lehet használni, de a gyártónak visszadva (aki újraértékesíti), kaptunk volna még újabb modernebb technikát.
Ez jó gondolat gépjárművek esetén, de a hk generációkat nem ugyanebben az ütemben gyártják/fejlesztik.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 057
73 551
113
Nem ezt vagy egy karácsonyi/év végi fogadáson, vagy ua évben a"0" pontnál mondta Gáspár beszélgetés közben. Szerintem inkább a fogadáson volt. Egyébként értelmes dolog volt az elgondolás, hogy nem a full elavulásig használni eszközöket, hanem bár még lehet használni, de a gyártónak visszadva (aki újraértékesíti), kaptunk volna még újabb modernebb technikát.
Akkor ez az életciklus-menedzsment szövege volt, azt sokszor elmondta.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 903
8 186
113
Akkor ez az életciklus-menedzsment szövege volt, azt sokszor elmondta.
Ugyanakkor Én végighallgattam, de nem úgy gondoltam, hogy ennek a magyar kormánynak, sőt általánosságban is a magyar kormányoknak nem lesz ilyenre se pénze, se tervezése. Igen az életciklusok mások pld harcjárműnél, mint az autógyártásban. De éppen ezért úgy látom, hogy éppen ezt az életciklus menedzsmentet nem csinálták végig. Pld. miért nem vettünk át használt Marder1-eseket X évre, ameddig nincs Lnyx mert ez így kurvára el van húzva vagy miért nincs önjáró löveg kerekes, akár használt, akár olcsó. PLd. miért akarták megvárni az RM hosszú csövű proto lövegét, ami a fene tudja mikor lesz, mikor akár egy rövidebb de nem sokkal kisebb hatótávolságú már eddig bevált löveget fel lehetett volna rakni egy RM teherautó "platóra". (bár én mindent RÁBA alvázra kértem volna). stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles