[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Krisss mondta még régebben, hogy az volt a terv, hogy előbb jönnek a Boxerek ameddig nem lesz kész teljesen a lynx aztán a boxerok mentek volna a közepes dandárba ha megjönnek a hiúzok, csakhát kurva drága a boxer így nem ez lett
Naja. Akkortajt magyaraztam en, hogy Patriat vegyunk, es akkor meg olcso is lett volna. Ma mar mindegyik a duplaja...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 829
113
Nesze neked olcso:

2560px-EBRC_JAGUAR4.jpg


Ez meg olcsobb:

2560px-VBMR_Griffon_-_Arm%C3%A9e_de_terre_%2814_juillet_2021%29_%281%29_01.jpg


Erre mondd, hogy szexi!
A jaguar az marhàra nem olcsó.
A griffon viszont nagyon is az.
1 000 000 euró alatt van az alapjármű ára.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ez az ideális verzió, valóban, de a Lynx azért nem olcsó... amit írsz, az minimum masik 400-500 Lynx, hogy a BTReket is kivaltsuk. Azért az még extra nélkül, occsoer' is legalább $3-4B pluszban.
Mondjuk valóban annyit illene tartani, 600-800 lancosat, ha mar nincsen elég hk, mellejuk eleg lenne 200-300 olcsó, geppuskas, úszóképes 6x6, és akkor talán a világvégi sutyerak ukrán polgik sem fenyegetőznek többé. :)
Igazság szerint nem kellene ennyivel több Lynx ehhez a forgatókönyvhöz. Jelenleg ugye 3 zl. van megrendelve. Azon felül még jó esetben is csak 7zl.-nyi lövésszel számolnak a kibővített Honvédség terveiben (ugye a legendás +5). Szóval már egy olyan 2zl.-nyi Lynx elég lenne (tehát összesen 5). Ez olyan +150 Lynxet dobna a teljes állományra (összesen 350-370db).
Valahogy így kellene kinéznie egy minimális gépállománynak:
  • 100-130db Leo 2 (mert hogy az is kell még! +1,6-2Mrd USD)
  • 350-370db Lynx (+1,5Mrd USD)
  • 3-400db olcsó kerekes APC (mindennel együtt olyan 1Mrd USD-ből ki kellene kalapálni)
  • 4-500db török 4x4 (400-450M USD)
  • 24db PZH
  • 120db (5x24) kerekes SPG (720-1000M USD)
  • 24-32db kerekes MLRS jelentős rakéta csomaggal (400M USD körül)

Így lazán összeszámolva ez kb. 6-6,5Mrd USD körüli plusz (!) költést jelentene a jelenleg már megrendelt tételek felett. De ebbe talán már az új eszközökhöz egy minimális kezdő lőszer csomag, logisztikai járművek, és esetleg némi műszaki járműcsomag is belefér. Ez 2030-ig talán, - nagyon talán - beleférne a költségvetési keretbe. De akkor minden másra igen korlátozott keret állhatna rendelkezésre. Az a baj, hogy légierőre, meg légvédelemre minimum is el lehet tapsolni majdnem ennyit.
A harckocsikon lehet spórolni, ha a jelenlegi 12db-ot kiegészítjük használt A4-ekkel, és egyben upgradeljük őket A6+-ra. De a Lynxből is lehetséges, hogy elegendő +1 zl.

Nekem most (!) a reális forgatókönyv inkább az, hogyha nem emelünk drasztikusan a védelmi kiadáson, akkor marad a 3 Lynx zl.
Esetleg kiegészül a harckocsiállomány 2zl.-ra. Hozzá jön még 18-24 MLRS + 72db kerekes SPG. 300 Gidrán, 200 NMS, és kerítünk gyorsan 5-600db olcsó APC-t. Ezzel így majdnem a felére lehet lenyomni a teljes költségkeretet.
 
K

kamm

Guest
Elnezve ezt a kepet, es olcsobb kategoriaban gondolkodva, mi lenne az, ami igy vagy ugy, de beferne? (Tudom, Boxer, a modul nelkul, de szandekosan irom, hogy olcsobb kategorias)...?

Brazils-Embraer-demonstrates-its-KC-390-in-Czech-Republic-750x375.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 744
5 858
113
Igazság szerint nem kellene ennyivel több Lynx ehhez a forgatókönyvhöz. Jelenleg ugye 3 zl. van megrendelve. Azon felül még jó esetben is csak 7zl.-nyi lövésszel számolnak a kibővített Honvédség terveiben (ugye a legendás +5). Szóval már egy olyan 2zl.-nyi Lynx elég lenne (tehát összesen 5). Ez olyan +150 Lynxet dobna a teljes állományra (összesen 350-370db).
Valahogy így kellene kinéznie egy minimális gépállománynak:
  • 100-130db Leo 2 (mert hogy az is kell még! +1,6-2Mrd USD)
  • 350-370db Lynx (+1,5Mrd USD)
  • 3-400db olcsó kerekes APC (mindennel együtt olyan 1Mrd USD-ből ki kellene kalapálni)
  • 4-500db török 4x4 (400-450M USD)
  • 24db PZH
  • 120db (5x24) kerekes SPG (720-1000M USD)
  • 24-32db kerekes MLRS jelentős rakéta csomaggal (400M USD körül)

Így lazán összeszámolva ez kb. 6-6,5Mrd USD körüli plusz (!) költést jelentene a jelenleg már megrendelt tételek felett. De ebbe talán már az új eszközökhöz egy minimális kezdő lőszer csomag, logisztikai járművek, és esetleg némi műszaki járműcsomag is belefér. Ez 2030-ig talán, - nagyon talán - beleférne a költségvetési keretbe. De akkor minden másra igen korlátozott keret állhatna rendelkezésre. Az a baj, hogy légierőre, meg légvédelemre minimum is el lehet tapsolni majdnem ennyit.
A harckocsikon lehet spórolni, ha a jelenlegi 12db-ot kiegészítjük használt A4-ekkel, és egyben upgradeljük őket A6+-ra. De a Lynxből is lehetséges, hogy elegendő +1 zl.

Nekem most (!) a reális forgatókönyv inkább az, hogyha nem emelünk drasztikusan a védelmi kiadáson, akkor marad a 3 Lynx zl.
Esetleg kiegészül a harckocsiállomány 2zl.-ra. Hozzá jön még 18-24 MLRS + 72db kerekes SPG. 300 Gidrán, 200 NMS, és kerítünk gyorsan 5-600db olcsó APC-t. Ezzel így majdnem a felére lehet lenyomni a teljes költségkeretet.
Szerintem jól okoskodsz.
Csak kötekedésképpen, nüansznyi véleménykülönbségek:
  • szerintem a 7 zl lövésznek 7 zl IFV kellene fokozatosan átszerelve, tehát plusz 4(!)
  • Leo2 -ből valóban kellene 3 zl, de abból kiindulva, hogy nem rendeltünk után, a maximum az 2 lesz - hozzáteszem: sajnos -, a mostani a4-eseket kiegészítve. Itt a hetvenketteseket lehetne még gatyába rázni, aztán lehet, hogy majd, valamikor a távoli jövőben lesz más (újabb típus), de ez puszta spekuláció.
  • 24 darabért (pzh) rendszeresíteni egy típust elég luxinak tűnik (én itt számítanék egy utórendelésre, ha a mindenki más előtt tesszük)
  • kerekesből viszont szerintem nem terveznek 120-szal (viszont lehet, hogy vontatott is van a pakliban).
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Pogány
K

kamm

Guest
Szerintem jól okoskodsz.
Csak kötekedésképpen, nüansznyi véleménykülönbségek:
  • szerintem a 7 zl lövésznek 7 zl IFV kellene fokozatosan átszerelve, tehát plusz 4(!)
FYI ebbol indultunk ki, az en velemenyemre irta az o javaslatat...

  • Leo2 -ből valóban kellene 3 zl, de abból kiindulva, hogy nem rendeltünk után, a maximum az 2 lesz - hozzáteszem: sajnos -, a mostani a4-eseket kiegészítve. Itt a hetvenketteseket lehetne még gatyába rázni, aztán lehet, hogy majd, valamikor a távoli jövőben lesz más (újabb típus), de ez puszta spekuláció.
Semmit nem erdemes az ocsakavas T-72-re kolteni. Semmit. Gyakorlo ellenfelet jatszani jo, amikor vegleg ledoglik, akkor meg celnak jo, lehet tesztelni rajta a lovedekeket.

  • 24 darabért (pzh) rendszeresíteni egy típust elég luxinak tűnik (én itt számítanék egy utórendelésre, ha a mindenki más előtt tesszük)
Hat, draga. A RM HX3 loveg egyik vonzereje, hogy vagy harmadaval (vagy tobbel) olcsobb.
  • kerekesből viszont szerintem nem terveznek 120-szal (viszont lehet, hogy vontatott is van a pakliban).
Kizart. Egy ilyen kis seregnel ertelmetlen, csakis SPHra szabad kolteni. Max a meglevo regi huzigalosokat lehet teruletvedelemre megtartani (mar amig van hozza ammo.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
szerintem a 7 zl lövésznek 7 zl IFV kellene fokozatosan átszerelve, tehát plusz 4(!)
Itt szerintem valamit félreértettél.
Jelenleg 5db lövész zászlóalj van felállítva. Asszem talán a tatai 2.-at is mintha már aktiválták volna.
Ezen felül volt szó további 5 zászlóalj felállításáról. Azaz összesen 10-zel terveznek az állandó hadsereg kereteiben. Ezekhez összesen 3 hoz van Lynx rendelve.
De a többit is el kell valamivel látni. A jelenleg megrendelt 218(9) db harcjármű valahol 2-2,5Mrd USD környékén mozoghat.
Ha erre még rá szeretnél rendelni 7db zászlóaljnyit, akkor elég intenzíven be kellene röffenteni a szervkereskedelmet idehaza, mert minden második ember veséjét el kellene adni, hogy ez összejöjjön. :cool:


Mivel szittyába akarják nyomni, ez sajna nem túl valószínű.
Nem mondanám, hogy ez feltétlenül baj lenne. Szerintem az elég durva pazarlás lenne, ha minden lövész zászlóaljunk nehéz erő lenne.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 632
18 932
113
Itt szerintem valamit félreértettél.
Jelenleg 5db lövész zászlóalj van felállítva. Asszem talán a tatai 2.-at is mintha már aktiválták volna.
Ezen felül volt szó további 5 zászlóalj felállításáról. Azaz összesen 10-zel terveznek az állandó hadsereg kereteiben. Ezekhez összesen 3 hoz van Lynx rendelve.
De a többit is el kell valamivel látni. A jelenleg megrendelt 218(9) db harcjármű valahol 2-2,5Mrd USD környékén mozoghat.
Ha erre még rá szeretnél rendelni 7db zászlóaljnyit, akkor elég intenzíven be kellene röffenteni a szervkereskedelmet idehaza, mert minden második ember veséjét el kellene adni, hogy ez összejöjjön. :cool:



Nem mondanám, hogy ez feltétlenül baj lenne. Szerintem az elég durva pazarlás lenne, ha minden lövész zászlóaljunk nehéz erő lenne.
En odaadom az egyiket cserébe egy Lynx-ert nagyon szívesen! :D
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 549
14 786
113
Asszem talán a tatai 2.-at is mintha már aktiválták volna.
:eek:
Nemár.

Ez a 2. Zászlóaljat aktiválom úgy szokott működni, átrakok az elsőből embert. Meg innen onnan az alakulatból .(mint régen szittya a hk-soktól)

Ès ezzel a nem lètező erővel gyakorlatozom.


Pár hónapja egy videóban tatai tiszt mondta kb 1050 fő a létszám.(én is kb 1000re tettem többször)

Eligazítás fotóiról leleste a fórum népe, 600 fővel tervezik a tüzéreket.

Harckocsizók. Minimum 300 fő.

Dd törzs. Ez-az. Megvagyunk.

0db lövész.


De mivel ez így necces, egyik sem lessz feltöltve.
Így marad lövész állomány is.

Nem 2 zászlóalj.!
Hanem 1. Részben feltöltve.

Nem azért nem ők kapják a lynxet, mert így logikus.
Hanem mert nincs ember.

Amíg pedig a mostani 408-as szálló mögött nem látsz még egy olyat felépíteni,addig létszámbővítés sincs.

Nem mondanám, hogy ez feltétlenül baj lenne. Szerintem az elég durva pazarlás lenne, ha minden lövész zászlóaljunk nehéz erő lenne
Itt hülyeséget írtam a "sajna" kifejezéssel.

Ebben azt gondolom amit te,csak a 3 zászlóaljat keveslem.
Ezért írtam marhaságot.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 237
113
:eek:
Nemár.

Ez a 2. Zászlóaljat aktiválom úgy szokott működni, átrakok az elsőből embert. Meg innen onnan az alakulatból .(mint régen szittya a hk-soktól)

Ès ezzel a nem lètező erővel gyakorlatozom.


Pár hónapja egy videóban tatai tiszt mondta kb 1050 fő a létszám.(én is kb 1000re tettem többször)

Eligazítás fotóiról leleste a fórum népe, 600 fővel tervezik a tüzéreket.

Harckocsizók. Minimum 300 fő.

Dd törzs. Ez-az. Megvagyunk.

0db lövész.


De mivel ez így necces, egyik sem lessz feltöltve.
Így marad lövész állomány is.

Nem 2 zászlóalj.!
Hanem 1. Részben feltöltve.

Nem azért nem ők kapják a lynxet, mert így logikus.
Hanem mert nincs ember.

Amíg pedig a mostani 408-as szálló mögött nem látsz még egy olyat felépíteni,addig létszámbővítés sincs.


Itt hülyeséget írtam a "sajna" kifejezéssel.

Ebben azt gondolom amit te,csak a 3 zászlóaljat keveslem.
Ezért írtam marhaságot.


El kéne vinni onnan azt a zászlóaljat. Talán Zala megyébe.
Mondanám, hogy Veszprémbe, de ott már van légibázis, radarászok, Vashoz meg nagyon közel az osztrák határ. Nógrád meg már a Duna másik oldalán van.
Szóval talán Zala megye lenne járható. A 2. lövész zászlóalj, meg egy-két kapcsolódó kiszolgáló alakulat, mit tudom én mik.Század meg zászlóalj szinten úgyis magukban gyakorlatoznak, ha meg valami csoda folytán véletlenül dandár szintű gyakorlat lenne, akkor a Bakony úgyis kb. félúton lenne a két diszlokáció között.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
:eek:
Nemár.

Ez a 2. Zászlóaljat aktiválom úgy szokott működni, átrakok az elsőből embert. Meg innen onnan az alakulatból .(mint régen szittya a hk-soktól)

Ès ezzel a nem lètező erővel gyakorlatozom.


Pár hónapja egy videóban tatai tiszt mondta kb 1050 fő a létszám.(én is kb 1000re tettem többször)

Eligazítás fotóiról leleste a fórum népe, 600 fővel tervezik a tüzéreket.

Harckocsizók. Minimum 300 fő.

Dd törzs. Ez-az. Megvagyunk.

0db lövész.


De mivel ez így necces, egyik sem lessz feltöltve.
Így marad lövész állomány is.

Nem 2 zászlóalj.!
Hanem 1. Részben feltöltve.

Nem azért nem ők kapják a lynxet, mert így logikus.
Hanem mert nincs ember.

Amíg pedig a mostani 408-as szálló mögött nem látsz még egy olyat felépíteni,addig létszámbővítés sincs.


Itt hülyeséget írtam a "sajna" kifejezéssel.

Ebben azt gondolom amit te,csak a 3 zászlóaljat keveslem.
Ezért írtam marhaságot.
Valami hasonlót írtam én is Tatáról, kriss azt felelte rá hogy már jobb a helyzet. bár én ott arra céloztam hogy 900-an sincsenek, szóval az 1000 mégis lehet. Dandár.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses