[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 551
14 787
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 873
38 027
113
Gondolom van 3-4 potenciális kerekes jelöltünk (a fentieken kívül talán még a török). Mikor lesz szakmai javaslat?
A szerbeket sem zárnám ki - nagy a "szerelem" Orbán és Vucic között...
Szerintem ez lehet sorrend: német Boxer, finn AMV és/vagy 6x6. Ezeken kívül talán török és szerb gépek lehetnek képben...

"Pletykák" szerint MH szakmai alapon a Boxert szeretné, de aztán fene tudja mi lesz...
Az biztos hogy a Hitron a legdrgább és legbizonytalanabb, szóval dobni kéne. Papperger ígéreteivel tele padlás: Lynxet sem tudott időben szállítani, nem hogy egy makett szintján létező járgányt...
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 240
8 112
113
Nehèz megmondani mert csak a franciáknak van.

Asszem Katar èrdeklődött de nem rèmlik abból bármi is lett.

Raadásul már gondolom a 2-es amit árulnak.

Abból talán a franciáknak sincs.

Ez a torony most akkor rendszeresítve lessz?
Ilyen 40est használ a jaguár is?
VBCI 2 nincs a franciáknak hadrendben úgy láttam, Ami még nem tecc, hogy ezzel (meg a VCI-vel) meg kell(ene) venni a francia C4ISR rendszerét. Mi pedig mintha másfelé indultunk volna.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 551
14 787
113
A szerbeket sem zárnám ki - nagy a "szerelem" Orbán és Vucic között...
Szerintem ez lehet sorrend: német Boxer, finn AMV és/vagy 6x6. Ezeken kívül talán török és szerb gépek lehetnek képben...

"Pletykák" szerint MH szakmai alapon a Boxert szeretné, de aztán fene tudja mi lesz...
Az biztos hogy a Hitron a legdrgább és legbizonytalanabb, szóval dobni kéne. Papperger ígéreteivel tele padlás: Lynxet sem tudott időben szállítani, nem hogy egy makett szintján létező járgányt...
A szerbet èn azèrt nem hinnèm.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 551
14 787
113
A szerbeket sem zárnám ki - nagy a "szerelem" Orbán és Vucic között...
Szerintem ez lehet sorrend: német Boxer, finn AMV és/vagy 6x6. Ezeken kívül talán török és szerb gépek lehetnek képben...

"Pletykák" szerint MH szakmai alapon a Boxert szeretné, de aztán fene tudja mi lesz...
Az biztos hogy a Hitron a legdrgább és legbizonytalanabb, szóval dobni kéne. Papperger ígéreteivel tele padlás: Lynxet sem tudott időben szállítani, nem hogy egy makett szintján létező járgányt...
Na jó nem megyek bele 8*8 as találgatásokba.

De nem olyan règen azèrt Macronnal is összeölelkezett Vityesz egy picit.

Szóval + krisss szerint szexi a gèp. :D

Ennyi elèg is egy pletyka megindításához.:D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
OFF
Meg jól megfinanszírozta az ellenlábas Le Pen kampányát - nem látom a Orbán-Macron "bromance" alakulását...sorry! :p
ON

OFF

Megint nem értem a logikádat a politikában. Nekem fura volt, de felhívnám a figyelmedet arra, hogy az elnökválasztás kampányában az összes jobboldali és a centrista jelöltek úgy zarándokoltak el a kolostorba, mint a római katolikusok Rómába. Nem tudok franciául, nem követtem az eseményeket, de ha igaz az, hogy külön újság cikkek foglalkoztak azzal Párizsban, hogy Orbán az egyik jelöltre hogyan mosolygott és hogyan mosolygott a másikra, akkor nekem egy abszurd posztmodern művészet csupán, amit egy volt gyarmattartó nagyhatalom és jelenleg atomütőerővel rendelkező Franciaország csinált.
Mit akarok ebből kihozni? Ha csak a politikán múlik egy fegyvervásárlás, akkor miért lenne bármi akadály Macron és Orbán között? Egy olyan országban, ahol a döntőbe jutó két utolsó jelölt külön versenyt futott azért, hogy akkor a másik jelöltnek jó velünk az együttműködése vagy nem.
Amikor Macron 1024. kése Le Pen felé, hogy ő kötötte meg a Paksba történő Siemens alkatrész kiváltásáról a szerződést és nem Le Pen. (Remélem érted a problémámat. Úgy gondolod, ha jól értem, hogy atomot eladnak nekünk, de egy kerekes APC-t azt már nem, mert politikailag dögöljünk meg.)
Bocsi, hogy biz polt csináltam ebből a topicból, részemről abba hagytam. A politikai iránytűdet úgy sem fogom tudni elfordítani.

ON
 
K

kamm

Guest
Aki olcsó APC-t akar az nem ezt nézegeti, mert marha drága.
Nesze neked olcso:

2560px-EBRC_JAGUAR4.jpg


Ez meg olcsobb:

2560px-VBMR_Griffon_-_Arm%C3%A9e_de_terre_%2814_juillet_2021%29_%281%29_01.jpg


Erre mondd, hogy szexi!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Venom85

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 928
29 995
113
Es te megis milyen "pletykat" hallanal es hol? A sarki fuszeresnel?
Ez megint olyasmi, mint amikor te mar tudod elore az arakat egy elfogadott budgetbol...
Krisss mondta még régebben, hogy az volt a terv, hogy előbb jönnek a Boxerek ameddig nem lesz kész teljesen a lynx aztán a boxerok mentek volna a közepes dandárba ha megjönnek a hiúzok, csakhát kurva drága a boxer így nem ez lett
 
  • Tetszik
Reactions: honved