[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 737
113
<blockquote rel="beta">A kétüléses Griff az teljes harcképességgel rendelkezik? Ugyanúgy bevethető lenne egy konfliktusban, mint az együléses?

Elvileg igen, csak annyival kisebb a hatótávja, amennyivel kevesebb keró tankolható bele a hátsó kabin miatt. </blockquote>

A kétüléses Gripeneken szerintem nincs gépágyú.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="beta">A kétüléses Griff az teljes harcképességgel rendelkezik? Ugyanúgy bevethető lenne egy konfliktusban, mint az együléses?

Elvileg igen, csak annyival kisebb a hatótávja, amennyivel kevesebb keró tankolható bele a hátsó kabin miatt. </blockquote>

A kétüléses Gripeneken szerintem nincs gépágyú.</blockquote>

Jogos, ezt kifelejtettem hogy annak se maradt hely.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 531
113
Köszi, igazából azt nem értem, hogy :

Velünk mindenféleképpen szeretnének együtt működni,

vagy csak akkor ha a szlovákoknál nem lesz változás,

esetleg, velünk mindenféleképpen akarnak velünk és ott majd a szlovákok becsatlakozhatnak 3. -nak?

talán, a szlovákok nélkül? :D :D

A szlovák részt én se értem, őszre hogyan lenne Gripenük és személyzet hozzá? Amúgy írtak olyat is, hogy Izland után is közösködnének, és lenne egy cseh-magyar-(szlovák) század, ami nemzetközi missziókra menne
 
M

molnibalage

Guest
Attól még teljes értékű harci változat, a teljes képessége annyival kisebb, hogy nincs gá. Ugyanúgy képes légiharcra, csapásmérésre, stb.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
emel:

Köszi.

Attól még teljes értékű harci változat, a teljes képessége annyival kisebb, hogy nincs gá. Ugyanúgy képes légiharcra, csapásmérésre, stb.

Hát nálunk azért sokat érne az a "gá".


Tényleg tudni valamit a levegő-föld fegyverzetekről, vagy mégsem vettünk?!?!?!?!



<blockquote rel="pela3">Köszi, igazából azt nem értem, hogy :

Velünk mindenféleképpen szeretnének együtt működni,

vagy csak akkor ha a szlovákoknál nem lesz változás,

esetleg, velünk mindenféleképpen akarnak velünk és ott majd a szlovákok becsatlakozhatnak 3. -nak?

talán, a szlovákok nélkül? :D :D

A szlovák részt én se értem, őszre hogyan lenne Gripenük és személyzet hozzá? Amúgy írtak olyat is, hogy Izland után is közösködnének, és lenne egy cseh-magyar-(szlovák) század, ami nemzetközi missziókra menne
</blockquote>


Tudom, máséval könnyű a csalánt..... de én azért megnézném őket 1 harci misszióban is, hogy hogyan teljesítenek a pilótáink, na az lenne az igazi. Állítólag lett volna rá lehetőségünk - talán molni írta? - én ezt hibának tartom, hogy nem tettük meg és mielőtt valaki nagyon elítélne, ezt azok után írom, hogy mentős és tűzoltós szolgálatokat is lenyomtam. A katona az katona... én is néztem már szembe a halállal nem 1x sajnos... sok embert láttam meghalni, a védőangyalom meg engem is kísért, mert volt, hogy több 10kg-os cucc repült el pár Newtonnal a fejem mellett és egyéb finomságok, ez is a pakliban van, de igazából ettől csak erősebb tudásom lett és még jobban észhez térített (realizáltam a dolgokat).
 
M

molnibalage

Guest
Tényleg tudni valamit a levegő-föld fegyverzetekről, vagy mégsem vettünk?!?!?!?!
GBU-12/16 lesz és minimális Mk-82 a képesítés megszerzéséhez. Az előbbi kettőből asszem 80 db körüli mennyiség lesz.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 531
113
Azért az szép, hogy január óta él az Eubug Cas "készenlétünk", de se képesítés, se fegyver... :)
 

gyomberbela

New Member
2013. augusztus 11.
8
2
3
Egy kis összefoglaló a katonai és polgári repülés együttműködésének a problémáiról:
http://gyomberbela.blog.hu/2016/04/10/magyar_legter
 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Sziasztok! Egy kérdésem lenne: Amikor nálunk a Gripi és 29-es egyszerre volt hadrendbe egészen biztos, hogy kipróbálták őket egymás ellen. Erről vajon jelent meg/szivárgott ki bármilyen info?
Érdekes lenne tudni, főleg BVR-ben gondolom sokkal hatékonyabb lehet az új vas.
Esetleg Gripen vs bármi más, Viggen, és egyéb nyugati típusok? Red Flagről hallottam, h elismerően nyilatkoztak róla, de semmi konkrétum.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 212
113
Amit én hallottam, olyan mondatok hangzottak el, hogy BVR ben jobb volt a Gripen, de ebben semmi meglepő nincs, gyakorlatilag alap Mig-jeink voltak, kis túlzással az elektronikájuk közt volt 30 év technológiai különbség. VWR-ben, semmiben sem játszott alárendelt szerepet a 29-es, igaz hogy vizuálisan könnyebben felderíthető volt a füstölő hajtómű, nagyobb is maga a vas, de annyival erősebb is, hogy ezt dogfightban kompenzálhatta. Jellemzően egyébként mindenki azt dícséri akivel eddig beszéltem, amit repült.
 
M

molnibalage

Guest
Amit én hallottam, olyan mondatok hangzottak el, hogy BVR ben jobb volt a Gripen, de ebben semmi meglepő nincs, gyakorlatilag alap Mig-jeink voltak, kis túlzással az elektronikájuk közt volt 30 év technológiai különbség. VWR-ben, semmiben sem játszott alárendelt szerepet a 29-es, igaz hogy vizuálisan könnyebben felderíthető volt a füstölő hajtómű, nagyobb is maga a vas, de annyival erősebb is, hogy ezt dogfightban kompenzálhatta. Jellemzően egyébként mindenki azt dícséri akivel eddig beszéltem, amit repült.
Idézem a magyar Gripen pilótát, gyakorlatilag szó szerint.

"Még egy F-16C Block 30 ellen is iszonyatos kínszenvedés egy Gripennel dogfightolni, annyival erősebb a gép. "

Az F-16C és a MiG-29 9.12 kb. egy kategória, hol a 29-es jobb, hol a 16-os egyes paraméterekben magasságtól és sebességtől függően.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 737
113
Ha jól emlékszem, valaki egyszer azt magyarázta itt hogy az F-16C Block 30 jobb manőverező légiharcban mint a Block 50/52, mert jobb a tolóerőtömeg aránya és a gyorsulása...