[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Néhány oldallal előrébb szó volt arról, hogy a 30 mm-es gépágyú nem igazán lesz megfelelő a jövőben.
Nekem ezt nem célom eldönteni, de hozzátenni azért szeretnék valamit...
Én a jövőben két gépágyú/gránátvetővel egységesíteném a kalibert 50 mm-ben, APC-k és IFV-k számára egyaránt. Hogyan? Úgy, ahogy az oroszok továbbfejlesztették az AGS-57-es gránátvetőt az LShO-57 típusú gránátvető/gépágyúva, és kezdik őket használni Epoch tornyokban. Ezekben két fajta lőszert tudnak használni, egy hosszú, kis kivetőtöltetű 3OF91 rogyókúpos robbanógránátot (57x93 mmRB) és a jóval nagyobb kivetőtöltetű, 1350 m/s kezdősebességű 3BM76 (3UBM21) típusú APFSDS-t.

419e7e62d271632ae4549a63ad4512546d12f770_2_690x247.jpeg


FanukRrXkAEaosl.jpg


Az 50 mm-es kaliber pont jó felépítésű valami ilyesmihez, hiszen a hüvely és a lövedék átmérői közel azonosak, ezek arányait kedvünkre változtathatjuk.

Mint mondtam, két fajta tüzelőeszközt látnék szívesen ezzel kapcsolatban a jövőben: az egyiket az APC-inkre tenném, ez könnyű, kizárólag a kis nyomáson működő, vékony csőfalas fegyvernek képzelem el. Dual-feed, HEDP (HEAT-Frag, ha úgy tetszik), illetve programozható drónelhárító lőszerekkel. Egy toronyba mehetne ezzel mondjuk HERO-60/120 indító is. Az ezekkel felszerelt APC-k rendelkeznének így tűrhető önvédelmi képességekkel, míg 2-3 km-en belül drónelhárításra, 4-6+ km-en belül pedig közvetett tűztámogatásra is alkalmazhatók lennének. Így az APC-ink a desszantolt katonákat távolról is hatékonyan tudná támogatni saját maga által végzett felderítéssel, és lelőhetné a fejük felett szálló drónokat is.
A másik egy kis- és nagynyomáson működő, a jelenlegi 50 mm-es gépágyúkra hajazó megoldás lenne, amiket az IFV-kre pakolnék. Ebben a dual feed úgy működne, hogy a nagy nyomású és átütő képességű 50x228 mm-es APFSDS-t is tüzelni tudja amellett, hogy "gránátvető" üzemmódja is lenne.

Előnyök a teljes erejű 50 mm-es plusz egy kiegészítő kisebb/könnyebb kaliber (20/25/30/35 mm) rendszeresítéséhez képest:
  • könnyű és nehéz járműveken egyaránt alkalmazható legalább az gránátvető variáns
  • logisztikai egyszerűsödés
  • nagyobb repeszhatás a megnövelt hosszúságú 50 mm-es robbanólövedékek esetében
  • gépágyúknál a kis nyomás miatt lassabb csőelhasználódás
  • valószínűleg olcsóbb lőszer
  • 60 mm-es aknavetőhöz hasonlítható röppályán közvetett tűz lehetősége, lényegesen megnövelt tüzérségi képességek
  • ha mi fejlesztjük, mondjuk Zalában a RM égisze alatt, jó eséllyel sok exportlehetőség, ami sok pénz...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Néhány oldallal előrébb szó volt arról, hogy a 30 mm-es gépágyú nem igazán lesz megfelelő a jövőben.
Nekem ezt nem célom eldönteni, de hozzátenni azért szeretnék valamit...
Én a jövőben két gépágyú/gránátvetővel egységesíteném a kalibert 50 mm-ben, APC-k és IFV-k számára egyaránt. Hogyan? Úgy, ahogy az oroszok továbbfejlesztették az AGS-57-es gránátvetőt az LShO-57 típusú gránátvető/gépágyúva, és kezdik őket használni Epoch tornyokban. Ezekben két fajta lőszert tudnak használni, egy hosszú, kis kivetőtöltetű 3OF91 rogyókúpos robbanógránátot (57x93 mmRB) és a jóval nagyobb kivetőtöltetű, 1350 m/s kezdősebességű 3BM76 (3UBM21) típusú APFSDS-t.

419e7e62d271632ae4549a63ad4512546d12f770_2_690x247.jpeg


FanukRrXkAEaosl.jpg


Az 50 mm-es kaliber pont jó felépítésű valami ilyesmihez, hiszen a hüvely és a lövedék átmérői közel azonosak, ezek arányait kedvünkre változtathatjuk.

Mint mondtam, két fajta tüzelőeszközt látnék szívesen ezzel kapcsolatban a jövőben: az egyiket az APC-inkre tenném, ez könnyű, kizárólag a kis nyomáson működő, vékony csőfalas fegyvernek képzelem el. Dual-feed, HEDP (HEAT-Frag, ha úgy tetszik), illetve programozható drónelhárító lőszerekkel. Egy toronyba mehetne ezzel mondjuk HERO-60/120 indító is. Az ezekkel felszerelt APC-k rendelkeznének így tűrhető önvédelmi képességekkel, míg 2-3 km-en belül drónelhárításra, 4-6+ km-en belül pedig közvetett tűztámogatásra is alkalmazhatók lennének. Így az APC-ink a desszantolt katonákat távolról is hatékonyan tudná támogatni saját maga által végzett felderítéssel, és lelőhetné a fejük felett szálló drónokat is.
A másik egy kis- és nagynyomáson működő, a jelenlegi 50 mm-es gépágyúkra hajazó megoldás lenne, amiket az IFV-kre pakolnék. Ebben a dual feed úgy működne, hogy a nagy nyomású és átütő képességű 50x228 mm-es APFSDS-t is tüzelni tudja amellett, hogy "gránátvető" üzemmódja is lenne.

Előnyök a teljes erejű 50 mm-es plusz egy kiegészítő kisebb/könnyebb kaliber (20/25/30/35 mm) rendszeresítéséhez képest:
  • könnyű és nehéz járműveken egyaránt alkalmazható legalább az gránátvető variáns
  • logisztikai egyszerűsödés
  • nagyobb repeszhatás a megnövelt hosszúságú 50 mm-es robbanólövedékek esetében
  • gépágyúknál a kis nyomás miatt lassabb csőelhasználódás
  • valószínűleg olcsóbb lőszer
  • 60 mm-es aknavetőhöz hasonlítható röppályán közvetett tűz lehetősége, lényegesen megnövelt tüzérségi képességek
  • ha mi fejlesztjük, mondjuk Zalában a RM égisze alatt, jó eséllyel sok exportlehetőség, ami sok pénz...


Nagyon jó ötlet!

Volt ennek az ötletnek egy (nem-)kicsit "túlméretes" HTKA-változata: a 82 mm-es Vasziljok "gépágyú"(120 lövés/perc)/aknavető, aminek az előnyeit és a benne rejlő lehetőséget mantrázzuk már pár éve kb., páran (@fip7 , @Pogány , @Szittya , Én + bocs akit kihagytam...), , hátha vmelyik illetékes meghallja végre az "ellopandó" ötletet, és (lehetőleg végre német közreműködés/ársokszorozás nélkül) "megtalálnák" az itthon is gyártott sokoldalú eszköz licensz-jogait!!! ;) + :oops:


Olcsó/(nagyon-)jó, ajándék-ingyen licenszes(is lehetne :oops:), Kb. a megboldogult Szun-Ce álmodott ilyen fegyverről!

.

... bocs, Mester!

.


.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 841
113
Hülyeséget ír. Nem harckocsiágyú. Abba a hibába esett mint az orosz "szakértő" fip kolléga, aki ugyanúgy azt állította, hogy a a BMP-3 ágyúja teljesértékű 100mm-es hk ágyú lőszert tüzel, holott csak a lövedék azonos, a kivetőtöltet pedig csak a töredéke.
Elvileg van hozzá kummulativ gránát is fejlesztve-csak azt még muszka katona a csapatoknál nem látta.
Viszont a Bastion család szabvány javadalmazása a BMP3nak.
A tervezett orosz harcászati eljárás APSsel védett járművek ellen első lépcsőben repesz és shrapnel lőszert ir elő az APS lebontására,második lépcsőben IPTR bevetést.Elvileg működnie köll a módszertannak-gyakorlatban meg majd kiderűl az éles bevetéskor.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 841
113
Néhány oldallal előrébb szó volt arról, hogy a 30 mm-es gépágyú nem igazán lesz megfelelő a jövőben.
Nekem ezt nem célom eldönteni, de hozzátenni azért szeretnék valamit...
Én a jövőben két gépágyú/gránátvetővel egységesíteném a kalibert 50 mm-ben, APC-k és IFV-k számára egyaránt. Hogyan? Úgy, ahogy az oroszok továbbfejlesztették az AGS-57-es gránátvetőt az LShO-57 típusú gránátvető/gépágyúva, és kezdik őket használni Epoch tornyokban. Ezekben két fajta lőszert tudnak használni, egy hosszú, kis kivetőtöltetű 3OF91 rogyókúpos robbanógránátot (57x93 mmRB) és a jóval nagyobb kivetőtöltetű, 1350 m/s kezdősebességű 3BM76 (3UBM21) típusú APFSDS-t.

419e7e62d271632ae4549a63ad4512546d12f770_2_690x247.jpeg


FanukRrXkAEaosl.jpg


Az 50 mm-es kaliber pont jó felépítésű valami ilyesmihez, hiszen a hüvely és a lövedék átmérői közel azonosak, ezek arányait kedvünkre változtathatjuk.

Mint mondtam, két fajta tüzelőeszközt látnék szívesen ezzel kapcsolatban a jövőben: az egyiket az APC-inkre tenném, ez könnyű, kizárólag a kis nyomáson működő, vékony csőfalas fegyvernek képzelem el. Dual-feed, HEDP (HEAT-Frag, ha úgy tetszik), illetve programozható drónelhárító lőszerekkel. Egy toronyba mehetne ezzel mondjuk HERO-60/120 indító is. Az ezekkel felszerelt APC-k rendelkeznének így tűrhető önvédelmi képességekkel, míg 2-3 km-en belül drónelhárításra, 4-6+ km-en belül pedig közvetett tűztámogatásra is alkalmazhatók lennének. Így az APC-ink a desszantolt katonákat távolról is hatékonyan tudná támogatni saját maga által végzett felderítéssel, és lelőhetné a fejük felett szálló drónokat is.
A másik egy kis- és nagynyomáson működő, a jelenlegi 50 mm-es gépágyúkra hajazó megoldás lenne, amiket az IFV-kre pakolnék. Ebben a dual feed úgy működne, hogy a nagy nyomású és átütő képességű 50x228 mm-es APFSDS-t is tüzelni tudja amellett, hogy "gránátvető" üzemmódja is lenne.

Előnyök a teljes erejű 50 mm-es plusz egy kiegészítő kisebb/könnyebb kaliber (20/25/30/35 mm) rendszeresítéséhez képest:
  • könnyű és nehéz járműveken egyaránt alkalmazható legalább az gránátvető variáns
  • logisztikai egyszerűsödés
  • nagyobb repeszhatás a megnövelt hosszúságú 50 mm-es robbanólövedékek esetében
  • gépágyúknál a kis nyomás miatt lassabb csőelhasználódás
  • valószínűleg olcsóbb lőszer
  • 60 mm-es aknavetőhöz hasonlítható röppályán közvetett tűz lehetősége, lényegesen megnövelt tüzérségi képességek
  • ha mi fejlesztjük, mondjuk Zalában a RM égisze alatt, jó eséllyel sok exportlehetőség, ami sok pénz...
Politikailag bizton nem vagyok egy muszkafan.De katonai vonalon a ruszkiknak jópár fejlesztését szemrebbenés nélkül átvenném,lekoppintanám-mert igencsak jónak gondolom őket.
A kompakt Baikal torony buktája után álltak neki ennek a gá-agv keveréknek,és úgy néz ki,hogy a könnyebb járművekre ez lesz a megoldásuk.AU220M gá meg a HIFVk fegyvere lesz-majd ha lesz rájuk pénz.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Nagyon jó ötlet!

Volt ennek az ötletnek egy (nem-)kicsit "túlméretes" HTKA-változata: a 82 mm-es Vasziljok "gépágyú"(120 lövés/perc)/aknavető, aminek az előnyeit és a benne rejlő lehetőséget mantrázzuk már pár éve kb., páran (@fip7 , @Pogány , @Szittya , Én + bocs akit kihagytam...), , hátha vmelyik illetékes meghallja végre az "ellopandó" ötletet, és (lehetőleg végre német közreműködés/ársokszorozás nélkül) "megtalálnák" az itthon is gyártott sokoldalú eszköz licensz-jogait!!! ;) + :oops:


Olcsó/(nagyon-)jó, ajándék-ingyen licenszes(is lehetne :oops:), Kb. a megboldogult Szun-Ce álmodott ilyen fegyverről!


.

... bocs, Mester!

.


.

Természetesen én is gondoltam rá, de van vele pár baj... Az egyik, hogy lehet, hogy olcsónak tűnik, de a megfelelő mennyiségű lőszerrel való ellátása már drága (a 82 mm-es akna már akkora, hogy drága egy 30/40/50 mm-eshez képest). Emellett időnyelő, magunkat ismerve, mire megoldjuk a pontosságának problémáit, az automata lőszeradagolást, hogy el legyen választva a küzdőtér az aknáktól, a füstelszívást (zárt térben igencsak füstös lenne...), lesz vagy egy évtized. A hozzá tartozó páncéltörő lőszer elégtelen. Az aknavető gyártása amúgy sem lenne megoldott, hiszen gondolom a gyártósorának állagmegőrzése senkinek az érdekében nem állt, de a módosításokkal amúgy is át kéne alakítani. Ja, és hiába tesz rá a RM az árakra, amennyiben meg akarjuk tartani a gyártósorunkat, akármit is gyártunk, azt el kell tudnunk adni. Sajnos nekünk nyugaton (még) nincs nevünk, azt a RM-tól kell kölcsönöznünk. Vagyis nem kell, de azért kézenfekvő...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Természetesen én is gondoltam rá, de van vele pár baj... Az egyik, hogy lehet, hogy olcsónak tűnik, de a megfelelő mennyiségű lőszerrel való ellátása már drága (a 82 mm-es akna már akkora, hogy drága egy 30/40/50 mm-eshez képest). Emellett időnyelő, magunkat ismerve, mire megoldjuk a pontosságának problémáit, az automata lőszeradagolást, hogy el legyen választva a küzdőtér az aknáktól, a füstelszívást (zárt térben igencsak füstös lenne...), lesz vagy egy évtized. A hozzá tartozó páncéltörő lőszer elégtelen. Az aknavető gyártása amúgy sem lenne megoldott, hiszen gondolom a gyártósorának állagmegőrzése senkinek az érdekében nem állt, de a módosításokkal amúgy is át kéne alakítani. Ja, és hiába tesz rá a RM az árakra, amennyiben meg akarjuk tartani a gyártósorunkat, akármit is gyártunk, azt el kell tudnunk adni. Sajnos nekünk nyugaton (még) nincs nevünk, azt a RM-tól kell kölcsönöznünk. Vagyis nem kell, de azért kézenfekvő...

Én is tudom (sajnos) a választ a jelenlegi "Magunkat" ismerve, röviden: "Nem akarásnak, ... " :(



U.I:
  • Az RM-nek/"német"-nek érdeke, hogy nevet/bármit is adjon nekünk???
  • Ha (szerintem tévedésből) ad is, vagyunk abban a helyzetben --a jelentős részben általunk naggyá tett-- RM/Black-Rock multival szemben, hogy bármilyen előnyös szerződésben is képviselni tudjuk az érdekeinket???

Szemléltetem az erőviszonyokat a napi példával: a több német RM szállítást érintő késéssel kapcsolatban az alapvetően szerződésekben szereplő kötbér/késedelmi bírság/hasonló-ról Magyarország számára vannak hírek???
Évekről van szó!!!

Kiábrándító a különbség ami van a "Vetítés" és a "Valóság" között!
Szeretném, ha tévednék: Eddig SEMMI, azaz NULLA a hír ilyen sikeres, magyar érdekérvényesítésről!
A vetített "sikerek": Újabb (RM/BR)ígéretek vannak!
Például: Kiszivárgó hírek(OV Tik-Tok anyag), hogy a késedelmes/gyermek-betegséges,előzetesnél-drágább +tervező-asztalról megvett LYNX ügyében "kárpótlásként" kapunk KF51 'tank-gyártást"! Igen, igen: szintén a tervező-asztalról!

Hmmm ...


Bővebb összefüggéseibe tettem a dolgot: a (politikai)szemlélettel van nagyon nagy baj a részünkről!

.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Szemléltetem az erőviszonyokat a napi példával: a több német RM szállítást érintő késéssel kapcsolatban az alapvetően szerződésekben szereplő kötbér/késedelmi bírság/hasonló-ról Magyarország számára vannak hírek???
Kriss azt mondta valahol, hogy a lőszerek beszerzési áraiból lett lefaragva kötbér gyanánt.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 462
7 858
113
Végre némi érdekérvényesítést! ... nyomokban!!! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.
Minimum feleve elhangzott, de talan mar tavaly... ha nem csak azokat a kommenteket olvasnad el, amire utana orbakolsz egyet, akkor mar tudnad.

Néhány oldallal előrébb szó volt arról, hogy a 30 mm-es gépágyú nem igazán lesz megfelelő a jövőben.
Nekem ezt nem célom eldönteni, de hozzátenni azért szeretnék valamit...
Én a jövőben két gépágyú/gránátvetővel egységesíteném a kalibert 50 mm-ben, APC-k és IFV-k számára egyaránt. Hogyan? Úgy, ahogy az oroszok továbbfejlesztették az AGS-57-es gránátvetőt az LShO-57 típusú gránátvető/gépágyúva, és kezdik őket használni Epoch tornyokban. Ezekben két fajta lőszert tudnak használni, egy hosszú, kis kivetőtöltetű 3OF91 rogyókúpos robbanógránátot (57x93 mmRB) és a jóval nagyobb kivetőtöltetű, 1350 m/s kezdősebességű 3BM76 (3UBM21) típusú APFSDS-t.

419e7e62d271632ae4549a63ad4512546d12f770_2_690x247.jpeg


FanukRrXkAEaosl.jpg


Az 50 mm-es kaliber pont jó felépítésű valami ilyesmihez, hiszen a hüvely és a lövedék átmérői közel azonosak, ezek arányait kedvünkre változtathatjuk.

Mint mondtam, két fajta tüzelőeszközt látnék szívesen ezzel kapcsolatban a jövőben: az egyiket az APC-inkre tenném, ez könnyű, kizárólag a kis nyomáson működő, vékony csőfalas fegyvernek képzelem el. Dual-feed, HEDP (HEAT-Frag, ha úgy tetszik), illetve programozható drónelhárító lőszerekkel. Egy toronyba mehetne ezzel mondjuk HERO-60/120 indító is. Az ezekkel felszerelt APC-k rendelkeznének így tűrhető önvédelmi képességekkel, míg 2-3 km-en belül drónelhárításra, 4-6+ km-en belül pedig közvetett tűztámogatásra is alkalmazhatók lennének. Így az APC-ink a desszantolt katonákat távolról is hatékonyan tudná támogatni saját maga által végzett felderítéssel, és lelőhetné a fejük felett szálló drónokat is.
A másik egy kis- és nagynyomáson működő, a jelenlegi 50 mm-es gépágyúkra hajazó megoldás lenne, amiket az IFV-kre pakolnék. Ebben a dual feed úgy működne, hogy a nagy nyomású és átütő képességű 50x228 mm-es APFSDS-t is tüzelni tudja amellett, hogy "gránátvető" üzemmódja is lenne.

Előnyök a teljes erejű 50 mm-es plusz egy kiegészítő kisebb/könnyebb kaliber (20/25/30/35 mm) rendszeresítéséhez képest:
  • könnyű és nehéz járműveken egyaránt alkalmazható legalább az gránátvető variáns
  • logisztikai egyszerűsödés
  • nagyobb repeszhatás a megnövelt hosszúságú 50 mm-es robbanólövedékek esetében
  • gépágyúknál a kis nyomás miatt lassabb csőelhasználódás
  • valószínűleg olcsóbb lőszer
  • 60 mm-es aknavetőhöz hasonlítható röppályán közvetett tűz lehetősége, lényegesen megnövelt tüzérségi képességek
  • ha mi fejlesztjük, mondjuk Zalában a RM égisze alatt, jó eséllyel sok exportlehetőség, ami sok pénz...
Draga lenne, es a kiszabat ill a hely is brutalisan csokkenne: 30 -> 35 mm eseten maris felezodik a mennyiseg, 35-50 eseten mar annak is csak a harmada korul lenne a loszer - lasd CV9030 160, CV9035 70, majd a CV9040 regi Boforsat 24 (!!!) loszerrel...

A legjobb es messze-messze legpraktikusabb kovetkezo lepcso a 35x228-as gepagyu lenne, amihez van minden, ami a Lynxhex is letezik, ezt ma mar MK35F-1 neven listazza a RM (née Wotan) - es ebbe a 50mm SuperShot is belemegy (= 35mm base, de 40-50mm koruli szinten megtomve/utve.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 376
76 026
113
2023.08.31. - Spirit FM - Katonadolog - A magyar Hiúzok

A Spirit FM Katonadolog mai adásában górcső alá vesszük mire is képes ez a negyvenöt tonnás „nagymacska” és megismerkedünk a toborzókampány részleteivel is.

 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 232
8 097
113
Tegyem be én is?:rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Húúú, na mész vissza ignorra! :confused:
A Spike-ot becsapódásig lehet céra vezetni akár manuálisan is - mint egy drónt!
5+ km optikai káblet teker le magáról hogy zavarmentes kapcsolata legyen az indítóval a becsapádásig! A drónnal ellentétben ezt zavarhatják napestig rádiótechnikával, mert leszarja!
Kinetikus energiája meg átviszi a dróthálót is lazán! A ruszki tankokat a még acél rács sem védte meg a Javelintől!

A drón egyetelen előnye nagyobb hatótáv és repülési idő: így meg találhat, elérhet olyan célokat amik az indítás időpontjában!
Ha látszik a cél akkor az ATGM sokkal jobb megoldás!

  • A HERO egy NLOS eszköz, rejtetten, terep fedezet mögül indítható.
  • Én úgy tudom többször felhasználható. Akksi töltés vagy csere után.
  • Valaki szerint harmadába kerül, mint a SPIKE.
  • A hatótávolsága és kamerája miatt megtöbbszörözi a harcjármű harci lehetőségeit. Valójában harcászati mélységben képes megsemmisíteni ellenfeleit, mielőtt azok észrevennék, vagy tízet tudnának rá vezetni.