[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 551
113
Ezek szerint a Lance torony kenguruéknál fog készülni...

"Rheinmetall CEO Armin Papperger said the product would be integrated into the Australian-made Lance Turret aboard the Lynx Infantry Fighting Vehicles being supplied to the Hungarian Armed Forces."
Az első 46-ra már 1 éve leszerződtek. A többi nyitott, hol. Csehszlovakia akart lenni, de az nem jött össze.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 304
12 654
113
Supashock secures NATO export contract

"Adelaide-based Supashock Defence Technologies and Rheinmetall have signed a contract to supply Missile Launch Pods (MLP) for export to a NATO allied partner.

CEO of Supashock Defence Technologies Oscar Fiorinotto, and Rheinmetall CEO Armin Papperger signed the contract that would see 84 missile launchers exported under a new two year contract.

Fiorinotto said that with the new contract, Supashock’s production programs of the missile launcher now exceed $20 million, creating approximately 25 direct jobs within Supashock, and supporting a further 85 roles through local supply chains.

“The landmark technology development brings a new and unique industry niche to the state of South Australia. This contract from Rheinmetall will further boost Supashock’s export activities and cements the capability of our sovereign defence industry. Supashock is proud to play our role in Australian IP development and manufacturing,” Fiorinotto said.

Papperger said the contract signing was timely with the first of 209 Lynx Infantry Fighting Vehicles delivered to the Hungarian armed forces last week, with the Australian-made Lance Turret to be included in the program.

“The Missile Launch Pod, a completely modular design would be integrated into the Lance Turret. The integration decreases target-ability and when fitted with armour plating, provides additional protection," Papperger said.

“The modularity of the MLP offers capability for multi-platform application, the architecture can be modified to suit many land and sea applications."

Supashock developed the MLP in conjunction with partners, Rheinmetall Electronics and Rheinmetall Land Systems Germany. The MLP has a locking system and damping structure. This combined function protects the missile payload and sub-system when stowed in the turret, enabling it to withstand vibration and shock experienced when travelling or performing extreme manoeuvres in combat. Acting as a safety mechanism, the locking system ensures the MLP cannot be unintentionally deployed or tampered with from the outside.

The competitive advantage is the rapid deployment and total disengagement of the damping structure for firing, increasing strike precision."


Screenshot-2022-10-28-101107-600x300.png

Szóval minden második IFV-n lesz IPRT...
Ahhoz képest, hogy az lett ígérve, hogy mindegyiken lesz 4 db indító... (mármint 2x2)
Egyre kevesebb méz van a madzagon...
:(
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Szóval minden második IFV-n lesz IPRT...
Ahhoz képest, hogy az lett ígérve, hogy mindegyiken lesz 4 db indító... (mármint 2x2)
Egyre kevesebb méz van a madzagon...
:(
Dehogyis! :D

Ez egy kétéves szerződés. Hány évig lesz nálunk gyártva a Lynx? :rolleyes:
2029-ig, szóval két év után vagy áthozzák ennek a gyártását is Európába vagy rendelnek még egy adagot!

Ha nem a Lynx nyer Ausztráliában akkor az RM-nek már nem lesz annyira fontos, hogy onnan rendelgesse ezeket. Ráadásul majdnem két év múlva fut fel nálunk a Lynx termelés (2024), addig onnan oldanak meg dolgokat...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Gyanítom azt, hogy lesz olyan lynx amin spike helyett drón lesz
Nem mondom hogy bár ilyennek nem lenne haszna, de azért a Spike indítás lehetőségét nem áldoznám be értük - az minden IFV járműre kell. Nem mindegy 15 másodperc alatt ér oda a rakéta vagy 2 perc alatt a drón...
Az lenne a jó megoldás (szerintem ez lesz!) ha egy Spike-méretű drónnal állna elő az RM és ugyenebből a kielelkedő indítóból startolhatna az is. Így szabadon eldönthető hogy Spike-ot vagy drónt töltesz bele, esetleg egy ilyet, egy olyat.

A grafikán látható tetőre rakható indítóban nem hiszek, mert nem nagyon van hely a tornyon ilyesminek. Szóval az én tippem, hogy ez egy univerzális indító, amihez csináltatnak egy kilőhető HERO-verziót. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Nem mondom hogy bár ilyennek nem lenne haszna, de azért a Spike indítás lehetőségét nem áldoznám be értük - az minden IFV járműre kell. Nem mindegy 15 másodperc alatt ér oda a rakéta vagy 2 perc alatt a drón...
Az lenne a jó megoldás (szerintem ez lesz!) ha egy Spike-méretű drónnal állna elő az RM és ugyenebből a kielelkedő indítóból startolhatna az is. Így szabadon eldönthető hogy Spike-ot vagy drónt töltesz bele, esetleg egy ilyet, egy olyat.

A grafikán látható tetőre rakható indítóban nem hiszek, mert nem nagyon van hely a tornyon ilyesminek. Szóval az én tippem, hogy ez egy univerzális indító, amihez csináltatnak egy kilőhető HERO-verziót. :)

Inkább is, is. A század parancsnoki gépeken, nem lenne haszontalan ,egy felderítő drón indítási képesség. Ettől még az ATGM megmarad szerintem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Inkább is, is. A század parancsnoki gépeken, nem lenne haszontalan ,egy felderítő drón indítási képesség. Ettől még az ATGM megmarad szerintem.
Ha van egy univerzális indítód amiből mind a kettőt ki tudod lőni, az a legjobb...
Ahogy nézegetem a HERO-120 nagyjából Spike LR2 méretű lehet...

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 592
76 502
113
Dehogyis! :D
Ez egy kétéves szerződés. Hány évig lesz nálunk gyártva a Lynx? :rolleyes:
2029-ig, szóval két év után vagy áthozzák ennek a gyártását is Európába vagy rendelnek még egy adagot!
Amíg nem látom az első Lynx-ünkön kinyitva az indítót, addig nem hiszem el hogy van rajta... :)
Utána pedig az összes többin is. Még jó, hogy meg lesznek számozva a Lynxek :D
Nyilván a helye meg van, és az indító csak filléres dolognak tűnik, de volt már elég meglepetés a H145M-nél is. Gyanús hogy eddig nem mutatták meg és az is ahogy Papperger mondta: Papperger said the contract signing was timely with the first of 209 Lynx Infantry Fighting Vehicles delivered to the Hungarian armed forces last week, ..."
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Amíg nem látom az első Lynx-ünkön kinyitva az indítót, addig nem hiszem el hogy van rajta... :)
Utána pedig az összes többin is. Még jó, hogy meg lesznek számozva a Lynxek :D
Nyilván a helye meg van, és az indító csak filléres dolognak tűnik, de volt már elég meglepetés a H145M-nél is. Gyanús hogy eddig nem mutatták meg és az is ahogy Papperger mondta: Papperger said the contract signing was timely with the first of 209 Lynx Infantry Fighting Vehicles delivered to the Hungarian armed forces last week, ..."
Lehet, hogy pont emiatt van csúszás? Ez az egy darab úgyis csak tesztekhez meg kiképzésre jött...aminek azért nem lenne elhanyagolható része a Spike-indítás... :confused:
Amúgy nem tűnik "rakéta-tudmánynak" ez a rakétaindító :p , szóval furcsa lenne hogy ha nem lenne benne...
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 983
30 242
113
Lynx taxi egyik nyertesének az írása:

Megpróbalom összeszedni a gondolataimat.Még az esemény hatása alatt vagyok,hatalmas élmény volt.Fotózni nem szabadott ugyanis nagyon új a gép rengeteg dolog titkot képez benne.Azt el tudom mondani hogy a gépben hatalmas erő van úgy gyorsul hogy az meghazudtolja a méreteit,nagyon jól fordul és a hangja is nagyon finom.A deszanttér kettő hátsó ülése fölött van egy egy búvónyílas ott kiállva is mentem egy kört úgy elég hangos ott ugyanis egy rendszer van ami eloszlatja a kibocsájtott hőt,ez miatt lehet látni ha poros úton megy hogy fújja a port hátra.Belül harcjárműhöz mérten kifejezetten kényelmes nagyon emberbarát látszik hogy az ember köré lett tervezve.Vedelmi rendszere elég komoly van rajta aktív védelem,ami a felülről támadó rakéták ellen is véd,szónikus lövésérzékelő rendszere is van ,a tornyot automatikusan raforditja ahonnan a lövés érkezett.A fő fegyvere egy MK 30-2ABM gépágyú amibe kettő heveder van egyszerre befűzve és a kiválasztott cél alapján a számítógép eldönti melyik típusú lőszert tüzeli ez jellemzően páncéltörő és programozott repeszromboló a programozást is automatikusan elvégzi.A gépagyút támogatja egy parhuzamositott 7.62 géppuska.A torony tetején lévő fegyverálványba ami természetesen külön mozog a fő fegyvertől telepíthető 7.62 géppuska 50.cal géppuska de akár 40 milliméteres gránátvető is,természetesen ez a fegyver is stabilizált és a célzást hőkamera is segíti.A páncéltörő rakétak inditókonténerei csak tüzeléskor emelkednek ki egyéb esetben a páncéltest vedelmében vannak óvva a rakétát.Hirteln ennyi jutott eszembe ha van kérdésetek írjátok szívesen válaszolok ha tudok.Anyit még mindenképp megemlitek hogy az alakulat katonái maximálisan jó hozzáállást mutattak irányunkba meg mégis vendégeltek minket,minden TISZTELETET megérdemelték.Ahogyan államtitkár úr is.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 933
5 043
113
Lynx taxi egyik nyertesének az írása:

Megpróbalom összeszedni a gondolataimat.Még az esemény hatása alatt vagyok,hatalmas élmény volt.Fotózni nem szabadott ugyanis nagyon új a gép rengeteg dolog titkot képez benne.Azt el tudom mondani hogy a gépben hatalmas erő van úgy gyorsul hogy az meghazudtolja a méreteit,nagyon jól fordul és a hangja is nagyon finom.A deszanttér kettő hátsó ülése fölött van egy egy búvónyílas ott kiállva is mentem egy kört úgy elég hangos ott ugyanis egy rendszer van ami eloszlatja a kibocsájtott hőt,ez miatt lehet látni ha poros úton megy hogy fújja a port hátra.Belül harcjárműhöz mérten kifejezetten kényelmes nagyon emberbarát látszik hogy az ember köré lett tervezve.Vedelmi rendszere elég komoly van rajta aktív védelem,ami a felülről támadó rakéták ellen is véd,szónikus lövésérzékelő rendszere is van ,a tornyot automatikusan raforditja ahonnan a lövés érkezett.A fő fegyvere egy MK 30-2ABM gépágyú amibe kettő heveder van egyszerre befűzve és a kiválasztott cél alapján a számítógép eldönti melyik típusú lőszert tüzeli ez jellemzően páncéltörő és programozott repeszromboló a programozást is automatikusan elvégzi.A gépagyút támogatja egy parhuzamositott 7.62 géppuska.A torony tetején lévő fegyverálványba ami természetesen külön mozog a fő fegyvertől telepíthető 7.62 géppuska 50.cal géppuska de akár 40 milliméteres gránátvető is,természetesen ez a fegyver is stabilizált és a célzást hőkamera is segíti.A páncéltörő rakétak inditókonténerei csak tüzeléskor emelkednek ki egyéb esetben a páncéltest vedelmében vannak óvva a rakétát.Hirteln ennyi jutott eszembe ha van kérdésetek írjátok szívesen válaszolok ha tudok.Anyit még mindenképp megemlitek hogy az alakulat katonái maximálisan jó hozzáállást mutattak irányunkba meg mégis vendégeltek minket,minden TISZTELETET megérdemelték.Ahogyan államtitkár úr is.
Na akkor ennyit a "motor gyenge" vitáról. Nyertesünk egyébként otthonosan mozog a ht-ban. Valószínű, hogy körünkben üdvözölhetjük. Gratula a nyereményhez! Tényleg nagy élmény lehetett!
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 524
10 695
113
Lynx taxi egyik nyertesének az írása:

Megpróbalom összeszedni a gondolataimat.Még az esemény hatása alatt vagyok,hatalmas élmény volt.Fotózni nem szabadott ugyanis nagyon új a gép rengeteg dolog titkot képez benne.Azt el tudom mondani hogy a gépben hatalmas erő van úgy gyorsul hogy az meghazudtolja a méreteit,nagyon jól fordul és a hangja is nagyon finom.A deszanttér kettő hátsó ülése fölött van egy egy búvónyílas ott kiállva is mentem egy kört úgy elég hangos ott ugyanis egy rendszer van ami eloszlatja a kibocsájtott hőt,ez miatt lehet látni ha poros úton megy hogy fújja a port hátra.Belül harcjárműhöz mérten kifejezetten kényelmes nagyon emberbarát látszik hogy az ember köré lett tervezve.Vedelmi rendszere elég komoly van rajta aktív védelem,ami a felülről támadó rakéták ellen is véd,szónikus lövésérzékelő rendszere is van ,a tornyot automatikusan raforditja ahonnan a lövés érkezett.A fő fegyvere egy MK 30-2ABM gépágyú amibe kettő heveder van egyszerre befűzve és a kiválasztott cél alapján a számítógép eldönti melyik típusú lőszert tüzeli ez jellemzően páncéltörő és programozott repeszromboló a programozást is automatikusan elvégzi.A gépagyút támogatja egy parhuzamositott 7.62 géppuska.A torony tetején lévő fegyverálványba ami természetesen külön mozog a fő fegyvertől telepíthető 7.62 géppuska 50.cal géppuska de akár 40 milliméteres gránátvető is,természetesen ez a fegyver is stabilizált és a célzást hőkamera is segíti.A páncéltörő rakétak inditókonténerei csak tüzeléskor emelkednek ki egyéb esetben a páncéltest vedelmében vannak óvva a rakétát.Hirteln ennyi jutott eszembe ha van kérdésetek írjátok szívesen válaszolok ha tudok.Anyit még mindenképp megemlitek hogy az alakulat katonái maximálisan jó hozzáállást mutattak irányunkba meg mégis vendégeltek minket,minden TISZTELETET megérdemelték.Ahogyan államtitkár úr is.
Dobsz egy linket?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 465
8 123
113
Lynx taxi egyik nyertesének az írása:

Megpróbalom összeszedni a gondolataimat.Még az esemény hatása alatt vagyok,hatalmas élmény volt.Fotózni nem szabadott ugyanis nagyon új a gép rengeteg dolog titkot képez benne.Azt el tudom mondani hogy a gépben hatalmas erő van úgy gyorsul hogy az meghazudtolja a méreteit,nagyon jól fordul és a hangja is nagyon finom.A deszanttér kettő hátsó ülése fölött van egy egy búvónyílas ott kiállva is mentem egy kört úgy elég hangos ott ugyanis egy rendszer van ami eloszlatja a kibocsájtott hőt,ez miatt lehet látni ha poros úton megy hogy fújja a port hátra.Belül harcjárműhöz mérten kifejezetten kényelmes nagyon emberbarát látszik hogy az ember köré lett tervezve.Vedelmi rendszere elég komoly van rajta aktív védelem,ami a felülről támadó rakéták ellen is véd,szónikus lövésérzékelő rendszere is van ,a tornyot automatikusan raforditja ahonnan a lövés érkezett.A fő fegyvere egy MK 30-2ABM gépágyú amibe kettő heveder van egyszerre befűzve és a kiválasztott cél alapján a számítógép eldönti melyik típusú lőszert tüzeli ez jellemzően páncéltörő és programozott repeszromboló a programozást is automatikusan elvégzi.A gépagyút támogatja egy parhuzamositott 7.62 géppuska.A torony tetején lévő fegyverálványba ami természetesen külön mozog a fő fegyvertől telepíthető 7.62 géppuska 50.cal géppuska de akár 40 milliméteres gránátvető is,természetesen ez a fegyver is stabilizált és a célzást hőkamera is segíti.A páncéltörő rakétak inditókonténerei csak tüzeléskor emelkednek ki egyéb esetben a páncéltest vedelmében vannak óvva a rakétát.Hirteln ennyi jutott eszembe ha van kérdésetek írjátok szívesen válaszolok ha tudok.Anyit még mindenképp megemlitek hogy az alakulat katonái maximálisan jó hozzáállást mutattak irányunkba meg mégis vendégeltek minket,minden TISZTELETET megérdemelték.Ahogyan államtitkár úr is.
benne vagy a csoportunkban?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby