1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Vagy azt használja(de nincs) vagy készít egy képet és a pilóta dönt,hogy mit lát a kepen.
    Azt te csak hiszed,hogy addig nem lőnek amíg nem tudják a gép típusát.Miért ne lőnének,ha tudják,hogy ellenség?

wolfram, endre and borisz like this.
  2. rudi

rudi Well-Known Member

NCTR hiányában a pilóta egy pontot fog látni a képernyőn ami bármi lehet. Egy pont alapján nehezen fogja tudni eldönteni mit lát.
    Persze, tudom ott van elektro optikai eszközök. A gond azokkal csupán az hogy a légköri állapotok erősen befolyásolják a hatósugarukat.
    30000 ft magasan tiszta időben akár több tucat km távolságban lévő célokat is lehet azonosítani, de sajnos nem mindig optimális a helyzet.
    A célpont lehet alacsonyan a felhők alatt, vagy csak szimplán túl távol, és akkor az optikai azonosítás lehetetlen.
    Nem csak én gondolom így...tényleg nem lőnek nem azonosított célpontra. Ha nincs IFF visszajelzés az csupán annyit jelent hogy a célpontot nem sikerült azonosítani, de az még messze nem jelenti azt hogy tutira lehet lőni.
    Millió oka van van ennek:
    - a leg nyilvánvalóbb ok az öngól (blue on blue) elkerülése...ezt azt hiszem nem is kell sokat magyarázni
    - ha több célpont van a hatótávolságon belül akkor el kell döntenie hogy melyik az elsődleges célpont, melyik a leg veszélyesebb, melyik csak csali, stb….ha nem tud közöttük különbséget tenni vaktában fog lövöldözni és könnyen előfordulhat hogy csak a csalikat szedi le, a valódi célpont sértetlen marad. Esetleg a leg veszélyesebb célpontot sem tudja azonosítani ami visszalő és akkor vége a dalnak.

3. borisz

borisz Well-Known Member

Szerintem (is) túlspilázod. Főleg a mi esetünkben. Ha, és amennyiben F-35-re váltunk, jó eséllyel nem lesz másik típus párhuzamosan. Meg olyan nagyon sok gép sem a levegőben. Ha mégis lenne saját, arról úgyis tud a pilóta, mert egy századnál több gép nem lesz. Ha mégis saját lenne, akkor ott az IFF.
    Ha nem saját, akkor ellenség. Abban az esetben, ha polgári gépet durrantanánk el, akkor meg mutogatni kell az USA-ra. Meg, ugye, minek ment oda?

endre likes this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

F-35 topikpba pls.

arcas and endre like this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Magyar állampolgároknak tilos volt beutazni Svédországba?
    Vagy a magyar állampolgár nem mehetett külföldre?
    Vagy mi volt itt a probléma tulajdonképpen?

6. papajoe

papajoe Well-Known Member

Előre bocsájtom,hogy nem olvasom az F35 topikot,csak az utóbbi pár napban itt elhangzottakból következtetek,és lenne pár kérdésem.
    Ez a Lengyeleknek adott ajánlat szerintem nem sok,továbbmegyek,ha együtt rendelnénk a Lengyel tesókkal,2x ennyit,akkor még jobb árat is kaphatnónk ehhez a mennyiséghez/gép.
    Nekem úgy tűnik,hogy ez a gép puszta hardverként lealáz bármit az égen,ami nem egy másik f35,a lopakodás,a légiharc képességei,légiharc rakétái,sebesség,hatótáv,no meg a földi csapásmérő képessége,a siklóbombák,meg az irányított bombákkal kb bármelyik szomszédunknak azonnali giotinne lenne a 32 db gép.
    ha jól értelmezem(de lehet tévedek),akkor ezek a mission fájlok,hogy az ellenség mikor hol van,mit csinál,kb a semmivel egyenlő értéket képviselhetnek a szomszédaink operett hadseregeit nézve,hány rdar álomás,katonai reptér,vagy komolyabb laktanya van szlovákiában,vagy romániában,vagy a szerbeknél?
    Az osztrákok nem fognak megtámadni,az ukránok 60 évvel vannak a leók,meg az F35 mögött,40-el a Gripen mögött,a 32 F35,meg Gripenek 2 óra a latt legyaláznák az ukrán hadsereget,még a határ előtt,vele a lőszer raktáraikat,radar állomásaikat,mindenüket is.
    Szóval mennyire is(lenne) fontos nekünk az a forráskód?

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

8. Anti

Anti Well-Known Member

It a forumon mindenki elfogadna 32 F-35-ot szerintem, csak egy aprosag...

Ki fogja kifizetni?

tonyo likes this.
  9. Szatmár72

Szatmár72 Well-Known Member

Véleményem szerint a lengyelek az oroszok ellen vették.És azrt mert azUSA ezt mondta nekik.Még abban se vagyok biztos hogy ezt nem az USA fizeti. Van 2 szazada keleten plusszban, vagy legyen bármi is a mértékegység ebben. Bár a 32 az semmi lenne ha az oroszok beindulnának, de elérték azt hogy ha mégis, akkor ezek soha nem szállnak majd fel ha gond van. Cirkálókkal kb 10 perc alatt még a környéküket is megsemmsítenék a ruszkik. Más ellen meg nincs értelme.mert ki más ellen? hasznalt f16 es grippen van körös-körül..tiszta pénzkidobás véleményem szerint.Inkább 48-56-stb f16 vagy grippen harmad annyiert es kőkemény légvédelem.Remélem mi a légvédelemmel folytatjuk majd. Csak emlékeztetőül: oroszok kb 20.000 tank és kb 3000 repülő eszköz. ez nagyjaból 1 het alatt letarolna mindenkit europában.nem is erdemes beszélni róla ugy gondolom.amivel meg vedekezni lehetne abból nekik is van, csak hamarabb ideérne és mint minden orosz..nagyobb:)

10. papajoe

Aki a gripenekért, leokat, cg-ket, stb-t, de nem ez volt a lényege a kérdésemnek.

11. papajoe

1-1 nullácskát vegyél le az Orosz eszközök darabszámából, nekunk nem az Oroszok ellen kell.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Harckocsiból valóban 3000körül van nekik viszont viszont harci repülőből 1000 környéke nem 300.

13. molnibalage

endre and honved like this.
  14. Szatmár72

Lehet hogy nagyságrendileg is tevedek, de kb 1 hadosztályuk szétgyalulna bennünket. és van nekik néhány...jobb lenne csendben lenni..szerintem.ha akarnák, mi már szovjet utódállam lennénk...ezt még gorbacsov mondta.

15. Szatmár72

a németeket meg védje meg aki akarja ez a véleményem...a franciákról nem is beszélve...

16. Szatmár72

Mindig eszembe jut egy történet. amikor jöttek a törökök annyit kérdeztek. merre van bécs? Csak annyit kellett volna mondani,,arra jobbra, aztán egyenesen..de mi nem..mert mivan, mivan...? oszt ez lett a vége ami van..300 ev meg miegymás..ujra kell gondolni mindent..

17. molnibalage

Nem ez volt a kérdés. A számok nevetségesek. A szovjet és orosz hadosztályok erejét meg én magam elég sokszor taglaltam már.

18. Szatmár72

nincs 30.000 tankjuk? ugye viccelsz? es nincs 3.000 repülőeszközük?
    csak ungvaron 800 tankjuk van lezsirozva a zs1-ben. de ezt nyilvan tudod.

19. rudi

rudi Well-Known Member

Te jó ég...:eek:
    Az Oroszok már Ungváron vannak?:D

endre, BiancoGasto, Pocok75 and 4 others like this.
  20. Szatmár72

ezek jellemzően T55 s T72-esek. Kb 3-4 hét alatt ha készreteszik akkor majd mit mondasz? hogy bocsi?:)))
    ha mész ungvárra van egy ut jobbra..be a hegyekbe.alapból 2db t72 őrzi most is.látszik az utrol is. a duma az hogy aranybánya:)))hát nem....

Ezen oldal megosztása