[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 761
2 320
113
Fasza!
Akkor megtudhattuk, hogy a +4 Gripen csak az első kör. De a 2. század felállítása is tervben van!
Szerintem ezerrel mennek a tárgyalások a svédek natósítása kapcsán is.
Szép feladat lenne Orbánnak úgy keresztül verni a svéd csatlakozást a törökökön, hogy mondjuk a második századért csak jelképes összeget kelljen fizetni... :)
Ennyit (meg még sokkal többet is) meg fog ez a svédeknek érni...
Főleg úgy hogy a cikk alapján az "E" benne van a pakliban.Még innentől a törökök is kiköthetnek az 'E' -nél nem csak mi.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 761
2 320
113
A cikkben megerősített beérkező 4 gripen abból a szempontból érdekes hogy hova csatlakozik be !Az első szd.-ba vagy a szintén említett -tervben lévő második szd.-ba , jelzem erről hivatalos döntés ugye nincsen!Ha az elsőbe , akkor az összesen 36 gépet jelent!Mert ugye remélem azt senki nem gondolja hogy a két szd. rep.eszközeinek a darabszáma nem fog megegyezni!Még egy dolog én , ha a második szd.megalakul esélyesnek tartom az "E"- t , Killián Tábornok Ùr tavaly az előadásában 5. generációsnak nevezte az "E"-t !Abba most ne menjünk bele hogy az vagy nem.Viszont innentől ez a kijelentés is más megvilágításba helyeződhet!Ne felejtsük a svéd NATO tagságról még nem döntöttünk!!Biztos hogy folynak tárgyalâsok a svédekel!
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
A cikkben megerősített beérkező 4 gripen abból a szempontból érdekes hogy hova csatlakozik be !Az első szd.-ba vagy a szintén említett -tervben lévő második szd.-ba , jelzem erről hivatalos döntés ugye nincsen!Ha az elsőbe , akkor az összesen 36 gépet jelent!Mert ugye remélem azt senki nem gondolja hogy a két szd. rep.eszközeinek a darabszáma nem fog megegyezni!Még egy dolog én , ha a második szd.megalakul esélyesnek tartom az "E"- t , Killián Tábornok Ùr tavaly az előadásában 5. generációsnak nevezte az "E"-t !Abba most ne menjünk bele hogy az vagy nem.Viszont innentől ez a kijelentés is más megvilágításba helyeződhet!Ne felejtsük a svéd NATO tagságról még nem döntöttünk!!Biztos hogy folynak tárgyalâsok a svédekel!
A svéd NATO tagságnak inkább az EU pénzekhez lesz köze szerintem. Ne felejtsd el hogy most fél évis ők a soros elnökök, vagyis ők állítják össze a tanács napirendi pontjait. Márciusra ígérik az új törvényeket, a bizottságnak gondolom kell majd 1 hónap, hogy véleményezze őket, de utánna Orbán a tanács elé akarja majd vinni a zárolások feloldását vagy a zárolások további csökkentését. Ehhez az kell, hogy a Svédek ezt napirendre tűzzék.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 398
93 224
113
A cikkben megerősített beérkező 4 gripen abból a szempontból érdekes hogy hova csatlakozik be !Az első szd.-ba vagy a szintén említett -tervben lévő második szd.-ba , jelzem erről hivatalos döntés ugye nincsen!Ha az elsőbe , akkor az összesen 36 gépet jelent!Mert ugye remélem azt senki nem gondolja hogy a két szd. rep.eszközeinek a darabszáma nem fog megegyezni!Még egy dolog én , ha a második szd.megalakul esélyesnek tartom az "E"- t , Killián Tábornok Ùr tavaly az előadásában 5. generációsnak nevezte az "E"-t !Abba most ne menjünk bele hogy az vagy nem.Viszont innentől ez a kijelentés is más megvilágításba helyeződhet!Ne felejtsük a svéd NATO tagságról még nem döntöttünk!!Biztos hogy folynak tárgyalâsok a svédekel!
Sztem lesz egy kiképző század. 8 L-39NG+ 4 D.
Ez azt jelentené, hogy a most megrendelt 4 Gripen,2C-2D felállásban jön.
Ehhez jön majd a második század E
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 761
2 320
113
Én az esetlegesen megalakuló második szd.-al kapcsolatban idén mindenképpen várok hivatalos döntést!Valszeg a 4 beérkező tìpusát is akkor jelentik be!
A svéd NATO tagságnak inkább az EU pénzekhez lesz köze szerintem. Ne felejtsd el hogy most fél évis ők a soros elnökök, vagyis ők állítják össze a tanács napirendi pontjait. Márciusra ígérik az új törvényeket, a bizottságnak gondolom kell majd 1 hónap, hogy véleményezze őket, de utánna Orbán a tanács elé akarja majd vinni a zárolások feloldását vagy a zárolások további csökkentését. Ehhez az kell, hogy a Svédek ezt napirendre tűzzék.
Ebben maximálisan igazad van.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 500
113
Sztem lesz egy kiképző század. 8 L-39NG+ 4 D.
Ez azt jelentené, hogy a most megrendelt 4 Gripen,2C-2D felállásban jön.
Ehhez jön majd a második század E

Kelepisti írta itt valahol nem olyan rég, hogy már szereli őket a Saab, és C mind a négy. Úgy érted, hogy lenne 2 századunk (1 C-1 E) plusz a kiképző század? Egyszerre szerintem nem fogunk C-t és E-t üzemeltetni, a C 2035-ben kikopig, viszont az E tovább bírja, így kénytelenek leszünk különböző típust venni majd. (nem valószínű, hogy 2035 körül még lesz gyártva Gripen E)
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 761
2 320
113
Kelepisti írta itt valahol nem olyan rég, hogy már szereli őket a Saab, és C mind a négy. Úgy érted, hogy lenne 2 századunk (1 C-1 E) plusz a kiképző század? Egyszerre szerintem nem fogunk C-t és E-t üzemeltetni, a C 2035-ben kikopig, viszont az E tovább bírja, így kénytelenek leszünk különböző típust venni majd. (nem valószínű, hogy 2035 körül még lesz gyártva Gripen E)
"E"- vel a svédek kb. 45- ig terveznek!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 500
113
"E"- vel a svédek kb. 45- ig terveznek!

És? Az volt a kérdésem, hogy ha "most" veszel E-t a második századnak, akkor 2035-ben mit veszel, ha az első század C-ket le kell cserélni? E gyártás már akkortájt nem lesz, ha veszel vlamilyen akkori 5 gent, akkor üzemeltethetjük vegyesen az 5 gent a Griff E-vel, addig, amíg az E ki nem hullik. Az én tippem, hogy a mostaniakkal +4 géppel kihúzzuk 2035-ig, aztán akkor veszünk 2 század 5gent
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 949
8 407
113
Kelepisti írta itt valahol nem olyan rég, hogy már szereli őket a Saab, és C mind a négy. Úgy érted, hogy lenne 2 századunk (1 C-1 E) plusz a kiképző század? Egyszerre szerintem nem fogunk C-t és E-t üzemeltetni, a C 2035-ben kikopig, viszont az E tovább bírja, így kénytelenek leszünk különböző típust venni majd. (nem valószínű, hogy 2035 körül még lesz gyártva Gripen E)
Szerinted ha lenne anyagi forrás, akkor "csak" 4-et rendeltünk volna? A négy a minimum, mert számoljátok ki, hogy éppen 4 darab ami kell a balti őrjárathoz, tehát ha kinn van NATO misszion (egy géppár + ami a tartalék repülőgépekkel négy gép) , akkor is van egy teljes századunk.. (persze sok század 16-20 repülőgépből áll klf. NATO országokban, pld az amcsiknál, törököknél stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Szerintem összesen 24 db C/D lesz, az két század, esetleg modernizálják C+/D+-ra.
Pápán állomásoztatnám a második századot. Annak mi lenne a neve?
"E" itt nem lesz...
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 761
2 320
113
És? Az volt a kérdésem, hogy ha "most" veszel E-t a második századnak, akkor 2035-ben mit veszel, ha az első század C-ket le kell cserélni? E gyártás már akkortájt nem lesz, ha veszel vlamilyen akkori 5 gent, akkor üzemeltethetjük vegyesen az 5 gent a Griff E-vel, addig, amíg az E ki nem hullik. Az én tippem, hogy a mostaniakkal +4 géppel kihúzzuk 2035-ig, aztán akkor veszünk 2 század 5gent
Én ezt azért nem tartom jó ötletnek mert nincsen átmenet , addig mi lesz ha a jelenlegi "C" állomány és a vett "C"- kifutnak!Gép nélkül maradunk?A csehek a meglévő gripen állományukat az F-35- tel , együtt szeretnék üzemeltetni , legalábbis van egy ilyen elgondolásuk!Én is olvastam Pisti írását , valószínűleg én emlékezek rosszul de nem volt odaírva hogy "C"- k épülnének nekünk!Én most "E" -t vennék , majd 35 körül újabb , immár minimum 5.generációs gép vásárlása. Nos szerinted igen - és én ezt tiszteletben tartom , de szerintem pedig nem tartunk még egy darabig ott hogy egyszerre 2.szd.-ot szerezünk be!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
Én ezt azért nem tartom jó ötletnek mert nincsen átmenet , addig mi lesz ha a jelenlegi "C" állomány és a vett "C"- kifutnak!Gép nélkül maradunk?A csehek a meglévő gripen állományukat az F-35- tel , együtt szeretnék üzemeltetni , legalábbis van egy ilyen elgondolásuk!Én is olvastam Pisti írását , valószínűleg én emlékezek rosszul de nem volt odaírva hogy "C"- k épülnének nekünk!Én most "E" -t vennék , majd 35 körül újabb , immár minimum 5.generációs gép vásárlása. Nos szerinted igen - és én ezt tiszteletben tartom , de szerintem pedig nem tartunk még egy darabig ott hogy egyszerre 2.szd.-ot szerezünk be!
Semmiképpen sem szabad E-t venni.Egyszerűen pénzkidobás.Gripen E lényegében egy teljesen új tipus.Drága,miközben már a tervezése pillanatában elavult volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 478
76 214
113
Erre szintén több lehetőség lesz hamarosan Kecskeméten, mivel az L-39NG-ken kívül négy új Gripen is érkezik a Puma század állományába, növelve a bázis hadműveleti alkalmazási lehetőségeit
Érdemes elolvasni

Koller aeromazain

659db9eabfe5a3c7f43cfc182f6586ce.jpg
Nem siekerült kétszer ugyanazt nyilatkozni... most akkor új lesz a +4 Gripen vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: T_Robert