[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
A svédekkel megy a politikai karate a NATO miatt a griffekről (arról a kemény 4 darabról, lízingelt "atyaég" vagy nem lízingelt) nem tudni még semmi konkrétumot ...de, ha 2024-ben győzne a Trump és 2026-ra már megérkezne az első század F-35B és gyártanánk alkatrészt is és rá pár hónapra elindiulna az RM párduc gyár felhúzása és a gyártás... :D olyan megnyugtató lenne 2 század akár "háborús helyzetben reptér igénye nélküli" mobilhangáros F-35B és hazai lynx- és párducgyártás...
jajaa tudom marad a lebegtetett talán lízingelt 1-2 darab a svéd "barátoktól"...majd 2024-ben
Neharagudj , de hogy lenne F-35- ünk , amikor egy nyomorult rakétasotozatvetőt is képtelenek összelegózni?........
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
A svédekkel megy a politikai karate a NATO miatt a griffekről (arról a kemény 4 darabról, lízingelt "atyaég" vagy nem lízingelt) nem tudni még semmi konkrétumot ...de, ha 2024-ben győzne a Trump és 2026-ra már megérkezne az első század F-35B és gyártanánk alkatrészt is és rá pár hónapra elindiulna az RM párduc gyár felhúzása és a gyártás... :D olyan megnyugtató lenne 2 század akár "háborús helyzetben reptér igénye nélküli" mobilhangáros F-35B és hazai lynx- és párducgyártás...
jajaa tudom marad a lebegtetett talán lízingelt 1-2 darab a svéd "barátoktól"...majd 2024-ben

A kezed nem lóg bele a bilibe?
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szerintem nem feltétlen kell a MUM-T képességet beleerőltetni egy széria harci gépbe. Erre szerintem a H145M sokkal alkalmasabb. Amellett, hogy maga is képes fegyvereket vinni, a kabinba elfér 1 v 2 kezelő is, akik lazán ellátják a drón helikopter irányítását.
A dedikált harci helinek fegyvertár funkciót kell megkapnia, amelyik a céladatokat ugyan úgy megkaphatja datalinken, mint a H-145M.
Alapvetően a H145M besorolása is elsősorban felfegyverzett felderítő (armed scout).
A jelenleg megrendelt H145M, és H225-ös gépek elsősorban az általános hadszintéri helikopter (utility, C4ISR, MEDEVAC, CASEVAC), valamint a SOF feldatatok kiszolgálására kellene használni. Na meg persze a békeidős feladatok, mint a SAR, katasztrófa védelem, VIP szállítás.
Szerintem az ideális felépítés úgy nézne ki, hogy 16db H225M, 20db H145M (+10db MUM-T drón), 8-12db harci heli (AW249 v. ATAKA2 v. AH-1Z), 4-6db Chinook
Amiket stratégiai nyugalommal kisér 20db F35...
 
  • Vicces
Reactions: Catles and Aladeen

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 358
113
Olyan "fasza" az amcsikkal a viszony, hogy ezt el lehet felejteni - a pénzügyi vonzatáról nem is beszélve!

Egy dolog a politikai szájkarate, egy másik dolog az üzlet. Ha Petya/Bobó bekopogna a Fehér Házba, hogy jónapot, vennénk 6 Chinookot és 20 F-35-öt, szerinted elzavarnának, mert hát durci van?
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
Egy dolog a politikai szájkarate, egy másik dolog az üzlet. Ha Petya/Bobó bekopogna a Fehér Házba, hogy jónapot, vennénk 6 Chinookot és 20 F-35-öt, szerinted elzavarnának, mert hát durci van?
Szia,

Szerintem F-35-ot nem vehetnenk, mert ott tul nagy a biztonsagi kockazat (ertsd: modernebb gep, mint amit az oroszok gyartani kepesek). Szerintem ugyanezen okbol az ukranok sem fognak kapni F-35-t (legalabbis addig, amig gyartasban van, ami igen hosszu idotartam). Raadasul a kockazat melle tul kicsi a nyereseg: sok evre elore el van adva a teljes gyartasi mennyiseg, nincs szuksege az eladonak ujabb vevore 5-10 even belul.

Chinook regi technika, azt szerintem megvehetnenk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 296
120 155
113
Szia,

Szerintem F-35-ot nem vehetnenk, mert ott tul nagy a biztonsagi kockazat (ertsd: modernebb gep, mint amit az oroszok gyartani kepesek). Szerintem ugyanezen okbol az ukranok sem fognak kapni F-35-t (legalabbis addig, amig gyartasban van, ami igen hosszu idotartam). Raadasul a kockazat melle tul kicsi a nyereseg: sok evre elore el van adva a teljes gyartasi mennyiseg, nincs szuksege az eladonak ujabb vevore 5-10 even belul.

Chinook regi technika, azt szerintem megvehetnenk.
Konkrétan 2016 óta folyamatosan eladnàk.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Erdogán 100+ F-35-öst venne és nem adnak neki még F-16-ost sem, pedig NATO tag - a Fehér Házba be meg sem hívnák...
De ott nem csak a politika tette be az ólajtót, hanem az S400-as, meg hogy az USA-bol a tag meg akarta puccsolni Ördogánt és ennek a leleplezését vastagon a közelben Sziriában tevékenykedő oroszoknak köszönhette és nem is beszélve a nyersanyagkereskedelemről meg a BRICS-ről...azért mi MÉG ilyen szintre nem jutottunk el.

Sokkal kevesebbet kéne visszafinomkodnia az orcájából a Viktornak, hogy legyen F35
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 814
36 029
113
De ott nem csak a politika tette be az ólajtót, hanem az S400-as, meg hogy az USA-bol a tag meg akarta puccsolni Ördogánt és ennek a leleplezését vastagon a közelben Sziriában tevékenykedő oroszoknak köszönhette és nem is beszélve a nyersanyagkereskedelemről meg a BRICS-ről...azért mi MÉG ilyen szintre nem jutottunk el.
OFF
Más vélemények szerint meg Erdogan maga szervezte a puccsot, hogy arra hivatkozva sok ellenlábasától megszabaduljon és erősítse a hatalmát...
Amúgy meg épp ma délután fog az amerikai követség bejelenteni valami szankciókat magyar politikusok ellen.

"Amerika szövetségesének lenne csak az rosszabb, ha az ellensége vagy" - mondta állítólag Sir Winston Churchill

Elég nagy faszság az USA-val összeveszni pláne egy ilyen kis országnak mint a mienk - k. nem nyerünk vele semmit, csak szívás lesz.
Szóval amerikai fegyverbeszerzés eléggé kétséges - Orbánék amúgy is kerülik ezeket...

ON
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 442
113
OFF
Más vélemények szerint meg Erdogan maga szervezte a puccsot, hogy arra hivatkozva sok ellenlábasától megszabaduljon és erősítse a hatalmát...
Amúgy meg épp ma délután fog az amerikai követség bejelenteni valami szankciókat magyar politikusok ellen.

"Amerika szövetségesének lenne csak az rosszabb, ha az ellensége vagy" - mondta állítólag Sir Winston Churchill

Elég nagy faszság az USA-val összeveszni pláne egy ilyen kis országnak mint a mienk - k. nem nyerünk vele semmit, csak szívás lesz.
Szóval amerikai fegyverbeszerzés eléggé kétséges - Orbánék amúgy is kerülik ezeket...

ON
Nem mi akarunk összeveszni, csak nem tapsolunk hozzá, amikor Washintonból lábon lőnek. Ezt nehezen veszik be a gyomruk, mert ahhoz szoktak mint az Északi Áramlat felrobbantásakor. A németeknek ezzel kapcsolatban nincs kérdésük, max. annyi Parancs, értettem!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 814
36 029
113
Nemmi veszünk össze, ők nem értik, hogy saját kormányunk és nem amerikai kormányzónk van.
Nem mi akarunk összeveszni, csak nem tapsolunk hozzá, amikor Washintonból lábon lőnek. Ezt nehezen veszik be a gyomruk, mert ahhoz szoktak mint az Északi Áramlat felrobbantásakor. A németeknek ezzel kapcsolatban nincs kérdésük, max. annyi Parancs, értettem!
Lehetne azt a hintapolitikát bölcsebben, kisebb pofával tolni. Lehetne rozsdás szarokat (pl. MiG-eket alakatrésznek, lejárt lőszereket) lapasszolni Ukrajnába akár közvetítőkön keresztül új fegyverekért vagy pénzért cserébe, közben meg venni az orosz energiát. Csehek, szlovákok és bolgárok is ezt csinálják. Még a szerbek is adnak el fegyvereket az ukránoknak üzleti alapon, pedig ők még csak nem se nem NATO, se nem EU.
Ügyes manőverezés helyett, a magyar kormány házhoz megy a pofonért!