[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 758
80 191
113
Ez személyautóban zavaró tud lenni
Ott nem hajtod be, mert ha be van hajtva, akkor nem tudod gyorsan használni(ki kell hajtani). A személyautó nem páncélozott, be tudnak lőni és te is ki tudaz lőni, emiatt tűzkészen (bebiztosítva persze) kell tartani a fegyvert. A harcjármű azért másabb mert az páncélozott.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 039
124 030
113
Ott nem hajtod be, mert ha be van hajtva, akkor nem tudod gyorsan használni(ki kell hajtani). A személyautó nem páncélozott, be tudnak lőni és te is ki tudaz lőni, emiatt tűzkészen (bebiztosítva persze) kell tartani a fegyvert. A harcjármű azért másabb mert az páncélozott.
Pmc melót emlegetett az pedig általában páncélozott Toyotát jelent.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and dudi

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Ez személyautóban zavaró tud lenni
1 embernek.
A sofőrnek.
Mert az nem nagyon száll ki a kocsiból.
Max ha annak vège van.

A többinek nyitva van.

Hiszen ha itt szállni kell akkor az az 1 másodperc is szamíthat.

Mindíg megmosolyogtatnak azok a PR videók ami különböző kocsiból szállás,ès válltámasz kihajtást mutat.
Legtöbbször lassítva. :rolleyes:

Ott nem hajtod be, mert ha be van hajtva, akkor nem tudod gyorsan használni(ki kell hajtani). A személyautó nem páncélozott, be tudnak lőni és te is ki tudaz lőni, emiatt tűzkészen (bebiztosítva persze) kell tartani a fegyvert. A harcjármű azért másabb mert az páncélozott.
Pancèlozott landcruiser.
Azt minek vesszük.

De nálunk ott is csak a sofőrnek volt behajtva az ak-n.
De ő csak kerèkcserènèl szállt kocsiból.

Kb eddig ezt a helyzetet látom ahol lehet a bren nehezebben fèr el.

De te meg is akarod érteni, hogy mit mond a másik, nem csak a saját igazaddal győzni minden áron! Hiába, te nem vagy akkora harcos személyiség, mint itt sokan mások!
Ez volt az eredeti állítás.

Ezt nem èrtettük páran. Mert szerintünk nincs megindokolva,hogy mièrt úgy van.


Remekul lehet peldaul hasznalni high risk vagy pmc meloknal, ahol egy BREN nem a legidealisabb peldaul. Probalj meg egy BREN-nel beulni egy „civil“ meretu autoba mellenybe, tarakkal, labad kozott a fegyvereddel. Aztan probalj meg onnan igen gyorsan kimaszni es harckesz lenni…

A civil mèretű jarmű nálad nem tudom mit jelent.

A pmc melóknál bárhol a világon illik terepjarókat használni.

Hacsak nem valami iszonyat rejtett munka folyik.
Ahhoz viszont, rejthető fegyverek is dukálnak.

Èn landroverből(fasz tudja melyikből abból kevèsszer),landcruiserből szálltam elèg sokszor.

Harckèsz úgy vagy gyorsan,rögtön,ha csövön van a fegyver,kihajtott válltámasszal.

Ekkor is megy az idő, hiszen ki kell biztosítani.

Azt mindenki döntse el melyik a gyorsabb.

Bren.
1. Hüvelyk újjal,miközben már a cèlra is tudsz tartani mert mind a 2 kezeddel úgy fogod kb a fegyvert ahogy lőni fogsz.

Vagy ahogy ak-val csináltam.
1.Átnyúlva a fegyver fölöttl, lenyomva a tűzváltót.
2.Előrenyúlva,megfogva az első markolatát.
3.Behúzod vállba. Cèlzol.

Vagy!
1.Kihajtod a válltámaszt.
2.Átnyúlsz a fegyveren(vagy ha jobb kèzzel csinálod nem,nehogy ebbe kössön bele valaki),kibiztosítod.
3.Megfogom a markolatát(attól függően melyik kezeddel engedték el a karabèlyt).
4.Behúzod vállba,cèlzol.
 
K

kamm

Guest
Hidd el, hogy tisztában vagyok azzal, hogy mi van nálunk, ellenben méretben kihajtott válltámasszal az is majd ugyanakkora mint a képen lévő, szemléltetés végett berakott kép, vagyis, hogy egy AK semmivel nem rövidebb mint egy BREN.

A D verziót válltámaszát valóban belehet hajtani alulra, a BREN-ét pedig oldalra amikor is szintén majd ugyanakkora a két karabély hosszra, a BREN valóban vastagabb lesz így, körülbelül 3-4 cm-el (de majd valaki leméri)

Ellenben a kolléga által berakott szemléltetésen sem a magyar 63 van, mivel nekünk nincs oldalra behajtható válltámaszos verzió, a mi alulra behajtós verziónk behajtva valóban keskenyebb
Ez volt a panasz ;enyege, ha jol ertettem...

- de amint kihajtód máris szélesebb mint a tok - plusz ki kell hajtani, mert behajtott válltámasszal elég nehéz kibiztosítani is, mivel pont útban van a válltámasz.
Minden megoldhato, sosem volt problemam behajtott tamasszal...
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Mi oldalra hajtható válltámaszú fegyvert használtunk!
Mindig behajtva hordtuk. Egyszer egy vízi átkelésnél egy srác elejtette a ladikból, ment utána :) szerencsére csak térdig ért a víz és meglett.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 660
113
Én értem mire gondol. A széles műanyag válltámasz miatt ha sz be van hajtva jó vastag lesz a fegyver.

Ennyi. Irtam, mas es robosztusabb. Sehol nem irtam a hosszat, de erthetetlen modon ezen van a baszodas…

Ennek koze nincs az AMMSzhez, ha azt keresi, AK-63D az angol tipusjelzese.

Irtam az elejen, hogy nem a honvedeinkel kapcsolatban irom, mas jellegu munkakkal kapcsolatban volt a gondolat, tehat nem AMMSz-eztem vagy 63D-ztem.

Ott nem hajtod be, mert ha be van hajtva, akkor nem tudod gyorsan használni(ki kell hajtani). A személyautó nem páncélozott, be tudnak lőni és te is ki tudaz lőni, emiatt tűzkészen (bebiztosítva persze) kell tartani a fegyvert. A harcjármű azért másabb mert az páncélozott.

Azert ez valtozo, az fix, hogy mindenkinel csovon, de ha nem pancelozottban ulsz, akkor az anyoson be volt hajtva. Ha pancelozott, akkor nem… a nem kifejezetten katonai melo es nem egyertelmuen a seregben maskent is mukodhet/mukodik -ezt nem csak neked irom, de ide hozzad.

Pmc melót emlegetett az pedig általában páncélozott Toyotát jelent.

Csomo autot jelenthet… Nalunk peldaul G-k voltak boven es par Yukon, sot volt akkor meg 2 nem annyira oreg 140-es Merci.

1 embernek.
A sofőrnek.
Mert az nem nagyon száll ki a kocsiból.
Max ha annak vège van.

A többinek nyitva van.

Hiszen ha itt szállni kell akkor az az 1 másodperc is szamíthat.

Mindíg megmosolyogtatnak azok a PR videók ami különböző kocsiból szállás,ès válltámasz kihajtást mutat.
Legtöbbször lassítva. :rolleyes:


Pancèlozott landcruiser.
Azt minek vesszük.

De nálunk ott is csak a sofőrnek volt behajtva az ak-n.
De ő csak kerèkcserènèl szállt kocsiból.

Kb eddig ezt a helyzetet látom ahol lehet a bren nehezebben fèr el.


Ez volt az eredeti állítás.

Ezt nem èrtettük páran. Mert szerintünk nincs megindokolva,hogy mièrt úgy van.




A civil mèretű jarmű nálad nem tudom mit jelent.

A pmc melóknál bárhol a világon illik terepjarókat használni.

Hacsak nem valami iszonyat rejtett munka folyik.
Ahhoz viszont, rejthető fegyverek is dukálnak.

Èn landroverből(fasz tudja melyikből abból kevèsszer),landcruiserből szálltam elèg sokszor.

Harckèsz úgy vagy gyorsan,rögtön,ha csövön van a fegyver,kihajtott válltámasszal.

Ekkor is megy az idő, hiszen ki kell biztosítani.

Azt mindenki döntse el melyik a gyorsabb.

Bren.
1. Hüvelyk újjal,miközben már a cèlra is tudsz tartani mert mind a 2 kezeddel úgy fogod kb a fegyvert ahogy lőni fogsz.

Vagy ahogy ak-val csináltam.
1.Átnyúlva a fegyver fölöttl, lenyomva a tűzváltót.
2.Előrenyúlva,megfogva az első markolatát.
3.Behúzod vállba. Cèlzol.

Vagy!
1.Kihajtod a válltámaszt.
2.Átnyúlsz a fegyveren(vagy ha jobb kèzzel csinálod nem,nehogy ebbe kössön bele valaki),kibiztosítod.
3.Megfogom a markolatát(attól függően melyik kezeddel engedték el a karabèlyt).
4.Behúzod vállba,cèlzol.

Ha nem pancelozott volt az aktualis, akkor az anyoson senki nem hajtotta be, mert nemhogy a G-be, de meg a Yukonba sem tudtad felemelni es az elso szelvedon keresztul dolgozni vele. Sot a G olyan szuk volt belul, hogy az anyoson ulo ember alig fert el, a laba kozott pedig a fegyver is igen szukos volt. A hatso ajton pedig az ajto formaja miatt volt kurva szar kimaszni felpakolva es fegyverrel -nezd meg egy kepen milyen kicsit es szar formaja az ajto- Pont ez volt az egyik amire irtam, hogy a robosztus BREN helyett nem egy esetben inkabb pimpelt AK-t valasztanek munkara.

Kicsit tul lett lihegve es nem is ertem miert, de felre is lett magyarazva ez a kommentem. Nem a mindennapi katonai felhasznalasra gondoltam, nem arra, hogy az AK rovidebb es meg sorolhatnam… a velemenyemet irtam le az alapjan amit tapasztaltam es ezt tovabbra is tartom. En ertem, hogy mindenki nagyon katona es nagyon katonai alkalmazason es hasznalaton katonan gondolkodik, ahkgy ez a peldak alapjan latszik, de en mas jellegu munkarol beszeltem, mint jeleztem is. Jaaah, na mindegy. Azt azert meg hozza kivanom tenni, hogy katonakent eleg nyilvanvaloan a BREN2-t valasztanam, nem katonakent nem ennyire nyilvanvaloan. Na vilagbeke mindenkinek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 039
124 030
113
Ennyi. Irtam, mas es robosztusabb. Sehol nem irtam a hosszat, de erthetetlen modon ezen van a baszodas…



Irtam az elejen, hogy nem a honvedeinkel kapcsolatban irom, mas jellegu munkakkal kapcsolatban volt a gondolat, tehat nem AMMSz-eztem vagy 63D-ztem.



Azert ez valtozo, az fix, hogy mindenkinel csovon, de ha nem pancelozottban ulsz, akkor az anyoson be volt hajtva. Ha pancelozott, akkor nem… a nem kifejezetten katonai melo es nem egyertelmuen a seregben maskent is mukodhet/mukodik -ezt nem csak neked irom, de ide hozzad.



Csomo autot jelenthet… Nalunk peldaul G-k voltak boven es par Yukon, sot volt akkor meg 2 nem annyira oreg 140-es Merci.



Ha nem pancelozott volt az aktualis, akkor az anyoson senki nem hajtotta be, mert nemhogy a G-be, de meg a Yukonba sem tudtad felemelni es az elso szelvedon keresztul dolgozni vele. Sot a G olyan szuk volt belul, hogy az anyoson ulo ember alig fert el, a laba kozott pedig a fegyver is igen szukos volt. A hatso ajton pedig az ajto formaja miatt volt kurva szar kimaszni felpakolva es fegyverrel -nezd meg egy kepen milyen kicsit es szar formaja az ajto- Pont ez volt az egyik amire irtam, hogy a robosztus BREN helyett nem egy esetben inkabb pimpelt AK-t valasztanek munkara.

Kicsit tul lett lihegve es nem is ertem miert, de felre is lett magyarazva ez a kommentem. Nem a mindennapi katonai felhasznalasra gondoltam, nem arra, hogy az AK rovidebb es meg sorolhatnam… a velemenyemet irtam le az alapjan amit tapasztaltam es ezt tovabbra is tartom. En ertem, hogy mindenki nagyon katona es nagyon katonai alkalmazason es hasznalaton katonan gondolkodik, ahkgy ez a peldak alapjan latszik, de en mas jellegu munkarol beszeltem, mint jeleztem is. Jaaah, na mindegy. Azt azert meg hozza kivanom tenni, hogy katonakent eleg nyilvanvaloan a BREN2-t valasztanam, nem katonakent nem ennyire nyilvanvaloan. Na vilagbeke mindenkinek.
Amúgy hogy százszor is előszedjem a nünükémet.
Bren 2 pdw

3220258382.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 829
113
Így lőnek a felderítők

Lőgyakorlatokat (alap, szakalap, felderítő és békefenntartói) hajtottak végre az MH Bornemissza Gergely 2. Felderítőezred altiszti szakmai alaptanfolyamot végző katonái pisztollyal, géppisztollyal, gépkarabéllyal és géppuskával...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 803
5 515
113
Egy belga ismerősöm mesélte jó régen: Akkoriban egy logisztikai egységnél szolgált, ahol a járművek tompa zöld szinüek voltak. Ez nem tetszett az ottani ügyeletes altisztnek, ezért minden mosás után gázolajjal kellet bekenjék a kocsikat, hogy szép fényesek legyenek. :)
Nem tartom kizártnak, hogy ez a döntés is hasonló módon született. Azt tudjuuk, hogy a szakma véleményét nemes egyszerűséggel figyelmen kívűl hagyták.

Van egy történet akkoriból, amikor a cz fegyverekre kötöttünk szerződést.
A magyar fél kiválasztotta a fegyvereket, mire a cz többször is megerősítést kért, hogy biztosan ezeket akarjuk-e. Mivel mi ragaszkodtunk az elképzelésünkhöz a cz kénytelen volt felvilágosítást adni, hogy az általunk megrendelni kívánt karabély az a civil piacra készült félautómata.

Nem tudom tényleg megtörtént-e, de nem tartom kizártnak. Végülis a skorpiót is rendszeresítettük.
Ez jól reprezentálja a döntéshozók egy részének szakmai tudását.
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 039
124 030
113
Nem tartom kizártnak, hogy ez a döntés is hasonló módon született. Azt tudjuuk, hogy a szakma véleményét nemes egyszerűséggel figyelmen kívűl hagyták.

Van egy történet akkoriból, amikor a cz fegyverekre kötöttünk szerződést.
A magyar fél kiválasztotta a fegyvereket, mire a cz többször is megerősítést kért, hogy biztosan ezeket akarjuk-e. Mivel mi ragaszkodtunk az elképzelésünkhöz a cz kénytelen volt felvilágosítást adni, hogy az általunk megrendelni kívánt karabély az a civil piacra készült félautómata.

Nem tudom tényleg megtörtént-e, de nem tartom kizártnak. Végülis a skorpiót is rendszeresítettük.
Ez jól reprezentálja a döntéshozók egy részének szakmai tudását.
Nem történt meg. Vannak cifra faszságok abban bizniszben de ez nem tartozik közéjük.