35 mm kaliber 500-1000 méter közötti plusz lőtávolságot tud, ami előny. Ezt mi elcseréltük a logisztikai előnyért, miszerint tök ugyanazt a lőszert lövi mint a Lynx IFV és még gyártjuk is ez a lőszert.
Légvédelmi rakéta meg nincs is rá integrálva, ami előnye a Skyranger-30-nak. Helikopterek 8-10 km-en belülre nem nagyon merészkedhetnek - bár az is igaz, hogy a legtöbb légi indítású ATGM már 10+ km-ről indítható. Ennek ellenére a rakétablokkozás gépágyúzás felejtős!
A
kamikáze-drónoknál sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a felderítő drónok amik ráhozzák a tüzérséget a csapatainkra.
Ezek jellemzően gépágyú hatósugarán kívül repkednek (35-ös sem éri el őket!) és bőven "megérnek" egy Mistralt, mert sokkal nagyobb kárt tudnak okozni mint a kamikaze-drónok.
Összességében mindent egybe vetve jobban járunk a Skyranger-30-assal, mint a nem épp n top kategóriás Korkuttal vagy a Skyranger-35-össel:
- Európa szerte elterjedt rendszer logisztikai előnyökkel jár (4 vásárlója már van velünk együtt a Skyranger-30-asnak)
- Elterjedt, nálunk is gyártott lőszer: olcsóbb, könnyebben beszerezhető
- VSHORAD rakéta integráció 8-9 km-ig hatásossá teszi a rendszer (sztem a lassú drónok ellen akár 10 km-t is tudhat - ha az infra-fej rá tud fogni, a Mistral hajtóműve simán elrepíti erre távra minimálism manőverezés mellett)
- Kedvező ár: állítólag jóval 20 millió EUR alatt kapjuk alvázzal együtt a korai beszállás miatt. Mindenki más 30 körüli áron veszi, de hasonló képességű koreai Biho-2 is hasonló árban van 25-30 millió között.
A legjobb Skyranger-35 lenne 4 Mistralal vagy IRIS-T-vel - harckocsi alvázon még akár az utóbbit is elbírná. Ez a verzió azonban nem létezik és nem úgy tűnik hogy bárki megrendelné a közeljövőben...