Senkinek nincs a környéken többszáz km-es hatótávolságú légvédelmi rendszere. Ha az oroszokkal lenne balhé, ott messze nem mi adnánk a főerőt: az amcsik kipucolják a légvédelem nagy részét helyettünk - a Gripeneknek marginális szerep jutna.Meg azt sem erted, mire jo, ez vilagosan latszik ebbol a teves parhuzambol is.
Ezt a zoldseget... Teljes ongyilkossag lenne egy ilyen amator shitshow, orak alatt szunne meg a teljes legiero egy ilyen hajmereszto ostobasagot kovetve.
(Vigyorogj egyet, az legalabb igazolja, hogy meg azt sem erted, miert ostobasag ez az egesz katyvasz elmeleted.)
SDB II Strombreaker, amúgy 110 km-ről is indítható, Spice250 100-140 km-et tud verziótól függően - ki a fenének van ilyen hatótávolságú légvédelme erre felé?!? Senkinek!
Annyi igaz, hogy először a légvédelmet kell leküzdeni, de utána a feladatok többségéhez az általam javasolt fegyverekre van szükség - nagy mennyiségben.
A légvédelmet én elsősorban föld-föld rakétákkal hatástalanítanám: HIMARS vagy PULS jó lehet erre (Extra 150 km, P.H. 300-400km).
Ezeket nehezebb lelőni, mint egy CM-et és gyorsabban tudnak reagálni is, mint a Gripenek a Taurussszal - ami egyébként is bunker romboló harciréssszel (MEPHISTO) elsősorban megerősített épületek ellen van kitalálva
A 40-60 kilométeres légvédelmi rendszerek ellen (és ezekből van a legtöbb) még a L/60-as HX3 löveg 80+ km-es hatótávval is simán jó: egy üteg simán kilő 4-5 tucat 155-öst a felderített radarokra, indítókra, amik ellen végképp semmit nem tudnak tenni. Annyira sincs esélyük az ellen tevékenységre, mint a rakéták esetében - a költség hatékonyságról nem is beszélve.
Szóval nem annyira létkérdés nekünk a Taurus, mint ahogy beállítod. Szinte teljesen kizárt hogy 100 km-nél nagyobb hatótávolságú légvédelmi rendszerek ellen kelljen tevékenykednünk, mert senkinek nincs ilyen a ruszkikon kívül. Ha meg nagyon kell, akkor ott vannak a tüzérségi megoldások (rakéta és L/60 löveg)