[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113
Elolvastam. Egy ilyen ajánlattal lenne értelme. Bár én reménykedek benne, hogy MBDA lesz és azért késik.
Minden eddigi kézzelfogható infó egy Amraam/AmraamER alapú rendszerre mutat, ami nem biztos hogy egy az egyben Nasams-ot jelenti. Szinte igy már biztos valamilyen magyaros csavar a dologba, a rendszerelemeket tutira itthon fogjuk gyártani.
És a hordozó platform nem egy fogyó cucc, igy olyasmi lesz, amit máshol másra is alkalmazunk majd.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 053
30 489
113
Minden eddigi kézzelfogható infó egy Amraam/AmraamER alapú rendszerre mutat, ami nem biztos hogy egy az egyben Nasams-ot jelenti. Szinte igy már biztos valamilyen magyaros csavar a dologba, a rendszerelemeket tutira itthon fogjuk gyártani.
És a hordozó platform nem egy fogyó cucc, igy olyasmi lesz, amit máshol másra is alkalmazunk majd.
Ha MDBA lesz a magyaros csavar, akkor remélem,hogy a mistralt is rárakatjuk a kebabos kocsira
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and borisz

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 053
30 489
113
Hát, a Cornstein-ni gesztus után ebben már nem hiszek, mármint a francia vonalban. De a Mistralokat okvetlen fel kell rakni valami normális eszközre.
Hát ha nem az MBDA val tárgyalnak akkor nem tudom, hogy mit tökölnek az aláírással.
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
408
1 076
93
A modern légvédelmi rakétakomplexum beszerzése folyamatban van. A cél az, hogy ebből profitáljon az ország, új munkahelyek teremtődjenek.

/Benkő Tibor/

Ezt mire érthette? A NASAMS Rába alvázon lesznek? Vagy sajátot fejlesztünk amerikai segítséggel?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113
A modern légvédelmi rakétakomplexum beszerzése folyamatban van. A cél az, hogy ebből profitáljon az ország, új munkahelyek teremtődjenek.

/Benkő Tibor/

Ezt mire érthette? A NASAMS Rába alvázon lesznek? Vagy sajátot fejlesztünk amerikai segítséggel?
Ha tudnám ki az aki erre tudja a választ már rég elvittem volna sörözni... :cool:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Van az MBDA-n kívül más is. Német, amerikai....
Ha Cornstein Papa nem beszélt félre télen ( Raytheon és LM üzletet is emlegetett ) és maradunk a Gripennél ( erről csak "22 / 23-ban döntünk" - Benkő ) , akkor ez egy MBDA Germany és a Lockheed Martin biznisz. Állítólag nyáron AKK is egy német légvédelmi rendszer ügyében lobbizott. A Patriot utódja. MEADS-en alapulőó TLVS.
Ez mennyire lenne sci-fi????

MBDA_TLVS-1068x712.jpg

https://esut.de/2020/09/meldungen/politik/22931/haushaltsentwurf-2021-bedarf-tlvs-bestaetigt/

A németek most a 2021-es költségvetéssel tolják meg pénzzel a bulit.
"A TLVS jelentős mértékben hozzájárul a NATO rakétavédelméhez, és jelentős védelmet nyújt saját erőinek, szövetségeseinek és partnereinek. Rendkívül mobil, nagy teljesítményű és moduláris rendszerként a jövőben a nemzeti vagy multinacionális légvédelem középpontjában tud fellépni."

A ballisztikus rakéták ellen is megfelelő védelmet nyújt, állítólag ez a képesség is szerepel a Z2026 céljai között.

"
Tactical air defense system
A prerequisite for effective protection against these new 360-degree threats is a 360-degree capability of the air defense systems. With the new tactical air defense system, which is supposed to replace the currently used Patriot systems, Germany wants to react to these new threats. The tactical air defense system offers protection against a significantly larger number of threats, including two mission-specific defense missiles, expanded sensor capabilities, a new communication system, highly developed software algorithms and higher cyber security. The system will be the first integrated air defense system that can track and intercept multiple threats - at short and medium distances - simultaneously, thus enabling comprehensive 360-degree protection. With its integrated plug-and-fight interface, the tactical air defense system is the most modern networked 360-degree air defense system worldwide."
gugli
Az új taktikai légvédelmi rendszer, amelynek célja, hogy cserélje ki a Patriot rendszerek jelenleg használatban van, Németország akar reagálni ezekre az új fenyegetésekre. A taktikai légvédelmi rendszer védelmet nyújt a sokkal nagyobb számú fenyegetések, beleértve a két küldetés-specifikus védelmi rakéták, fejlett érzékelő képességek, egy új kommunikációs rendszer, fejlett szoftver algoritmusok, és a magasabb kiberbiztonság. A rendszer lesz az első integrált légvédelmi rendszer, amely egyszerre nyomon követi és elfogja több fenyegetés - rövid és közepes tartományban - amely lehetővé teszi az átfogó 360 fokos védelmet. Az integrált plug-and-fight interfész, a taktikai légvédelmi rendszer a világ legfejlettebb hálózati 360 fokos légvédelmi rendszer.

Viszont ehhez nem jöhet az AMRAAM-ER. Max. a Gripenhez a 180-as első engedély.

Már nem is emlékszek, de hogy volt az az augusztusi elvi megegyezés? Igazság szerint csak levegő-levegő rakétákról volt szó a Raytheontól. ER hanyagolva.
"A mai bejelentéssel Magyarország kötelezettséget vállal arra, hogy a Külföldi Katonai Értékesítési (FMS) programon keresztül azon dolgozik az Egyesült Államokkal, hogy beszerezze az amerikai Raytheon Technologies cég által gyártott AMRAAM (Fejlett Középhatótávolságú Levegő-Levegő) rakétákat."
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
A modern légvédelmi rakétakomplexum beszerzése folyamatban van. A cél az, hogy ebből profitáljon az ország, új munkahelyek teremtődjenek.

/Benkő Tibor/

Ezt mire érthette? A NASAMS Rába alvázon lesznek? Vagy sajátot fejlesztünk amerikai segítséggel?

Ha tudnám ki az aki erre tudja a választ már rég elvittem volna sörözni... :cool:

Ez a "elvittem volna sörözni..." Nálad eufemizmus a "kihallgatásra" avagy esetleg az "elásásra a kiserdő szélén" -re ... :D
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and SilvioD
T

Törölt tag 1945

Guest
Ha Cornstein Papa nem beszélt félre télen ( Raytheon és LM üzletet is emlegetett ) és maradunk a Gripennél ( erről csak "22 / 23-ban döntünk" - Benkő ) , akkor ez egy MBDA Germany és a Lockheed Martin biznisz. Állítólag nyáron AKK is egy német légvédelmi rendszer ügyében lobbizott. A Patriot utódja. MEADS-en alapulőó TLVS.
Ez mennyire lenne sci-fi????

MBDA_TLVS-1068x712.jpg

https://esut.de/2020/09/meldungen/politik/22931/haushaltsentwurf-2021-bedarf-tlvs-bestaetigt/

A németek most a 2021-es költségvetéssel tolják meg pénzzel a bulit.
"A TLVS jelentős mértékben hozzájárul a NATO rakétavédelméhez, és jelentős védelmet nyújt saját erőinek, szövetségeseinek és partnereinek. Rendkívül mobil, nagy teljesítményű és moduláris rendszerként a jövőben a nemzeti vagy multinacionális légvédelem középpontjában tud fellépni."

A ballisztikus rakéták ellen is megfelelő védelmet nyújt, állítólag ez a képesség is szerepel a Z2026 céljai között.

"
Tactical air defense system
A prerequisite for effective protection against these new 360-degree threats is a 360-degree capability of the air defense systems. With the new tactical air defense system, which is supposed to replace the currently used Patriot systems, Germany wants to react to these new threats. The tactical air defense system offers protection against a significantly larger number of threats, including two mission-specific defense missiles, expanded sensor capabilities, a new communication system, highly developed software algorithms and higher cyber security. The system will be the first integrated air defense system that can track and intercept multiple threats - at short and medium distances - simultaneously, thus enabling comprehensive 360-degree protection. With its integrated plug-and-fight interface, the tactical air defense system is the most modern networked 360-degree air defense system worldwide."
gugli
Az új taktikai légvédelmi rendszer, amelynek célja, hogy cserélje ki a Patriot rendszerek jelenleg használatban van, Németország akar reagálni ezekre az új fenyegetésekre. A taktikai légvédelmi rendszer védelmet nyújt a sokkal nagyobb számú fenyegetések, beleértve a két küldetés-specifikus védelmi rakéták, fejlett érzékelő képességek, egy új kommunikációs rendszer, fejlett szoftver algoritmusok, és a magasabb kiberbiztonság. A rendszer lesz az első integrált légvédelmi rendszer, amely egyszerre nyomon követi és elfogja több fenyegetés - rövid és közepes tartományban - amely lehetővé teszi az átfogó 360 fokos védelmet. Az integrált plug-and-fight interfész, a taktikai légvédelmi rendszer a világ legfejlettebb hálózati 360 fokos légvédelmi rendszer.

Viszont ehhez nem jöhet az AMRAAM-ER. Max. a Gripenhez a 180-as első engedély.

Már nem is emlékszek, de hogy volt az az augusztusi elvi megegyezés? Igazság szerint csak levegő-levegő rakétákról volt szó a Raytheontól. ER hanyagolva.
"A mai bejelentéssel Magyarország kötelezettséget vállal arra, hogy a Külföldi Katonai Értékesítési (FMS) programon keresztül azon dolgozik az Egyesült Államokkal, hogy beszerezze az amerikai Raytheon Technologies cég által gyártott AMRAAM (Fejlett Középhatótávolságú Levegő-Levegő) rakétákat."


MEADS már kipusztult, jelenleg TLVS néven fut, itt a topicja.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113
Azt írtam. :)

Te ennek hazai felhasználásra látod vmilyen realitását?
Ami engem még mindig zavar az az, hogy Benkő anno azt mondta, hogy a leendő légvédelmi rakétarendszerrel az egész MO területét le fogják fedni. Erre pl. a Nasams rendszer tervezett darabszámú Amraam rakétái szerintem nem lesznek elegek. Kell lennie még valaminek, amiről szerintem mi még nagyon nem tudunk...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 2822

Guest
Ami engem még mindig zavar az az, hogy Benkő anno azt mondta, hogy a leendő légvédelmi rakétarendszerrel az egész MO területét le fogják fedni. Erre pl. a Nasams rendszer tervezett darabszámú Amraam rakétái szerintem nem lesznek elegek. Kell lennie még valaminek, amiről szerintem mi még nagyon nem tudunk...

Többször volt már linkelve mindenféle nyilatkozat, meg cikk, hogy ballisztikus rakéták elleni védelem is lesz. Erre a NASAMS képes? Ha nem, akkor lehet valami nagyobb is lesz. Patriot, THAAD? Többet én nem ismerek. THAAD-ról azt olvastam, hogy kifejezettem ballisztikus rakéták ellen készült. Ez azt jelenti, hogy repülőgépet ellen egyáltalán nem alkalmas valamiért?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Többször volt már linkelve mindenféle nyilatkozat, meg cikk, hogy ballisztikus rakéták elleni védelem is lesz. Erre a NASAMS képes? Ha nem, akkor lehet valami nagyobb is lesz. Patriot, THAAD? Többet én nem ismerek. THAAD-ról azt olvastam, hogy kifejezettem ballisztikus rakéták ellen készült. Ez azt jelenti, hogy repülőgépet ellen egyáltalán nem alkalmas valamiért?
Meads, Aster30, stb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 320
113
A németek most a 2021-es költségvetéssel tolják meg pénzzel a bulit.
"A TLVS jelentős mértékben hozzájárul a NATO rakétavédelméhez, és jelentős védelmet nyújt saját erőinek, szövetségeseinek és partnereinek. Rendkívül mobil, nagy teljesítményű és moduláris rendszerként a jövőben a nemzeti vagy multinacionális légvédelem középpontjában tud fellépni."

A ballisztikus rakéták ellen is megfelelő védelmet nyújt, állítólag ez a képesség is szerepel a Z2026 céljai között.

"
Tactical air defense system
A prerequisite for effective protection against these new 360-degree threats is a 360-degree capability of the air defense systems. With the new tactical air defense system, which is supposed to replace the currently used Patriot systems, Germany wants to react to these new threats. The tactical air defense system offers protection against a significantly larger number of threats, including two mission-specific defense missiles, expanded sensor capabilities, a new communication system, highly developed software algorithms and higher cyber security. The system will be the first integrated air defense system that can track and intercept multiple threats - at short and medium distances - simultaneously, thus enabling comprehensive 360-degree protection. With its integrated plug-and-fight interface, the tactical air defense system is the most modern networked 360-degree air defense system worldwide."
gugli
Az új taktikai légvédelmi rendszer, amelynek célja, hogy cserélje ki a Patriot rendszerek jelenleg használatban van, Németország akar reagálni ezekre az új fenyegetésekre. A taktikai légvédelmi rendszer védelmet nyújt a sokkal nagyobb számú fenyegetések, beleértve a két küldetés-specifikus védelmi rakéták, fejlett érzékelő képességek, egy új kommunikációs rendszer, fejlett szoftver algoritmusok, és a magasabb kiberbiztonság. A rendszer lesz az első integrált légvédelmi rendszer, amely egyszerre nyomon követi és elfogja több fenyegetés - rövid és közepes tartományban - amely lehetővé teszi az átfogó 360 fokos védelmet. Az integrált plug-and-fight interfész, a taktikai légvédelmi rendszer a világ legfejlettebb hálózati 360 fokos légvédelmi rendszer.

Viszont ehhez nem jöhet az AMRAAM-ER. Max. a Gripenhez a 180-as első engedély.

Már nem is emlékszek, de hogy volt az az augusztusi elvi megegyezés? Igazság szerint csak levegő-levegő rakétákról volt szó a Raytheontól. ER hanyagolva.
"A mai bejelentéssel Magyarország kötelezettséget vállal arra, hogy a Külföldi Katonai Értékesítési (FMS) programon keresztül azon dolgozik az Egyesült Államokkal, hogy beszerezze az amerikai Raytheon Technologies cég által gyártott AMRAAM (Fejlett Középhatótávolságú Levegő-Levegő) rakétákat."

Úgy emlékszem, pont, hogy az ER volt az újdonság a legutolsó bejelentésben, ami rakéta-ügyben történt.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Többször volt már linkelve mindenféle nyilatkozat, meg cikk, hogy ballisztikus rakéták elleni védelem is lesz. Erre a NASAMS képes? Ha nem, akkor lehet valami nagyobb is lesz. Patriot, THAAD? Többet én nem ismerek. THAAD-ról azt olvastam, hogy kifejezettem ballisztikus rakéták ellen készült. Ez azt jelenti, hogy repülőgépet ellen egyáltalán nem alkalmas valamiért?
THAAD álom kategória ( meg az ára is...) , patriotot meg inkább ne, MEADS/TLVS , SAPM-T/ aster 30 inkább
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Denomation

Well-Known Member
2019. január 27.
80
390
53

“Bár formális döntés még nem született, a német fél olyannyira bízik a magyar üzletben, hogy egy kormányzati forrásunk szerint ellentételezést is hajlandó bevállalni. Ennek keretében magyar cégek is bekapcsolódhatnának beszállítóként az MBDA tevékenységébe, a szóba jöhető részvevők körét már el is kezdték feltérképezni.”

Ez az ellentételezés érdekes dolog, legutóbb itt is említésre került:

"Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezreddel kapcsolatosan Benkő Tibor elmondta: a modernizáció részben itt is maga után vonja azt, hogy a régi technika kikerül a rendszerből. „Méltóképpen kell elköszönni többek között majd a KUB légvédelmi rakétarendszertől is” – mondta a tárcavezető. Hozzátette: a modern légvédelmi rakétakomplexum beszerzése is folyamatban van, és itt is arra törekednek, hogy „ebből profitáljon az ország, új munkahelyek teremtődjenek.

https://honvedelem.hu/hirek/benko-t...Be9ckKrC_JSvCg-fiFlwRz5HYOUJbb317d3BUjpbUaeiw
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74