[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ez így nem igaz: a Level 4 kifejezetten az amerikai 25 mm APDS-T (M791)-re van megadva. "Keleten" sehol nem használják a 25x137mm-es lőszert...
Ez alapján mondható válhetően, hogy az orosz 23x152 mm ellen is véd. Talán az orosznál erősebb NATO-változatot adják meg vélhetően...
Ezért írtam, hogy "ahol csak lehet"!
Nyilván a szintek a jól elkülönülő energia szintekre vannak megadva.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 835
56 432
113
Rheinmetall+Lynx+KF41+HU.jpg


Impozáns!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 359
14 165
113
Nekünk is sikerült tegnap kijutni a térre, a géppel kapcsolatban ami nekem szemet szúrt:
  • Nem is a hossza vagy a magassága a döbbenetes számomra, hanem a szélessége. Érzésre marha kiterjedt oldalirányba.
  • Iszonyat mennységű szenzor, kamera, optikai felület van rajta. A felület zsúfolásig, sokkal több, mint akár egy repülőgépen megszokott.
  • Az új torony sokkal masszívabb benyomást kelt.
  • A festés szerintem ok, ahogy kopik, elég matt és szutykos lesz.
Ami mégis a legjobban tetszett, az a katonák hozzáállása. Gyakorlatilag csillogott a szemük.
Képzelem milyen lehetett mondjuk D-20-al hadgyakorlatra menni - most pedig a helyzetük kvázi átcsapott a másik végletbe. Top end vasat kaptak és látszott, akarják is kifacsarni belőle, amit lehet. Élvezték és érdekelte őket a cucc, megvoltak a saját gondolataik, nem csak a kötelezőt olvasták vissza. Passzoltak a géphez.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Nem vàllalta oldalról. Szemből kértek az ausztrálok stanag lvl 6-ot. Nem pedig körkörös lvl 6-ot.
Őszinte leszek, hiába emlékszem tisztán, hogy olvastam ilyet, nem találom a forrásom.

Mindenesetre, valamennyire ezt lehet bizonyítani is.
A Lynx KF41 alapverziója ~35 tonna, mindenféle plusz dolog nélkül (azaz minimális, vékony, gumi köténnyel, APS, RCWS nélkül). Ez az adat az OMFV program médiavisszhangjaiból van. Feltételezem, hogy jó, hiszen a Puma alapverzió 31,5 tonna, azaz könnyebb, hasonló felszereltséggel, és azonos védelmi értékekkel (30 mm APFSDS szemből, 14,5 mm AP oldalról).
Nos a Pumáról tudni, hogy level C-re felpáncélozva (kb 43 tonnára, azaz 11,5 tonna plusz páncéllal) oldalról is ugyanolyan védelmi értékeket produkál, mint szemből. A magyar Lynx pedig ha jól tudom 45 tonna combat load-al, ami 10 tonnányi tömegnövekedés az alap verzióhoz képest. A 10 és a 11,5 tonna között van azért különbség, azonban a Puma-nak nincs APS-e, ezért CLARA ERA van rajta CE fenyegetések ellen, ami megmagyarázhatja a másfél tonnányi eltérést, még akkor is, ha az oldalsó felületek nagysága eltérő.

Nem hiszem, hogy ugyanaz a cég, amely jóval korábban, hasonló súlyfelesleggel felpáncélozta a Pumát AMAP-SC-vel 30 mm-esek ellen úgy, hogy a CE fenyegetésekkel is kezdeniük kellett valamit, most a Lynx-el annyira alább adott volna, hogy nagyságrendben azonos súlynövekedéssel az AMAP-ADS ne védene legalább azonos KE lőszerek ellen, miközben szinte biztosan alább adott CE lőszerek tekintetében, hiszen az APS ezzel hivatott kezdeni valamit.

Ezek alapján van alapom azt hinni, hogy a Hiúz igenis képes túlélni a 30 mm-es gépágyútüzet oldalról is. Lehet, hogy nem a legmodernebb APFSDS-t, de az AP-t és APDS-t szinte biztosan. Már pedig ha ez a helyzet, akkor egy ZU-23-2-től sincs félni valója.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 554
14 789
113
latest

30 mm APFSDS vagy AP páncéltörő lövedék 500 méterről

Lövedék becsapódási szög: jármű középvonalától jobbra-balra 30 fok vízszintesen, függőlegesen 0 fok
Ez a lvl 6 szint meghatározása.Szemből,60fokos ivben kell védenie az 500méterről kilőtt 30milis wolfrám sabottol.NEM KÖRBEN.Oldalrol a 14,5milis B32 AP löszer a minimumkövetelmény.
Szóval igen,az átlag lvl 6 szintű kategóriás pánvélzatú járgány bizony oldalrol kilőhető ZU23mal......CV90 is tudtommal.
Hát ez az.
A cv90-t is.
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
829
93
@Negan de ennyiből semmit sem gyártanak csak összeszerelnek... A Pumát (ukrán acélból khmm) is az EU kb minden országából legózzák és a java nem feltétlen német. A kínai meg taiwani elektronikai alkatrészekről nem is beszélve....

Szóval kamionosként a nemzetközi beszállítói láncok ilyen szintű elbagatellizálása kissé nevetséges.
Egyébiránt minden tiszteletem a Tied: hogy ennyi nyomorult, handabanda véleményt ilyen türelemmel próbálsz kisimítani.

Én már rég elküldtem volna mindenkit akinek a sz@r sem elég büdös, aztan ott nezegethetnem a fórumot a kitiltottak között….
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
"The holistic delivery package includes ammunition and logistics, as well as nine modern Buffalo armoured recovery vehicles, nine armoured vehicle launched bridges (AVLB) and 16 trucks."

Mi a fene a 9 hídvető? Ez új!
Lesz Lynx alapú hídvető?

A Leguánból csak 3-at vettünk szóval ez valami más...

@krisss ? :)
Erre írtam neked azt tegnap, hogy vasárnap nekem azt mondták Leo 2 alapon lesz a hídvető nem Lynx alapon. Így ezekkel a szavakkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 836
113
Őszinte leszek, hiába emlékszem tisztán, hogy olvastam ilyet, nem találom a forrásom.

Mindenesetre, valamennyire ezt lehet bizonyítani is.
A Lynx KF41 alapverziója ~35 tonna, mindenféle plusz dolog nélkül (azaz minimális, vékony, gumi köténnyel, APS, RCWS nélkül). Ez az adat az OMFV program médiavisszhangjaiból van. Feltételezem, hogy jó, hiszen a Puma alapverzió 31,5 tonna, azaz könnyebb, hasonló felszereltséggel, és azonos védelmi értékekkel (30 mm APFSDS szemből, 14,5 mm AP oldalról).
Nos a Pumáról tudni, hogy level C-re felpáncélozva (kb 43 tonnára, azaz 11,5 tonna plusz páncéllal) oldalról is ugyanolyan védelmi értékeket produkál, mint szemből. A magyar Lynx pedig ha jól tudom 45 tonna combat load-al, ami 10 tonnányi tömegnövekedés az alap verzióhoz képest. A 10 és a 11,5 tonna között van azért különbség, azonban a Puma-nak nincs APS-e, ezért CLARA ERA van rajta CE fenyegetések ellen, ami megmagyarázhatja a másfél tonnányi eltérést, még akkor is, ha az oldalsó felületek nagysága eltérő.

Nem hiszem, hogy ugyanaz a cég, amely jóval korábban, hasonló súlyfelesleggel felpáncélozta a Pumát AMAP-SC-vel 30 mm-esek ellen úgy, hogy a CE fenyegetésekkel is kezdeniük kellett valamit, most a Lynx-el annyira alább adott volna, hogy nagyságrendben azonos súlynövekedéssel az AMAP-ADS ne védene legalább azonos KE lőszerek ellen, miközben szinte biztosan alább adott CE lőszerek tekintetében, hiszen az APS ezzel hivatott kezdeni valamit.

Ezek alapján van alapom azt hinni, hogy a Hiúz igenis képes túlélni a 30 mm-es gépágyútüzet oldalról is. Lehet, hogy nem a legmodernebb APFSDS-t, de az AP-t és APDS-t szinte biztosan. Már pedig ha ez a helyzet, akkor egy ZU-23-2-től sincs félni valója.
Az kf-41 alapverziója sosem volt 35 tonna.. (hacsak nem a kf -31 ről beszélünk de az meg egy átcímkézett marder ng) és mind mind pedig a puma fizikai méreteit tekintve sokkal kissebb mint a lynx.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 876
38 033
113
Erre írtam neked azt tegnap, hogy vasárnap nekem azt mondták Leo 2 alapon lesz a hídvető nem Lynx alapon. Így ezekkel a szavakkal.
3 Leo-2 alapú Leguánról tudtunk, de ez +9 darab azért újdonság...

Mondjuk a 3 Leguán a harckocsikhoz lett rendelve, szóval logikus hogy mindegyik Lynx századra is számolnak egy hídvetőt mint ahogy Büffelt is...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Shadow

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 876
38 033
113
Hamar hàla istenek.
Jövőre már láthatunk valamilyen speciális verziót (nem IFV) vagy azok fejlesztése még odébb van?
A Ragnarok aknavetőt "belelegózni" nem tűnik bonyolultnak - a Gidránba párhónap alatt belerakták. a sebesült kihordó is "faék egyszerűnek" tűnik...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 253
113
Erre írtam neked azt tegnap, hogy vasárnap nekem azt mondták Leo 2 alapon lesz a hídvető nem Lynx alapon. Így ezekkel a szavakkal.
Akkor ez extra Leguant jelentene? Azt nem csak a KMW gyártja? Nekem az RM közleményből az jön le, hogy RM gyártás lesz a hídvető.