[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
A hagyományos,erre fel nem készitett század is képes rá,csak nagyon korlátozottan.

Csak szólok,hogy a TR85M frontbol védettebb,mint a mi eredeti állapotú T72M-jeink.
Magyaran egy rakas szar, raadasul 40-50 evesek.

Jobb a műszerezettsége,
Megpedig? Mert ezt a romanokon kivul senki nem allitotta meg, ha jol emlekszem. No meg ez a "muszerezettseg" kb a 90-es evek szintjen mozog, ami ippeg 30 eves haditechnika lesz, ugye. :D

és az Elbit lőszerrel frontbol ki tudja lőni a mi korszerűsitetlen vasainkat
A kiindulopont az volt, kell-e BRDM utod - nem kell, mert egyesevel elhullananak ezek a hulladek roman vasak, ahogy atlepnek a hatart.
Nem tudom, milyen Elbit loszer es hogy jon itt a kepbe...?

De ha mar igen, nagyon kivancsi lennek, mire lenne kepes akar 60-80 ilyen ocskavasuk akarcsak 20-30 2A7HU elleneben - gyanitom, nem sokra, 1 loves 1 halott TR85 lenne az arany.

-és a mi egyébként román gyártású RPG-7jeinkhez
En bolgarra emlekszem, de legyen...
nincs olyan gránátunk,mi fronbol képes lenne kilőni őket....
Ezt mar csak azert is nagyon erosen ketlem, mert meg olyan is volt, amivel a szerb T-72 ki tudtuk volna szedni mar 1991-ben is.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 546
113
Egy igazi technikai csoda az a harckocsi! Best
Nem,egy másodvonalas vas volt már akkor is,mikor kijöttek vele.Ki nem mondott,de egyértelmű cél a mi T72eink(meg T55AM,mig még voltak) ellensúlyozása volt,korlátozott anyagiakbol,román ipari bázison.És erre meg is felelt.Mikor kiderűlt,hogy nálunk egy,ráadásul korszerűsitetlen T72 századra olvad az aktiv hk állomány,le is álltak a programmal,csak 1 zl van TR85M szintre felpofozva.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85
K

kamm

Guest

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 546
113
Ezt mar csak azert is nagyon erosen ketlem, mert meg olyan is volt, amivel a szerb T-72 ki tudtuk volna szedni mar 1991-ben is.
Oldalrol,nem frontbol
De ha mar igen, nagyon kivancsi lennek, mire lenne kepes akar 60-80 ilyen ocskavasuk akarcsak 20-30 2A7HU elleneben - gyanitom, nem sokra, 1 loves 1 halott TR85 lenne az arany.
56db lett TR85M szintre felhozva.
Látom,nem értettél meg semmit, @Hpasp legutóbbi sorozatábol.....
A kiindulopont az volt, kell-e BRDM utod - nem kell, mert egyesevel elhullananak ezek a hulladek roman vasak, ahogy atlepnek a hatart
És mi van,ha nem oláh vasakkal kell majd szembe nézni?
Mert ezt a romanokon kivul senki nem allitotta meg, ha jol emlekszem
Meg az oroszok,németek,zsidók és egyéb elemzők.
És inkább 80as évekbeli német(NSZK) szinvonal-de a mi 72eink meg 70es évekbeli szovjet szinvonalon vannak.......
Összességében arra,mire szánták őket a maguk idején,arra alkalmasak voltak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 406
113
Szerintem meg egyelore semmi nem biztos az elso (nemet) batch konfigjan kivul. Ha 300-400 ezerbol meg egy indiot rakerulhet es van ra hely, akkor el tudom kepzelni, hogy kesobb lesznek 4 inditos, kifejezetten pct konfigok is...
A kétoldali "inditó" szerintem meglesz,...viszont úgy gondolom, hogy csak az egyikben lesz 2 Spike,...a másikban jellemzően "zümik" :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 411
113
Nem értek egyet.Egyrészt a pct fegyverzet segiti kiegyensúlyozni az ellen mennyiségi fölényét.Gyorsan lehet velük manőverezni.Másrészt a korszerű IPTRek már többcéluak is lehetnek,de alap pct fejrésszel is alkalmasak egyéb célok megsemmisitésére.MLOS meg valőban képes harcászati mélységben célt megsemmisiteni-ha az már fel van deritve......
Egy Hiúz zászlóalj eleve 88-176 IPR-rel rendelkezik, és hasonló mennyiségű CG támogató fegyverrel is rendelkezni fog.

Nem nő arányosan a páncéltörő harcképesség a befektetett erőforrásokkal. Amit egy üteg Spike LR2-vel felszerelt Hiúz vagy bármi rendszeresítése ró ránk.
Abból inkább vegyünk egy újabb manőver századot.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 546
113
Egy Hiúz zászlóalj eleve 88-176 IPR-rel rendelkezik, és hasonló mennyiségű CG támogató fegyverrel is rendelkezni fog.

Nem nő arányosan a páncéltörő harcképesség a befektetett erőforrásokkal. Amit egy üteg Spike LR2-vel felszerelt Hiúz vagy bármi rendszeresítése ró ránk.
Abból inkább vegyünk egy újabb manőver századot.
IDF hk csapatok kisérésére képes volt beosztani IPTR-eket......De az amcsi és a szovjet-orosz rendszerben a már fedélzeti inditókkal ellátott GyHJ-kel felszerelt alakulatokba is szerveztek pct alegységeket.
Mondjuk az ideális egy olyan kettős célu rendszer lenne,mint anno az ADATS volt-vagy amilyeneket mostanában akarnak összekalapálni a jenkik.
Pct,légvédelmi és támogató feladatra egyaránt alkalmas eszköz lenne az ideális.
CG-t meg mint hk elháritó fegyvert nem nagyon venném figyelembe,GyHJ-k ellen viszont már jó.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
K

kamm

Guest
Oldalrol,nem frontbol
Miert, a romant csak front talalat erheti? Semmivel nem erosebb az az hulladek ocskavas 40-50 eves TR85 a valosagban, neked rogeszmed ezeket az okossagokat ismetelgetni az "erosebb" roman felszerelesrol.
Ez kb olyasmi lehet, mint amikor eloadod a "layered" meg "igen komoly roman air defense" maniadat, mikozben a Patrioton kivul konkretan lof@szt nem tudnak inditani mar egy komolyabb dron ellen sem, nemhogy a Gripenekre avagy cruise missilera.
56db lett TR85M szintre felhozva.
Ez a "szint" ez 1985-95 kozotti technikai szintet jelent, csak szolok - es arra hoztak "fel", erted. :D
Szerintem mar a jelenlegi gyakorlatozasra vett 2A4 is boven megallna a helyet egy ilyen roman csodaval szemben.
Látom,nem értettél meg semmit, @Hpasp legutóbbi sorozatábol.....
Szoval nem tudsz ra valaszolni, ertem - ilyenkor jonnek a szemelyeskedo mellebeszelesek. :cool:

És mi van,ha nem oláh vasakkal kell majd szembe nézni?
Mire gondolsz? Karpataljarol meg szukebb a hatar, ott meg konyebben ki lehet szedegetni oket...

Meg az oroszok,németek,zsidók és egyéb elemzők.
Gondolom, erre linked is van, ahol ezt elemzik...?

És inkább 80as évekbeli német(NSZK) szinvonal-de a mi 72eink meg 70es évekbeli szovjet szinvonalon vannak.......
Egyreszt szerintem inkabb a 85-90 koruliek a mieink, de amugy nem is a 72-esekrol volt szo - harmadszor is elmondom: az alapvetes az volt, hogy sansza nem lenne ennek a 60-80 "csucs" roman csodanak, amikor atlepne a hatart, mar egy sima teruletvedelmis/akarmilyen-nem-hivatasos zl kiszedi RPGkkel az elso 10-30km belul es annyi a roman sereg pancelos erejenek a kovetkezo 10 evre.
Tudom, mert konkretan ezt gyakoroltuk mar 30 eve is, meg metrics szamokra is emlekszem halvanyan (veszteseg/% talalat/JNA hk szazad - t.i. en rajzolgattam egy hibbant pk miatt, nem az irnok.) Az ilyen urban avagy falusi kornyezetben benyomulo elagott hk halala a random helyeken varakozo gyalogos pct egysegek tuze.
Összességében arra,mire szánták őket a maguk idején,arra alkalmasak voltak.
Ma meg szinte semmire, meg defense eseten is megkerdojelezem az ilyen elavult hulladekok hasznat. Pont errol beszelek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 546
113
Miert, a romant csak front talalat erheti? Semmivel nem erosebb az az hulladek ocskavas 40-50 eves TR85 a valosagban, neked rogeszmed ezeket az okossagokat ismetelgetni az "erosebb" roman felszerelesrol.
Ez kb olyasmi lehet, mint amikor eloadod a "layered" meg "igen komoly roman air defense" maniadat, mikozben a Patrioton kivul konkretan lof@szt nem tudnak inditani mar egy komolyabb dron ellen sem, nemhogy a Gripenekre avagy cruise missilera.

Ez a "szint" ez 1985-95 kozotti technikai szintet jelent, csak szolok - es arra hoztak "fel", erted. :D
Szerintem mar a jelenlegi gyakorlatozasra vett 2A4 is boven megallna a helyet egy ilyen roman csodaval szemben.

Szoval nem tudsz ra valaszolni, ertem - ilyenkor jonnek a szemelyeskedo mellebeszelesek. :cool:


Mire gondolsz? Karpataljarol meg szukebb a hatar, ott meg konyebben ki lehet szedegetni oket...


Gondolom, erre linked is van, ahol ezt elemzik...?


Egyreszt szerintem inkabb a 85-90 koruliek a mieink, de amugy nem is a 72-esekrol volt szo - harmadszor is elmondom: az alapvetes az volt, hogy sansza nem lenne ennek a 60-80 "csucs" roman csodanak, amikor atlepne a hatart, mar egy sima teruletvedelmis/akarmilyen-nem-hivatasos zl kiszedi RPGkkel az elso 10-30km belul es annyi a roman sereg pancelos erejenek a kovetkezo 10 evre.
Tudom, mert konkretan ezt gyakoroltuk mar 30 eve is, meg metrics szamokra is emlekszem halvanyan (veszteseg/% talalat/JNA hk szazad - t.i. en rajzolgattam egy hibbant pk miatt, nem az irnok.) Az ilyen urban avagy falusi kornyezetben benyomulo elagott hk halala a random helyeken varakozo gyalogos pct egysegek tuze.

Ma meg szinte semmire, meg defense eseten is megkerdojelezem az ilyen elavult hulladekok hasznat. Pont errol beszelek.
Hát erre csak ennyit tudok mondani-jézusmáriaszentjózsef.......
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 007
36 366
113
A páncéltörő rakéta alegységeknek a PSZH- val felszerelt lövész kötelékek esetében volt létjogosultsága. Tekintve, hogy sem a PDZH (D-944), sem a BTR nem rendelkezett páncéltörő képességgel.
Így, a Spike-al felszerelt Hiúz esetén nem kell.
De! Változik a világ, megjelent a Spike NLOS, ami már a harcászati mélységben lévő páncélozott eszközöket pusztítja, igen nagy hatékonysággal.
Annak már van létjogosultsága a Hiúz mellett is, hisz azzal ellentétben a mélységben lévő erőkre mér csapást, nem a perem vonalban, illetve első lépcsőben elhelyezkedő ellenség re veszélyes.
Inkább úgy tegyétek fel a kérdést, kell-e nekünk NLOS?
:)
NLOS-nak lehet értelme, de azt egy olcsóbb Gidrán méretű járműre is rá tudjuk szerelni mint a dél-koreaiak tették.
Erre nem "áldoznék" sok milliódolláros Lynx alvázat...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 508
5 073
113
Miert, a romant csak front talalat erheti? Semmivel nem erosebb az az hulladek ocskavas 40-50 eves TR85 a valosagban, neked rogeszmed ezeket az okossagokat ismetelgetni az "erosebb" roman felszerelesrol.
Ez kb olyasmi lehet, mint amikor eloadod a "layered" meg "igen komoly roman air defense" maniadat, mikozben a Patrioton kivul konkretan lof@szt nem tudnak inditani mar egy komolyabb dron ellen sem, nemhogy a Gripenekre avagy cruise missilera.

Ez a "szint" ez 1985-95 kozotti technikai szintet jelent, csak szolok - es arra hoztak "fel", erted. :D
Szerintem mar a jelenlegi gyakorlatozasra vett 2A4 is boven megallna a helyet egy ilyen roman csodaval szemben.

Szoval nem tudsz ra valaszolni, ertem - ilyenkor jonnek a szemelyeskedo mellebeszelesek. :cool:


Mire gondolsz? Karpataljarol meg szukebb a hatar, ott meg konyebben ki lehet szedegetni oket...


Gondolom, erre linked is van, ahol ezt elemzik...?


Egyreszt szerintem inkabb a 85-90 koruliek a mieink, de amugy nem is a 72-esekrol volt szo - harmadszor is elmondom: az alapvetes az volt, hogy sansza nem lenne ennek a 60-80 "csucs" roman csodanak, amikor atlepne a hatart, mar egy sima teruletvedelmis/akarmilyen-nem-hivatasos zl kiszedi RPGkkel az elso 10-30km belul es annyi a roman sereg pancelos erejenek a kovetkezo 10 evre.
Tudom, mert konkretan ezt gyakoroltuk mar 30 eve is, meg metrics szamokra is emlekszem halvanyan (veszteseg/% talalat/JNA hk szazad - t.i. en rajzolgattam egy hibbant pk miatt, nem az irnok.) Az ilyen urban avagy falusi kornyezetben benyomulo elagott hk halala a random helyeken varakozo gyalogos pct egysegek tuze.

Ma meg szinte semmire, meg defense eseten is megkerdojelezem az ilyen elavult hulladekok hasznat. Pont errol beszelek.
RPG -vel akarsz szembeszállni T-55 -el? Hát sok szerencsére lesz szükséged. Nyilt terepen a lőtávolságig sem jutsz el. Legalábbis akkor, ha megfelelően alkalmazzák.
 
K

kamm

Guest
Most mi a kérdés a lövész alegységek mobil páncéltörő képességéne? vagy maga a páncáltörö alegység? mert nagyon nem mindegy. Pancéltörő alegységre minden féle képpen szükség van akár hány atgm indító is legyen a Lynxeken.
Semmi sem kerdes. :D
Mindenki a nyugdijas modban van azaz csak az asszociativ palyait hasznalja az agyaban - kb meglat valamit es arrol ami eszebe jut, ir ra valamit. :D :D
Valojaban arrol volt szo, hogy egy dedikalt BRDM-utod Spike rakettakkal mondjuk a lengyeleknel teljesen ertheto az 1000km+ nyitott hatarukkal es az 1000+ orosz hkval szemben, de nalunk az a 60-80 mukodokepes roman (40+ eves) "modernizalt" csoda 20-30km tul sem jutna el, mert kiszedik oket akar RPGvel is, szerintem akar egy teruletvedelmis zl is elintezne mindet (most ugye feltetelezzuk, hogy nem holnap indulnak el, hanem kielezett szitu van, tehat ok mar beastak/elrejtoztek a begyakorolt pozicioikban.)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya