[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
igazából minden igényt kielégítene amire szükségünk lenne a lynxek és a 8x8 és 4x4 ek melett... ólcsón nagy tömegben előállítható eszköz.
és sok közös elemet főelemet tudna tartalmaznui más járművekkel ami a logisztikát nagyban megkönnyítené (értsd nem lehetne logisztikai rémálomra hivatkozni.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
a gidrán futóműve 4X4 es képletben 19t simán visz.
duplázva 38t az egy apc nek bőven elégnek kellene lennie 8x8 ba is az abroncs mérete is megfelel adott a mission modul és a lynxel kompatibilis torony.
adott a gidrán nsm motorja az nsm é 8x2 tehát az első 2 kereket is megtudná hajtani rásegítéssel a gidráné simán mehgajtaná a mission modul elötti 4x4 es 2 tengelyt. elég lenne a hátsó 2 tengelyre elektromos hajtást tenni. mig 6x6 nál elég lenne csak 4x4 re belsőégésű hajtást a hátsóra ugyan az az alternatív mehetne mint a 8x8 as hátsó 2 tengelyére....
abroncsok terén nagy lenne az összhang. mehet bele közös abv pl mosulosan felépítve.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 537
113
Visszakanyarodva a témához.
A fuchs 8x8 protó merevtengelyes...

Nincs ma már korszerű 8x8 harcjármű merev felfüggesztéssel. Korábban kibeszéltük, hogy házon belül két futóműhöz nyúlhat az RM.

Wisent_8x8_wheeled_armored_transport_vehicle_Rheinmetall_Germany_German_001.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Visszakanyarodva a témához.
A fuchs 8x8 protó merevtengelyes...

Nincs ma már korszerű 8x8 harcjármű merev felfüggesztéssel. Korábban kibeszéltük, hogy házon belül két futóműhöz nyúlhat az RM.

Wisent_8x8_wheeled_armored_transport_vehicle_Rheinmetall_Germany_German_001.jpg
Igen,a Fuchs igazábol ma már elavult.A merev tengelyes futómű miatt nen lehet példul mai igényeknek megfelelő aknavédelmet rakni alá.
De a formatervet megtartva újra lehet tervezni a gépet,modern megoldásokkal.És az RM-nek jók a dél afrikai kapcsolatai,simán ki tudják venni a technológiát.Aláteszik mondjuk az RG41 futómű elemeit és aknavédelmét.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Igen,a Fuchs igazábol ma már elavult.A merev tengelyes futómű miatt nen lehet példul mai igényeknek megfelelő aknavédelmet rakni alá.
De a formatervet megtartva újra lehet tervezni a gépet,modern megoldásokkal.És az RM-nek jók a dél afrikai kapcsolatai,simán ki tudják venni a technológiát.Aláteszik mondjuk az RG41 futómű elemeit és aknavédelmét.
szerintem ez már kifutott fuchs2 formályában.

a boxer mission modulja egy kb önhordó test szelvény csak a németek nem teljesen önhordó alvázra helyezik. miközben önhordó szerkezetre is képesek...
független felfüggesztés minimum. a motor elhelyezése a fucsh sorozat eddigi járművei esetében szerintem felejtős a jövőben. bár szeretik a kezszem teljes elszeparálását. de szerintem az elszeparálásnak a lehetősége jó ha fenn áll de maradjon lehetőség és ne muszály...tehát elég egy ajtó.
automata fegyverállvány teljesen szükséges rá nem elég a pk a buvóba a géppityuval... ma ez már alap szerintem.
ésa legfontosabb legyen olcsó és sok cserekompatibilis alkatrésszel.
kövezzetek meg de szerintem egy jó terepjáró képességekkel rendelkező (viszonyítva) modern Mrap 4x4 es jobb alap lehet erre a célra +1 tengelyel mint egy -1 tengelyes boxer... de egy olcsobb 8x8 as boxert el tudnák képzelni önhordó testel
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
szerintem ez már kifutott fuchs2 formályában.

a boxer mission modulja egy kb önhordó test szelvény csak a németek nem teljesen önhordó alvázra helyezik. miközben önhordó szerkezetre is képesek...
független felfüggesztés minimum. a motor elhelyezése a fucsh sorozat eddigi járművei esetében szerintem felejtős a jövőben. bár szeretik a kezszem teljes elszeparálását. de szerintem az elszeparálásnak a lehetősége jó ha fenn áll de maradjon lehetőség és ne muszály...tehát elég egy ajtó.
automata fegyverállvány teljesen szükséges rá nem elég a pk a buvóba a géppityuval... ma ez már alap szerintem.
Patria(Pasi) 6x6 alapelrendezése ugyan az,mint a Fuchsé.Manapság meg tornyot szinte bármire lehet tenni
1768.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Igen,a Fuchs igazábol ma már elavult.A merev tengelyes futómű miatt nen lehet példul mai igényeknek megfelelő aknavédelmet rakni alá.
De a formatervet megtartva újra lehet tervezni a gépet,modern megoldásokkal.És az RM-nek jók a dél afrikai kapcsolatai,simán ki tudják venni a technológiát.Aláteszik mondjuk az RG41 futómű elemeit és aknavédelmét.

És akár a végén el is juthatnának az Eitan -ig is például (OK, ez már súlyban is a Boxer kategóriája). OK, jók a kapcsolatok - de miért választanának egy konkurens BAE megoldást, ha ott van félig házon belül pl. a Boxer futóművével, amit ráadásul ismernek is oda-vissza. Miért indulnának el új út felé?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
És akár a végén el is juthatnának az Eitan -ig is például (OK, ez már súlyban is a Boxer kategóriája). OK, jók a kapcsolatok - de miért választanának egy konkurens BAE megoldást, ha ott van félig házon belül pl. a Boxer futóművével, amit ráadásul ismernek is oda-vissza. Miért indulnának el új út felé?
Inkább egy rugalmasabb tipushoz kéne eljutni,mint a Patria.És lehetne egy harcjármű család.
Nem kell pont azt megvenni,csak példának irtam.Akár fejleszthetnek teljesen újat is.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Inkább egy rugalmasabb tipushoz kéne eljutni,mint a Patria.És lehetne egy harcjármű család.
Nem kell pont azt megvenni,csak példának irtam.Akár fejleszthetnek teljesen újat is.
Szerintem azt fognak.
Harckocsira (MGCS) is volt teljesen önálló elképzelésük.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Inkább egy rugalmasabb tipushoz kéne eljutni,mint a Patria.És lehetne egy harcjármű család.
Nem kell pont azt megvenni,csak példának irtam.Akár fejleszthetnek teljesen újat is.
apc ből 3 kategória szerintem (átmenetileg) 20-30 év tök releváns.egy majdnem ifv képességű gumikerekes (ez szerintem zsákutca)
egy közel ifv tűzerővel rendelkező könnyebb gyórsabb frontból még közel ifv szinten védetté tehető kategória.
és egy olcsó jólvédett kis tűzerejű lehetőleg úszóképes. (mivel könnyű automata toronyal rendelkezhetne ez a kategória) az úszóképesség és a viszonylag még jó páncélozás és a könnyű fegyverzetű ellenfél ellen jó tűzerővel rendelkező típusra.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
apc ből 3 kategória szerintem (átmenetileg) 20-30 év tök releváns.egy majdnem ifv képességű gumikerekes (ez szerintem zsákutca)
egy közel ifv tűzerővel rendelkező könnyebb gyórsabb frontból még közel ifv szinten védetté tehető kategória.
és egy olcsó jólvédett kis tűzerejű lehetőleg úszóképes. (mivel könnyű automata toronyal rendelkezhetne ez a kategória) az úszóképesség és a viszonylag még jó páncélozás és a könnyű fegyverzetű ellenfél ellen jó tűzerővel rendelkező típusra.
Nekünk inkább egy rugalmasan variálható tipusra lenne szükségünk,ami modulárisan az adott harcfeladathoz igazitható.Patria AMV is ilyen.Esetleges export szempontjábol is ezt tartom a legjobb útnak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 537
113
A jármű család esélyeit rontja a "moduláris" néven vásárolt Gidrán. Ez 16-17 tonnáig bármilyen páncélozott terepjáró változat alapja lehet. A kisebb NMS a speciálisabbaké.
Milyen változatok lennének, amik 8x8 jármű bázisát igénylik?
Sebesült szállító? Gidrán.
Vegyi sugár felderítő? Komondor :)
Páncélozott vezetési pont? Az jó lenne 8x8 alvázon.
Páncéltörő rakéta indító? Gidrán.
Katonai rendőr? NMS v. Gidrán.
Felderítő? NMS.
 
K

kamm

Guest
A jármű család esélyeit rontja a "moduláris" néven vásárolt Gidrán. Ez 16-17 tonnáig bármilyen páncélozott terepjáró változat alapja lehet. A kisebb NMS a speciálisabbaké.
Milyen változatok lennének, amik 8x8 jármű bázisát igénylik?
Sebesült szállító? Gidrán.
Vegyi sugár felderítő? Komondor :)
Páncélozott vezetési pont? Az jó lenne 8x8 alvázon.
Páncéltörő rakéta indító? Gidrán.
Katonai rendőr? NMS v. Gidrán.
Felderítő? NMS.
Huh? Ezt a 8x8 22-35t koze kepzeld el legalabb. 23t korul meg elmenne a Milleniumban, 30t alatt meg uszik, afelett meg ugyanolyan armort lehet rarakni, mint ami a Lynxen lesz.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Inkább egy rugalmasabb tipushoz kéne eljutni,mint a Patria.

Alapvetően igazad lenne. Épp csak nem a miénk az isten minden pénze. Arról kezdődött talán az értekezés, hogy lesz az 5 könnyű lövész zlj., valamint lesz 7 ezrednyi területvédelem. Jó lenne valami potensebb eszköz a teherautón kívül, a területvédelemi egységeknek is. Itt jött képbe a Fuchs, mint nagy példányszámban meglévő eszköz, amiből esetleg jó áron, több száz darabot is tudnánk venni. 5 könnyűlövész zlj-nak, valamint a területvédelemnek, szintén több száz darabos tétel kell. Első nekifutásra jó lehet egy normális használt harcjármű, ami már nyugati, lehetőleg német. Aztán ha felfut a hazai gyártás, lehet cserélni a régi eszközöket, fokozatosan. Illetve tartalékot képezni a letárolt eszközökből.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and dkes

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
apc ből 3 kategória szerintem (átmenetileg) 20-30 év tök releváns.egy majdnem ifv képességű gumikerekes (ez szerintem zsákutca)
egy közel ifv tűzerővel rendelkező könnyebb gyórsabb frontból még közel ifv szinten védetté tehető kategória.
és egy olcsó jólvédett kis tűzerejű lehetőleg úszóképes. (mivel könnyű automata toronyal rendelkezhetne ez a kategória) az úszóképesség és a viszonylag még jó páncélozás és a könnyű fegyverzetű ellenfél ellen jó tűzerővel rendelkező típusra.

Mindig sok függ attól, milyen követelményeknek kell megfelelni. Páncélzat, mitől védjen ? Kézifegyverektől csak, vagy ATGM ellen is akár ? Fegyverzet mi legyen ? Egy könnyű torony nehéz és könnyű géppuskával elég ? Netán gépágyú + ATGM képeség kell ? Úszóképes legyen, vagy az felesleges ? Hol fog hadrendben lenni ? Első vonal, vagy nem annyira első vonal ? Stb.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Alapvetően igazad lenne. Épp csak nem a miénk az isten minden pénze. Arról kezdődött talán az értekezés, hogy lesz az 5 könnyű lövész zlj., valamint lesz 7 ezrednyi területvédelem. Jó lenne valami potensebb eszköz a teherautón kívül, a területvédelemi egységeknek is. Itt jött képbe a Fuchs, mint nagy példányszámban meglévő eszköz, amiből esetleg jó áron, több száz darabot is tudnánk venni. 5 könnyűlövész zlj-nak, valamint a területvédelemnek, szintén több száz darabos tétel kell. Első nekifutásra jó lehet egy normális használt harcjármű, ami már nyugati, lehetőleg német. Aztán ha felfut a hazai gyártás, lehet cserélni a régi eszközöket, fokozatosan. Illetve tartalékot képezni a letárolt eszközökből.
Őőőőő,ezt most nem értem.Ha egy rugalmas tervezet lenne,pláne családelvű ez a ködös 8x8,akkor occsó APC-től a kerekes IFV-ig le tudná fedni az igényeket (Mbombe pont ilyen koncepció,csak egyszerűen nincs befejezve).
Szittyák mik lesznek,még nem tudjuk.De a területvédelem várhatóan gyengén képzett erőinek nem kell semmiféle komoly járgány,inkább csak valami praktikus könnyű terepjáró.KB ilyenformán
image0.png