[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
3-3 prototípust írtál az ausztráloknak. Ez mit jelent? KF41 és KF31 többféle verzióban?

Nem hiszem. Három KF 41 és három Redback Egyet állítólag felrobbantanak, a másik kettővel megy tovább a tesztelés, de másképpen is írták, a tesztek a robbantással kezdődnek, és csak aztán jön a többi, hogy ami széthullik, az már ne tudjon tovább menni, gondolom. Hamarosan ki fog derülni, mert le kell leplezni az első tesztelhető példányokat. Az marketing szempontból is fontos lesz a cégnek.
Eddig azt az egy bemutatósat festegették szerintem át, mert én nem láttam olyan képet, ahol kettő lett volna egymás mellett.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Nem hiszem. Három KF 41 és három Redback Egyet állítólag felrobbantanak, a másik kettővel megy tovább a tesztelés, de másképpen is írták, a tesztek a robbantással kezdődnek, és csak aztán jön a többi, hogy ami széthullik, az már ne tudjon tovább menni, gondolom. Hamarosan ki fog derülni, mert le kell leplezni az első tesztelhető példányokat. Az marketing szempontból is fontos lesz a cégnek.
Eddig azt az egy bemutatósat festegették szerintem át, mert én nem láttam olyan képet, ahol kettő lett volna egymás mellett.
Hát,erösdve izgulhatunk mi is azokon a teszteken....
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
az első darabok teljesen biztos, hogy nem itthon fognak készülni. Nézd meg a hasonló jellegű beszerzéseket, az első x darabot mindig a származási országban teszik össze.

Ez így van. Csak itt most nincs eredeti gyár ahol már sorozatban készülne! Azt fel kellene szerszámozni, berendezni, munkásokat betanítani, különböző hegesztő sablonokat, szerelő állványokat ki kellene építeni. Nem logikus pár darabér berendezni nekik ezt Németországban, mikor közel egy időben itthon is be kell rendezni egy gyárat.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Szerintem első körben azt nem tudták eldönteni még, hogy akarják-e. Úgy egyébként egy 30 mm -es gpá -ús IFV verziót (ez az alap - ennek kell eladnia magát leginkább - egyébként 2 db ATGM -el ...), egy 120 mm -es aknavetős (érdekes kérdés lehetne, hogy ide ki lehetne-e ajánlani a 120 mm -es Hirtenberger SRAM -et) verziót, meg egy műszaki - tolólapos - APC konfigot ...

Ez egyelőre kb. annyira biztos jelenleg, mint a mi verzióink ...

Cseh követelmény (de lehet hogy azóta ez már változott):
7 variants: combat, command, reconnaissance, engineer, medevac, artillery reconnaissance and recovery

Gondolom, a Honvédségnek is kb. ez kell.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Hát,erösdve izgulhatunk mi is azokon a teszteken....

A legfontosabb, hogy ne legyen csúszás. Ugyanis mi szopunk be a leginkább, ha csak későn derülnek ki hibák, hiszen mire megtudjuk, már gyártják a mi járműveinket. Ha meg nem (mert az RM minőségbiztosítási okból nem engedi addig gyártásba a konstrukciót, amíg az nem jó), akkor nekünk fáj majd leginkább a csúszás, jobban, mint az ausztrálnak, hisz neki majd az évtized közepére kell, illetve 2022-ig nincs is döntés.:oops:
A mi példányainknak akkor már erősen a gyártósoron kellene lennie, legalábbis az elsőknek. Márpedig a szériagyártásnál nincs belenyúlkálás, a beszállítóktól megrendelnek kétszáz egyforma alkatrészt, az már olyan lesz, amilyennek 2022-ben megrendeljük. :eek:
Ezért is nagyon kockázatos a teszt nélküli rendelés és gyártás.
Ez nem egy partfis, hogy majd kicserélem a nyelét, ha nem lesz jó. Ez egy nagyon bonyolult rendszer, amiben mindennek tökéletesen kell működni.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Vmit mondott arról döntés mikorra várható a gyárról? (ez alapján teljesen új gyar is lehet, a Rábán nem kellene ennyit gondolkodni...)

Ez azért is érdekes, mert néhány oldalon azt írják, hogy 2022-re jönnek az első Hiúzok.
Ez ugye magyar gyártásból így teljesen kizárt.

"Viszonylag rövid időn belül..." :)

Gondolom, az első 12-24 db német gyártás lesz, ezek lehetnek itt 2022-re. A teljesen új gyár elvinné a 2M € legalább 35-40%-át, plusz nagyon kitolná a gyártás beindítását még egy barna mezős beruházás is, szóval remélem, hogy a Rábával szemezgetnek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Cseh követelmény (de lehet hogy azóta ez már változott):
7 variants: combat, command, reconnaissance, engineer, medevac, artillery reconnaissance and recovery
Gondolom, a Honvédségnek is kb. ez kell.

Nézd meg mi van egy dandárban és azon belül egy zászlóaljban!

gépesített lövészzászlóalj szükséglete:
- IFV
- parancsnoki
- C4 (híradó régiesen)
- önjáró aknavető
- tüzérségi bemérő/felderítő
- műszaki
- medevac

nehézdandár szükséglete:
- parancsnoki
- C4 (híradó régiesen)
- páncélosfelderítő
- csapatlégvédelmi
- tüzérosztály szükséglete: tüzérzési bemérő/felderítő, tüzérségi radar
- harckocsi zászlóalj szükséglete: C4
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
"Viszonylag rövid időn belül..." :)

Gondolom, az első 12-24 db német gyártás lesz, ezek lehetnek itt 2022-re. A teljesen új gyár elvinné a 2M € legalább 35-40%-át, plusz nagyon kitolná a gyártás beindítását még egy barna mezős beruházás is, szóval remélem, hogy a Rábával szemezgetnek.

Milyen Lynx-re kérdez rá az újságíró? A Rheinmetall-t mondja érthetetlenül furcsán?
 
K

kamm

Guest
Nah, ha ezek az értesülések jók, akkor alakul a kirakós. Jó lenne, ha jönnének velünk a csehek is!

"Magyar sikerével a Rheinmetall megerősíti, hogy egyik fő előnye a technológia átadása a projekt vevő országába. A hazai fegyveripari ipar támogatása és nagy szerződésekben való részvétele, amelyekben önmagában nem elegendő kapacitása és tapasztalata, például nehéz páncélozott járművek gyártása, a cseh környezet egyik fő érve. A Rheinmetall itt tervezi a Lance toronyrendszer előállítását Ústí nad Labemben."

Egyébként több számomra szimpatikus megjegyzése volt a cikknek, de azt máshol.

Egyetertek, itt az en listam, ami nagyon jo a cikkben:

- ez az uzlet meg vilagosabba tette az RM legfobb elonyet: nagyon komoly tapasztalatai vannak es ezeket masokkal szemben bezony hajlandoak a kliensnek atadni egy tech transzfer soran
- szemnek is kellemes futurisztikus design
- a Lynx modularis, remekul lehet feladathoz konfiguralni, akar kinn, a csapatoknal is (khm, Boxer)
- a legfiatalabb de egyben a legmodernebb platform, mind kozul a legjobb potenciallal mindenfele csucstechnologia integralasara es plane jovobeli fejlesztesekre
- ha a tegnapiakat lehet upgradelni a mai standardokra, akkor ezt a mai legmodernebb platformot ujabb 20 evig biztosan lehet majd upgradelgetni*
- cseh szempontbol a sajat toketlenkedesuk, pazarlasuk mellett csak csendben irigyelni tudjak a magyar fejlesztesi program menetet (mondjuk a GDP per capita egy ertelmetlen osszehasonlitas itt)
- szinten megmagyarazhatatlan a szerzonek a V4-es NATO egyuttmukodesnek hianya a beszerzeseknel, nemcsak , hogy a nagy gyartoktol nagy engedmenyeket kapjanak kozos rendelessel, de egyben megkonnyitsek az amugy mar eldontott kozos erok kiepiteset a standard felszerelessel

*: ezt azert kulonosen jo olvasni, mert en ezt magyaraztam tavasszal vagy ev elejen itt, oldalakon at vis-a-vis Puma es mindenki horgott, amikor ramutattam, hogy ez mekkora elony a Lynxnel technologiai szempontbol (ti hatalmasatt valtozott a technology standard 10-15 ev alatt, a Pumat is biztosan lehet majd upgradelni, de aranyarban es lassabban i.e. egy ponton nem lesz ertelme tovabb, mig a Lynx siman futhat az utolso upgrade utan meg vagy 5-10 evet, azaz siman 30-40 evig most ez lesz es megmarad csucstechnikanak, folyamatos, olcsobb technology upgrade mellett.)
 
K

kamm

Guest
Úgy néz ki, nem értették félre.
A kormányinfón Gulyás azt mondta, még arról sincs döntés, hol lesz a gyár és minden részletet később tálalnak. Nekem úgy tűnik, két konkrét dolgot tudtunk a tárgyalások alatt: van rá 2 M és itthon akarjuk gyártani.

Koszi. Mindegy, a lenyeg, hogy ez mar eldolt. :) A helyszinben biztos voltam, hogy meg nem dolt el veglegesen, de gondolom az opciok mar az asztalon vannak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Amikor a tv be neztem en sem ertettem de elkonyveltem annak hogy az en eddigi kielytesem volt tutiszar.

Rheinmetall = Rájnmetál.
Ő vmi angolos ízt vitt a német cég nevébe. De sebaj!

Rhein az a Rajna németül, a "metall" meg fémet jelent több nyelven is.
Biztos angolul tud a kérdező, így Rhein neki semmit nem jelent, a "met" és az "all" meg hasonlít angol szavakra.
A német nyelv írás-kiejtés szempontjából annyira nem bonyolult nyelv. Az angol sokkal rosszabb...
Egyébként angolul a Rajna az Rhine, de ejteni szinte ugyanúgy kell mint németül.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Szittya

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Egyetertek, itt az en listam, ami nagyon jo a cikkben:

- ez az uzlet meg vilagosabba tette az RM legfobb elonyet: nagyon komoly tapasztalatai vannak es ezeket masokkal szemben bezony hajlandoak a kliensnek atadni egy tech transzfer soran
- szemnek is kellemes futurisztikus design
- a Lynx modularis, remekul lehet feladathoz konfiguralni, akar kinn, a csapatoknal is (khm, Boxer)
- a legfiatalabb de egyben a legmodernebb platform, mind kozul a legjobb potenciallal mindenfele csucstechnologia integralasara es plane jovobeli fejlesztesekre
- ha a tegnapiakat lehet upgradelni a mai standardokra, akkor ezt a mai legmodernebb platformot ujabb 20 evig biztosan lehet majd upgradelgetni*
- cseh szempontbol a sajat toketlenkedesuk, pazarlasuk mellett csak csendben irigyelni tudjak a magyar fejlesztesi program menetet (mondjuk a GDP per capita egy ertelmetlen osszehasonlitas itt)
- szinten megmagyarazhatatlan a szerzonek a V4-es NATO egyuttmukodesnek hianya a beszerzeseknel, nemcsak , hogy a nagy gyartoktol nagy engedmenyeket kapjanak kozos rendelessel, de egyben megkonnyitsek az amugy mar eldontott kozos erok kiepiteset a standard felszerelessel

*: ezt azert kulonosen jo olvasni, mert en ezt magyaraztam tavasszal vagy ev elejen itt, oldalakon at vis-a-vis Puma es mindenki horgott, amikor ramutattam, hogy ez mekkora elony a Lynxnel technologiai szempontbol (ti hatalmasatt valtozott a technology standard 10-15 ev alatt, a Pumat is biztosan lehet majd upgradelni, de aranyarban es lassabban i.e. egy ponton nem lesz ertelme tovabb, mig a Lynx siman futhat az utolso upgrade utan meg vagy 5-10 evet, azaz siman 30-40 evig most ez lesz es megmarad csucstechnikanak, folyamatos, olcsobb technology upgrade mellett.)


- szinten megmagyarazhatatlan a szerzonek a V4-es NATO egyuttmukodesnek hianya a beszerzeseknel, nemcsak , hogy a nagy gyartoktol nagy engedmenyeket kapjanak kozos rendelessel, de egyben megkonnyitsek az amugy mar eldontott kozos erok kiepiteset a standard felszerelessel

Ezt ők sem értik... de azért majd nem lepődünk meg nagyon, ha most is úgy lesz, ahogy 30 éve mindig. :(

A Bundeswehrben valószínűleg örültek volna, ha mindenki Pumát vesz. A VJTF EUBG logisztikája valószínűleg egyszerűbb lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Ez így van. Csak itt most nincs eredeti gyár ahol már sorozatban készülne! Azt fel kellene szerszámozni, berendezni, munkásokat betanítani, különböző hegesztő sablonokat, szerelő állványokat ki kellene építeni. Nem logikus pár darabér berendezni nekik ezt Németországban, mikor közel egy időben itthon is be kell rendezni egy gyárat.
Előszéria mindenképpen a németeknél lesz. Ahhoz nem kell szériakörülmény.
Összebarkácsolnak jópárat. Egyrészt megy a kész vas különböző tesztre, másrészt beállitják a présszerszámokat, hegesztőrobotot, elkészülnek a beállítósablonok az összes egyedi lemezhez, részegységhez, meg a készre szereléshez. A beszállítói cuccokat is le kell csekkolni, össze kell hangolni egymáshoz. Ez minimum egy év.
Aztán átcuccolják hozzánk ami idejön és nem marad kint. Mi is beállitjuk minimum fél év.
Sztem Iiyen kis darabszámnál az a jó, hogy a szériagyártás sem olyan kritikus, több alkatrészt is tudsz utómunkálni, nem giga extra költség.
A melósok legalább fele már kint is magyar gyárból lesz. Nem kell kétszer betanítani őket.

Sokszor a legtöbb probléma az elején a más típusból átvett közös alkatrésznél van. Nem egyezik meg a rajzzal, a másikba pont úgy fasza, ide meg nem. Nah ezeket kell kint lecsekkolni és az új alkatrészeket a közöshöz igazítani. Ez az előszériában több meló, de ezekkel a közös alkatrészekkel tudod a szériagyártás költségeit lenyomni.

Paralell épülhet itthon a gyár.
 
K

kamm

Guest
Itt is a modularitás és az egyéb részegységek a téma... (a hozzászólásokat is olvassátok el...)


"Honnan szerzi az információit a portfólió cikk szerzője?" :rolleyes:

Semmi olyan nincs a cikkben a Lynxrol, amit ne tudtunk volna mar eddig is.

Mindig mondták páran, hogy Wágner nem a legélesebb kés a fiókban. Én nem ismertem. Ez a mai posztja meg a tegnapi hirtv-s szereplése meggyőzött, hogy igazuk van. :)

No igen, plusz az angol resze a FB bejegyzesnek katasztrofalis.
Tenyleg, borzaszto, nehol konkretan az ellenkezo jelentest eri el, mint amit magyarul irt.

Azonnal emelje fel a kezet a billentyuzetrol es lepjen kettot hatra, gondolkodas nelkul (kb ahogy akkor csinalod, amikor a szovetsegiek megrohanjak a cegedet es felszolitanak mindenkit. :D)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 079
113
Nem hiszem. Három KF 41 és három Redback Egyet állítólag felrobbantanak, a másik kettővel megy tovább a tesztelés, de másképpen is írták, a tesztek a robbantással kezdődnek, és csak aztán jön a többi, hogy ami széthullik, az már ne tudjon tovább menni, gondolom. Hamarosan ki fog derülni, mert le kell leplezni az első tesztelhető példányokat. Az marketing szempontból is fontos lesz a cégnek.
Eddig azt az egy bemutatósat festegették szerintem át, mert én nem láttam olyan képet, ahol kettő lett volna egymás mellett.
A 2018-as Eurosatory-n már a pk verziót is bemutatták. Az is demó volt?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
No igen, plusz az angol resze a FB bejegyzesnek katasztrofalis.
Tenyleg, borzaszto, nehol konkretan az ellenkezo jelentest eri el, mint amit magyarul irt.

Az angol részt nem ő írta, hanem a Facebook fordítja le automatikusan...

Csak azért linkeltem be, hogy lássuk, más se tud többet és a szakértőknek nevezett emberek is ugyanazokat kérdéseket vetik fel mint mi itt. Csak itt a sok fórumozónak köszönhetően sok információ gyűlik össze rövid idő alatt, végigvesszük a lehetőségeket, ötletelünk, amiből egy újságíró olyan cikket tud írni, amiért mások elismerik... elég sok blog, weboldal, facebook csoport él a fórumból.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm