[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 179
4 323
113
2027 és 2029 közt kapják meg, ez nem pörgős.
De lesz vmi román gyártás is, ez már érdekes.
Miért, nekünk hány év múlva szállítanának, ha nem csak a magyar népmesét nyomnánk, a már régen nem létező 2%-ról!?
Vagy lehet hogy a 100 milliárdokért gründolt irodaházak rakétasilók lesznek? Kötve hiszem!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 895
95 097
113
Miért, nekünk hány év múlva szállítanának, ha nem csak a magyar népmesét nyomnánk, a már régen nem létező 2%-ról!?
Vagy lehet hogy a 100 milliárdokért gründolt irodaházak rakétasilók lesznek? Kötve hiszem!
Nálunk már itt van az összes megrendelt önjáró löveg egy híján.
 
  • Vicces
Reactions: J.G.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 145
77 458
113
Mi 20 decemberében rendeltünk és 22 augusztusban itt volt az első ha a januári bemutató darabot nem figyeljük. Ez két év sem volt, nem négy. De azóta persze sok minden megváltozott a háborúk miatt.
2018 decemberében rendeltük meg a Pzh-kat. 2021 júniustól 2022 júniusáig kellett volna hogy megérkezzen az összes (ezt Benkő Tibor egyik prezijéből tudjuk), de a koronavírus vagy más miatt késett a szállítás megkezdése kb. 1 évet. Az utolsót meg még mindig nem tudjuk, hogy megérkezett-e már.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 895
95 097
113
Ohhhh erre most hosszasan le irtam egy ket dolgot de inkabb dedelgesd magad ebben hogy minden rendben igen mind a 24db poc rofre indul es ugy lokik egymast felre a katonák had ok menjenek vele :)
Semmi olyat nem írtam, hogy minden rendben. De önjáró löveg beszerzésben bőven megelőztük a románokat. Amire ők elkezdik megkapni, nálunk rég rendszerben lesz.

Mindenhol létszamhiány van a seregben. Ez alól sem mi, sem a románok nem kivételek.

Arra reagáltam, hogy bár más szegmensben a romantól le van maradva a magyar hadsereg, de pont itt messze nem. Tehát fura a fordított győzelmi jelentés.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 895
95 097
113
2018 decemberében rendeltük meg a Pzh-kat. 2021 júniustól 2022 júniusáig kellett volna hogy megérkezzen az összes (ezt Benkő Tibor egyik prezijéből tudjuk), de a koronavírus vagy más miatt késett a szállítás megkezdése kb. 1 évet. Az utolsót meg még mindig nem tudjuk, hogy megérkezett-e már.
Igaz két évet benéztem, tényleg majdnem négy volt.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 944
9 808
113
Semmi olyat nem írtam, hogy minden rendben. De önjáró löveg beszerzésben bőven megelőztük a románokat. Amire ők elkezdik megkapni, nálunk rég rendszerben lesz.

Mindenhol létszamhiány van a seregben. Ez alól sem mi, sem a románok nem kivételek.

Arra reagáltam, hogy bár más szegmensben a romantól le van maradva a magyar hadsereg, de pont itt messze nem. Tehát fura a fordított győzelmi jelentés.
Abban mi nyertunk hogy elobb lett modern tuzerseg ez az elony eddig tartott mennyiseget nem lehet azzal felul mulni hogy evekkel elobb lett nalunk rendszeresitve. Nekik a doktrinajuk az hogy mindenbol 3zlj vagy legieronel 3 szazad
Nekunk meg mindenbol az az 1…
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 418
39 303
113
Mi 20 decemberében rendeltünk és 22 augusztusban itt volt az első ha a januári bemutató darabot nem figyeljük. Ez két év sem volt, nem négy. De azóta persze sok minden megváltozott a háborúk miatt.
Tévedsz: 2018 decemberében adtuk le a KMW-s rendelést! :p
Szóval 4 évig tartott...


Nem csináltak rossz üzletet ha lesz helyi gyártás. Az árat mihez viszonyítod??
Ha azt nézzük hogy ma akarnánk venni láncos önjáró löveget, akkor mikorra mennyiért lehetne.
Egyetlen támpont a 2023-as BW-s rendelés:
10 db PZH2000 184 millió EUR, első példányok 2025-ben jönnek.


Ehhez képest nem rossza a román üzlet.
Ha most akar valaki PZH-t, akkor már 20 millió alatt alig ha kap egyet és ott is legalább 2027-es szállítással kell számoljon.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 831
19 481
113
Abban mi nyertunk hogy elobb lett modern tuzerseg ez az elony eddig tartott mennyiseget nem lehet azzal felul mulni hogy evekkel elobb lett nalunk rendszeresitve. Nekik a doktrinajuk az hogy mindenbol 3zlj vagy legieronel 3 szazad
Nekunk meg mindenbol az az 1…
Mondjuk ők vannak 30 millióan mi meg 10! De amúgy igazad van' a kisebb seggdugasz baltiaknak komolyabb haderejük van lassan mint nekünk! Ott a népesség meg a fele az itteninek!
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 831
19 481
113
Tévedsz: 2018 decemberében adtuk le a KMW-s rendelést! :p
Szóval 4 évig tartott...



Ha azt nézzük hogy ma akarnánk venni láncos önjáró löveget, akkor mikorra mennyiért lehetne.
Egyetlen támpont a 2023-as BW-s rendelés:
10 db PZH2000 184 millió EUR, első példányok 2025-ben jönnek.


Ehhez képest nem rossza román üzlet.
Ha most akar valaki PZH-t, akkor már 20 millió alatt alig ha kap egyet és ott is legalább 2027-es szállítással kell számoljon.
Mondjuk egy 24 db-ra akkor is költöttem volna még mert 4 évre lebontva nem olyan sok! És 2027-től ha tudnának szállítani is jók lennénk! Ha nem is veszünk több Leo-t OK, de pzh jöhetne még!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 895
95 097
113
Abban mi nyertunk hogy elobb lett modern tuzerseg ez az elony eddig tartott mennyiseget nem lehet azzal felul mulni hogy evekkel elobb lett nalunk rendszeresitve. Nekik a doktrinajuk az hogy mindenbol 3zlj vagy legieronel 3 szazad
Nekunk meg mindenbol az az 1…
Dupla akkora mennyiséget rendeltek egy dupla akkora országnak, Az, hogyan számolod a zászlóaljakat becsapós ha kevesebb eszköz van egyben.

Berendelték például 48db 30-40 éves F-16-ost. Azt olvastam óriási a pilótahiány, mert a kiképzés felpörgetése nem előzte meg a beszerzést, illetve sanszosan nehéz lehet ezeket az idős gépeket keszenlétben tartani,

Ez például erős mennyiségi beszerzés volt, de rendszerben átgondolatlan és eleve generál egy drágább fenntartási költséget.
Valszeg a kényszer szülte, mert estek le rendszeresen a MIG-ek és tűzoltásnak kellett ennyi gép, ne járjanak úgy mint a szlovákok, üzemképes légierő nélkül,. Sztem jó ha a harmada egyszerre uzemképes és arra talán lesz pilóta,
Szal tűzoltás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 831
19 481
113
Amúgy meg még mindig nem értem, hogy miért nem vesznek lófaszt se! Na jó azt talán igen! :rolleyes: Elvileg ellenőrzik és komolyan veszik a GDP 2%-ot! Ha 1-2 éven belül majdnem minden kifut, hogy a francba lesz meg a 2%???!:eek:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 418
39 303
113
Mondjuk egy 24 db-ra akkor is költöttem volna még mert 4 évre lebontva nem olyan sok! És 2027-től ha tudnának szállítani is jók lennénk! Ha nem is veszünk több Leo-t OK, de pzh jöhetne még!
Kérdés hogy szükséges-e még láncos önjáró illetve mennyire pótolhatóak ezek olcsóbb teherautó lövegekkel.

Egy PZH árából közel 3 ATMOS kijönne, ami olcsóbb üzemeltetni - a "nap végén" úgy is az számít, hogy hány 155-ös csöved van...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 831
19 481
113
Dupla akkora mennyiséget rendeltek egy dupla akkora országnak, Az, hogyan számolod a zászlóaljakat becsapós ha kevesebb eszköz van egyben.

Berendelték például 48db 30-40 éves F-16-ost. Azt olvastam óriási a pilótahiány, mert a kiképzés felpörgetése nem előzte meg a beszerzést, illetve sanszosan nehéz lehet ezeket az idős gépeket keszenlétben tartani,

Ez például erős mennyiségi beszerzés volt, de rendszerben átgondolatlan és eleve generál egy drágább fenntartási költséget.
Valszeg a kényszer szülte, mert estek le rendszeresen a MIG-ek és tűzoltásnak kellett ennyi gép, ne járjanak úgy mint a szlovákok, üzemképes légierő nélkül,. Sztem jó ha a harmada egyszerre uzemképes és arra talán lesz pilóta,
Szal tűzoltás volt.
Bezzeg Romániába már kurva sok mindent megrendeltek már és lószar sem lett belőle! Mert hát fizetni érte ők sem szeretnek!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 895
95 097
113
Tévedsz: 2018 decemberében adtuk le a KMW-s rendelést! :p
Szóval 4 évig tartott...



Ha azt nézzük hogy ma akarnánk venni láncos önjáró löveget, akkor mikorra mennyiért lehetne.
Egyetlen támpont a 2023-as BW-s rendelés:
10 db PZH2000 184 millió EUR, első példányok 2025-ben jönnek.


Ehhez képest nem rossza a román üzlet.
Ha most akar valaki PZH-t, akkor már 20 millió alatt alig ha kap egyet és ott is legalább 2027-es szállítással kell számoljon.
Ez alapján inkább egy árban van a Pzh-val.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 418
39 303
113
Dupla akkora mennyiséget rendeltek egy dupla akkora országnak, Az, hogyan számolod a zászlóaljakat becsapós ha kevesebb eszköz van egyben.

Berendelték például 48db 30-40 éves F-16-ost. Azt olvastam óriási a pilótahiány, mert a kiképzés felpörgetése nem előzte meg a beszerzést, illetve sanszosan nehéz lehet ezeket az idős gépeket keszenlétben tartani,

Ez például erős mennyiségi beszerzés volt, de rendszerben átgondolatlan és eleve generál egy drágább fenntartási költséget.
Valszeg a kényszer szülte, mert estek le rendszeresen a MIG-ek és tűzoltásnak kellett ennyi gép, ne járjanak úgy mint a szlovákok, üzemképes légierő nélkül,. Sztem jó ha a harmada egyszerre uzemképes és arra talán lesz pilóta,
Szal tűzoltás volt.
Azt is tegyük hozzá, hogy nekik nem lett azért nullára kinyírva tüzérségük. Szóval a csövek számát nézzük azért még mindig sehol nem vagyunk...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 831
19 481
113
Kérdés hogy szükséges-e még láncos önjáró illetve mennyire pótolhatóak ezek olcsóbb teherautó lövegekkel.

Egy PZH árából közel 3 ATMOS kijönne, ami olcsóbb üzemeltetni - a "nap végén" úgy is az számít, hogy hány 155-ös csöved van...
Nekem tudod jól tetszik az Atmos, de ha megkérdezed @ijasz-t elmondja miért nem szereti már a kerekes önjárókat! Pedig ő nagy Cesar fun volt! Álitólag nem jók a tapasztalatok a kerekes önjáróakkal, de írja le aki nyilván jobban tudja!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 831
19 481
113
Ez meg hogy jött ki?
Ne feledd hogy ebben csomagban töltő járművek is vannak. Ha azt mondaná egy megrendelő, hogy neki ez nem kell mert majd kézzel tölt, már is sokkal olcsóbb lesz mint a PZH!
Drágább mert elején benne van a képzés, logisztika, szimulátorok meg minden szar! Ahogy nekünk is benne volt, van!