[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
20 darab lánctalpas vezetéis pont szerintem sem kell - inkább több fegyveres Lynx legyen! :)
Skyranger, ATGM-hordozós stb.
Remélem lassan kiderül, hogy milyen verzió lesz nálunk és mennyi...
És hogyan óhajtod kiszolgálni a C2/C4 rendszerrel a modern IFV-idet, meg Skyranger tornyodat? :oops:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az előbbi az Lynx alapú, az utóbbi pedig nem pár seggel összetolatott Lynx alapú. Ez utóbbi a tévedésed. Lynx alapon még dandár szinten sem kell 4-nél több de több mint valószínű, hogy a 4-el is sokat mondtam.
A seggel összefordítás egy alternatíva a felhasználásra. Nem ez a legjobb megoldás, de mivel az architechtura rugalmas, így akár magasabb szintre is integrálhatók.
Kb. arról beszélek, ahogy a NASAMS FDC alkalmas sima FDC-ként működni, de szükség esetén akár más légvédelmi egységek is beoszthatók alá.
Ugyan az, ahogy a PZH nem igényel FDC-t. Működik lövegként meg akár ütegparancsnoki járműként is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
A seggel összefordítás egy alternatíva a felhasználásra. Nem ez a legjobb megoldás, de mivel az architechtura rugalmas, így akár magasabb szintre is integrálhatók.
Kb. arról beszélek, ahogy a NASAMS FDC alkalmas sima FDC-ként működni, de szükség esetén akár más légvédelmi egységek is beoszthatók alá.
Ugyan az, ahogy a PZH nem igényel FDC-t. Működik lövegként meg akár ütegparancsnoki járműként is.
Nem szabad erre használni őket, nem is erre vannak. A cseh megoldás esztelenség.
 
H

Hummen23

Guest
Ki lett számolva miből mennyi kell, a nyulak száma is adott. Milyen nyulat akarsz vinni azon kívül ami adott zászlóaljba van tervezve ? Nem értelek.
Vezetési pontra van szükség, zászlóalj tüzérségi alapjárműre van szükség. Egyik sem visz nyulat. Annyit vettünk IFV-ből amennyi nyulat akarunk vinni a dandárban.
Akkor mégis egy dandárba kerül az összes lynx? :p
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
Ha mindenki elfér benne és tud normálisan dolgozni akkor max feleslegesen drága de nem esztelenség.
Nem tud benne normálisan dolgozni.
Hogy mész oda a nem mellettedülőhöz megszélni valamit? Vagy keresztbe beszéltek azon aki köztetek ül? Hová rakod a térképet (mert az kell papír alapon is nem csak dgitálisan)? És ez csak 2 primitív példa.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
És hogyan óhajtod kiszolgálni a C2/C4 rendszerrel a modern IFV-idet, meg Skyranger tornyodat? :oops:
Ahogy itt egy másik kolléga javasolta: konténeres megoldással.
A Skyranger amúgy islehet hogy SAMOC-ból kapja majd a parancsokat vagy az egyik század járműve lesz a parancsnoki jármű.
Zászló aljanként 2 lánctalpas vezetési pontból nem is következik, hogy 20 darab kell nekünk...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ahogy itt egy másik kolléga javasolta: konténeres megoldással.
A Skyranger amúgy islehet hogy SAMOC-ból kapja majd a parancsokat vagy az egyik század járműve lesz a parancsnoki jármű.
Zászló aljanként 2 lánctalpas vezetési pontból nem is következik, hogy 20 darab kell nekünk...
Miért pont 2 zászlóaljanként?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mert @dudi (vagy @krisss?) szerinte ennyi elég...ők a gyakorló katonák... :)
Hát erről majd ők nyilatkoznak, de tőled voltam kíváncsi rá, hogy szerinted miért kettő. Érteném, ha azt mondod, hogy 1, mert akkor zl. parancsnoksághoz rendeled. Azt is érteném, ha 4-5-6-ot mondasz, mert akkor a zl. p. mellett harcoló századonként is kiosztasz egyet.
De a kettőt nem értem.
Nem vizsgáztatni akarlak - milyen jogon is, távol álljon tőlem! -, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy hogy jött ki.
A Thales rendszerében, mindenesetre ők századonként számolnak.

Csak hozzáteszem, hogy a csehek erre a feladatra nem csak Pandur alapút gyártanak, de a Titusok egy részét is erre fogják használni.
Tehát ne csak a 20 Pandurt számold ide!
Másrészt a konténeres megoldást felejtsd el a tüzérségi hatókörben.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Hát erről majd ők nyilatkoznak, de tőled voltam kíváncsi rá, hogy szerinted miért kettő. Érteném, ha azt mondod, hogy 1, mert akkor zl. parancsnoksághoz rendeled. Azt is érteném, ha 4-5-6-ot mondasz, mert akkor a zl. p. mellett harcoló századonként is kiosztasz egyet.
De a kettőt nem értem.
Nem vizsgáztatni akarlak - milyen jogon is, távol álljon tőlem! -, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy hogy jött ki.
A Thales rendszerében, mindenesetre ők századonként számolnak.

Csak hozzáteszem, hogy a csehek erre a feladatra nem csak Pandur alapút gyártanak, de a Titusok egy részét is erre fogják használni.
Tehát ne csak a 20 Pandurt számold ide!
Másrészt a konténeres megoldást felejtsd el a tüzérségi hatókörben.
A második a tartalék a parancsnok helyettesnek. Ha kilőnék az egyiket, van még egy másik.
Zászlóaljnál magasabb szinthez szerintem a konténeres megoldás is jó lenne - ők úgy is hátrébb vannak.

Szerintem a század szinten rendes Lynx lesz toronnyal a parancsnoki jármű...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A második a tartalék a parancsnok helyettesnek. Ha kilőnék az egyiket, van még egy másik.
Zászlóaljnál magasabb szinthez szerintem a konténeres megoldás is jó lenne - ők úgy is hátrébb vannak.

Szerintem a század szinten rendes Lynx lesz toronnyal a parancsnoki jármű...
Hja, ebben nem a zászlóalj pk. ül. Neki van egy saját járműve. Ha lövész zl., akkor egy IFV, ha meg hk. akkor meg egy saját Leo 2-ese.
Ezt ne úgy képzeld el, hogy ez valami helyett van, hanem ez a C2/C4 rendszer működtetéséhez szükséges jármű.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Hja, ebben nem a zászlóalj pk. ül. Neki van egy saját járműve. Ha lövész zl., akkor egy IFV, ha meg hk. akkor meg egy saját Leo 2-ese.
Ezt ne úgy képzeld el, hogy ez valami helyett van, hanem ez a C2/C4 rendszer működtetéséhez szükséges jármű.
Nyilván különböző szinthez különböző felszereltség kell - szerintem század szintű vezetés nem feltétlen igényel nagyon eltérő felszereltséget egy szabvány IFV vagy harckocsihoz képest - talán a szoftver más, meg van benne egy plusz képernyő és/vagy rádió.

Szerintem zászlóalj szintől fölfelé van "karosszékes" dedikált vezetésipont - de javítson ki egy gyakorló katona, ha tévednék! :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 512
113
A második a tartalék a parancsnok helyettesnek. Ha kilőnék az egyiket, van még egy másik.
Zászlóaljnál magasabb szinthez szerintem a konténeres megoldás is jó lenne - ők úgy is hátrébb vannak.

Szerintem a század szinten rendes Lynx lesz toronnyal a parancsnoki jármű...
Kavarodás van.
A zpk és a zpk.h. rendelkezik harcjarművel, az csak pöttyet tér el a beosztott kocsiról.
Ti viszont PVP-ről beszéltek.
Ebben van a HVK (harcvezető központ). Általában egy-ket S3-as, egy S-2-es, ül ezekben. Ezekhez csatlakozhat a tüztámogatásra delegált részleg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
Félreértésben vagyunk. Századonként 1 elég, zászlóaljanként sem kell több 2-4-nél, de lehet, hogy a 4 már sok. Dandárnál ugyan az mint zászlóaljnál. DE! És ez egy nagyon erős de. Ez így csak akkor működik, ha zászlóalj és dandár szinten van más sokkal alkalmasabb kialakítású mobil vezetési pont járművön. Erre hoztam példának tegnap a nagy dobozos teherautós megoldást.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
Hja, ebben nem a zászlóalj pk. ül. Neki van egy saját járműve. Ha lövész zl., akkor egy IFV, ha meg hk. akkor meg egy saját Leo 2-ese.
Ezt ne úgy képzeld el, hogy ez valami helyett van, hanem ez a C2/C4 rendszer működtetéséhez szükséges jármű.
Ilyen vezetési pontként szolgáló járműve van a zászlóalj parancsnokának is és kell is neki.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
Bár azt kell, hogy mondjam századonként nem is feltétlen kell ilyen, a századot el lehet vezetni egy IFV változatból is ami azért át van alakítva persze.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Aladeen