[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Szerintem a vadászgépbeszerzés már eldőlt 2020ban nyáron. Akkor irtam is minden felületen, mert figyeltem minden hírt és, hogy az ATV-ben Harangozó Tamás elmesélte, hogy bent volt egy s.o.s gyors hirtelen összerántott honvédelmi bizottsági ülésen ahol őket mint ellenzék már csak a végredménnyel fogadták. Nagyon sebtiben hirtelen a semmiből lett összehozva és minden államtitok volt ők meg csak biodíszlet (mondjuk azert jó kis biodiszlet lehetett a vaddisznóágnes). Annyit elmondhatott, hogy volt egyetlen tétel (!!!), ami 1000 milliárd forint volt (akkor még kevesebbet is ért a dollár) és mikor kérdezgette a szerkesztő hogy mégis mi a toszt vettünk hirtelen 1000 milliárdért azt mondta a Harangozó vigyorogva miközben kitartotta a tenyerét:

"Repül! :) (majd a kezével egyhelyben lefelé lebegő manőverező mozdulatot tett) ...így repül! :) ..."

Aztán mondta Popcornstein rá egy hetre, hogy ő biztos benne hogy mi F35-öt veszünk! Akkoriban 18-20 darab F35-öt tudtunk volna kipengetni annyiból...Bélásat... F35-B-t.
Lehet a Viktor tudta hogy bukni fog a Trump aztán gyors megrendeltük
He?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 385
113
De miért kéne nekünk "Bélás", ahogy hívod? Vesz valaki B-t, akinek nincs flottája?
Ha jól tudom B a legdrágább F-35 verzió - komplexitása miatt érthető is. Ha vennénk F-35-öst (ami szinte kizárt), akkor tuti hogy a "legegyszerűbb" légierős A verzió lenne az.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
612
1 572
93
Szerintem a vadászgépbeszerzés már eldőlt 2020ban nyáron. Akkor irtam is minden felületen, mert figyeltem minden hírt és, hogy az ATV-ben Harangozó Tamás elmesélte, hogy bent volt egy s.o.s gyors hirtelen összerántott honvédelmi bizottsági ülésen ahol őket mint ellenzék már csak a végredménnyel fogadták. Nagyon sebtiben hirtelen a semmiből lett összehozva és minden államtitok volt ők meg csak biodíszlet (mondjuk azert jó kis biodiszlet lehetett a vaddisznóágnes). Annyit elmondhatott, hogy volt egyetlen tétel (!!!), ami 1000 milliárd forint volt (akkor még kevesebbet is ért a dollár) és mikor kérdezgette a szerkesztő hogy mégis mi a toszt vettünk hirtelen 1000 milliárdért azt mondta a Harangozó vigyorogva miközben kitartotta a tenyerét:

"Repül! :) (majd a kezével egyhelyben lefelé lebegő manőverező mozdulatot tett) ...így repül! :) ..."

Aztán mondta Popcornstein rá egy hetre, hogy ő biztos benne hogy mi F35-öt veszünk! Akkoriban 18-20 darab F35-öt tudtunk volna kipengetni annyiból...Bélásat... F35-B-t.
Lehet a Viktor tudta hogy bukni fog a Trump aztán gyors megrendeltük
Az F-35B a tengerészgyalogságnak lett kifejlesztve a Harrier-ek helyére.

F-35A: szárazföldi üzemeltetésre
F-35B: rövid felszállóhellyel rendelkező kisebb hordozókra
F-35C: klasszikus hordozókra
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 331
113
Szerintem a vadászgépbeszerzés már eldőlt 2020ban nyáron. Akkor irtam is minden felületen, mert figyeltem minden hírt és, hogy az ATV-ben Harangozó Tamás elmesélte, hogy bent volt egy s.o.s gyors hirtelen összerántott honvédelmi bizottsági ülésen ahol őket mint ellenzék már csak a végredménnyel fogadták. Nagyon sebtiben hirtelen a semmiből lett összehozva és minden államtitok volt ők meg csak biodíszlet (mondjuk azert jó kis biodiszlet lehetett a vaddisznóágnes). Annyit elmondhatott, hogy volt egyetlen tétel (!!!), ami 1000 milliárd forint volt (akkor még kevesebbet is ért a dollár) és mikor kérdezgette a szerkesztő hogy mégis mi a toszt vettünk hirtelen 1000 milliárdért azt mondta a Harangozó vigyorogva miközben kitartotta a tenyerét:

"Repül! :) (majd a kezével egyhelyben lefelé lebegő manőverező mozdulatot tett) ...így repül! :) ..."

Aztán mondta Popcornstein rá egy hetre, hogy ő biztos benne hogy mi F35-öt veszünk! Akkoriban 18-20 darab F35-öt tudtunk volna kipengetni annyiból...Bélásat... F35-B-t.
Lehet a Viktor tudta hogy bukni fog a Trump aztán gyors megrendeltük
Nos , konteó egyébként nem rossz próbálkozás , a nyulat kiugrasztani a bokorból.Modernizált "C" vagy "E" lesz!
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Nos , konteó egyébként nem rossz próbálkozás , a nyulat kiugrasztani a bokorból.Modernizált "C" vagy "E" lesz!
Ez nem konspirácios teória: 2020 július Atv egyenes beszéd Harangozó és Krug Emilia. A téma: miért kellett sebtiben uborkaszezonban pult alatt titokban gyorsan egy szigorúan (állam)titkos ülésen az ellenzéket csak ketten képviselő (csak Harangozó és Vadai vett részt) bizottságban bemutatni néhány tételt amelyből az egyik egyetlen egy tétel több mint 1000 milliárd forint..."Repül...így repül." Nem lehetett megvitatni, nem volt szavazás tárgya...kész tényként közölték velük és kész. Akkor sokat gondolkodtam hogy ez a NASAMS... india is hasonló összegben vette...vagy a KC...de nem egyik sem kerül annyiba. Az amerikai nagykövet egy hét múlva kijeletette hogy ő biztos benne hogy F35-öt veszünk. Az hogy B C vagy A az csak az ára miatt 2 század B volt akkor annyi dollárban.
Szóval csak egy tipp a tények alapján.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Ez nem konspirácios teória: 2020 július Atv egyenes beszéd Harangozó és Krug Emilia. A téma: miért kellett sebtiben uborkaszezonban pult alatt titokban gyorsan egy szigorúan (állam)titkos ülésen az ellenzéket csak ketten képviselő (csak Harangozó és Vadai vett részt) bizottságban bemutatni néhány tételt amelyből az egyik egyetlen egy tétel több mint 1000 milliárd forint..."Repül...így repül." Nem lehetett megvitatni, nem volt szavazás tárgya...kész tényként közölték velük és kész. Akkor sokat gondolkodtam hogy ez a NASAMS... india is hasonló összegben vette...vagy a KC...de nem egyik sem kerül annyiba. Az amerikai nagykövet egy hét múlva kijeletette hogy ő biztos benne hogy F35-öt veszünk.
Szóval csak egy tipp a tények alapján.
Hálistennek a két említett bizottsági tag azt se tudja, hogy milyen rendezvényen szokott leledzeni. A legnagyobb probléma amúgy a pletyka feldogozásában az F-35B... aminek hót semmi értelme nem lenne.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 901
113
Ez nem konspirácios teória: 2020 július Atv egyenes beszéd Harangozó és Krug Emilia. A téma: miért kellett sebtiben uborkaszezonban pult alatt titokban gyorsan egy szigorúan (állam)titkos ülésen az ellenzéket csak ketten képviselő (csak Harangozó és Vadai vett részt) bizottságban bemutatni néhány tételt amelyből az egyik egyetlen egy tétel több mint 1000 milliárd forint..."Repül...így repül." Nem lehetett megvitatni, nem volt szavazás tárgya...kész tényként közölték velük és kész. Akkor sokat gondolkodtam hogy ez a NASAMS... india is hasonló összegben vette...vagy a KC...de nem egyik sem kerül annyiba. Az amerikai nagykövet egy hét múlva kijeletette hogy ő biztos benne hogy F35-öt veszünk. Az hogy B C vagy A az csak az ára miatt 2 század B volt akkor annyi dollárban.
Szóval csak egy tipp a tények alapján.

Harangozó ezt mondta “repül… gurul… így repül… ennyit tudunk csak”.


Ez alapján akármi is lehet.

De abban igazad lehet, hogy valószínű, hogy vadászrepzi. Csak az nem, hogy F35 az.
A B meg azt jelenti, hogy “B mint Biztoshogynem”.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and kamm

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Hálistennek a két említett bizottsági tag azt se tudja, hogy milyen rendezvényen szokott leledzeni. A legnagyobb probléma amúgy a pletyka feldogozásában az F-35B... aminek hót semmi értelme nem lenne.
Nehezen de megvan. 2 éve láttam. 2020 július elején nyáron sebtiben titokban 15 évre előre lett lefocizva haderőfejlesztés, katonák vettek részt a kormánypolitikusok helyett 3000 milliárd forint abból több mint 1000 egyetlen tétel...stb.

 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and hete

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 331
113
Ez nem konspirácios teória: 2020 július Atv egyenes beszéd Harangozó és Krug Emilia. A téma: miért kellett sebtiben uborkaszezonban pult alatt titokban gyorsan egy szigorúan (állam)titkos ülésen az ellenzéket csak ketten képviselő (csak Harangozó és Vadai vett részt) bizottságban bemutatni néhány tételt amelyből az egyik egyetlen egy tétel több mint 1000 milliárd forint..."Repül...így repül." Nem lehetett megvitatni, nem volt szavazás tárgya...kész tényként közölték velük és kész. Akkor sokat gondolkodtam hogy ez a NASAMS... india is hasonló összegben vette...vagy a KC...de nem egyik sem kerül annyiba. Az amerikai nagykövet egy hét múlva kijeletette hogy ő biztos benne hogy F35-öt veszünk. Az hogy B C vagy A az csak az ára miatt 2 század B volt akkor annyi dollárban.
Szóval csak egy tipp a tények alapján.
Nos , a mi lett volna ha , ma már nem számít , a tegnapi produkciódra , teljesen mindegy hogy honnan kapod a pénzt , senki nem filzet semmit!Szerintem , te sem tudod biztosan , és ne is akard tudni mi van abban a jgyk.-ban.A mosónők korán halnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez nem konspirácios teória: 2020 július Atv egyenes beszéd Harangozó és Krug Emilia. A téma: miért kellett sebtiben uborkaszezonban pult alatt titokban gyorsan egy szigorúan (állam)titkos ülésen az ellenzéket csak ketten képviselő (csak Harangozó és Vadai vett részt) bizottságban bemutatni néhány tételt amelyből az egyik egyetlen egy tétel több mint 1000 milliárd forint..."Repül...így repül." Nem lehetett megvitatni, nem volt szavazás tárgya...kész tényként közölték velük és kész. Akkor sokat gondolkodtam hogy ez a NASAMS... india is hasonló összegben vette...vagy a KC...de nem egyik sem kerül annyiba. Az amerikai nagykövet egy hét múlva kijeletette hogy ő biztos benne hogy F35-öt veszünk. Az hogy B C vagy A az csak az ára miatt 2 század B volt akkor annyi dollárban.
Szóval csak egy tipp a tények alapján.
Szerintem ezt engedd el! :rolleyes:
Figyelj, én, aki az F35-ös programból a B-t tartom az egyik legfontosabbnak, mondom neked, hogy itthonra óriási f@szság lenne B-t venni. (Mondjuk nálam az egész F35 itthonra dolog egy blődség).
A megrendelők közül egyedül Szingapúr rendelt B-t, úgy, hogy nincs a fogadására alkalmas haditengerészeti hajójuk. A speciális földrajzuk némileg indokolja a kifutó nélküli üzemelést. De itthonra óriási pénzkidobás lenne egy olyan gép, amelyik kb. 25-30%-kal drágább.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Harangozó ezt mondta “repül… gurul… így repül… ennyit tudunk csak”.


Ez alapján akármi is lehet.

De abban igazad lehet, hogy valószínű, hogy vadászrepzi. Csak az nem, hogy F35 az.
A B meg azt jelenti, hogy “B mint Biztoshogynem”.
A B-t úgy irta valaki egy fórumon, mikor magamban témáztam: ez a balf.sz azt mondja 3000mrd ből több mint 1 mrd lesz egy tétel...erre mivel repül a nasams nem lehet pedig india kb. hasonló összegben rendelt a Kc nem lehet az AV nem lehet...és írtam, hogy szerintem ez a brazil beszerzés alapján griff E lesz, mert pont annyiba kerül...de MG megmondta hogy márpedig 5gen lesz a griffek nem azok és egy hétre rá a Cornstein azt mondta júliusban:
"Biztos vagyok benne hogy Magyarország F35-öt vásárol!"
...és akkor irta nekem egy tag hogy ne kombináljak jól számoltál F35 lesz és két század F35B annyiba kerül a C olcsóbb A-t nem is emlitette.