[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 944
113
Az az előnye a 30x113-nak, hogy sokoldalú. (Mondjuk így is rohadt drága hozzá a lőszer)
Az az igazság, hogy ott tartunk, hogy mindenki rámegy a .50-es-nél nagyobb űrméretre a belépő szintnél. A németeknél is elkezdték az APC Boxerek átfegyverzését tervezni, mint ahogy az is sokat mond, hogy US Army is már teszteli a 30x113-as tornyokat a JLTV-re. Ok, felderítő járműnek, de akkor is!
Azért a 30x113-as elég lepkefing 30-as lőszer.
 
  • Tetszik
Reactions: tacticool and Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azért a 30x113-as elég lepkefing 30-as lőszer.
Mihez képest? Elvileg egy 25mm-essel összemérhető a torkolati energiája. Ugye a Marderen is az van. Csakhát van tömege is a 25mm-essel ellentétben. Azaz nagyobb repeszhatást lehet vele elérni a célon. Ezért írtam, hogy könnyebben páncélozott célok ellen és élőerő ellen kiválló. Ráadásul az emelt repeszhatása miatt a manapság fontossá vált drón elleni harcban is alkalmazható. Nehezebb célok ellen meg úgy is párosítanak mellé egy ATGM-et.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 678
15 141
113
Biztos hogy erdemes ilyen 6 millio dollarokat elbaxni paradeskocsikra hogy elesben fel ora alatt elegesse egy filleres dron vagy ATGM? :rolleyes:
Szóval akkor legyenek csak gyalogos katonáink.

Mondjuk az sem jó mert egy 556 vagy 762 pár centes lőszer megöli.

Úgyhogy csak kikèpzès nèlkül adjunk a kezükbe egy karabèlyt.
Ugye minden másodiknak csak tárat. :D

Nem csak 8*8 kell. Hanem mindent is kell fejleszteni.

Atgm, ellen esetleg aps.
Drón ellen csapatlègvèdelem.
 
K

kamm

Guest
Biztos hogy erdemes ilyen 6 millio dollarokat elbaxni paradeskocsikra hogy elesben fel ora alatt elegesse egy filleres dron vagy ATGM? :rolleyes:
Jajj, ne kezdjuk el ezeket az ovodas szinten ostoba autoskartyas okorsegeket megint...

Mihez képest? Elvileg egy 25mm-essel összemérhető a torkolati energiája. Ugye a Marderen is az van. Csakhát van tömege is a 25mm-essel ellentétben. Azaz nagyobb repeszhatást lehet vele elérni a célon. Ezért írtam, hogy könnyebben páncélozott célok ellen és élőerő ellen kiválló. Ráadásul az emelt repeszhatása miatt a manapság fontossá vált drón elleni harcban is alkalmazható. Nehezebb célok ellen meg úgy is párosítanak mellé egy ATGM-et.

De pont ezert szerintem APCre felesleges, IFVre meg edeskeves. Az APC nem harcol, az csak nyuszibusz.

Szóval akkor legyenek csak gyalogos katonáink.

Mondjuk az sem jó mert egy 556 vagy 762 pár centes lőszer megöli.

Úgyhogy csak kikèpzès nèlkül adjunk a kezükbe egy karabèlyt.
Ugye minden másodiknak csak tárat. :D

Nem csak 8*8 kell. Hanem mindent is kell fejleszteni.

Atgm, ellen esetleg aps.
Drón ellen csapatlègvèdelem.
Amen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 944
113
Mihez képest? Elvileg egy 25mm-essel összemérhető a torkolati energiája. Ugye a Marderen is az van. Csakhát van tömege is a 25mm-essel ellentétben. Azaz nagyobb repeszhatást lehet vele elérni a célon. Ezért írtam, hogy könnyebben páncélozott célok ellen és élőerő ellen kiválló. Ráadásul az emelt repeszhatása miatt a manapság fontossá vált drón elleni harcban is alkalmazható. Nehezebb célok ellen meg úgy is párosítanak mellé egy ATGM-et.
Egy normális 30-ashoz képest. De te is leírtad.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 433
113
Szóval akkor legyenek csak gyalogos katonáink.

Mondjuk az sem jó mert egy 556 vagy 762 pár centes lőszer megöli.

Úgyhogy csak kikèpzès nèlkül adjunk a kezükbe egy karabèlyt.
Ugye minden másodiknak csak tárat. :D

Nem csak 8*8 kell. Hanem mindent is kell fejleszteni.

Atgm, ellen esetleg aps.
Drón ellen csapatlègvèdelem.
Akkor elobb dronok ellen hatasos csapatlegvedelem kene, mert az ugye nincs. Addig meg tok mindegy mi van, BTR vagy paradeskocsi, ugyanaddig birja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De pont ezert szerintem APCre felesleges, IFVre meg edeskeves. Az APC nem harcol, az csak nyuszibusz.
Nekem ebből a szempontból a Guarani 6x6 eléggé szimpatikus.
Az is lehozható szerintem 2M USD/db-ból 30x113mm-es fegyverrendszerrel is akár. A Fülöp-szigeteknek 1,6M-ós darabáron szállítja az Elbit a járművet (érdekes, hogy az Elbit a szállító, és nem az Iveco). Stanag 4-ig páncélozható. Szerintem a hatalmas brazil toronynál kisebb 30x113-as RC toronnyal akár STANAG 4-is felpáncélozható, és még úszóképes marad.
Most néztem, hogy egy rendes 30mm-es torony 1,5-2t közötti tömeggel rendelkezik. A M230LF meg megvan max. 500kg-ból.
1280px-Cavalaria_%2829242886951%29.jpg

helyett:
1-6-1024x683.jpg

Ok, utóbbi csak egy .50-es géppuska, de szerintem egy ekora toronyba beépíthető az M230LF is...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 490
113
Mihez képest? Elvileg egy 25mm-essel összemérhető a torkolati energiája. Ugye a Marderen is az van. Csakhát van tömege is a 25mm-essel ellentétben. Azaz nagyobb repeszhatást lehet vele elérni a célon. Ezért írtam, hogy könnyebben páncélozott célok ellen és élőerő ellen kiválló. Ráadásul az emelt repeszhatása miatt a manapság fontossá vált drón elleni harcban is alkalmazható. Nehezebb célok ellen meg úgy is párosítanak mellé egy ATGM-et.
A Marderen nem 25, hanem 20 mm-es van - igaz abból a legerősebb fajta: 20×139mm
(A legelterjedtebb nyugato 20 millis a 20×102mm "Vulcan" lőszer - ezzel megy a H145M francia gépágyúja is)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A Marderen nem 25, hanem 20 mm-es van - igaz abból a legerősebb fajta: 20×139mm
(A legelterjedtebb nyugato 20 millis a 20×102mm "Vulcan" lőszer - ezzel meg a H145M francia gépágyúja is)
Bocs, hirtelen kevertem a Bradley-vel.
De mindkettőnél vagy erősebb, vagy minimum pariban van a 30x113. Aminek szerintem egy kevert használatú kerekeshez elégnek kell lennie.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Aladeen
K

kamm

Guest
Nekem ebből a szempontból a Guarani 6x6 eléggé szimpatikus.
Az is lehozható szerintem 2M USD/db-ból 30x113mm-es fegyverrendszerrel is akár. A Fülöp-szigeteknek 1,6M-ós darabáron szállítja az Elbit a járművet (érdekes, hogy az Elbit a szállító, és nem az Iveco). Stanag 4-ig páncélozható. Szerintem a hatalmas brazil toronynál kisebb 30x113-as RC toronnyal akár STANAG 4-is felpáncélozható, és még úszóképes marad.
Most néztem, hogy egy rendes 30mm-es torony 1,5-2t közötti tömeggel rendelkezik. A M230LF meg megvan max. 500kg-ból.
1280px-Cavalaria_%2829242886951%29.jpg

helyett:
1-6-1024x683.jpg

Ok, utóbbi csak egy .50-es géppuska, de szerintem egy ekora toronyba beépíthető az M230LF is...
Az Elbit tornyok a legszarabbak az osszes kozul.
Akkor inkabb maradjunk valami ASELSAN toronynal, a NEFER-L mar vagy ket eve kinn van:

DASVTYGQM5FBNDUSKZHMI3US5U.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 944
113
Bocs, hirtelen kevertem a Bradley-vel.
De mindkettőnél vagy erősebb, vagy minimum pariban van a 30x113. Aminek szerintem egy kevert használatú kerekeshez elégnek kell lennie.
Egy 30-as gépágyú az ne minimum megegyező vagy valamivel erősebb legyen mint bármelyik 25mm-es gépágyú, hanem alázza le a fenébe, mert különben csak nyűg a nyagyobb kaliber.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az Elbit tornyok a legszarabbak az osszes kozul.
Akkor inkabb maradjunk valami ASELSAN toronynal, a NEFER-L mar vagy ket eve kinn van:

DASVTYGQM5FBNDUSKZHMI3US5U.jpg
Nem azt mondtam, hogy Elbit torony kell nekünk.
A Nefer-L-lel az a gond, hogy - bár a képen nem látszik - de a tárak ebben a formában a jármű belsejében vannak. Ez egyrészt segíti a védett újratöltést, ugyanakkor jelentős helyett vesz el a deszanttérből.
1638966603_nefer-l-3.jpg

Továbbá az is probléma, hogy nincs rá ATGM integrálva. A nagy NEFER (nem L) más tészta, de az is 1,5t.
Meg van még egy probléma. Jelenleg még nincs az M230LF ráintegrálva. (Persze ezzel nem is lenne túl sok gond) Az Mk44-gyel viszont nem vagy előrébb, mert - úgy tudom - a Mauser lőszerileg nem teljesen kompatibilis az amerikai Mk44-gyel.

Igazság szerint nagyon sokféle RC torony elérhető már (Moog, Kongsberg, EOS, ). Csak válogatni kell.