[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 018
14 109
113
Értem én, hogy a média "király-csináló", de több pénzt kap a (látszat)siker-vetítés, mint a valós siker-előkészítés!!!

Durván el vannak qúrva az arányok, majd' egy évtizede!!!
Sok volt az sok kétharmad, nem kellett megdolgozni érte ezen a területen sem!
Nem volt egészséges politikai versenyhelyzet, elkényelmesedett a vetélytárs nélküli győztes!

Ez egyre többe kerül a társadalomnak(hosszútávon), és egyre többe kerül a "Zrínyinek"... :(

.
.

... +: Javítani, javítani, javítani a hibákat, gyorsan, ismét unortodox/hatékony módon, a mostani unortodox helyzethez illően, ahogy tettük a korábbi is sikereinknél is !!! ... :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: !!!

.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 738
6 623
113
Thx. Én sokcsillagos foteltábornokként már lemodelleztem a kívánatos arányokat a világuralmi törekvéseim sikeres megvalósításához.

Ebben a modellben 1:2 arányban lenne harckocsi és IFV (32 hk - 64 IFV). Ez az 1-1 kicsit olyan se ilyen, se olyan.
32? milyen struktúrában gondoltad? egy normális hk század vagy 12+2hk (nato minta, össz 14) vagy 9+2 ( pl svéd minta össz 11) , vagy miylen rendszerben gondolnád?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 456
31 879
113
Hogy miképpen érdemes a csapatokat megszervezni,az megintcsak egy soktenyezos kérdés.Harom alapvető,hogy milyen várható harcformara,melyen várható ellenséggel szemben, és milyen büdzséből?.......
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 786
14 952
113
32? milyen struktúrában gondoltad? egy normális hk század vagy 12+2hk (nato minta, össz 14) vagy 9+2 ( pl svéd minta össz 11) , vagy miylen rendszerben gondolnád?

off

Nálam a század nem 4+4+4+2 hanem a parancsnoki rész is teljes értékű szakasz, vagyis 4+4+4+4 IFV jármű, vagyis 16. IFV-ből lenne 4x16, hk-ból meg a fele + ugyanenniy önjáró 98mm-es aknavető + ugye egyéb járművek és nem lenen külön harckocsizó alakulat, már század szinten integrálva lennének a páncélgránátosokhoz, ill. nálam így egy elég erős többfegyvernemi dolog lenne a század, közel zászlóalj nagyság, 200-250fő. 4 ilyen vegyes páncélgránátosszázad + a tartozékok adnának ki egy ezredet (1800/2400 fő, ami annyira komplex lenne mint egy mai dandár, lenne tüzérség, légvédelem+EW, műszakiak meg persze hadtáp) , szóval ezred/hadosztály struktúra lenne, és nem zászlóalj/dandár. Mondjuk a "hadosztályom" attól függően, hogy IFV-s vagy APC-s 9600-12800 fő körüli létszámú. Ezt 3-4 éve okoskodtam ki.

Érdekes, de az ukrán háború alapján ez nem is annyira hülye ötlet.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 018
14 109
113
Az biztos, hogy a nagy marketingszövegeket, meg autóskártya adatokat figyelők most meglepődhettek, hogy a hadászati műveletek sikere nem egy árva fegyvernem egy adott eszközének technikai paramétereitől függ. Avagy a megfelelően egy rendszerbe integrált képességek összessége határozza meg egy haderő erejét. És ezt az "összképességet" ugyanúgy befolyásolja, hogy például egy téli műveletben hány nap után kap a fagyoskodó kiskatona tiszta zoknit, vagy hogy a legújabb rakétánk 10 helyett 3 méteres pontosággal találja el a 400 km-re lévő célpontot. Nagyon látszódik, hogy a II. VH. volt az utolsó komoly összfegyvernemi háború Európában, mert valahogy ezt a fajta komplex hozzáállást, ami az ilyen háborúk megvívásához szükséges, nagyon kevésszer érzékelem még talán szakmaibbnak mondható körökben is (tisztelet a kivételnek, főleg sok itteni fórumtársnak).

Valami hasonló gondolattal a "sorok között" írtuk (jó)páran, hogy a következő "varázs-44"-es adag helyett "talán-inkább":
  • a kb. 10%-kal kevesebbet tudó,
  • DE-tized-áras harckocsikat kellene nézegetni --akár használt+modernizált!!!--,
  • mert akkor 2x44, sőt 3x44 beszerzése után is
  • bőven maradna pénz az általad is említett --sikerhez feltétlenül szükséges-- "köritésre" (drónok, ellen-drónok, "sima-/rakéta-tüzérség, ...)

:oops: :oops: :oops:

... milyen jó, hogy akadtak a politikai igényt kiszolgáló gumi-gerincű "szakértők"! :mad:

.


... mert a "média-vetítő" feldübörög majd: R E Z S I C S Ö K K E N T É S, R E Z S I C S Ö K K E N T É S... ! ! !


...lehetőségek:
  1. lehet(ne meg)érteni és tanulni a keserű irónia mögötti (politikai)tanulságból,
  2. vagy "keményen" kitartani :hadonaszos:és fejeket vissza a homokba (média-struccok !),
  3. ... +: a sikeres béka-mosollyal magabiztosan "nézni ki a fejünkből" az üstből!

:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.

.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 202
66 976
113
Valami hasonló gondolattal a "sorok között" írtuk (jó)páran, hogy a következő "varázs-44"-es adag helyett "talán-inkább":
  • a kb. 10%-kal kevesebbet tudó,
  • DE-tized-áras harckocsikat kellene nézegetni --akár használt+modernizált!!!--,
  • mert akkor 2x44, sőt 3x44 beszerzése után is
  • bőven maradna pénz az általad is említett --sikerhez feltétlenül szükséges-- "köritésre" (drónok, ellen-drónok, "sima-/rakéta-tüzérség, ...)

:oops: :oops: :oops:

... milyen jó, hogy akadtak a politikai igényt kiszolgáló gumi-gerincű "szakértők"! :mad:

.


... mert a "média-vetítő" feldübörög majd: R E Z S I C S Ö K K E N T É S, R E Z S I C S Ö K K E N T É S... ! ! !


...lehetőségek:
  1. lehet(ne meg)érteni és tanulni a keserű irónia mögötti (politikai)tanulságból,
  2. vagy "keményen" kitartani :hadonaszos:és fejeket vissza a homokba (média-struccok !),
  3. ... +: a sikeres béka-mosollyal magabiztosan "nézni ki a fejünkből" az üstből!

:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.

.
Az a legviccesebb, hogy fut egy görög modernizàciós program. Azt a képességet nagyjàból amirôl végig beszéltem az A7HU mellé àlmodott A5+ szinten, azt 5700000 Eur/db àron létrehozzàk. 123 egység a 170 A6HEL mellé kevesebbe kerül mint a 44 tankunk ami még mindig nincs itt, úgy, hogy egyes képességeik jobbak lesznek mint az A6HEL-nek.

2020 környékén 5-6 millióra becsültem egy ilyen csomagot, ezek szerint nem igazàn tévedtem.

Szóval ott a példa, sôt, szerintem beszerezve A4-et x darabot be is legetne szàllni ebbe, ha màr idôben nem ment a dolog mint annyi màs sem és két zlj àra sem érné el tàmogatàssal együtt sem a 44 A7HU àràt. Viszont együtt màr hatalmas erô lenne. Igaz évekkel ezelôtt kellett volna, de mi még mindig nem teszünk ilyet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 542
55 969
113
Most majd költeni fognak rá.Nekünk is kéne.Többször is irtam,hogy már most korszerűsiteni kéne a még le se gyártott Leoinkat,de a PzH-k egy részére is már javaltam,hogy kellene nekik ilyesmire is alkalmas rcws-re

Nyugodtan kimondhatjuk, hogy elavult dolgokat vettünk k*rva sok pénzért!
Eredetileg még APS rendszert se vettek a Leókhoz... Legalább utólag eszükbe jutott.
Nem mintha a 2006-os Libanoni háború után ez nem lett volna tök egyértelmű!
Ahogyan az is, hogy csak olyan technikát érdemes beszerezni amiből van kellő darabszám.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 542
55 969
113
Vesszöparipám:
Hogy lehet attól ( mëregdrágán) fegyvert venni, aki 2 vilâgháborút elvesztett és akinek fegyverei még soha nem vettek részt egy "igazi" hâborúban ? Micsoda referencia ez?

Szerintem ez ügyben sokat segített az, hogy az akkori fegyverbeszerzési emberke ma annál a cégnél dolgozik, akitől a fegyvert vettük. :cool:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 622
55 402
113
És hogy lehet lenèzni egy olyan ország fegyvereit, amelyik megalázta az elöbbit és nyilvánvalóan egy këzzel helyt áll most is a nyugat által támogatott ellenféllel?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 018
14 109
113
Ez abból az apropóból lenne számunkra érdekes, hogy a még meglévő T-72 harckocsikat a szeméttelepre visszük, a háború tapasztalatai alapján, vagy felújítjuk ?


Ééértem, tehát ami "VAN" --hibáival és a "kevés" mennyiségével együtt is, tehát "VAN"--, arról felveted , hogy "=>kohó", mert van egy papír, ami alapján :
  • "majd lesz",
  • a továbbra is a "(nagyon)kevés" érdekérvényesítésre elégtelen mennyiség...

Véleményed szerint az elsődleges, nem az, hogy
  • a "kevésből" legyen végre legalább nagyságrendileg az "elég",
  • és a "VAN",
  • és a "hibásból" legyen végre a "" --amire a modern (civil)technika bőven ad megfizethető lehetőséget

, hanem a "megbízható-német" --ééérted: német=> a szaudi, a török, +"Siemens-kormányzatos" példák után-- a "majd-jön" technika miatt felvethetőnek tartod a meglévő kivonását!

Mondhatnám, a korábbi hasonló elvű példák alapján, hogy "lehetsz Te még ilyen gondolkodásal magyar hadügyminiszter..." de mivel ez félreérthető/személyeskedő értelmezése is lehetne, ezért Én inkább a jelen helyzetnek a Hunyadi-huszita --reális lehetőségekből és azok gyors-rugalmas továbbfejlesztéséből-- kiinduló probléma-megoldást emelném ki inkább, mint javasolt választ erre a problémára!


U.I.: Nem volt semmilyen személyeskedő szándék, "csak" az ismét felmerülő --évtizedek óta-- média-sulykolt szemléletre kívántam felhívni a példával a figyelmet!

Ezzel azt is --remélem-- sikerült kiemelni, hogy ha egy "egyszerű" szemléletváltással át tudnánk lépni az árnyékunkat. az sok --megoldhatatlannak média-sulykolt-- problémát oldana meg!!!

Unortodox időkben, helyzetben => unortodox megoldásokkal a sikerekért!!!
A jelenlegi --Nicsak: Brüsszel által szigorúan elvárt-- szabálykövető (politikai) viselkedésünkkel a romlásba rohanunk!!!

Korábbi --2010-es-- sikereinket is unortodox módon értük el!
Még az ukránok is több (rész)sikert ilyen unortodox módon értek el!

A mostani/napokban elért orosz sikerek esetében is a korábbi szemléletükhöz képest unortodox elemek juttatták őket ehhez a jelentős sikerekhez!

U.I.: Nem volt bántó szándék részemről: További szép napot! :hadonaszos:

.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and fip7

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 985
18 553
113
Ééértem, tehát ami "VAN" --hibáival és a "kevés" mennyiségével együtt is, tehát "VAN"--, arról felveted , hogy "=>kohó", mert van egy papír, ami alapján :
  • "majd lesz",
  • a továbbra is a "(nagyon)kevés" érdekérvényesítésre elégtelen mennyiség...

Véleményed szerint az elsődleges, nem az, hogy
  • a "kevésből" legyen végre legalább nagyságrendileg az "elég",
  • és a "VAN",
  • és a "hibásból" legyen végre a "" --amire a modern (civil)technika bőven ad megfizethető lehetőséget

, hanem a "megbízható-német" --ééérted: német=> a szaudi, a török, +"Siemens-kormányzatos" példák után-- a "majd-jön" technika miatt felvethetőnek tartod a meglévő kivonását!

Mondhatnám, a korábbi hasonló elvű példák alapján, hogy "lehetsz Te még ilyen gondolkodásal magyar hadügyminiszter..." de mivel ez félreérthető/személyeskedő értelmezése is lehetne, ezért Én inkább a jelen helyzetnek a Hunyadi-huszita --reális lehetőségekből és azok gyors-rugalmas továbbfejlesztéséből-- kiinduló probléma-megoldást emelném ki inkább, mint javasolt választ erre a problémára!


U.I.: Nem volt semmilyen személyeskedő szándék, "csak" az ismét felmerülő --évtizedek óta-- média-sulykolt szemléletre kívántam felhívni a példával a figyelmet!

Ezzel azt is --remélem-- sikerült kiemelni, hogy ha egy "egyszerű" szemléletváltással át tudnánk lépni az árnyékunkat. az sok --megoldhatatlannak média-sulykolt-- problémát oldana meg!!!

Unortodox időkben, helyzetben => unortodox megoldásokkal a sikerekért!!!
A jelenlegi --Nicsak: Brüsszel által szigorúan elvárt-- szabálykövető (politikai) viselkedésünkkel a romlásba rohanunk!!!

Korábbi --2010-es-- sikereinket is unortodox módon értük el!
Még az ukránok is több (rész)sikert ilyen unortodox módon értek el!

A mostani/napokban elért orosz sikerek esetében is a korábbi szemléletükhöz képest unortodox elemek juttatták őket ehhez a jelentős sikerekhez!

U.I.: Nem volt bántó szándék részemről: További szép napot! :hadonaszos:

.

Nem bántottál meg, mert semmit nem értek abból amit írtál.
Felvetettem, hogy most még inkább fontos kérdés lesz, kohó, vagy felújítás, a meglévő T-72 harckocsijaink jövője, a háború eddigi tapasztalatai alapján. Mert most sok lesz majd a kérdés. Tulajdonképp mi rosszat írtam ?
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
755
2 041
93
Gyalogsági Harcjárműre.
Bár ha Tatára megérkeznek az a7-esek, az a4-esek mehetnének Debrecenbe. Ez kiadós és bonyolult lépés lenne, mert újra fel kellene ott építeni a harckocsi képességet. Mondjuk a gyalogsági harcjármű esetében is "építeni" kell, de valahogy az nem tűnik annyira bonyolultnak, ha Hódmezővásárhelyen is meg tudták csinálni.
A Debrecen melletti Hajdúhadházi telepre mehetne egy század harckocsi, plusz mégegy századot Hódmezőre. Az hogy most az a4-eseket vagy t-72 őt küldünk Tatáról az mindegy, csak teremtsük meg újra ezeknél az alakulatoknál is a harckocsi alakulatot. Könnyebb volt a Leopárd rendszeresítés is úgy, hogy Tatán megmaradt az a jelképes egy századnyi T-72 korábban...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 565
4 861
113
Én már közben is.....
OKqpMON.png
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 036
2 498
113
A Debrecen melletti Hajdúhadházi telepre mehetne egy század harckocsi, plusz mégegy századot Hódmezőre. Az hogy most az a4-eseket vagy t-72 őt küldünk Tatáról az mindegy, csak teremtsük meg újra ezeknél az alakulatoknál is a harckocsi alakulatot. Könnyebb volt a Leopárd rendszeresítés is úgy, hogy Tatán megmaradt az a jelképes egy századnyi T-72 korábban...
Igazad van, a T-72-eseket már teljesen elfelejtettem. Vagy nem tartom számon őket. :D De jövőbeli Leo vagy KF-51 beszerzés szempontjából jobb lenne, ha az a4-esek mennének a keleti országrészbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 171
36 689
113
Igazad van, a T-72-eseket már teljesen elfelejtettem. Vagy nem tartom számon őket. :D De jövőbeli Leo vagy KF-51 beszerzés szempontjából jobb lenne, ha az a4-esek mennének a keleti országrészbe.
Jogos hogy elfelejted őket - lassan már cél tárgynak is gyengék annyira elavultak...
Még LYNX-120-asal is előrébb lennénk: van rajta aktív védelem és hőkamera. Leopard 2A8 árának felébe kerülhet kb. és saját gyártásban készülhetne...