[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

kamm

Guest
A súlypont és egyéb tényezők meg smfau?

Csak a szokásos.
Ja hogy az osszes F-35 marhasagra "ugorgyunk".... es most ez, ertjuk. :D

Van kamm, meg van a valóság...
Ez most mi is? Honnan? Meg ugy what? :D

Jó lenne már eldönteni ezt az F-35 vs Gripen E ügyet, mert Maróth Úr nem fogja tudni, hogy mit kell megvenni. :D

Regen eldolt ez mar. Amig a szomszedoknak nincs, addig egy egbekialto baromsag lenne.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 514
113
Az MH KUB komplexumai igen potens rendszerek, a lehetőségekhez képest szerintem a legoptimálisabb modernizációt sikerült rajtuk megcsinálni...
... csakhogy a rakétái utoljára az 1980-as években voltak gyártásban (3M9M3E sorozat), gyári üzemidejük réges-rég lejárt.
Üzemidő hosszabbításuk ugyan Nyírtelken megoldott, viszont ez minden egyes alkalommal néhány rakéta roncsolásos vizsgálatát jelenti.
Az eredetileg sem túl nagy készlet meg egyre csak fogy...

Lehetne ugyan újabb nyugati gyártású rakétatípusokat beszerezni, de ahhoz az indítóállványok és a lokátor átalakítása lenne szükséges, ami meg megint csak sok-sok pénz, és erősen kérdéses a végeredmény.

Én nem akarom megtartani a KUB-okat, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy vajon ezt is integrálni lehetne?:
(Csak mert gondolom jóval olcsóbb lenne, mint a nyugati cuccok, úgy emlékszem, hogy a Raytheon ajánlotta a Lengyeleknek, hogy a Sea Sparrow-t integrálnák a KUB-hoz).
 

Baxee

Active Member
2018. január 8.
64
172
33
Én nem akarom megtartani a KUB-okat, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy vajon ezt is integrálni lehetne?:
(Csak mert gondolom jóval olcsóbb lenne, mint a nyugati cuccok, úgy emlékszem, hogy a Raytheon ajánlotta a Lengyeleknek, hogy a Sea Sparrow-t integrálnák a KUB-hoz).
Volt egy ilyen lehetőség is aspide anno:

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A súlypont és egyéb tényezők meg smfau?

Akkor úgy fogalmazok, hogy nekem nem létkérdés. De Szittya felvetett egy gondolatot. Abba ölni energiát, hogy a régi radart, a régi vizuális szenzort, stb majd számítsa be nekünk a Saab vagy az AV... Én minimális összegre tippelnék, hogy egy már agyon használt és elavult alkatrészt ő mennyiért mondaná, hogy jó lesz az még valamire, megveszi tőlünk.
Nem létkérdés. De ha bármit kiveszel és ilyesmiben gondolkodol, az én elvem az, hogy keress neki helyet olyanban, amit meg is vennél például az AV-tól! Nem vagyok repülő mérnök. Nem az én dolgom, hogy egy radart, egy E/O-t, egy tűzvezérlőt fizikailag bele tudnak-e rakni az újonnan gyártott kiképző gépekbe. A legegyszerűbb lenne megkérdezni és nem itt vitatkozni ezen. Viszont szerintem még Irak sem lenne boldog attól az ötlettől, hogy van itt egy halom 20 éves bigyusz, vegyél már légyszi olyan gépet, amibe ez belemegy és majd 50%-ban olcsóbban számoljuk fel neked! (Főleg úgy, hogy nincs gari és a T-72-esekkel egyszer már küldtünk oda jó állapotú használt vasat.)
Nekem továbbra is ez a véleményem. Amit bele tudunk rakni akár olyan léghajóba, mint a németek, hogy kikötözik a missziós bázistól nem messze és figyeli a környéket, és van időnk foglalkozni olyannal, hogy mit csinál a kormány a régi elektronikával, akkor bele kell olyanokba dolgozni.
De szerintem ha a svédekhez ezzel megyünk oda, akkor átveszik a régi cuccot 25% kedvezményért cserébe és mondanak 50%-kal nagyobb árat az újra, mert ők nem fognak helyettünk bolhapiacot játszani.

Jó lenne már eldönteni ezt az F-35 vs Gripen E ügyet, mert Maróth Úr nem fogja tudni, hogy mit kell megvenni. :D

Hamar el lesz döntve, nem kell aggódnod! Főleg, hogy már bejelentették, hogy a régi Gripikre új cuccokat akarunk.
 
M

molnibalage

Guest
Ja hogy az osszes F-35 marhasagra "ugorgyunk".... es most ez, ertjuk. :D
Mivel F-35 kapcsán csak elfogult ökörségeket vagy képes írni mit válaszoljon az ember?
Ez most mi is? Honnan? Meg ugy what? :D
"M1,7-et tud."

Mondod te.
A realitás meg 700 m/s. Ami még 10 km magasan is M2.3.
Picit más, mint az általad belökött M1.7...

Akkor úgy fogalmazok, hogy nekem nem létkérdés. De Szittya felvetett egy gondolatot. Abba ölni energiát, hogy a régi radart, a régi vizuális szenzort, stb majd számítsa be nekünk a Saab vagy az AV... Én minimális összegre tippelnék, hogy egy már agyon használt és elavult alkatrészt ő mennyiért mondaná, hogy jó lesz az még valamire, megveszi tőlünk.
Nem létkérdés. De ha bármit kiveszel és ilyesmiben gondolkodol, az én elvem az, hogy keress neki helyet olyanban, amit meg is vennél például az AV-tól! Nem vagyok repülő mérnök. Nem az én dolgom, hogy egy radart, egy E/O-t, egy tűzvezérlőt fizikailag bele tudnak-e rakni az újonnan gyártott kiképző gépekbe. A legegyszerűbb lenne megkérdezni és nem itt vitatkozni ezen. Viszont szerintem még Irak sem lenne boldog attól az ötlettől, hogy van itt egy halom 20 éves bigyusz, vegyél már légyszi olyan gépet, amibe ez belemegy és majd 50%-ban olcsóbban számoljuk fel neked! (Főleg úgy, hogy nincs gari és a T-72-esekkel egyszer már küldtünk oda jó állapotú használt vasat.)
Nekem továbbra is ez a véleményem. Amit bele tudunk rakni akár olyan léghajóba, mint a németek, hogy kikötözik a missziós bázistól nem messze és figyeli a környéket, és van időnk foglalkozni olyannal, hogy mit csinál a kormány a régi elektronikával, akkor bele kell olyanokba dolgozni.
De szerintem ha a svédekhez ezzel megyünk oda, akkor átveszik a régi cuccot 25% kedvezményért cserébe és mondanak 50%-kal nagyobb árat az újra, mert ők nem fognak helyettünk bolhapiacot játszani.



Hamar el lesz döntve, nem kell aggódnod! Főleg, hogy már bejelentették, hogy a régi Gripikre új cuccokat akarunk.

Nem értem milyen vágyálmokat kergetnek egyesek...
A C/D marad, egyesek meg már fűrészelnék szét a gépeket...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ez most mi is? Honnan? Meg ugy what? :D

KUB rakéta sebessége 600/700m/s, típustól függően.

Forrás (444. oldal):
ОРУЖИЕ И ТЕХНОЛОГИИ РОССИИ - ПРОТИВОВОЗДУШНАЯ И ПРОТИВОРАКЕТНАЯ ОБОРОНА - Том IX
Под общей редакцией Министра обороны Российской Федерации Сергея Иванова
Москва - 2004
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Eléggé pörgött a topic, szóval lehet, ismétlek valamit. De ma a Retro rádióban (a Bohckor repkedés közvetitése közben) a hirekben hallottam egy illetékes főkatonát? kormánybiztost?? nyilatkozni, és az azt mondta, hogy most irták alá a szerződést, és hogy anno a beszerzéskor a Gripen történet csak olyan 50%-os volt, és most az új szerződéssel egészitik ki ezt teljesre, és lesz a magyar vadászgép a régió legerősebb tipusa.
Nem szó szerint, de kb ez hangzott el.
.
Namost ez a beszerzéskor 50%-os megfogalmazása érdekes, mert ebből ki lehet egy második század felállitását olvasni, ami megmagyarázná a NER tervét az L-39NG-vel, mert ha duplázódik a Gripen mennyiség, akkor kell kiképzendő pilóta.
A magyar lesz a régió legerősebb tipusa meg jelentheti, hogy a második század E tipus lesz??
.
Azért is érdekes a megfogalmazása, mert ha sima upgradre gondol, akkor azt mondta volna, hogy a kezdetben világszinvonalú gépeink felett eljár az idő, és hogy a köv időszakban is korszerű maradjon, ehhez szükséges a.... És akkor felújitás. De ő valamiért egy 50%-os adósság bepótlásáról beszélt.
.
Érdekes, mi lesz ebből
Ez valószínűleg azt jelenti, hogy az EBS-HU:
  • AESA radart kap
  • zavaró konténert
  • Meteor+IRIS-T
-decens szárazföldi támadó fegyverzetet (pl. Stormshadow, bár ha jól emlékszem az pont nincs a típushoz integrálva, de ha kifizetjük és műszakilag lehetséges, a svédek ráhegesztik).

A kérdés az, hogy az 1,2 és 4. pontok (Stormshadow integráció) esetén mennyinél csenget a pénztárgép? Nem lenne-e kifizetődőbb meghagyni őket a jelenelgi formájukban második vonalnak/légirendészetre és a fejlesztésre szánt összeget a toretikus + 2 század E képességeinek kimaxolására költeni és 2 AEWC-re költeni?

Egyébként ez a "legerősebb típus" inkább egy magyaros melldöngetés volt. A szöveg kontextusában nem értelmezhető.
Melyik másik típushoz képest és milyen fegyver konfigurációban? Lengyel Block 50/52? Szlovák/Bolgár Block 70/72? Horváth Rafale F3? Szerb (csóró vagyok) levetettorosz MIG-29? Használt román F16 Block mittudoménhány?

Air to ground konfigban biztosan nem lesz a legjobb, mert a MIG29-et leszámítva, a Gripen fegyverterhelése talán a legkisebb.
Air to air konfig már többet ígér, BVR-re kigyúrva Meteor rakétékkal, EW konténerrel és AEWC támogatással már pariban lehet minden más 4. genes típussal, F35 és más 5. gen típusok ellen ezekkel együtt is elvérzik.
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár
M

molnibalage

Guest
Ez valószínűleg azt jelenti, hogy az EBS-HU:
  • AESA radart kap
  • zavaró konténert
  • Meteor+IRIS-T
-decens szárazföldi támadó fegyverzetet (pl. Stormshadow, bár ha jól emlékszem az pont nincs a típushoz integrálva, de ha kifizetjük és műszakilag lehetséges, a svédek ráhegesztik).

A kérdés az, hogy az 1,2 és 4. pontok (Stormshadow integráció) esetén mennyinél csenget a pénztárgép? Nem lenne-e kifizetődőbb meghagyni őket a jelenelgi formájukban második vonalnak/légirendészetre és a fejlesztésre szánt összeget a toretikus + 2 század E képességeinek kimaxolására költeni és 2 AEWC-re költeni?

Egyébként ez a "legerősebb típus" inkább egy magyaros melldöngetés volt. A szöveg kontextusában nem értelmezhető.
Melyik másik típushoz képest és milyen fegyver konfigurációban? Lengyel Block 50/52? Szlovák/Bolgár Block 70/72? Horváth Rafale F3? Szerb (csóró vagyok) levetettorosz MIG-29? Használt román F16 Block mittudoménhány?

Air to ground konfigban biztosan nem lesz a legjobb, mert a MIG29-et leszámítva, a Gripen fegyverterhelése talán a legkisebb.
Air to air konfig már többet ígér, BVR-re kigyúrva Meteor rakétékkal, EW konténerrel és AEWC támogatással már pariban lehet minden más 4. genes típussal, F35 és más 5. gen típusok ellen ezekkel együtt is elvérzik.
A Meteort asszem már most képes használni a Griff, ezért ezt nézve a legolcsóbb (?), mert csak (?) a vas = rakéta ár és pár egyéb "apróság" kellhet hozzá.
 
K

kamm

Guest
. Stormshadow, bár ha jól emlékszem az pont nincs a típushoz integrálva, de ha kifizetjük és műszakilag lehetséges, a svédek ráhegesztik).

Jo ertelmetlen penzkidobas lenne, amikor ott a sved-nemet Taurus, ami modernebb, stealth es kicsivel olcsobb is, mikozben ugyanolyan messzire (500-600km) megy el 30-40 meteren terepkoveto modban 1 mach korul, raadasul rendszerben van a nemeteknel is, meg tapan mar a svedeknel is (de mindenképpen elérhető a Gripenre is, ugy tudom.)

A Meteort asszem már most képes használni a Griff, ezért ezt nézve a legolcsóbb (?), mert csak (?) a vas = rakéta ár és pár egyéb "apróság" kellhet hozzá.

Igy van. En Meteorbol vennek meg Taurusbol, ezek melle egy marek SDB II-t (Maverickunk most is van) plusz a full TIDLS licenszet, foldre, mindenhova.
Ha tobb penz van, akkor az Mk5 csomag + helmet search stb mindegyikre plusz IRIS elkezdene levaltani a Sidewindereket, ahogy eloregednek.
Ezen felüli összegből mar inkabb E jöjjön és melléjük megint Meteor, Taurus stb, ugyanaz.
 
M

molnibalage

Guest
Jo ertelmetlen penzkidobas lenne, amikor ott a sved-nemet Taurus, ami modernebb, stealth es kicsivel olcsobb is, mikozben ugyanolyan messzire (500-600km) megy el 30-40 meteren terepkoveto modban 1 mach korul, raadasul rendszerben van a nemeteknel is, meg tapan mar a svedeknel is (de mindenképpen elérhető a Gripenre is, ugy tudom.)



Igy van. En Meteorbol vennek meg Taurusbol, ezek melle egy marek SDB II-t (Maverickunk most is van) plusz a full TIDLS licenszet, foldre, mindenhova.
Ha tobb penz van, akkor az Mk5 csomag + helmet search stb mindegyikre plusz IRIS elkezdene levaltani a Sidewindereket, ahogy eloregednek.
Ezen felüli összegből mar inkabb E jöjjön és melléjük megint Meteor, Taurus stb, ugyanaz.
SDB II-őt nem tud használni a Griff tudtommal.
Egyébként valahol vicces volna, ha azért szereznénk be a drága Meteor hardvert, mert az integrációs költsége közel 0.
LOL
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A Meteort asszem már most képes használni a Griff, ezért ezt nézve a legolcsóbb (?), mert csak (?) a vas = rakéta ár és pár egyéb "apróság" kellhet hozzá.
Képes, de a Meteor hatótávolsága max. valahol 100 km körül van.
A mostani Gripen C / D gépeink PS-05/A Mk.3 radarjaink hatósugara kis (~1 m2) RCS cél esetén ennél jóval kisebb (cca. 40-50 km)
Ahhoz hogy a Meteor max. hatótávolságát ki lehessen használni mindenképp nagyobb teljesítményű radar kell.
Ez az új radar az Mk.4 vagy még inkább az AESA antennás Mk.5 lehet
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Ez tök jó, de akkor a többi fegyvernem mivel megy majd? Hittel?
Eddig is légierő nehéz volt a MH...
Kezdj el számolgatni!
Jövőre 1000Mrd HUF nagyságrendjében lesz a HM költségvetés. A NATO iránymutatás szerint 20%-ot kellene ebből beszerzésre fordítani, hogy egy modern haderő megőrizze "modernségét". Azaz 200Mrd HUF lenne az előirányzat. Namost ez a jelenlegi beszerzés "nehéz" költségvetési időszakban felkúszott 30+%-ra. És ez csak az előre tervezett kiadás. Ezen felül az egyszeri, vagy kisebb tételek - amiket év közben rendeltek be - ebben benne sincsenek.
A Gripenek Lízing díja valahol 22-28Mrd között mozgott a teljes ittlétük alatt.
Amikor a HM költségvetése 200-250Mrd HUF volt, akkor mondhattad, hogy légierő és legfőképpen Gripen nehéz volt a HM költségvetés. És tényleg!
Teljesen nyilvánvaló, hogy megfojtott minden egyéb területen esedékes beszerzést. Mert közben meg 50%-ot is meghaladta a bér jellegű kiadások, és még nem üzemeltettél.
De ha most azt mondom, hogy ha csak a jelenlegi konstrukcióban kellene 3x ennyi Gripent üzemeltetni, akkor is el kell, hogy bírja a költségvetés a Gripenek költségeit. És akkor még nem számoltuk, hogy az 1000Mrd még nem a GDP 2%-a. Valamint jelenlegi Gripen századnak a saját tulajdonba kerülése után már csak a fenntartást kell fizetnünk, tőkét már nem. Amit pedig már korábban is többször leírtam, hogy 15-20 évre nem nagyon éri meg 2 század gép tulajdonjogának ellenértékét kifizetni. Mehetne minden úgy, mint ahogy a csehek csinálták egészen végig (tényleges bérlet)
Szóval, ha mindezt beleszámolom, akkor nekem némi arányosítással az jön ki, hogy a jelenlegi 14 gépünk tulajdonjogának megszerzése után olyan évi 45-50Mrd HUF-ból ki kell jönnie ennyi gépnek. (+ 28db C/D)
Ha emellé kapunk egy karbantartó üzemet is, akkor a saját gépeinket magunk karbantarthatjuk. (+ mások is hozzánk hozhatják a gépeiket). És akkor azt még nem is vettük, hogy a fentebbi 45-50Mrd-os összegből egy részt nem is a beszerzésekhez kellene könyvelni, hanem a fenntartáshoz. Na, így szerintem elbírná még az 1000Mrd-os költségvetés is, nemhogy majd a 2024-től érvényes 2%-os (ha jól számolom, akkor bőven 1100Mrd HUF fölött) összeg 225Mrd-jából. Addigra gyakorlatilag annyi lesz a fejlesztésre fordítható pénz, mint amennyivel pár éve az egész HM gazdálkodott!
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and SilvioD

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 780
35 968
113
Meteor nem valószínű - most vettek vagy 200 AMRAAM-ot, amihez van infrastruktúra, szakismeret stb.
Tudom, hogy a NASAMS-hez is jó, de azért ez elég nagy mennyiség - béke időben 10 évbe is telhet mire ellövöldözik a lőtéren.
Másnak sincs Meteorja a környéken, szóval nem létszükséglet,hogy 100 km-ről tudjunk lövöldözni.

Valamilyen korszerű fire-and-forget CAS fegyverzet kell a Maverik helyett, mivel abból kevés is van meg már nem is gyártják. Lézeres JDAM és SDB-II esetleg Brimstone - utóbbi kettőt még integrálni kéne...Brimstone lenne a legjobb, de az kisesélyesnek tűnik.

Sidewinder pótlásnak jó az IRIS-T, ez esélyes.
A már integrált Taurus is jó lehet - Dél-Korea is bevásárolt belőle az F-15-ösökhöz, mert ezt tartották a legjobb bunker-rombolónak. Észak-Koreában állítólag többszáz kilométernyi alagút- és bunkerrendszer fut a hegyekben, szóval nekik létszükséglet egy ilyen fegyver - nekünk nem biztos... Ahogy terjednek a SRBM-ek környéken (pl. román ATACMS), nem árt nekünk sem egy "hosszúra nyúló kar", pláne amíg nem lesz valamilyen hasonló rakéta rendszer hadrendbe állítva...(Taurus 500km vs ATACMS 300km)

A "buta vasbombák" (Mk. 83 / Mk. 84) megvannak még amúgy? Szoktak egyáltalán gyakorolni vele?
Fotókon ritkán látni...
 
K

kamm

Guest
SDB II-őt nem tud használni a Griff tudtommal.
Az lehet, az elsot biztosan tudja, azt tudom, csak felteteleztem, hogy lesz II is hozza.

Egyébként valahol vicces volna, ha azért szereznénk be a drága Meteor hardvert, mert az integrációs költsége közel 0.
LOL
Miert is? A Meteor mindenkeppen kurva draga, de ma a legmodernebb, leghalalosabb AA missile a vilagon. Mindegy, mire akasztod, ugyanolyan draga - az nekunk kulon szerencse, hogy a Gripenre mar feltettek
Képes, de a Meteor hatótávolsága max. valahol 100 km körül van.
A mostani Gripen C / D gépeink PS-05/A Mk.3 radarjaink hatósugara kis (~1 m2) RCS cél esetén ennél jóval kisebb (cca. 40-50 km)
:rolleyes:
Az MS20 upgrade +50-80% range novekedest hozott a meglevo radarhoz, pusztan a backend cserejevel (ami az erosebb CPU miatt sokkal jobb algoritmust futtat mar.)

Ahhoz hogy a Meteor max. hatótávolságát ki lehessen használni mindenképp nagyobb teljesítményű radar kell.
Ez az új radar az Mk.4 vagy még inkább az AESA antennás Mk.5 lehet
A Mk4 is hoz majd megint, de ez a fenti allitas szimplan nem igaz. plane, hogy a Meteor self-guided...
 
Status
Not open for further replies.