[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Félreértésben vagyunk. Századonként 1 elég, zászlóaljanként sem kell több 2-4-nél, de lehet, hogy a 4 már sok. Dandárnál ugyan az mint zászlóaljnál. DE! És ez egy nagyon erős de. Ez így csak akkor működik, ha zászlóalj és dandár szinten van más sokkal alkalmasabb kialakítású mobil vezetési pont járművön. Erre hoztam példának tegnap a nagy dobozos teherautós megoldást.
Igen, az a konténeres szétnyitható mobil "kupi"... :D
Szóval ha összeszorzod a matekot (századonként 1, +1 a zászlóaljanként), akkor azért dandár szinten ki fog jönni egy olyan szám, ami közel lesz a 20-hoz (nagyon-nagyon közel)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 756
113
Igen, az a konténeres szétnyitható mobil "kupi"... :D
Szóval ha összeszorzod a matekot (századonként 1, +1 a zászlóaljanként), akkor azért dandár szinten ki fog jönni egy olyan szám, ami közel lesz a 20-hoz (nagyon-nagyon közel)
Századonként nem feltétlen kell, azt el lehet hagyni. Zászlóaljanként is inkább 2 vagy 3, a 4 csak egy nagyon megengedő szám volt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Félreértésben vagyunk. Századonként 1 elég, zászlóaljanként sem kell több 2-4-nél, de lehet, hogy a 4 már sok. Dandárnál ugyan az mint zászlóaljnál. DE! És ez egy nagyon erős de. Ez így csak akkor működik, ha zászlóalj és dandár szinten van más sokkal alkalmasabb kialakítású mobil vezetési pont járművön. Erre hoztam példának tegnap a nagy dobozos teherautós megoldást.
EZF,amibe lehet vezetési pontot telepiteni.Volt ilyen,Rába csinált protó szinten utódot is belőle-úgy tudom,nem került sorozatgyártásra.
Szerintem ma már a hálózatos rendszerek miatt század szintre is kelleni fog PVP.Egyszerűen kell a hely a marhasok elektronikus kütyünek.
A várható harcformák miatt is kell már század szintre is szerintem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 544
113
EZF,amibe lehet vezetési pontot telepiteni.Volt ilyen,Rába csinált protó szinten utódot is belőle-úgy tudom,nem került sorozatgyártásra.
Szerintem ma már a hálózatos rendszerek miatt század szintre is kelleni fog PVP.Egyszerűen kell a hely a marhasok elektronikus kütyünek.
A várható harcformák miatt is kell már század szintre is szerintem.
Nem kell század szintre, a lynx monitorával és komm rendszerével század szintig bőven elvagy.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Nem kell ilyen századonként
Kicsi csapatsűrűség,hibrid/aszimetrikus harcforma,rohatsok (elektronikus)kiegészitő kütyű (mindenféle kihejezett automata figyelő/bemérő rendszerek,földi égi dronok,hálozaton át közvetlen együtműködés koordinálása/irányitása a magasabb szint tűztámogató eszközeivel,jófenetudjamégmi).Könnyedén találhatod magad egy kikülönitett és meglehetősen önálló feladat/tevékenységi körű század HCs élén-és akkor örülni fogsz egy jol felszerelt PVP-nek......
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 544
113
Kicsi csapatsűrűség,hibrid/aszimetrikus harcforma,rohatsok (elektronikus)kiegészitő kütyű (mindenféle kihejezett automata figyelő/bemérő rendszerek,földi égi dronok,hálozaton át közvetlen együtműködés koordinálása/irányitása a magasabb szint tűztámogató eszközeivel,jófenetudjamégmi).Könnyedén találhatod magad egy kikülönitett és meglehetősen önálló feladat/tevékenységi körű század HCs élén-és akkor örülni fogsz egy jol felszerelt PVP-nek......
Szerinted. 20 éve így volt. Most nyomsz egy nézetváltás gombot a képernyőn. A c2 rendszerek csodái.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Bár azt kell, hogy mondjam századonként nem is feltétlen kell ilyen, a századot el lehet vezetni egy IFV változatból is ami azért át van alakítva persze.
Minden attól függ, hogy a hardware-es cumót (köbméterre) mennyit kell beletenni. Ez függ az architechtúrától is, ami meg a gyártótól/szállítótól.
Meg nem utolsó sorban a mi saját igényeinktől..... ami meg függ az új C2/C4-es rendszer bonyolultságától is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
EZF,amibe lehet vezetési pontot telepiteni.Volt ilyen,Rába csinált protó szinten utódot is belőle-úgy tudom,nem került sorozatgyártásra.
Szerintem ma már a hálózatos rendszerek miatt század szintre is kelleni fog PVP.Egyszerűen kell a hely a marhasok elektronikus kütyünek.
A várható harcformák miatt is kell már század szintre is szerintem.
akarod mondani VZF.
Halott ügy. HA még a felépítményt át is rakjuk másik hordozóra, akkor működhet, csakhát ugye a kerekes/láncos viszonylat akkor is ott kellemetlenkedik.
Arról nem is beszélve, hogy ugye a Rába H -nak reszeltek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Szerinted. 20 éve így volt. Most nyomsz egy nézetváltás gombot a képernyőn. A c2 rendszerek csodái.
Mert normál harchelyzetben a század a zl HCsop részeként a zl PVP hálozati rendszerét tudja használni.De én arra számitok,hogy jobban szét lesznek húzódva a csapatok.Ez esetben a század önálló HCsop-ként fog működni,és el kel tudnia boldogulnia a zl törzs nélkül is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 544
113
Mert normál harchelyzetben a század a zl HCsop részeként a zl PVP hálozati rendszerét tudja használni.De én arra számitok,hogy jobban szét lesznek húzódva a csapatok.Ez esetben a század önálló HCsop-ként fog működni,és el kel tudnia boldogulnia a zl törzs nélkül is.
Jobban széthúzva sem működik másként.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 544
113
Hm.Kiküldenek Maliba(akárhova hátsósufniába) szerintem megváltozik majd a véleményed.De egy esetleges hazai tovahububan is,ha 50-100 km-re találod magadat kikülönitve önálló harcfeladattal.
De az információt ugyan úgy kezeled... Ugyan azokon a csatornákon jön be.

Gondolj már bele légyszíves, hogy láttam már századpk gépet párat amiben volt modern rendszer és volt alkalmam kipróbálni és megnézni a működését is.

Eleve ha egyedül vagy nem sérted a többi alegység sávhatárait, menetvonalát csak a saját dolgaiddal kell számolnod,
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
Igen, az a konténeres szétnyitható mobil "kupi"... :D
Szóval ha összeszorzod a matekot (századonként 1, +1 a zászlóaljanként), akkor azért dandár szinten ki fog jönni egy olyan szám, ami közel lesz a 20-hoz (nagyon-nagyon közel)

EZF,amibe lehet vezetési pontot telepiteni.Volt ilyen,Rába csinált protó szinten utódot is belőle-úgy tudom,nem került sorozatgyártásra.
Szerintem ma már a hálózatos rendszerek miatt század szintre is kelleni fog PVP.Egyszerűen kell a hely a marhasok elektronikus kütyünek.
A várható harcformák miatt is kell már század szintre is szerintem.
A PVP azon a szinten kell, ahol van harcvezetesre, döntés előkészítésre, vezetési funkciók megvalósítására alkalmas törzs.
Ez pedig jellemzően a zászlóalj.
Ott megvannak az egyes szakterületek szakemberei, ezért nekik kell munkaállomás, kommunikációs csatorna lefelé, felfelé.
Az S3 (művelet) adja a harcvezető tisztet (battle captain, olyan, mint a kormányos: rajta keresztül mennek a parancsok, bár nem ő a kapitány, de a harcot irányítja a parancsait alapján). Ad még jelentő altisztet (watchkeeper). Az S2 (felderítés, intel) nélkülözhetetlen, szaktiszt, altiszt. Javasolt egy tuztamogató (főre support) szakember is.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
Mindezek mellett hasznos egy S4 (logisztika) és egyéb támogatók jelenléte.
Természetesen kell egy parancsnoki munkahely, ahol a zpk, zpkh esetleg a TÖF ücsörög.
Na ilyenek a századnál nincsenek, bár a funkciók működnek. De azok megoszlanak a két századszintű vezetési elem között: a szdpk és helyettesének harcjárműveiben ücsörgő vezető beosztású katonák között.