1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Nem az összeset kell elpasszolni. 8-9 téli tárolása még a cikk szerint sem gond.

pöcshuszár likes this.
  2. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

A készís gépekkel van gond.

3. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

4. Parapitecus

Mobil "javító hangár".

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem fer bele a riasztasi szintidobe az a +5 perc (ha jol emlekszem, epp ennyivel gyorsabbak a szintidonel), amig egy traktorral kihuzzak oda, ahol mar indithato a hajtomu? Esetleg mar vontatas kozben segedhajtomuvet inditani? :rolleyes: Vagy tulajdonkeppen mi a problema pontosan?

6. exi

exi Active Member

arcas likes this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

De elvileg Kecskeméten sem olyanok a hangárok, nem?

8. emel

emel Well-Known Member

A normál tárolóhangárokban nem lehet hajtóművet indítani, ill. egyszer lehet, csak esetleg rászakad a gépre ha adnak egy gázfröccsöt a kiguruláshoz és kidől a hátsó fal. A keszi-hangár hátulja nyitható/nyitott, ott lehet indítani és saját gázzal kigurulni.

borisz likes this.
  9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én nem tudom, hogy ez a berendezés milyen szintű javításokhoz, vagy átvizsgálásokhoz szükséges, de szerintem eddig is megoldották a feladatot valahogy.
    Ha nem a mieink, akkor a svédek.
    Nem lehet, hogy egészen más olvasata lesz ennek a dolognak?
    Mi van akkor, ha az aktuális stratégia szerint rájöttek, hogy erre nem is lesz szükség?
    - mert mondjuk 2-5 éven belül lecserélik az adott berendezést, amit tesztelni szeretnének. Mert mondjuk az E-kben vagy az E-k szintjére felhozott C-kre már egy fejlettebb besugárzásjelzőt telepítenek/hordozza szárny alatt. Minek fizessünk be pár évre egy ilyen berendezésre előre h bérelhetjük is rövidtávon olcsóbban.
    - ha ténylegesen másik típusra váltunk akkor a teszter sem biztos hogy megfelelő lesz. Lásd, mint fentebb.
    - de az is lehet, hogy szimplán csak átütemezték az ügyet. Tudtommal, talán tavaly is megmaradt pénz a HM költségvetésben. Szóval annak ellenére, hogy van mire költeni, nem biztos, hogy el is kell/tudjuk költeni a lóvét.

arcas and Terminator like this.
  10. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Nem tudom csak ezt olvastam ki a cikkből amit ide berakot valaki. Amugy én is csak találgatok de ezek szerint valami probléma csak van.

11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Kishuszár and kiskrumpli like this.
  12. Parapitecus

Mig 29-esek rideg tárolás alatt voltak, állapotuk folyamatosan romlott, de nem csak ettől, hanem még sok mástól, melyet nem kívánok részletezni. Tudomásul kell venni, hogy amit a svédek beígértek annak a fele sem igaz fejörőjátékhoz hasonlatos. Úgymint, hogy autópálya szakasz parkolóiból üzemeltethetjük, szerelő hangárból indítjuk stb. Lehet, hogy ezt megszívtuk, mivel lízingelünk, és a tárolási körülmények biztosítása a mi felelőségünk.

antigonosz likes this.
  13. rm40

rm40 New Member

Laikusként ebben csak az furcsa, hogy a Gripeneket úgy marketingelik, hogy svédországi klimatikus viszonyok mellett akár autóutakról is üzemeltethető. Ehhez képest magyar éghajlaton fűtött hangár nélkül rövid idő alatt tönkremegy és a mobilhangár sem elég? A svéd autóutakhoz fűtött óriáshodályok tartoznak?

Parapitecus and antigonosz like this.
  14. Parapitecus

Emlékszel? "Mese mese mátka, pillangós batárba..." Ez bizony erről szól.

15. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Háborúban! :rolleyes:

Feltöltheted, átfegyverezheted, elrejtheted, kisebb javításokat elvégezhetsz...

De azért 10-12 milliárdos gépekről beszélünk és még évtizedes üzemidőről. Ráadásul az egyik
    legjobb térségbeli hadrafoghatósággal.

anonim999, Bleroka and borisz like this.
  16. Terminator

Csak hogy ne két topikban fusson párhuzamosan ugyanaz a téma....

17. Terminator

Én is a HM cáfolatát várom...

18. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Jó esetben. Rossz esetben le kell tolni a gatyát és elmesélni, hogy korrigálják a hibát.
    Azt hogy lexarják most kihagyom, ennyire nem lehetnek komolytalanok a Z2026 kampány mellett.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Menjenek már ki a Baumaxba, és vegyenek néhány nagy teljesítményű fűtőberendezést.

honved and antigonosz like this.
  20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Melyikbe? Amelyik már évekkel ezelőtt megszűnt? :p:D:D:D

Ezen oldal megosztása