[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Bár igaz, hogy itt csak most és egyenlőre a szállító helikopterek cseréjéről van szó.

a szállító és harci helikopterek sorsát szerintem nem szabad elkülíteni. Lehet külön utat választani (én például rövid távon - kb 5-7 év) azt tenném, de együtt kell a kettőt kezelni. Ha másért nem az egymást átfedő feladatrendszerért és az állomány kiképzése miatt...
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
A 6db Mi -24 P felújítást pedig nem én találtam ki, hanem több fórumon olvastam róla az elmúlt fél évben, hogy elgondolkodnak rajta.Minden esetre támogathatónak tartom az ötletet, ha valós a felvetés.
Az pedig, hogy nincs PG? Külföldi segítséggel is megoldható szerintem. Nem is látnám sok értelmét, hogy hosszú időre javítóbázist építsenek ki újra itthon a típusnak, ha 5-6 éven belül lesz váltó típus.


Az igaz, hogy bonyolultabb az A-129, mint az AW- 129, de saját fejlesztésű fegyvereket gyártanak hozzá a törökök. Ez például elgondolkodtató, amikor a több lábon állásról van szó és az EU éppen össze készül rúgni a port az USA-val a lehallgatások miatt.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
És valóban együtt kellene kezelni a két helikopter beszerzést! Igaz a második csak feltevés még.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ha helyesek az infóim, akkor 2010 óta két Mi-24P-t, két D-t és 3-4 V-t állítottak le, én inkább csak ezeket venném figyelembe, a többi gép már nagy valószínűséggel szétrohadt vagy elhasználták az alkatrészeit a többi üzemben tartására.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@alfa74
Az adatok alapján a képek 2009-esek. Biztos, hogy ezek a gépek még mindig ott vannak és nem Mezőfalván? (műholdképen sem veszek ki Mi-24 törzseket a múzeum környékén)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
Elég sok Mihu van Tökölön és Csepelen. (vagy legalább is volt nemrég.)
Tökölön a reptéren 21-esek társaságában rohadnak a reptéren, állítólag úgy őrzik őket, mintha harcra készek lennének, Csepelen meg valamelyik fémtelepen enyésznek. Viszonylag közel a pár darab AN-2es aknászhoz, amik ugye szintén támadó fegyverek, és rossz üzenetet hordoznak a környező "baráti államoknak" és a tőke szabad áramlásának.
 

arpiel

New Member
2013. július 21.
16
0
1
Piratvitorla ! Rakd már föl kérlek azt a Mangusta-ás riportot vagy mit. Kösz. Ez a Ferrari kontra Lamborghini hasonlat jó volt (a fürgeségéből gondoltam, meg hogy olasz). A török Atak verzió gyakorlatilag ugyanazt tudja mint egy Apache (radar nélkül) ! Csak könnyebb, kisebb meg olcsóbb (na jó, könnyebb átlőni)...Olyat vegyünk Csabi bácsi !
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Rakd már föl kérlek azt a Mangusta-ás riportot vagy mit. Kösz.

- Most van ellenőrzés alatt.
- Megmondom őszintén máshova készült eredetileg is. Úgy kértem az engedélyt stb...
Látni fogjátok, ha minden jól megy.
üdv
 

arpiel

New Member
2013. július 21.
16
0
1
Most néztem meg a Mi-24-es képeket. Hát én szégyenlem magamat. Ez botrányos. Mikor fog börtönbe kerülni aki ezért felel ?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Az AW149-es legjobb tudomásom szerint egy Török tenderre lett kifejlesztve az AW139M megnövelésével. Ebből következően erősebb lett, és több katonát szállíthat, valamint lett hely door gunner-nek is (ami az AW139M egyik hiányossága volt), de a door gunner opcionális, függ attól, hogy a belső moduláris ellrendezést éppen hogyan alakítják ki az igények szerint.
Mivel a Törökök tenderre lett kifejlesztve, ezért fontos szempont volt, hogy a már nyertes T129-el sok alkatrészben megegyezzen a két gép.
Ha megnézzük az Augusta Westland honlapját (http://www.agustawestland.com/content/military-government), akkor láthatjuk, hogy az A129-es (vagy AW129-es amióta a két cég eggyesült) már nem termék, viszont az Augusta Westland ugyanazt a T129-est gyártja és ajánlja, amit a Török is gyártanak.
Ez nem meglepő, hiszen az A129-es és a T129-es között eltelt 20 év, aminek a következtében a T129-es elektronikája sokkal fejlettebb, a T129-es jóval többet tud, mint az A129-es. Tehát miért áruljanak egy gyengébb gépet, amikor a fejlettebbet is kínálhatják? Ez pont olyan, mintha amikor az AH-64D-t kifejlesztettek, még mindig a régebbi verziót akarták volna piacra dobni, miközben a régi AH-64-eseket is upgrade-elték LongBow-ra.
Az A129-esből csak az Olaszok rendszeresítettek 60 db-ot, az elsők még 27 éve, 1986-ban álltak szolgálatba.
Sajnos a T129-es jóval többe kerül, mint annó az A129-es volt, az ára vetekszik a többiekkel (AH-1Z, EC-665), ezért Magyarországnak csak egy esélye lenne: ha az Olaszok okosak lennének, akkor az általuk használt A129-eseket adnák el olcsóbban nekünk, amik már félidősek, és gyengébbek az új T129-nél, és így az Olaszok átállhatnának az újabb és többet tudó T129-esre.
 

arpiel

New Member
2013. július 21.
16
0
1
Imike, a végével nem értek egyet (bár tudom ez csak egy álom), de az elejével annál inkább, sőt majdnem kimondtad a tutit ! Megvan az ideális megoldás (csak az a k...a pénz), pont mint a törökök: AW-149 meg A-129 Atak ! Had szóljon ! Jöhet a tököm is, szarrá lőjük ! Ha egy ilyen fincsi kis csomagot kapnának a magyar katonák, kirepülnék magukból a lelket is, és hazavágnák még az izraelieket is ! Így legyen ! Kapják meg ! Megérdemlik ! Éljen a dupla AW-129-149 !
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Megvan az ideális megoldás (csak az a k...a pénz), pont mint a törökök: AW-149 meg A-129 Atak !

Hm? A törököknél elbukott az AW149, a Sikorsky S-70-t választották helyette.

http://htka.hu/2011/04/23/amerikai-gyozelem-torokorszagban/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 415
113
Nem fikázni akarok, de az olaszoktól kocsit se vennék nemhogy olyan gépet ami repül. "Világhírű" az olasz mérnökök és munkások teljesítménye. Akinek volt vagy dolgozott vele az tudja.Szóval én szkeptikus vagyok az olasz dolgokkal.
Persze ok egy helikopter nem egy ipari berendezés.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
A sok hülye gazdag meg veszi a Ferrarit... :)
Node mit lehetne helyette? Ha bármi tender van, akkor az amcsik ajánlanak valami lestrapált gépeket és/vagy régebbi konfigot, ráadásul drágán... Az Eurocopterekről meg kb. annyi minőséggel kapcsolatos rossz hír terjed, mint az Agustáról. :) Ráadásul ezek is pokoli drágák.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 415
113
Minyót meg nem akarunk... Aztán a végén majd lesz használt Pumánk vagy Cougar mint a románoknak vagy a bulgároknak.
esetleg Ka-26 igazi vegyi mentesítő helikoptert lehetne csinálni belőle. A Nato-ban csak nekünk lenne ilyen képességünk. :)