Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 888
87 036
113
  • Tetszik
Reactions: zeal

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
"Magyarországon a 2015-ös év a halálozási statisztikákat tekintve nagyon figyelemre méltó volt.

2015 ELSŐ NEGYEDÉVÉBEN KIUGRÓAN SOKAN HALTAK MEG AZ ELŐZŐ ÉV AZONOS IDŐSZAKÁHOZ KÉPEST MAGYARORSZÁGON.
  • 2015 januárjában 13 171-en vesztették életüket, azaz 2047-tel többen, mint az előző év azonos hónapjában. 18,4 százalékkal többen haltak meg, mint 2014 januárjában.
  • 2015 februárjában volt az időszak halálozási adatainak legnagyobb kiugrása: 26,7 százalékkal haltak meg többen, mint egy évvel korábban. Ekkor 13 168 elhunytat regisztráltak, ami 2774 fővel volt több, mint 2014 februárjában.
  • 2015 márciusában a mortalitási többlet már kisebb mértékű volt, 7,6 százalékos, ami a 869-cel több elhunytból adódott, és az év harmadik hónapjában 12 339 főt tett ki.
Hasonló mértékű többletet csak 1974-ről 1975-re mértek, amikor a halálozási arányszám értéke 19,5 százalékkal emelkedett – olvasható Wéber András Előzetes áttekintés a 2015 első negyedévében tapasztalható halálozási többletről című tanulmányában.

MINDENT ÖSSZEVÉVE 2015 ELSŐ HÁROM HÓNAPJÁBAN TEHÁT 5690 EMBERREL TÖBB HALT MEG MAGYARORSZÁGON, MINT 2014 AZONOS IDŐSZAKÁBAN. EZ ÁTLAGOSAN 17,2 SZÁZALÉKOS HALÁLOZÁSI TÖBBLETET JELENT."
Index - Belföld - Hányan is halnak meg nálunk egy influenzaszezonban?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Még jó hogy nem! Legfeljebb extrém esetben!
Nekem az egész néphülyítésben a tünetmentes szuperfertőző fogalom tetszett a legjobban! :)
Értsd, kevésbé fertőz, mint aki aktív beteg köhögéssel pl.!
Értem persze a magyarázatot, na de akkor is...
Ejjh.. :confused:
..
Apropó! Azok után, hogy szigorú bezárásokkal és maszkviselésre kötelezéssel sikerült leköröznünk negatív értelemben Svédországot, azzal mi a helyzet?
Hány idős ember megfertőződéséért felelős a saját rongyos-koszos maszkjuk?
..
Plusz továbbra sem kapunk - immár majd' egy éve - információt az influenza egyéb ágenseiben való elhalálozásról! (???)
Illetve arról sem, hogy lélegeztetőgépen mennyien vesztették pontosan az életüket! (???)
Ez utóbbit gondolom azért nem merik közzétenni, mert akkor kiderülne, hogy tüdőgyulladásban, valóban a koronavírustól jóval kevesebben haltak meg!
Lásd szlovákok számítási módszerét!
Ha jól gondolom, sokat olvasod a netet, kiválasztod azt az álláspontot, ami nem a hatalmon lévő erő véleményét tükrözi, keresel ezt alátámasztó irásokat és ezt hangoztatod. Saját logikát ezen kívül keveset látok benne, csak nagy-nagy magabiztosságot. De itt te vagy a hangosabb.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Ha jól gondolom, sokat olvasod a netet, kiválasztod azt az álláspontot, ami nem a hatalmon lévő erő véleményét tükrözi, keresel ezt alátámasztó irásokat és ezt hangoztatod. Saját logikát ezen kívül keveset látok benne, csak nagy-nagy magabiztosságot. De itt te vagy a hangosabb.

Inkább csak a józan paraszti eszemre hagyatkozom... Legalább is próbálok.
A "hatalmon lévő erő" - legyen ez bármi is, pedig nagyon össze-vissza kommunikál, függetlenül attól melyik országot veszem, ha visszatekintünk 2020. január 23-ig!
..
Igen, jó lenne már tisztán látni és válaszokat kapni a feltett kérdésekre!
Csak engem zavarnak ezek a dolgok?
Mi van a "hagyományos influenzával"? Hiszen az is van, több ezernyi beteg jelentkezik!
Nincs fatális szövődménye már?
..
Miért nincs tisztességes kommunikáció?
Nem akarom a palávert verni, de bosszantó valahol, hogy néhány havonta felteszem ugyanazokat a kérdéseket, de semmi értelme valahol "megfutnom ezeket a köröket", hiszen hivatalos nyilatkozatok úgy sincsenek a népegészségügytől, csak ködösítés, és ellentmondó állítások! Vagyis inkább a hallgatás, a téma kerülése!
De közben a tömegpszichózis meg fokozódik!
Oltásútlevél, digitális appok, kovidkommunizmus, vakcinafasizmus stb.
..
Ha van hatékony vakcina, akkor oltsanak be minden 70 év felettit, meg daganatos beteget, aztán OK!
Csak nem efelé haladunk! :mad:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Visszatekintve az év elejére, és végignézve ami eddig történt, lassan már semmilyen álláspontom sincs. Csak annyi, hogy semmit nem hiszek már el...:confused::(
Elhinni én is nehezen hiszek el bármit teljesen, amit egy híroldal leír. Kiszínezett, túltolt félhazugságok. Bár valószínűleg Horvátországban valóban volt földrengés. :)
De valahogy abban hiszek, hogy maszkot hordani logikus és hatásos. Meg abban, hogy aki egy maszkot sem tud feltenni, az nem tudja megítélni, vannak-e tünetei. Én mióta átestem ezen a kórságon szinte folyamatosan vagy náthás vagyok, vagy köhögök. Bár ez így szokott lenni minden télen. :) Na meg abban, hogy a távolságtartás és a kézmosás csökkenti a megfertőződés esélyét. Meg abban is, hogy ha kevés a beteg, akkor a rizikócsportokat is kevéssé érinti. Meg abban is hiszek, hogyha sok ember sokáig egymás mellett van, pláne ha kiabál, énekel, akkor ott ha volt egy fertőzött, akkor utána sok lesz. És biztos van olyan, aki ha kettőt kell köhögnie és 37.2 fok a hője már attól is meghal, de a COVID betegek nagy része durva COVID tüdőgyulladásban hal meg. Ez utóbbiban nem hiszek, hanem látom.
Az is igaz viszont, hogy nem lett ez a betegség olyan durva, mint amilyennek tavasszal látszott.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
Elhinni én is nehezen hiszek el bármit teljesen, amit egy híroldal leír. Kiszínezett, túltolt félhazugságok. Bár valószínűleg Horvátországban valóban volt földrengés. :)
De valahogy abban hiszek, hogy maszkot hordani logikus és hatásos. Meg abban, hogy aki egy maszkot sem tud feltenni, az nem tudja megítélni, vannak-e tünetei. Én mióta átestem ezen a kórságon szinte folyamatosan vagy náthás vagyok, vagy köhögök. Bár ez így szokott lenni minden télen. :) Na meg abban, hogy a távolságtartás és a kézmosás csökkenti a megfertőződés esélyét. Meg abban is, hogy ha kevés a beteg, akkor a rizikócsportokat is kevéssé érinti. Meg abban is hiszek, hogyha sok ember sokáig egymás mellett van, pláne ha kiabál, énekel, akkor ott ha volt egy fertőzött, akkor utána sok lesz. És biztos van olyan, aki ha kettőt kell köhögnie és 37.2 fok a hője már attól is meghal, de a COVID betegek nagy része durva COVID tüdőgyulladásban hal meg. Ez utóbbiban nem hiszek, hanem látom.
Az is igaz viszont, hogy nem lett ez a betegség olyan durva, mint amilyennek tavasszal látszott.
Az általános higiénia fokozottabb betartásával - főleg az ilyen nyirkos, ködös enyhe téli időszakban - nincsen semmi gond, ezt még simán támogatni is lehet bármikor. De az, hogy a fiatalok nem élhetik a normális életüket azért, mert van egy vírus ami a korcsoportjukban 0,001% halálozással jár, az számomra elfogadhatatlan.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Az általános higiénia fokozottabb betartásával - főleg az ilyen nyirkos, ködös enyhe téli időszakban - nincsen semmi gond, ezt még simán támogatni is lehet bármikor. De az, hogy a fiatalok nem élhetik a normális életüket azért, mert van egy vírus ami a korcsoportjukban 0,001% halálozással jár, az számomra elfogadhatatlan.
Miért ne élhetnék? Csak nem kell csoportosulni zárt helyen kontrolálatlanul.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 872
56 607
113
Elhinni én is nehezen hiszek el bármit teljesen, amit egy híroldal leír. Kiszínezett, túltolt félhazugságok. Bár valószínűleg Horvátországban valóban volt földrengés. :)
De valahogy abban hiszek, hogy maszkot hordani logikus és hatásos. Meg abban, hogy aki egy maszkot sem tud feltenni, az nem tudja megítélni, vannak-e tünetei. Én mióta átestem ezen a kórságon szinte folyamatosan vagy náthás vagyok, vagy köhögök. Bár ez így szokott lenni minden télen. :) Na meg abban, hogy a távolságtartás és a kézmosás csökkenti a megfertőződés esélyét. Meg abban is, hogy ha kevés a beteg, akkor a rizikócsportokat is kevéssé érinti. Meg abban is hiszek, hogyha sok ember sokáig egymás mellett van, pláne ha kiabál, énekel, akkor ott ha volt egy fertőzött, akkor utána sok lesz. És biztos van olyan, aki ha kettőt kell köhögnie és 37.2 fok a hője már attól is meghal, de a COVID betegek nagy része durva COVID tüdőgyulladásban hal meg. Ez utóbbiban nem hiszek, hanem látom.
Az is igaz viszont, hogy nem lett ez a betegség olyan durva, mint amilyennek tavasszal látszott.
Amit leirsz, az csak a józan ész követése. Én is igy viselkedem. Mindezt azonban a ( nemzetközi és mâs) médiâkban szinte sehol nem talâlom. Tölem irhatnak, mondhatnak, amit akarnak. Egyenlöre az oltâssal is vârok, gondolom legalâbb 1 èvet...
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
Miért ne élhetnék? Csak nem kell csoportosulni zárt helyen kontrolálatlanul.
Miért ne csoportosulhatnának? Mert még a végén elkapják a vírust amit aztán észre sem vesznek, vagy max egy kis náthaként élnek meg, mint a fiam, a barátnője, az unokaöcsém, a 2x éves kolleganőim? Szerinted mennyire frusztráltak szerencsétlenek már most? És ha ez nem változik a közeljövőben, a fiatalok robbani fognak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Miért ne csoportosulhatnának? Mert még a végén elkapják a vírust amit aztán észre sem vesznek, vagy max egy kis náthaként élnek meg, mint a fiam, a barátnője, az unokaöcsém, a 2x éves kolleganőim? Szerinted mennyire frusztráltak szerencsétlenek már most? És ha ez nem változik a közeljövőben, a fiatalok robbani fognak.
Nem tudom, megítélni. Mikor fiatal voltam, más volt a tempó. Ha nem kellett volna gimnáziumba meg előadásra járni, valahogy nem éreztem volna szerencsétlenül magamat... bár akkor nem volt még internet, vagy csak aranyáron.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
a fiatalok nem élhetik a normális életüket azért, mert van egy vírus ami a korcsoportjukban 0,001% halálozással jár
Ebben van egy picike csúsztatás, mert senki sem a fiatalokat féltette a vírustól, akkor te miért az ő halálozásukkal érvelsz?
Miért ne csoportosulhatnának? Mert még a végén elkapják a vírust amit aztán észre sem vesznek, vagy max egy kis náthaként élnek meg, mint a fiam, a barátnője, az unokaöcsém, a 2x éves kolleganőim? Szerinted mennyire frusztráltak szerencsétlenek már most? És ha ez nem változik a közeljövőben, a fiatalok robbani fognak.
Ha hazaviszi a vírust és kinyírja a nagyszülőket, mennyire lesz frusztrált? :oops:
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Elhinni én is nehezen hiszek el bármit teljesen, amit egy híroldal leír. Kiszínezett, túltolt félhazugságok. Bár valószínűleg Horvátországban valóban volt földrengés. :)
De valahogy abban hiszek, hogy maszkot hordani logikus és hatásos. Meg abban, hogy aki egy maszkot sem tud feltenni, az nem tudja megítélni, vannak-e tünetei. Én mióta átestem ezen a kórságon szinte folyamatosan vagy náthás vagyok, vagy köhögök. Bár ez így szokott lenni minden télen. :) Na meg abban, hogy a távolságtartás és a kézmosás csökkenti a megfertőződés esélyét. Meg abban is, hogy ha kevés a beteg, akkor a rizikócsportokat is kevéssé érinti. Meg abban is hiszek, hogyha sok ember sokáig egymás mellett van, pláne ha kiabál, énekel, akkor ott ha volt egy fertőzött, akkor utána sok lesz. És biztos van olyan, aki ha kettőt kell köhögnie és 37.2 fok a hője már attól is meghal, de a COVID betegek nagy része durva COVID tüdőgyulladásban hal meg. Ez utóbbiban nem hiszek, hanem látom.
Az is igaz viszont, hogy nem lett ez a betegség olyan durva, mint amilyennek tavasszal látszott.

Relatív, hogy mit nevezünk durvának. Eddig hivatalosan 9429 halott Magyarországon. De a KSH a 37. - 48. heti 12 hetes időszakra 70%-kal nagyobb összes halálozás növekményt mutatott ki a megelőző 5 éves átlaghoz képest, mint az adott időszakra eső hivatalos COVID halálozás. Szóval csak év végéig lehet a valóságban 15 ezer feletti többlet halott is. És hol van még a vége... Főleg úgy, ha a nem veszik fel kellő arányban az emberek az oltást.
Mindez a korábban nem alkalmazott (vagy legfeljebb csak spanyolnáthánál, pestisnél alkalmazni próbált) mértékű védekezés, maszkhordás, távolságtartás, kézmosás, karanténok, korlátozások ellenére. Ha teljesen elengedték volna úgy, ahogy a szezonális influenzát szokták, akkor még sokkal rosszabb lenne.

Szerintem ez azért elég durva. Ilyen aratást csak az összes daganatos, vagy az összes szív és érrendszeri betegség együttvéve csinál ugyanennyi idő alatt. Vagy esetleg egy háború.

Mikor volt utoljára olyan járvány, amely a mai szintű egészségügyi ellátó rendszer képes lett volna úgy túlterhelni, ahogy most a COVID csinálja?
Ha 100 évvel ezelőtti lenne az egészségügyi rendszerünk és a védekezéshez szükséges tudásunk, nem lenne esélyünk sem oltóanyagra, nem lennének gyógyszerek a vírus szaporodásának gátlására, antibiotikumok a bakteriális felülfertőzés ellen, szteroidok a gyulladásos folyamat megfogására, vérhigítók a rögök ellen, lélegeztető gépek, diagnosztikai eszközök, stb..., akkor a COVID halálozása összemérhető lenne a spanyolnátháéval.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
Nem tudom, megítélni. Mikor fiatal voltam, más volt a tempó. Ha nem kellett volna gimnáziumba meg előadásra járni, valahogy nem éreztem volna szerencsétlenül magamat... bár akkor nem volt még internet, vagy csak aranyáron.
Érettségi előtt nem járhatnak be a suliba, helyette van online oktatás ami tudjuk mennyit ér. Aki egyetemre fog rövidesen felvételizni, annak ezek a hónapok kritikusak.
Se egy mozi, se egy buli, ahol leereszthetnének hétvégente, pedig oda aztán nem mennek idős veszélyeztetett emberek. Ha el is kapják egymástól, észre sem veszik. Mennyivel logikusabb lenne védeni minden módon az idős, beteg embereket akik valóban érzékenyek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113

Nincs hová tenni a koronavírusban elhunyt betegek holttestét Nyitrán, hűtőkocsit kellett rendelni​


 
  • Szomorú
Reactions: bartinieffektus

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Miért ne csoportosulhatnának? Mert még a végén elkapják a vírust amit aztán észre sem vesznek, vagy max egy kis náthaként élnek meg, mint a fiam, a barátnője, az unokaöcsém, a 2x éves kolleganőim? Szerinted mennyire frusztráltak szerencsétlenek már most? És ha ez nem változik a közeljövőben, a fiatalok robbani fognak.

Mert ha fiatalok többsége megkapja, akkor ők tovább adják az idősek, krónikus betegek többségének. Azok pedig mattot adnak az egészségügynek és meghalnak. Fájdalmasan nagy számban.
Nincs kettős társadalmunk. Egy külön a fiataloknak és egy teljesen elkülönítve az időseknek, legyengülteknek, krónikus betegeknek és egyéb veszélyeztetetteknek. A kettő közt átjárhatatlan fallal.
Nyáron először a fiatalok kapták el nagy számban, nyaralás, bulizás, fesztiválozás, egyéb csoportosulás keretében. Azután mi történt 5-6 héttel később? Látszik az eredmény.
Valaki nem járhat össze a barátaival és ettől frusztrált. Más meg belehal abba, ha az előbbi fiatal mégis összejár a barátaival és haszaviszi a kórt a nagyinak. Mérlegeljük, hogy melyik a fontosabb!
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
Ebben van egy picike csúsztatás, mert senki sem a fiatalokat féltette a vírustól, akkor te miért az ő halálozásukkal érvelsz?

Ha hazaviszi a vírust és kinyírja a nagyszülőket, mennyire lesz frusztrált? :oops:
Ha őket nem féltjük akkor miért őket korlátozzuk teljesen? Igen, az időseket kellene védeni és szeparálni mindeni módon. Most is ez van nemde? Nem látogathatják meg a nagyszülőket, mert vigyáziuk kell rájuk, nehogy elkapják a vírust.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
Mert ha fiatalok többsége megkapja, akkor ők tovább adják az idősek, krónikus betegek többségének. Azok pedig mattot adnak az egészségügynek és meghalnak. Fájdalmasan nagy számban.
Nincs kettős társadalmunk. Egy külön a fiataloknak és egy teljesen elkülönítve az időseknek, legyengülteknek, krónikus betegeknek és egyéb veszélyeztetetteknek. A kettő közt átjárhatatlan fallal.
Nyáron először a fiatalok kapták el nagy számban, nyaralás, bulizás, fesztiválozás, egyéb csoportosulás keretében. Azután mi történt 5-6 héttel később? Látszik az eredmény.
Valaki nem járhat össze a barátaival és ettől frusztrált. Más meg belehal abba, ha az előbbi fiatal mégis összejár a barátaival és haszaviszi a kórt a nagyinak. Mérlegeljük, hogy melyik a fontosabb!
Nem volt kettős társadalmunk a vírus előtt, de az utóbbi évben létre lett hozva. Létezik. Plusz hazavágtuk a gazdaságot és fiatalok életét.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU