1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Egyébként miért kéne a sátorban hajtóművet indítani?
    Ott áll a gép a sátorban vontatóra akasztva...
    Ha kell egy perc alatt kihúzza a sátor elé és ott már mehet minden a megszokottak szerint. Szerintem ez annyira minimális időveszteség hogy szóra sem érdemes.

arcas, svajcibeka, vata and 4 others like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szerintem sem tűnik megoldhatatlan problémának...

Cseh Gripen készültség a Baltikumban (1:04-nél van a lényeg):

(Amíg a sátor/hangár előtt nyitva van a kabintető, addig beleesik az eső/hó.)

2018 decemberében jött a hír, hogy a Honvédség rendelt egy SAAB karbantartó hangárt.
    Azt gondoltuk azért kell, hogy az alatt a fél év alatt, amíg Pápán vannak a Gripenek, el lehessen végezni rajtuk a nagyobb karbantartásokat is.
    És hogy később a több hónapos kitelepülésekhez (Baltikum, Izland) is jól jön majd. És persze itthon is lehet vele gyakorolni a kitelepülést.
    Nyáron megérkezett a hangár, összerakták. Aztán jött a hír, hogy valami nincs rendben vele.
    Sokáig csend, majd ősz végén megírták, hogy csúszik a kecskeméti hazatelepülés, Pápán a betonfedezékeket nem lehet fűteni, a mobil hangár meg nem jó a keszinek, mert nem lehet benne hajtóművet indítani. Aztán jött a HM közlemény decemberben, hogy két karbantartó hangár van és nagyon örülnek neki.
    Valószínűleg sosem fogjuk megtudni, hogy tényleg a keszi miatt vették-e a hangárokat vagy közben változott a terv, hogy a svédek mondták-e azt hogy lehet benne hajtóművet is indítani vagy a magyarok próbálták meg de "nem sikerült". És hogy a sátrat is garanciában javították-e... :cool:

anonim999, KoviUbi, borisz and 4 others like this.
  3. Terminator

4. rudi

rudi Well-Known Member

Mi van az ūza. tárolókkal?
    Ha jól emlékszem nem csak a guruló út, hanem az üza. kapacitás bővítése is tésze volt az amerikai terveknek.

5. Terminator

"Nem ismeretlen máshol sem, hogy a készültségi Gripenek mobil hangárokban települnek. Indítani nem lehet bennük, de mivel a gépek külön hangárban állnak, a kivontatásuk és a hajtóművek indítása egyszerre történhet. A cseh légierő is így oldotta meg első baltikumi missziója során állandó jelleggel, a másodikon pedig ideiglenesen a készültségi géppár fedett tárolását és Gripenjeik a normaidőn belül szálltak fel."

6. Terminator

"megvalósul az amerikai program (ERI/EDI) is"

Most akkor mégis megvalósul az amerikaiak által kért bővítés?
    Nem azt mondták, hogy "nem engedtek az amerikai megszállási törekvéseknek"?
    Mintha olyan hírek is lettek volna hogy Trump mégsem ad pénzt bázisfelújításra, mert kell neki a mexikói kerítésre.

7. arcas

arcas Well-Known Member

Nem, csak kicsúsztunk valami határidőkből és odébb lett tolva a dolog. Nem marad el az amerikai fejlesztés, csak csúszik egy évet.
    Amiket említesz "úgyvolt" dolgok, azok akkor is bulvár szinten mozogtak...

Centurio likes this.
  8. megazez

megazez Well-Known Member

Azért érzed,hogy kicsúszunk a határidőből és nem az a válasz rá amcsi részről, hogy sorry de ezt benézted hanem az, hogy nem baj odébb toljuk egy kicsit.

9. Terminator

10. Terminator

"We bid fond farewell to 's JAS39 Gripen-s today as they relocate back to Kecskemét from our home base Pápa. It has been a great few months seeing and hearing you soar through the sky above us! "

svajcibeka, fishbed, arcas and 6 others like this.
  11. Terminator

12. rudi

rudi Well-Known Member

Én nem értem miért írsz le valamit anélkül hogy rászánnád azt a rohad 5 percet hogy utána nézz a témának….:mad:
    Én megtettem helyetted...
    https://www.saffm.hq.af.mil/Portals/84/documents/Air Force MILCON FY18.pdf?ver=2017-05-23-153715-980

https://www.politico.com/f/?id=0000016c-f94d-dc65-af6f-fbcfc03c0000

https://assets.documentcloud.org/documents/6382424/List-of-DOD-deferrals.pdf

13. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

14. Parapitecus

15. Parapitecus

Az usákok pénze nem jött meg.

16. rudi

rudi Well-Known Member

17. Terminator

A talajrendezest azt lattam, de mire ott barmi felepul, addigra nyar lesz. Nem lenne rossz, ha addig is lenne mindennek fedett hely.

18. Parapitecus

Két hangár elkészült, ebbe elég sokan elférnek. Jövőre folytatódik az építkezés.

19. megazez

megazez Well-Known Member

Nem tudjuk milyen hangárok lesznek az elsők amiket felhúznak, ha könnyűszerkezetes akkor az elég gyorsan elkészül,nem kell vele nyárig várni

Terminator likes this.
  20. arcas

arcas Well-Known Member

Mesélj már kérlek, mit is találtál Te kutaszdroid?! :rolleyes:

Ezen oldal megosztása