[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Sose lesz remélem. Panther dettó, ha ezek megjelennek a beszerzések közt akkor az azt jelenti hogy minden szakmai józan belátást bedarált a politika....
Ha kizárólagosan ez lenne lehet.
De új eszközök fejlesztésében részt venni is lehet hasznos védelemipari szempontból.
Tehát ezekre várni hülyeség, de sztem ezek itthoni gyártását, fejlesztését kihagyni, ha van rá lehetőség szintén. Csak ez nem rövid, hanem közép és hosszú távú fejlesztés. A BTR és a Hitron közé jöhet Patria vagy Fuchs, de akár török.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Gondolom nem kell kifejtenem, hogy mit gondolok a BTR-ről. De sajnos itt lesz még a nyakunkon jó sokáig az a sok szar így kezdeni kell velük valamit. Szetintem az egyetlen ésszerű lépés, ha mind a simáról mind a /A-sról leszedjük a tornyot kidobjuk a kukába minden a küzdőterben lévő szerelvényével együtt. Ezután behegesztjük a toronykoszorút meghagyva egy ajtót a rakaszcseréhez és rakunk rá RCWS-t. Nekem az sem ördögtől való, hogy kizárólag 12,7-est rakunk rá mert annyit azért nem költenék rá, hogy gépágyús RCWS kelljen. Ezzel több legyet is ütnénk 1 csapasra úgy mint, könnyebb lenne ennek minden előnyével, hely szabadulna fel a küzdőtérben nem is kevés és elképzelhetetlen mértekben nőne a harcérték a modern RCWS miatt.
ezt már írtam én is jópárszor nem kell bele extra hiradórendszerből is untig elég az amit teszem azt egy gidrán yörük kap.
a belsejét át lehetne kevlározni éppenséggel az még nem lenne egy nagy lóvé. a kérdés csak az hogy mennyit segít a túlélőképességen hisz ha ígysem úgysem fog meg nagyobb kalibert vagy egy méretkategóriával veszélyesebb repeszt akkor fölösleges.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 844
113
Az egyrészt még odébb van, másrészt több lábon kellene állni, harmadrészt szerintem a vegyes alegységek nem játszanak.

nem igazán kell pótólni mert így dedikált APC vé vállna páncélozott szállító harcjármű.
Kiesne a rendszerből X darab 30mm-es cső és semmi nem pótolná az átmeneti időszakban (amiről beszélünk).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
A kieső tűzerőt mivel pótolod?
Nem tekintem kiesett tűzerőnek az éjjel/nappal is használható digitális tűzvezető rendszerrel támogatott, stabilizált 12,7-es fegyverzetű RCWS-t a manuális irányzású, nulla éjjellátó képességű, stabilizálatlan toronyba rakott 30mm-es gépágyúval szemben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az egyrészt még odébb van, másrészt több lábon kellene állni, harmadrészt szerintem a vegyes alegységek nem játszanak.


Kiesne a rendszerből X darab 30mm-es cső és semmi nem pótolná az átmeneti időszakban (amiről beszélünk).
mire ez lefutna addigra lenne annyi lynx a rendszerbe hogy potólja és még ha rá is lenne szánva egy nagyobb összeg még akkor is megmaradna a /A -s 30 mm es toronnyal még akkor is jelentős mennyiségbe. (hisz vannak olyan sima 80 asok amik inkább alkalmasak modernizációra mint némeik /A s.) mint helyörség védelmi jármű még nagyon sokáig jelen lessz mind a /A mind a sima 80 as. ebbe egészen biztos vagyok hisz a kiváltásukra 100 db egyéb eszköz sem lenne elég. (ezek nem manőver erők még csak nem is harcoló állomány csupán egy egy helyörség laktanya vagy raktár örzésmegerősítésére szolgáló járművek készenlét fokozás esetére kataszrófa helyzeti készenléti járműpark is tetemes mondjuk ott érdemes lehet a csere mert ha menni kell akkor menni kell)
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 362
113
Meggyőztetek, hogy továbbra sem kell tartalékosnak állni.
A fene sem akarna reszelgetett kopórsóban harcolni.
Inkább kapjanak hilux-ot, ha már gidránra nem telik. Modern, kényelmes, nem ad hamis biztonságérzetet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Ha kizárólagosan ez lenne lehet.
De új eszközök fejlesztésében részt venni is lehet hasznos védelemipari szempontból.
Tehát ezekre várni hülyeség, de sztem ezek itthoni gyártását, fejlesztését kihagyni, ha van rá lehetőség szintén. Csak ez nem rövid, hanem közép és hosszú távú fejlesztés. A BTR és a Hitron közé jöhet Patria vagy Fuchs, de akár török.
Hát mindkét termék a piacképtelen kategória. Költse ràjuk a pénzét akinek 2 anyja van.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Gondolom nem kell kifejtenem, hogy mit gondolok a BTR-ről. De sajnos itt lesz még a nyakunkon jó sokáig az a sok szar így kezdeni kell velük valamit. Szetintem az egyetlen ésszerű lépés, ha mind a simáról mind a /A-sról leszedjük a tornyot kidobjuk a kukába minden a küzdőterben lévő szerelvényével együtt. Ezután behegesztjük a toronykoszorút meghagyva egy ajtót a rakaszcseréhez és rakunk rá RCWS-t. Nekem az sem ördögtől való, hogy kizárólag 12,7-est rakunk rá mert annyit azért nem költenék rá, hogy gépágyús RCWS kelljen. Ezzel több legyet is ütnénk 1 csapasra úgy mint, könnyebb lenne ennek minden előnyével, hely szabadulna fel a küzdőtérben nem is kevés és elképzelhetetlen mértekben nőne a harcérték a modern RCWS miatt.
Pontosan erről beszéltem!
Én a motor váltó cserét meg azért látnám hasznosnak, mert egy modern elektronikusan vezérelhető automata váltó nem csak a régen elhasznált technikát váltaná le, de a csökkentené a fenntartási költségeket, és ugrásszerű fejlődés lenne vezetői ergonómiában is. Arról nem beszélve, hogy a leggyengébb lehetőség is ugrásszerű fejlődés lenne. Ráadásul egy komolyabb fejlesztési potenciált is a kezünkbe adna.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Meggyőztetek, hogy továbbra sem kell tartalékosnak állni.
A fene sem akarna reszelgetett kopórsóban harcolni.
Inkább kapjanak hilux-ot, ha már gidránra nem telik. Modern, kényelmes, nem ad hamis biztonságérzetet.
elárulok egy titkot ha az összeset átadnák a tartalékosoknak sem jutna harmadának sem hely a BTR ekbe. arról nem is beszélve hogy egy egy óránál többet kötvehiszem hogy utaznál benne mert hiába a BTR még mindig csak gyalogos harcrendbe tagolva alkalmazható.
kb ekkora az allulgépesítés a tartalékosoknál. jelenlegi helyzetbe az 1. vhs gyalog ezredek színtje kb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Nem tekintem kiesett tűzerőnek az éjjel/nappal is használható digitális tűzvezető rendszerrel támogatott, stabilizált 12,7-es fegyverzetű RCWS-t a manuális irányzású, nulla éjjellátó képességű, stabilizálatlan toronyba rakott 30mm-es gépágyúval szemben.

A 30 mm-es gépágyú be is hintáztatja az egész ládát, nem?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A 30 mm-es gépágyú be is hintáztatja az egész ládát, nem?
be de ez köztudott tény ezért az irányzók direkt úgy vannak képezve hogy ezt szükség esetén ki tudják használni. és végigvarrni a célpontot. persze ez nem optimális de úgy ahogy kiküszöbölték. meg ha jó tüzütembe lő az irányzó akkor egy pontnál tovább nem emelkedig a kocsi test. ez olyan mint az AK esetében a behúzás hiába a kompenzátor a fegyver be fog húzni a a lövő tudja merre (sok variáció nincs) és számol vele akkor hatékony.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 362
113
elárulok egy titkot ha az összeset átadnák a tartalékosoknak sem jutna harmadának sem hely a BTR ekbe. arról nem is beszélve hogy egy egy óránál többet kötvehiszem hogy utaznál benne mert hiába a BTR még mindig csak gyalogos harcrendbe tagolva alkalmazható.
kb ekkora az allulgépesítés a tartalékosoknál. jelenlegi helyzetbe az 1. vhs gyalog ezredek színtje kb.
Újabb érv a tartalékosság ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and dudi

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Nem tekintem kiesett tűzerőnek az éjjel/nappal is használható digitális tűzvezető rendszerrel támogatott, stabilizált 12,7-es fegyverzetű RCWS-t a manuális irányzású, nulla éjjellátó képességű, stabilizálatlan toronyba rakott 30mm-es gépágyúval szemben.
Szia,

Biztos, hogy a /A-soknak "nulla éjjellátó képesség"e van?
En eddig azt olvastam, hogy ez csak az alap BTR-80 14.5-os tornyara vonatkozik.
btr_80a.jpg