[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Hát,idén még nem néztem utána,de tavaly eléggé lehangoló hirekről suttogtak.Az L60 csővel rezgésproblémák,melegedési problémák,és tartóssági problémák vannak(voltak?-ha közben sikerült rajta javitani).Egyenlőre hadihasználatra alkalmatlan.
Az angoloknak se nagyon tetszett amikor tesztelték.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Hát,idén még nem néztem utána,de tavaly eléggé lehangoló hirekről suttogtak.Az L60 csővel rezgésproblémák,melegedési problémák,és tartóssági problémák vannak(voltak?-ha közben sikerült rajta javitani).Egyenlőre hadihasználatra alkalmatlan.
Én meg olyan pletykát hallottam, hogy az RM kezdi összekapni magát és akár már 2026-ra gyártásra készen lehet az a L/60-as.
Biztos mondták nekik, hogy ha nekünk akar löveget eladni az nem 2030-ra kell ám! :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Illetve az MLRS rendszerek ukrajnai tapasztalatai óta arra felé kezdett mozdulni az európai piac a nagyobb lőtávú csapásmérésben és így a az L60 felé az érdeklődés erősen lecsökkent.
Ebben van is logika, mert 80+ km-re már irányított lőszer kellene azok meg nem igazán olcsóbbak mint egy MLRS rakéta.
Ha jól emlékszem az Excalibur kb. egy árban van a GMLRS rakétával: 150 ezer dolcsi kb és rakéta még messzebbre is megy.
PULS EXTRA rakétái meg elvileg még olcsóbbak mint a GMLRS és 150 km-re elrepül.

A legegyszerűbb talán PZH utánrendelés lenne, esetleg ATMOS vagy más olcsó L/52-es löveg kiegészítésként...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Ebben van is logika, mert 80+ km-re már irányított lőszer kellene azok meg nem igazán olcsóbbak mint egy MLRS rakéta.
Ha jól emlékszem az Excalibur kb. egy árban van a GMLRS rakétával: 150 ezer dolcsi kb és rakéta még messzebbre is megy.
PULS EXTRA rakétái meg elvileg még olcsóbbak mint a GMLRS és 150 km-re elrepül.

A legegyszerűbb talán PZH utánrendelés lenne, esetleg ATMOS vagy más olcsó L/52-es löveg kiegészítésként...
És a HX-alapú RM L/52-es nem lenne jó , ha nem jó a L/60-as?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Igen és ehhez kellenek a pontos adatok kivetőtöltetről és a lőszerről mert különben nem fogod ugyan azokat az adatokat kapni más gyártó más kivetőtöltetével.
És, hogy kihozd a képességet saját számításokkal ahhoz jópár száz (ezer?) lőszert el kell lőnöd.
Hm.Én csináltam lőszert házilagossan vadászfegyverbe,és egy-egy új kombinációt átlag 10(tiz) lőszerből simán be lehetett lőni.
Tüzérség persze más lépték,de kötve hiszem,hogy ezernyi lőszer kéne hozzá.
Lényeg,hogy mikor megvesszük a mondjuk rác löveget,akkor mi egy már ismert tulajdonságú löszerrel párositanánk azt.A megvásárolt löveg technikai adatait meg elvileg szintén ismerjük.
Innentől kezdve a ballisztikai táblázat kidolgozása már nem egy olyan hűűűűűde lehetetlen dolog.
A löveg tűzvezető rendszerét KELL úgy rendelni,hogy abba tetszésünk szerint bővithessük a letárolt ballisztikai táblázatokat.
Amiről beszélsz,az az ukránok helyzete.Megkapták az eszközöket,de csak hiányos lőtáblázataik vannak.Ehez jön,hogy sokféle,egymással még eddig nem vegyitett kivetőtöltet,lövedék és löveg kombót használnak.Persze,hogy jó nagy a káosz.Anno 2S1re kiképzett tartalékost ráültetik mondjuk az exUS Army M109 lövegére,amihez kapott mondjuk francia kivetőtöltetet,meg angol gránátot-és persze ehez a kombóhoz véletlenül sincs lőtáblázata.....És mivel eddig még sehol,senkinek nem volt ilyen kombolya,senkinek sincs hozzá,egyszerűen nincs hozzá kidolgozva.
De a mi esetünk nem ez.Nekünk elvileg egy ismert,már nálunk rendszerben lévő lőszercsaládot kellene párositanunk egy szintén ismert,frissen beszerzett löveggel.
Ami azt illeti,egyszerűen a löveg megvételének feltételének kéne kikötni,hogy a beszerzésre kerülő löveg képes legyen kezelni a nálunk rendszerben lévő lőszereket-vagyis a tűzvezető rendszerében benne legyen a szükséges ballisztikai táblázat.És az üzletkötés feltétele,hogy ezt elötte az aspiráns löveg gyakorlati próbán bizonyitsa.
Ennyi a truváj.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and bel

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 044
93
Szerintem kb 2 éve mondom, hogy ár érték arányban nézve abszolút az ATMOS. Fura, hogy eddig lemaradtál róla.
Egyet értek veled Atmos ár érték arányban verhetetlen. Nekünk nem is kell más a PZH mellé. Ha ne adj Isten megsütné a nap a főnököt es Boxerünk lenne akkor AGM modulos Boxer jobb lenne logisztika miatt. Jó cucc az.
Mlrs-ben én is a Puls favorizálom. 122-ben jöhet a szerb cucc is ott nem lehet mellé nyúlni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Egyet értek veled Atmos ár érték arányban verhetetlen. Nekünk nem is kell más a PZH mellé. Ha ne adj Isten megsütné a nap a főnököt es Boxerünk lenne akkor AGM modulos Boxer jobb lenne logisztika miatt. Jó cucc az.
Mlrs-ben én is a Puls favorizálom. 122-ben jöhet a szerb cucc is ott nem lehet mellé nyúlni.
Én is ezeket szoktam mondogatni - a szerb 122-est kivéve. :)
Tök nem értem miért nem repülnek rá az ATMOS-ra. Tüzérség kell - nem kérdés. Erre meg szüttyögnek, "piackutatnak" RM várnak... :(

Szerintem komoly kedvezményt lehetne kialkudni egy ELBIT-es mega-üzletre: PULS + ATMOS + HERMES
Mindhárom kategória kell, egy helyről véve tutira jó üzlet lenne...50-100 milliót simán lehetne szerintem faragni egy ilyen 800-900 milliós üzleten.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány