Őszinte leszek, hiába emlékszem tisztán, hogy olvastam ilyet, nem találom a forrásom.
Mindenesetre, valamennyire ezt lehet bizonyítani is.
A Lynx KF41 alapverziója ~35 tonna, mindenféle plusz dolog nélkül (azaz minimális, vékony, gumi köténnyel, APS, RCWS nélkül). Ez az adat az OMFV program médiavisszhangjaiból van. Feltételezem, hogy jó, hiszen a Puma alapverzió 31,5 tonna, azaz könnyebb, hasonló felszereltséggel, és azonos védelmi értékekkel (30 mm APFSDS szemből, 14,5 mm AP oldalról).
Nos a Pumáról tudni, hogy level C-re felpáncélozva (kb 43 tonnára, azaz 11,5 tonna plusz páncéllal) oldalról is ugyanolyan védelmi értékeket produkál, mint szemből. A magyar Lynx pedig ha jól tudom 45 tonna combat load-al, ami 10 tonnányi tömegnövekedés az alap verzióhoz képest. A 10 és a 11,5 tonna között van azért különbség, azonban a Puma-nak nincs APS-e, ezért CLARA ERA van rajta CE fenyegetések ellen, ami megmagyarázhatja a másfél tonnányi eltérést, még akkor is, ha az oldalsó felületek nagysága eltérő.
Nem hiszem, hogy ugyanaz a cég, amely jóval korábban, hasonló súlyfelesleggel felpáncélozta a Pumát AMAP-SC-vel 30 mm-esek ellen úgy, hogy a CE fenyegetésekkel is kezdeniük kellett valamit, most a Lynx-el annyira alább adott volna, hogy nagyságrendben azonos súlynövekedéssel az AMAP-ADS ne védene legalább azonos KE lőszerek ellen, miközben szinte biztosan alább adott CE lőszerek tekintetében, hiszen az APS ezzel hivatott kezdeni valamit.
Ezek alapján van alapom azt hinni, hogy a Hiúz igenis képes túlélni a 30 mm-es gépágyútüzet oldalról is. Lehet, hogy nem a legmodernebb APFSDS-t, de az AP-t és APDS-t szinte biztosan. Már pedig ha ez a helyzet, akkor egy ZU-23-2-től sincs félni valója.