1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

"Pápa Bázisrepülőtér a SAC program kiszolgálása mellett készen áll arra, hogy két vadászszázadnyi repülő erőt egy időben kiszolgáljon. Ehhez a megfelelő infrastruktúrával és eszközökkel rendelkezünk, aminek nagy része az elmúlt időszakban került beszerzésre."

Amerikai vagy magyar? :rolleyes:

megazez, arcas and Centurio like this.
  2. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Úgy tudom, csak fél óra áll a rendelkezésünkre, így vágjunk is bele az interjúba.
    Igen, egy rendezvény megnyitójára sietek majd tovább, ami szintén fontos esemény lesz a pápai
    bázisrepülőtér életében. 2021-ben helikoptervezetők, illetve helikopter kiszolgáló személyzet
    képzése lesz itt nálunk.

Csak nem az új Airbus szállító- és harci helikopterekkel kapcsolatos típusátképzésről van szó?
    A típus még nem eldöntött, ezt talán a mai egyeztetés alapján meg fogjuk tudni, de
    valószínűsíthető, hiszen az Európai Védelmi Ügynökség a gazdája ennek a képzésnek./Utóbb megerősítették, hogy tényleg az lesz – a szerk./

A közlejövőben egy helikopteres gyakorlat biztosításában fogunk részt venni, illetve készülünk más technikai eszközök, vadászgépek fogadására is.
    Lehet konkretizálni, hogy milyen vadászgépekről van szó?
    Egyelőre még tervezési fázisban van, konkrétumot nem tudok mondani

3. Terminator

Ez a rész elég furcsán lett megfogalmazva. Nekem erről az EDA Dark Blade vagy valamelyik másik hasonló gyakorlata jut inkább eszembe (2017-ben is Pápán volt), mint az hogy szimulátorközpontot telepítenek ide.

Pápára települnek az amerikaiak Kecskemét helyett?

4. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Ezek szerint 2021-től itt lesznek a képzések az jó lenne ha szimulátort is tenének mellé.
    2 századdal már 2026-ra készülnek a magyar F35-re.:rolleyes:

5. Terminator

De nem azt írja hogy "2021-től", hanem hogy "2021-ben"... és az EDA-nak szerintem semmi köze típusképzésekhez.

Vagy fél éven belül jönnek az amerikai gépek idetelepülési gyakorlatra....mert ezt a DCA aláírása már lehetővé teszi :rolleyes:

Majd kiderül. Előbb-utóbb valaki valahol csak megírja.

Gyurma likes this.
  6. Szittya

Szittya Well-Known Member

Na mit produkaltak maitt a pumak :) erre adok egy 5öst a fiuknak :) reg lattam ilyet :) es majdnem kivalloan.

7. Szittya

Az ilyen pillanatokert is szeretek a morgato zonajaban elni :)

8. Terminator

Hétvégén? Hol és mit csináltak?

9. Szittya

Harapofogo /nem tudom mi a szakzsargonba./ egy gep elorrol hatulrol egyszerre torteno elfogasa... /persze ahogy kell faklyaval oromrepulessel /pont jo helyen./ az uldozo volt az elfogo a frontalis par madodpecet keshetett csak.../kikapcsolasgomb/

fedett_mókus likes this.
  10. Szittya

Mar gyerek korom ota nezem a showt estenkent neha erdekeseket latni. /mondjuk ahol szulettem ott gyakrabban volt /regen volt./ a medinan isl legettett latni ott foleg alacsonyat./ott volt hogy a haz felett huztak at par szazon.../ egy volgybe volt a haz./ahol szulettem meg tobbszor lattam alacsony helikoter elfogast meg megszokest is alacsonyan /heli reszerol... Az volt a legdurvabb ablakbol lattam az egesz akciot... :) volt athuzas is alacsonyan /egy foldi csinalta :) 21 essel./ 29 esek meg a hid korul kergetoztek :) az volt meg hatalmas duna felett.../alacsonyan kozepen./

11. Szittya

Az ancsak hianyoznak mostanaba nem repultek erre...

12. Szittya

A vegeredmemy nagyreszet egyebkent az oromrepulesbol /vagy minek hivjambol tudom csak./

13. Szittya

Kivancsi vagyok az uj helik jonnek e majd elyszaka egy evbe parszor :)

14. Terminator

Csak 1 Ancsa van. Az ma Münchenbe repült.

De te hol láttad amit leírtál?

15. Szittya

Paks vonzaskorzete :) /morgato szirenas zonaja /zart reszben zart ideiglemesen zart legter meg zart legifolyosok is vannak :) /tob helyen laktam ezen zonan bellul.../laktam medinan is ott lattam a legdurvabbakat volt elesriasztas a radarra.../nato szoba ajtajat felnyitotta valami zseni fitiszt /repult is a griffek utan../

16. Szittya

Lattam eles elfogast meg kikiserest paks felett dunaszentgy oreghegyrol... :) /jobb am mint a legi show :)

kiskrumpli likes this.
  17. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Magyar Gripen bemutatója:

arcas and fishbed like this.
  18. zeal

zeal Well-Known Member

Vótmá, kéccer is.

19. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Nembaj, többször is meg lehet nézni :rolleyes:

arcas and Schurrer like this.
  20. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Töröljem zeal? Nekem egy napja jött fel, de ha volt már,akkor szégyellem magam. Nem néztem vissza a topikban.

Ezen oldal megosztása