[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 662
5 448
113
Optikai csalódás a fény miatt. A hősök terén szórt fényben látszódott a modul süllyesztett része, míg itt a magasan elhelyezett térvilágítás miatt a süllyesztett rész sötét marad, mintha "hiányozna onnan valami".

Tényleg hiányzik a süllyesztett rész fele, állítsd meg a vidit 1:03-nál, tök jól látszik a tartó konzol rész, a 2 furattal.
De illusztrálom is, a bejelölt piros rész van leszerelve:

9580918036f0f2c1cc0774d89e974369.png
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 824
47 107
113
Akkor sokadik nekirugaszkodásra.
Szerintem úgy fog összejönni:
1 raj egy gép.
1 szakasz 4 (Lynx) : 3+1szkasz pk.
Azaz egy század (17 Lynx) az 3 lövész szakasz (3x4) + 1 támogató szakasz (1x4db, 1 raj pct , 2raj 60/80-as aknavető (1db), 1raj mesterlövész ) + PK
A zászlóalj (71 Lynx):
3 fenti század (3x17) + egy 120-as aknavetős üteg (8-9 jármű, ebből 3 db tüzér felderítő), + egy felderítő szakasz (4 jármű, felder verzió), + egy EÜ szakasz (4 EÜ verzió), + törzs (3-4 jármű, ezek egy része parancsnoki)

Ez így, ebben a leosztásban 1 zl.-ra:
IFV: 51
120-as aknavetős: 6
EÜ: 4
tüzér felder.: 3
felder: 4
parancsnoki: 3
Azaz összesen 71db jármű/zl.
Ez így 3 zászlóaljra 213db Lynx. A többi (5db) kiképző, és tartalék jármű.


...vagy valami ilyesmi. :rolleyes:

A teljes állomány ez alapján 174 IFV tornyot kell hogy kapjon minimum. Az ausztráloknak valami 173-as számot lengettek be Lance-re, mint magyarországi export lehetőség. A minimális eltérés oka az lehet, hogy valamelyik felderítő verzióból kevesebb lehet. De a kiképzési járműveknél is szükséges párra torony. De 1-2 tartalékba sem ártana. A nagyságrend stimmel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 824
47 107
113
Rosszul emlékeztem az elhangzottakra. Helyesen:
  • a harcjárművel több mint három zászlóaljat kívánnak felszerelni a jövőben.

És ezt is mondták:
  • A két héttel ezelőtt bemutatott első példányról szólva elárulta, hogy ez az úgynevezett prototípus, ami – a korábbi „demóváltozatok” után – már használatra alkalmas.
Pont most akartam írni. Ez egy igen fontos elszólás! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Akkor sokadik nekirugaszkodásra.
Szerintem úgy fog összejönni:
1 raj egy gép.
1 szakasz 4 (Lynx) : 3+1szkasz pk.
Azaz egy század (17 Lynx) az 3 lövész szakasz (3x4) + 1 támogató szakasz (1x4db, 1 raj pct , 2raj 60/80-as aknavető (1db), 1raj mesterlövész ) + PK
A zászlóalj (71 Lynx):
3 fenti század (3x17) + egy 120-as aknavetős üteg (8-9 jármű, ebből 3 db tüzér felderítő), + egy felderítő szakasz (4 jármű, felder verzió), + egy EÜ szakasz (4 EÜ verzió), + törzs (3-4 jármű, ezek egy része parancsnoki)

Ez így, ebben a leosztásban 1 zl.-ra:
IFV: 51
120-as aknavetős: 6
EÜ: 4
tüzér felder.: 3
felder: 4
parancsnoki: 3
Azaz összesen 71db jármű/zl.
Ez így 3 zászlóaljra 213db Lynx. A többi (5db) kiképző, és tartalék jármű.


...vagy valami ilyesmi. :rolleyes:

A teljes állomány ez alapján 174 IFV tornyot kell hogy kapjon minimum. Az ausztráloknak valami 173-as számot lengettek be Lance-re, mint magyarországi export lehetőség. A minimális eltérés oka az lehet, hogy valamelyik felderítő verzióból kevesebb lehet. De a kiképzési járműveknél is szükséges párra torony. De 1-2 tartalékba sem ártana. A nagyságrend stimmel.
Felderito ill tuzer felderito stb az emlekeim szerint Gidranos lesz, de mindenkeppen valami kisebb jarmure szamitok, nem erre a hatalmas, massziv, es sokkal dragabb harcjarmure...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 929
75 207
113
Pont most akartam írni. Ez egy igen fontos elszólás! :cool:
Ugye 5:33-nál is figyelted, hogy mit mondott? "3 komplett zászlóaljat kívánunk felszerelni." Erre emlékeztem.
De ha 5 percen belül kétszer nem ugyanazt mondják valamiről, akkor találgathatunk nyugodtan tovább...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 824
47 107
113
Ugye 5:33-nál is figyelted, hogy mit mondott? "3 komplett zászlóaljat kívánunk felszerelni." Erre emlékeztem.
De ha 5 percen belül kétszer nem ugyanazt mondják valamiről, akkor találgathatunk nyugodtan tovább...
Ez szimplán csak annyit jelent, hogy MOST 3-at, aztán majd meglátjuk...
Már a Skyranger tornyos verzió is a 3+-hoz számít.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 824
47 107
113
Felderito ill tuzer felderito stb az emlekeim szerint Gidranos lesz, de mindenkeppen valami kisebb jarmure szamitok, nem erre a hatalmas, massziv, es sokkal dragabb harcjarmure...
A Gidránok a jelenleg meglévő de PZH-ra átfegyverzésre kerülő tüzérosztályt fogják ellátni.
Benkő viszont a megrendelés alkalmával külön kiemelte, a felderítő, és tüzér-felderítő Lynx variációk érkezését is. Mindkettő IFV tornyos, csak gondolom felderítő árbócot kapnak majd.
Ezen felderítők elsődleges feladata a zászlóalj tüzérséget adó 120mm-es aknavetős Lynxek tűzvezetését és felderítését végezzék.
Ennek figyelembevételével írtam be a számúkat.
Egy tüzér üteg (ugye századnak megfelelő alegység) általában szakasz szintű felderítést szokott kapni. Így jön ki az üteg. 2 tűzszakasz aknavetős egység, meg egy szakasz tüzérségi felderítő. Hogy aknavetős alegységeknél is 4 rajos (löveg) tűzszakaszokat fogunk-e alkalmazni, vagy ott esetleg 3 lesz a nyerőszám, csak találgatni tudjuk.
Ezért nagyon nehéz eltalálni egy önálló Lynx szászlóalj pontos méretét.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 453
14 579
113
végül is kormány "kerék" (inkább szarvkormány) van benne, nem botkormány, szóval egészen "autó szerű" lehet vezetni...

Az ős-proto vezető állása alább

lynx-belso.jpg
Hát. Az èn autómban nem ilyen a műszerfal. :D

Bmp/gvozgyikak/t72 egyikre sem kell C.

Aki csinált C kategóriát az nagyjából tisztában van azzal,azok a + elemek amik vannak a B-hez képest, itt nem nagyon fognak felmerülni.

Vagy mert traileren viszik/vagy mert convoyban halad/nem kell árut szállítani,annak lerogzitesi módjait tudni stb.
Szóval nem kell olyan tudás amit a C kategória ad.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 193
92 580
113
Rosszul emlékeztem az elhangzottakra. Helyesen:
  • a harcjárművel több mint három zászlóaljat kívánnak felszerelni a jövőben.

És ezt is mondták:
  • A két héttel ezelőtt bemutatott első példányról szólva elárulta, hogy ez az úgynevezett prototípus, ami – a korábbi „demóváltozatok” után – már használatra alkalmas.
Igen, sztem egyértelmű, hogy a hazai gyártás miatt a darabszám felülről nyitott.

A gyalogsági harcjárművet gyártó, düsseldorfi központú nemzetközi hadipari és járműipari vállalat 2023-ig 46 darab Lynxet szállít Magyarországra, ahol 2024-től 2029-ig további mintegy kétszáz darabot terveznek gyártani.

Ebből kijöhet a Palkovics féle 25x.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 044
2 515
113
Optikai csalódás a fény miatt. A hősök terén szórt fényben látszódott a modul süllyesztett része, míg itt a magasan elhelyezett térvilágítás miatt a süllyesztett rész sötét marad, mintha "hiányozna onnan valami".
Tévedsz. A High Tech Force fb videóján is látszik, hogy az egyik oldalon hiányoznak a takarólemezek. Igaz, hogy perspektivikusan félig szemből.
Lehetséges magyarázat, hogy a szerelés megismerése céljából leszedték a fedeleket. De az is lehet, hogy a tölteteket be fogják rakni a bakonyi rendszerpróbák és éleslövészet előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 755
2 306
113
Gondolom titok, de majd itt kimatekozzuk ;)
Itt a fórumon minden kiderül.Amit a németek a Hiúzal kapcsolatban nem tudnak , azt itt olvassák a fórumon.Itt az is lemodellezésre került ami majd egyszercsak lesz és ami az októberfeszt ünneplők kis fejében meg sem született.Pénzt ídőt takarított meg az oldal nekik.
 
K

kamm

Guest
Igen, sztem egyértelmű, hogy a hazai gyártás miatt a darabszám felülről nyitott.

A gyalogsági harcjárművet gyártó, düsseldorfi központú nemzetközi hadipari és járműipari vállalat 2023-ig 46 darab Lynxet szállít Magyarországra, ahol 2024-től 2029-ig további mintegy kétszáz darabot terveznek gyártani.

Ebből kijöhet a Palkovics féle 25x.
Az mar 240+, kezd emelkedni, ezt mar szeretem. :cool: Ezert is kirohogtek itt paran, amikor anno ket eve azt pedzegettem, hogy kellene vagy 300-400 Lynx es vagy 600-800 kerekes IFV - ma mar nem tunik soknak, az ukranoknal ezek 10x csaptak csak eddig szet.
Mivel kerekesek jo reszet a 4x4 Gidranokkal megoldjak, igy 400-400 Lynxben es Hitronban kiegyezek, ha lesz masik 400 a 4x4-bol is. :cool:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 610
121 798
113
Az mar 240+, kezd emelkedni, ezt mar szeretem. :cool: Ezert is kirohogtek itt paran, amikor anno ket eve azt pedzegettem, hogy kellene vagy 300-400 Lynx es vagy 600-800 kerekes IFV - ma mar nem tunik soknak, az ukranoknal ezek 10x csaptak csak eddig szet.
Mivel kerekesek jo reszet a 4x4 Gidranokkal megoldjak, igy 400-400 Lynxben es Hitronban kiegyezek, ha lesz masik 400 a 4x4-bol is. :cool:
Freudi elszólás.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 755
2 306
113
Az mar 240+, kezd emelkedni, ezt mar szeretem. :cool: Ezert is kirohogtek itt paran, amikor anno ket eve azt pedzegettem, hogy kellene vagy 300-400 Lynx es vagy 600-800 kerekes IFV - ma mar nem tunik soknak, az ukranoknal ezek 10x csaptak csak eddig szet.
Mivel kerekesek jo reszet a 4x4 Gidranokkal megoldjak, igy 400-400 Lynxben es Hitronban kiegyezek, ha lesz masik 400 a 4x4-bol is. :cool:
Legyen ùgy.