[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A SUNGUR inkább Mistral-szerű nehezebb "állványos rakéta", nem annyira klasszikus, tényleg könnyen hordozható MANPADS mint a Stinger vagy Piorun.
Ha már állványos kell, akkor meg van nekünk Mistral - legfeljebb megvesszük az egyrakétás lábon hordozható állványt hozzá.

Inkább egy RPG-nél alig nehezebb és alig bonyolultabb MANPADS kellene nekünk, amire pár óra alatt bárkit ki lehet képezni. Európában a Piorunon kívül nem is nagyon van ilyen szerintem...

Szerencsére, mint Vlad is írta később, állványra szerelt és vállról indítható, MANPADS változata is van.
RPG-nél minden MANPADS bonyolultabb és nehezebb, mivel irányított rakéták. Inkább az ATGM-ek a jobb összehasonlítási alapok.

Hány kiló amúgy? Nem találtam róla semmi adatot...eddig csak járműves indítóval láttam...

Ha 20 kiló alatt megáll (és így ránézésre megáll), akkor rendben van, pl. az orosz cuccok, az Igla, Verba is 17-18 kilós.

IIR rakétákhoz kell a legkevesebb kiképzés, a lézeresekkel (pl RBS70) ellentétben. Nem hiába ezek terjedtek el leginkább...

A Stinger és a Piorun nem IIR, hanem eggyel korábbi generációsak, ezért is mondom, hogy szerintem ilyesmit csak akkor vegyünk, ha nagyon sürgősen kell és akkor is csak átmenetileg, addig, amíg valami IIR-es MANPADS-t is sikerül venni.
 
M

molnibalage

Guest
A Stinger és a Piorun nem IIR, hanem eggyel korábbi generációsak, ezért is mondom, hogy szerintem ilyesmit csak akkor vegyünk, ha nagyon sürgősen kell és akkor is csak átmenetileg, addig, amíg valami IIR-es MANPADS-t is sikerül venni.
Kinek van ilyenje?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 532
113
Szerencsére, mint Vlad is írta később, állványra szerelt és vállról indítható, MANPADS változata is van.
RPG-nél minden MANPADS bonyolultabb és nehezebb, mivel irányított rakéták. Inkább az ATGM-ek a jobb összehasonlítási alapok.

Ha 20 kiló alatt megáll (és így ránézésre megáll), akkor rendben van, pl. az orosz cuccok, az Igla, Verba is 17-18 kilós.

A Stinger és a Piorun nem IIR, hanem eggyel korábbi generációsak, ezért is mondom, hogy szerintem ilyesmit csak akkor vegyünk, ha nagyon sürgősen kell és akkor is csak átmenetileg, addig, amíg valami IIR-es MANPADS-t is sikerül venni.
Ez így azért nem állja meg a helyét, mert az orosz repülőgépek és helikopterek ellen teljesen megfelelőek. Nem amerika ellen kellenek.. (a szomszédék egy-két F-16 százada se váltja meg a világot.. Másnak meg még gyengébb van..
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Azért az a lengyel rakéta sincsen ingyen, nekünk is kb, legalább ekkora csomag kellene, ez akkor 40 milliárd forint.
Egy rakéta 300e dollár, azaz 120 millió. Azt hittem sokkal olcsóbb.
Piorun_MANPADS_man-portable_air_defense_missile_system_weapon_Poland_925_001.jpg
annyi mint egy
269410_source-1536x864.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Azért az a lengyel rakéta sincsen ingyen, nekünk is kb, legalább ekkora csomag kellene, ez akkor 40 milliárd forint.
Egy rakéta 300e dollár, azaz 120 millió. Azt hittem sokkal olcsóbb.
Piorun_MANPADS_man-portable_air_defense_missile_system_weapon_Poland_925_001.jpg
annyi mint egy
269410_source-1536x864.jpg
Stingerre lehet 60-70 ezer dolláros árat olvasni. Ez a 300e dolcsi már a Sidwinder-X és IRIS-T árához van közelebb...
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 298
113
A szomszedban folyó háború féleség elejen a mindenféle holmit kapó ukran csapatok tagjai lenyilatkoztak hogy az összes rendelkezesre álló manpad tipus közül a lengyeleke a legxarabb.
Igaz az egykoron az egykori NDK tulajdonat képező Iglak is külön ki lettek emelve.
Amugy hogy tudtok ennyit írni a semmiről...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A szomszedban folyó háború féleség elejen a mindenféle holmit kapó ukran csapatok tagjai lenyilatkoztak hogy az összes rendelkezesre álló manpad tipus közül a lengyeleke a legxarabb.
Igaz az egykoron az egykori NDK tulajdonat képező Iglak is külön ki lettek emelve.
Amugy hogy tudtok ennyit írni a semmiről...
Melyik?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Micsoda rakéta-skanzen van itt berendezve nekik!
Szerintem ezt mindeninek mutogatják, szóval nem kell bele látni semmit.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Micsoda rakéta-skanzen van itt berendezve nekik!
Szerintem ezt mindeninek mutogatják, szóval nem kell bele látni semmit.

A közös európai rakétavédelemről szóló német (izraeli Arrow beszerzés) tervhez csatlakoztunk már?
 
  • Tetszik
Reactions: fitom and Bubu bocs

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
A közös európai rakétavédelemről szóló német (izraeli Arrow beszerzés) tervhez csatlakoztunk már?
Igen!

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Ezt a bemutatót szerintem inkább az izraeliek eröltették, mert piacot látnak bennünk: sok mindent vettünk mostanság és háború is van szomszédban.
Aki járt már közel-kelti bazárban az jól tudja, hogy a portéka alapos megtekinte sokszor nem opcionális! :D

"No buying, just looking, Sir! Pleeease!"