[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 718
4 097
113
Akkor inkább 40M Nimrod modernizáció! :)
img_0316.jpg

img_0329.jpg

(sajat fotok)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 122
113

Ez az IRIS-T rakétás FlaRakPanzer tetszik! :)
Jó lenne nekünk is a Skyranger mellé: 7-12 km közötti "sáv" lefedésére. Mondjuk egy 50-es géppuskát még rá lehetne tenni önvédelmi célból.

Persze ezt a sávot a NASAMS is lefedi, de alacsonyan repülő helikoptert nem biztos, hogy észrevesznek a NASAMS radarjai. Az IRIS-T darabja is harmada-negyede az AMRAAM árának. IRIS-T rendszerben is lesz a Gripen kapcsán...

Szóval nem mondom hogy letolt gyatya lenne nélküle, de úgy tűnik az ukrajnai tapasztalatok aalapján, hogy légvédelemből sosem elég... :)
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto and alfa74

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 122
113
Értem én a gyanakvast - nekem van egy kincstári hurraoptimizmusom - és talán túlságosan extrapolarok. De.
Eleve eszembe jut a napoleonos történet az út menti fákról (évekbe telik, mire megnőnek - akkor talán minél hamarabb el kellene kezdeni!)

Csapatlegvedelem meg kb sehol sincs, de ez egy kimondott szándék és a jelen tapasztalatok tükrében kötelező. De ehhez jelenleg nem igazán van eszköz, hogy a szervezetet kialakitsak, baaaaaar.....
De lényeg az, hogy valahol el kell kezdeni mindent.
Itt nem is lesz szerintem semmilyen értelmezhető csapat légvédelem 2026 előtt.
Leggyorsabban néhány száz MANPADS vásárlásával lehetne megoldani, nem is kerülne sokba (legtöbb ilyen rakéta 50ezer EUR körül van), de nincs rá igény. Bár nem igazán optimális, de Mistra Atlasokkal is lehetne konvojt kísérgetni, de nem csinálják.
MBDA is meg kereste HM-et hogy integrálnák ők a Mistralt a Skyrangerre, de lepattantak: "nem sürgős!".
RCWS-sel szerelt 4x4-esek jelentenének valamilyen szintű "önjáró" csapatlégvédelmet pl. drónok ellen, de ezeket sem rendelik már jó ideje, pedig ez sem lenne drága technika. Szerintem valamilyen újra tervezés zajlik páncélozott 4x4-esek terén...

Szóval a "légvédelem nélkül sehova" egy lázálom, nulla akarat és ez által nulla pénz van mögötte.

A meglévő szerződéseket, rendeléseket kifizetik, új cuccokat csak akkor ha ipar és gyártás is jön hozzá. "Polcról levehető", használható haditechnika erősen hátra van sorolva. Sajnos!
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: efott1974 and bel

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 201
36 924
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 122
113

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Itt nem is lesz szerintem semmilyen értelmezhető csapat légvédelem 2026 előtt.
Leggyorsabban néhány száz MANPADS vásárlásával lehetne megoldani, nem is kerülne sokba (legtöbb ilyen rakéta 50ezer EUR körül van), de nincs rá igény. Bár nem igazán optimális, de Mistra Atlasokkal is lehetne konvojt kísérgetni, de nem csinálják.
MBDA is meg kereste HM-et hogy integrálnák ők a Mistralt a Skyrangerre, de lepattantak: "nem sürgős!".
RCWS-sel szerelt 4x4-esek jelentenének valamilyen szintű "önjáró" csapatlégvédelmet pl. drónok ellen, de ezeket sem rendelik már jó ideje, pedig ez sem lenne drága technika. Szerintem valamilyen újra tervezés zajlik páncélozott 4x4-esek terén...

Szóval a "légvédelem nélkül sehova" egy lázálom, nulla akarat és ez által nulla pénz van mögötte.

A meglévő szerződéseket, rendeléseket kifizetik, új cuccokat csak akkor ha ipar és gyártás is jön hozzá. "Polcról levehető", használható haditechnika erősen hátra van sorolva. Sajnos!
Hangot szeletnék adni csalódottságomnak, melt a Sungult több ismelősöm is valószínűsítette, hogy lehet a közeljövőben...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 122
113
Hangot szeletnék adni csalódottságomnak, melt a Sungult több ismelősöm is valószínűsítette, hogy lehet a közeljövőben...
Jobban latba vethetnéd a befolyásod prokurátor!
Üzend meg, hogy inkább Jézust engeded el "Balabás" helyett ha vesznek Sungurt és hátha az (ál)keresztény kormányunkat ez meghatja! ;)
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 687
113
Itt nem is lesz szerintem semmilyen értelmezhető csapat légvédelem 2026 előtt.
Leggyorsabban néhány száz MANPADS vásárlásával lehetne megoldani, nem is kerülne sokba (legtöbb ilyen rakéta 50ezer EUR körül van), de nincs rá igény. Bár nem igazán optimális, de Mistra Atlasokkal is lehetne konvojt kísérgetni, de nem csinálják.
MBDA is meg kereste HM-et hogy integrálnák ők a Mistralt a Skyrangerre, de lepattantak: "nem sürgős!".
RCWS-sel szerelt 4x4-esek jelentenének valamilyen szintű "önjáró" csapatlégvédelmet pl. drónok ellen, de ezeket sem rendelik már jó ideje, pedig ez sem lenne drága technika. Szerintem valamilyen újra tervezés zajlik páncélozott 4x4-esek terén...

Szóval a "légvédelem nélkül sehova" egy lázálom, nulla akarat és ez által nulla pénz van mögötte.

A meglévő szerződéseket, rendeléseket kifizetik, új cuccokat csak akkor ha ipar és gyártás is jön hozzá. "Polcról levehető", használható haditechnika erősen hátra van sorolva. Sajnos!
Tuti, hogy most el fog szaladni velem a ló, de: az hogy milyen eszköz lesz majd valamikor (skyranger, ugye) az egy dolog.
Hogy mi kell majd, az meg alakul (ugye, ukrán tapasztalatok kiértékelése).
Ettől függetlenül egy vázat, egy szervezetet ki lehet építeni, fogalmam sincs, mi áll épp rendelkezésre, de adott esetben UAZ pkm-el is... kicsit olyan mint anno amikor a teherautóra rairtak hogy tank és azzal gyakoroltak, de az bevallt...
Aztán lehet szépen beszerezni mindent, ami kell: valami c3, ha nem lenne esetleg (azért kíváncsi lennék én a horvátoknál lezuhant dron valós történetére), jammerek, fegyverek, gulyasagyuk.

Valahol el kell kezdeni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 122
113
Tuti, hogy most el fog szaladni velem a ló, de: az hogy milyen eszköz lesz majd valamikor (skyranger, ugye) az egy dolog.
Hogy mi kell majd, az meg alakul (ugye, ukrán tapasztalatok kiértékelése).
Ettől függetlenül egy vázat, egy szervezetet ki lehet építeni, fogalmam sincs, mi áll épp rendelkezésre, de adott esetben UAZ pkm-el is... kicsit olyan mint anno amikor a teherautóra rairtak hogy tank és azzal gyakoroltak, de az bevallt...
Aztán lehet szépen beszerezni mindent, ami kell: valami c3, ha nem lenne esetleg (azért kíváncsi lennék én a horvátoknál lezuhant dron valós történetére), jammerek, fegyverek, gulyasagyuk.

Valahol el kell kezdeni.
Szóval állítsunk fel egy alakulatot olyan eszközök kezelésére ami még ki sincs fejlesztve és meg sem rendeltünk (Skyranger) miközben lasszóval fogják az ember mindenhová? :)
32. "Tökvakaró" Lepkehálós Drónfogó Légvédelmi osztály? :)

Majd az eszközök érkezése előtt 1 évvel bőven elég felállítani!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 122
113
Lövész létszám kellene minél előbb. BAZ megyébe vagy SzSzB megye keleti részeibe, Baranyába...
Kezdetnek 1-1 század is már valami lenne azzal szemben hogy háborús időkben is évekig ígérgetjük a zászlóaljakat. Valahol el kellene már kezdeni de azonnal!
Pontosan! Ezért nem kell kamualakulatokat létrehozni nemlétező haditechnika kezelésére mint a csapat légvédelem.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 310
2 687
113
Szóval állítsunk fel egy alakulatot olyan eszközök kezelésére ami még ki sincs fejlesztve és meg sem rendeltünk (Skyranger) miközben lasszóval fogják az ember mindenhová? :)
32. "Tökvakaró" Lepkehálós Drónfogó Légvédelmi osztály? :)

Majd az eszközök érkezése előtt 1 évvel bőven elég felállítani!
Igen. Nem. Talán.
Mondom, kicsit ló elszaladt és elsődlegesen abban bízom, reménykedem, almodozom, hogy valaminek csak van ami használható vagy igencsak hamar lesz. Legalább a drónok elleni alapvedelmwt meg kell oldani de mán jelleggel az ukrán tapasztalatok alapján.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 122
113
Igen. Nem. Talán.
Mondom, kicsit ló elszaladt és elsődlegesen abban bízom, reménykedem, almodozom, hogy valaminek csak van ami használható vagy igencsak hamar lesz. Legalább a drónok elleni alapvedelmwt meg kell oldani de mán jelleggel az ukrán tapasztalatok alapján.
Jelenleg valamilyen szintű EW-nk van, csak titkos hogy mit tudnak - tartok tőle hogy nem sokat. Drón-puskákat már láttunk kiállítva...tök kevés, de legalább valami van.
Aztán ott van a Mistral ATLAS - nem éppen drónokra, de nagyobbakat leszedheti...
Minden lánctalpasunkon lesz 70 fokig emelhető RCWS 50-es géppuskával.
Szóval "inden indulunk" - a Skyranger érkezéséig nem látszik komolyabb előre lépés drónelhárítás terén...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
803
1 563
93
Miért csapatlégvédelem nélkül küldik be a Leókat ? o_O

Nem tanulnak az ukránok a Lancetezésből ? :eek:
Mert a Lencet azt is kilövi.... És e miatt elfogyott már a csapatlégvédelem is.
Küldenék ők vazze küldenék de nemhogy a kaproknak a NATO-nak is kevés van belőle !
Bocsánat kicsit lemaradva! :(

- Ugye csak, én felraktam anno a BTR-nél a saját légvédelmes képet, s mindenki lehülyézett!
Azzal hogy miért akarom én leterhelni a harckocsizókat s a csapatszállítót azzal hogy még a légvédelemmel is foglalkozzanak!

- Tessék itt az eredmény! Látszik tisztán hogy először a csapat légvédelmet semmisítik meg, majd utána szabad prédát képviselnek a harckocsik, csapatszállítók, tüzérségek a dronoknak!

- Ebből azt a következtetést vonom le hogy minden egyes járművünkre igenis kell légvédelmet tenni, gá. illetve Mistrált. Ezt meg is tudjuk saját berkeken belül is oldani. (Nem én rajzoltam)

SYfya6H.png


- Van aki megfogadta a jó-tanácsot, tessék lehet követni a megoldást.

L6SYPat.png


olH7gbK.png

Rengeteg megoldás van amit lehetne integrálni a gépeinkre! S csak egy + mandarin kell aki ezeket kezeli! Így nem 3 fős lenne a személyzet hanem 4 fős s nincs beterhelve a személyzet. S itt középen lehet látni a gá.-t, ami szerintem nem jó megoldás, a rakétát tartó zártszelvénybe kellene elhelyezni a gá.-t. A másik oldali zártszelvénybe pedig a 40mm-es gránátvetőt. Ugyan így az előző két ábrán is! Sokkal nagyobb lenne járműveink védelme. Körkörösen tudnánk védeni a gépeinket. 3x120°-ban is, mivel így a két hátsó védelem már oldalt is alkalmas lenne védelemre! Nem a toronynak kellene össze-vissza forgolódni. Egyedül úgy se győzi.

Igen többe kerülne gépeink, na de mi kerül többe néhány rakétatartó s gá. vagy egy 2A7 harckocsi, esetleg a KF-41 Linx s benne az emberek?

- Talán ellehetne gondolkodni rajta.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 977
32 923
113
Bocsánat kicsit lemaradva! :(

- Ugye csak, én felraktam anno a BTR-nél a saját légvédelmes képet, s mindenki lehülyézett!
Azzal hogy miért akarom én leterhelni a harckocsizókat s a csapatszállítót azzal hogy még a légvédelemmel is foglalkozzanak!

- Tessék itt az eredmény! Látszik tisztán hogy először a csapat légvédelmet semmisítik meg, majd utána szabad prédát képviselnek a harckocsik, csapatszállítók, tüzérségek a dronoknak!

- Ebből azt a következtetést vonom le hogy minden egyes járművünkre igenis kell légvédelmet tenni, gá. illetve Mistrált. Ezt meg is tudjuk saját berkeken belül is oldani. (Nem én rajzoltam)

SYfya6H.png


- Van aki megfogadta a jó-tanácsot, tessék lehet követni a megoldást.

L6SYPat.png


olH7gbK.png

Rengeteg megoldás van amit lehetne integrálni a gépeinkre! S csak egy + mandarin kell aki ezeket kezeli! Így nem 3 fős lenne a személyzet hanem 4 fős s nincs beterhelve a személyzet. S itt középen lehet látni a gá.-t, ami szerintem nem jó megoldás, a rakétát tartó zártszelvénybe kellene elhelyezni a gá.-t. A másik oldali zártszelvénybe pedig a 40mm-es gránátvetőt. Ugyan így az előző két ábrán is! Sokkal nagyobb lenne járműveink védelme. Körkörösen tudnánk védeni a gépeinket. 3x120°-ban is, mivel így a két hátsó védelem már oldalt is alkalmas lenne védelemre! Nem a toronynak kellene össze-vissza forgolódni. Egyedül úgy se győzi.

Igen többe kerülne gépeink, na de mi kerül többe néhány rakétatartó s gá. vagy egy 2A7 harckocsi, esetleg a KF-41 Linx s benne az emberek?

- Talán ellehetne gondolkodni rajta.
Kongsberg-USMC-C-UAS.jpg

Vagy komolyabb rcws kéne a pk-nak.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen