[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
Én ebben abszolút nem gondolkodnék! Mentsen az Isten tőle!
Az ok , de abban gondolom mindenki egyetért hogy a jelenlegi és beérkező vas kevés.Amiről én tudok hogy ugye most a norvégoknál képződik felesleg.De én biztos nem szereznék onnan be!Akkor honnan?Hol van 50-100 vas , ami éppen mozdítható????
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 993
7 113
113
Nem gondolom, hogy az airbrust mód ott a lényeg, hanem az, hogy IFV-k és APC-k ellen is hasznalható azaz nem kell csak 2 fajta lőszert málhazni ( kihagyhatod a HEAT-et vagy PELE lőszereke).
It provides increased lethality and survivability with improved blast fragmentation on a wide array of targets including wall breaches, light armor, bunkers, massed infantry and Anti-Tank Guided Missile (ATGM) teams at ranges up to 5km.


gyalogság és fortifikációk kiiktatására gondoltam az airburst opciónál../tévedés jogát fönntartom/
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 011
113
Nem gondolom, hogy az airbrust mód ott a lényeg, hanem az, hogy IFV-k és APC-k ellen is hasznalható azaz nem kell csak 2 fajta lőszert málhazni ( kihagyhatod a HEAT-et vagy PELE lőszereke).
Egyébként a DM11-nek van egy olcsított nem időzíthető változata RH31-néven. Szerintem abból nálunk is lesz rendszeresítve, mert így is k. drága a lőszer.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Az ok , de abban gondolom mindenki egyetért hogy a jelenlegi és beérkező vas kevés.Amiről én tudok hogy ugye most a norvégoknál képződik felesleg.De én biztos nem szereznék onnan be!Akkor honnan?Hol van 50-100 vas , ami éppen mozdítható????
majd lesz a jövőben amikre le lehet majd csapni, de ha ennyire kell a vas akkor hívjünk le még 2x/3x 44 db A7-est, mint logisztika mint karbantartás megköszönné ha egy típus lenne
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Az ok , de abban gondolom mindenki egyetért hogy a jelenlegi és beérkező vas kevés.Amiről én tudok hogy ugye most a norvégoknál képződik felesleg.De én biztos nem szereznék onnan be!Akkor honnan?Hol van 50-100 vas , ami éppen mozdítható????
Teljesen egyetértek, de én vennék még egy adag 44 db Leo2 A7-et! Évekre elosztva kifizethető, nincs már benne a logisztika, képzés és egyébb más induló költségek, mert azokat már megvettük! Szóval szerintem vállalható lenne!
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 011
113
DM11-et is gyártunk majd itthon.
Azt tudom, de szerintem RH31-est is. Tök ugyanaz amúgy két lőszer csak az utóbbiból kispórolták az elektronikát és egy sima csapódó gyújtót kapott.
Az RH 31 azért is fontos gyártani, mert háborús helyzetben nem jutunk csippekhez, akkor nehogy már ne tudjunk lőszert gyártani!
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 011
113
Az ok , de abban gondolom mindenki egyetért hogy a jelenlegi és beérkező vas kevés.Amiről én tudok hogy ugye most a norvégoknál képződik felesleg.De én biztos nem szereznék onnan be!Akkor honnan?Hol van 50-100 vas , ami éppen mozdítható????
Azért Norvégoknak is több év mire váltanak!
Annyi erővel vehetünk új A7-eseket...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 993
7 113
113
Egyébként a DM11-nek van egy olcsított nem időzíthető változata RH31-néven. Szerintem abból nálunk is lesz rendszeresítve, mert így is k. drága a lőszer.
na de ha van egy csapat atgm-es emberke 5km-en belül, valami domb mögött akkor csak eldurrantod a fejük felet....az RH31-el ezt nem tudod megcsinálni
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 011
113
na de ha van egy csapat atgm-es emberke 5km-en belül, valami domb mögött akkor csak eldurrantod a fejük felet....az RH31-el ezt nem tudod megcsinálni
Oké, amit teírsz a speciális eset ezért érdemes DM11-esből is bepakolni. Ugyanakkor az esetek többségében elég lesz RH31-es, ami olcsóbb és könnyebb előállítani.
IFV-kre sem nyíllövedékkel lőnek...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 011
113
Nagyon ellenzem hogy bekavarjunk más típussal, pláne elavult toldozott foltozottal!
Kell még egy 44-es adag és 2028-ig ez reálisan beszerezhető.

A logisztikai háttér nagyrészt kiépült: igaza van @fedett_mókus nak, hogy a következő 44-már nem lenne ennyire drága.
Pláne ha úgy megyünk oda a KMW-hez, hogy koreaiaik azt monták, hogy 14m EUR/darab a K2...végül is nem is rossz harckocsi, polákoknak is bejött... :oops:
Mennyit engedtek a felének a feléből?!? o_O