Szerintem ezt a kérdést igazából más szemszögből kell megvizsgálni.
Szinte bizonyos, hogy rendelkeznek AESA radarral - na de milyennel? Mert hogy van egy dolog. Mekkora a kipumpált energia? Számítógép mögötte? Meghibásodás közti üzemidő? Ár? Megbízhatóság?
Erre egy példa. Airbus helicopters (na jó, tudjuk eredetileg melyik gyár van most a név alatt) világszínvonalúnak van tekintve. Mégis, van olyan típusuk, aminek a reduktor élettartama 600 óra javításközi üzemidőt kapott. Mert szar a tervezés és nem éri meg újra nekiesni, hát fizessenek a parasztok.
Na Kína esetén ugyan ez a bibi. A világon semmi infó sincs arról, hogy a cuccaik mibe kerülnek, mit bírnak. Vagyis van minden - de ezek 20 éve a MiG-21-et tekintették a csúcsnak, szóval sehol az a kemény, tapasztalt gárda, évtizedes valódi ismeretekkel a hi-tech military hardware-ről.
Ami viszont biztos, hogy egy diktatúra, ahol tervszámok vannak - meg kell lenni és punktum. Hogy milyen, az meg egy másik kérdés, de erről csak infómorzsák vannak. Mint asszem Irak esetén történt, ahol kiszórták a felmagasztalt kínai drónokat, annyira szarok voltak...