Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
Használd az józan paraszti eszed. (A matekot meg hagyd azokra akik értenek hozzá.)

nem bánátsból, de valszeg jobban értek a matekhoz mint te...

1 millió teszthez közelít lassan a világ, és neked az a nagy javaslatod, hogy ennyi tesztet kellene csinálnia a magyar laboroknak?... Okos vagy. :rolleyes:
Az 1 millió teszt az kábé 2.000.000 óra alatt készül el pcr-en. (Mondjuk nem hiszem, hogy olyan sokat dolgoztál ilyesmivel...) Ez így nagyon sok munkanap (évek?), akkor is, ha pörög az összes labor, de te azért csak vagdalkozz a számokkal hasraütésszerűen.

nem ezt javasoltam...hanem laiki jött azzal, hogy a nagymértékű tesztelésnek micsoda ára lenne...erre írtam, hogy még 1 millió teszt ára is kerekítési hiba a költségvetésben....
de mondjuk azt nem látom át, hogy azt a szintet miért ne érhetnénk el népesség arányosan mint dél-korea...
de az olaszból hazajött nő gyerekének az osztálytársai közül hányan végeztek tesztet?
még a nőn sem végeztek sokáig...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 698
113
Profik azért ezek a nemetek!!!
[Németországban jelen állás szerint 3.899 aktív esetből 9! kritikus! (???)
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/]

Egyre inkább közeledünk a fertőzötek valós számához! Én nagyon óvatosan a "lappangó" fertőzötteket konzervatívan becslő modellt vettem alapul itt. Tehát akkor a német statisztika:

8 halott, 9 kritikus
4 118 átlagos állapotban.

Tehát egy kritikusra (a halott is ide tartozott) 242 átlagos jutott. A Gabriel Leung modelljén alapuló saját becslésem szerint ez a szám 220 körül van. Közeledünk a járvány valós természetéhez! Ez a statisztika persze annál pontosabb, minnél nagyobb számokkal dolgozunk. A magyarországi fertőzöttek teljes száma még nem becsülhető, mert olyan elején van a terjedés, hogy a legtöbb fertőzés egyedi természetű. Még.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 330
113
Bècsben elkezdték a Nemzetközi Vâsárközpontban egy 850 âgyas szüksègkórhâz felâllitâsát az egyik kiâllitâsi csarnokban.
Itt akarják az olyan fertözötteket elhelyezni, akiknél a fertözès enyhe szimptómákkal jâr, hogy a kórházakat tehermentesitsék.
 
S

speziale

Guest
Egyre inkább közeledünk a fertőzötek valós számához! Én nagyon óvatosan a "lappangó" fertőzötteket konzervatívan becslő modellt vettem alapul itt. Tehát akkor a német statisztika:

8 halott, 9 kritikus
4 118 átlagos állapotban.

Tehát egy kritikusra (a halott is ide tartozott) 242 átlagos jutott. A Gabriel Leung modelljén alapuló saját becslésem szerint ez a szám 220 körül van. Közeledünk a járvány valós természetéhez! Ez a statisztika persze annál pontosabb, minnél nagyobb számokkal dolgozunk. A magyarországi fertőzöttek teljes száma még nem becsülhető, mert olyan elején van a terjedés, hogy a legtöbb fertőzés egyedi természetű. Még.

De ez azt is jelenti, hogy spanyolban, ahol 485 halott/súlyos állípotú van, akkor rohadtul nem csak 6000 fertőzött van, hanem jóval több...de ez szinte az összes többi európai országra elmondható...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
ha mind a 10 millió magyart letesztelnénk
Basszus, hogy ez senkinek nem jutott hamarabb eszébe... Ez így már 20 millió óra a pcr gépeken. Persze ezeket a teszteket meg is kell ismételni pár nap múlva. Az úgy már 40 millió óra. És akkor a logisztikáról nem is beszéltünk, hogy akit már egyszer leteszteltek, az izolálva legyen addig, amíg a második tesztje meg nem jön... Egyéb ötlet? Hagyjuk már ezt a dömping tesztet!
de mondjuk azt nem látom át, hogy azt a szintet miért ne érhetnénk el népesség arányosan mint dél-korea...
Jaj, de nehéz eset vagy, pedig Laiki elmagyarázta. Azért nem, mert még nincs rá szükség.
Később ez változhat, ezért jelenleg is dolgoznak rajta, hogy akkor is legyen laborkapacitás, ha rosszabbra fordulnak a dolgok. (Főnéni mondta a sajttájon a minap.) Reméljük nem lesz rá szükség.
de az olaszból hazajött nő gyerekének az osztálytársai közül hányan végeztek tesztet?
még a nőn sem végeztek sokáig...
Hagyd a francba ezeket az újságírók által gerjesztett pletykákat! Bízd a szakikra. akik eddig azért elég jól teljesítenek. :rolleyes:
(pl.: A vízilabdázók miatt is mekkora hiszti volt, aztán ott is a járványügynek lett igaza.)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 093
26 698
113
De ez azt is jelenti, hogy spanyolban, ahol 485 halott/súlyos állípotú van, akkor rohadtul nem csak 6000 fertőzött van, hanem jóval több...de ez szinte az összes többi európai országra elmondható...
Igen. Nézzük mondjuk a koreai esetet, ahol rekordszámú tesztet csináltak! 72 halott, 59 súlyos és 7 955 az összes fertőzött száma, amiben 714 felgyógyult is benne van. Tehát egy súlyosra hatvan átlagos jut. Ez alapján a koreai lappangó fertőzöttek kétharmada legalább ismeretlen vagy volt, mert időzökben felgyógyult a német átlag alapján! Amilyen ütemben terjedt ott egy időben a járvány, ebben semmi meglepő nem lenne!

Amúgy a valós szám, tehát az egy súlyosra jutó átlagos fertőzött nagyobb, mint 250 szerintem, csak nincs alapom rá, hogy kijelentsem! Spanyoloknál akár már százezer fertőzött is lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
.
.
Pedig jobb lenne, ha elhinnéd, mert ez van. Én élek itt a svédeknél, de korábban otthon olyan helyen is éltem pár évet és dolgoztam a kórházban, mint BAZ megye. Amikor a cigány balhézott, beverte az ablakot majd törött üvegdarabot szoritott a nővérünk nyakához, mi két ügyeletes orvos meg mutassunk laza bátorságot, oda kellett mennünk és sikerült lebeszélnünk, hogy ne vágja el a nővér nyakát, na az egy érdekes eset volt. Azt se felejtem el, amikor két remegő lábú rendőr őrizte az erősités megérkezéséig a sürgősségit, mert behoztak valami cigánybalhéban egymást alaposan megkéselt két romát, a nagycsaládok meg megjelentek bézbólütőkkel, késekkel, meg mindennel az osztályon, és előbb egymást akarták kinyirni, majd váratlanul összefogtak és utánna közösen a tetvesorvosokat ha Béla és Józsi nem lesz rendben.
Bőven van összehasonlitási alapom. Te éltél Svédországban? Nem? Egyáltalán jártál ebben az országban? Mondjuk 1-2 hétnél tovább is? Nem? Na, ezért irsz ilyeneket.

És ne legyél már ezzel a halálkultusszal nevetséges, a svéd közbiztonság jó, nincs halálkultusz. A svéd házakat és telkeket nem két méter drókerités meg két sor szögesdrót veszi körül, hanem valami kis sövény vagy egyéb jelképes dolog. Mégis rend van, kinthagyom a biciklimet, ott marad. Mászkál a robotfűnyiró, az is ott van.
Most erre majd jön a sztereotipia, hogy olvastad a blikkben, hogy malmöben igy meg úgy. Erre meg azt mondom, hogy minden városban, sőt Budapesten is bőven vannak veszélyes helyek. Malmö maga nem háborús zóna, nem ott lakunk, de jártam ott többször, tök normális város.
.
A svéd közbiztonságra a legnagyobb veszélyt a svéd fiatalok körében nagyon erősen terjedő drogozás, és a zéró fegyelmet jelentő iskolarendszer jelenti, meg az, hogy a fiataljaik kb 12% egy ADHD nevü betegségre hivatkozva leszázalékolni akarja magát, ez a "betegség" igen népszerű, jobban terjed mint a valami fertőzés. 20-25 éve a fiatalok 1%-nál volt diagnosztizálva, most meg rendesen 10% felett. Sok kedvezmény jár vele, dolgozni nem kell, sőt még amfetaminra se kell utánna költeni annyit. Vicces, egy iskolában csináltak felmérést, hogy a gyerekek mik szeretnének lenni ha nagyok lesznek, és meglepően sok svéd kisgyerek válaszolta azt, hogy rokkantnyugdijas!! :) :)
.
De amúgy meg azt hiszel, amit akarsz, sokmillió gyerek a Télapóban hisz erősen.
Azt hiszek amit akarok, köszönöm hogy megengeded!

Szép életet neked ott a csodálatos Svédországban, ahol rend van!

A cigányokat is ismerem, meg muzulmánt is láttam már közelről. Az egyik ahogy leírtam, jellemzően nagy pofájú, hőbörögni azt tud, pláne falkában, no de megdögleni azt azért nagyon nem szeretne jellemzően!

A másik népet tekintsd meg Szíriában, hogy mit művelnek az öngyilkos merénylőik!
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 001
1 576
113
Ha felrakja ezt a programot a számítógépére, ön is beszállhat a koronavírus elleni harcba

Az eljárás, mármint a PC-k közösbe adása, a SETI@Home nevű otthoni ufókutatós projekthez hasonló: ott is a házi számítógépek teljesítményéből csípnek le a tudósok, hogy az érdekesnek gondolt rádiójeleket ne a méregdrága szuperszámítógépeken fejtsék meg, hanem egy hatalmas, erre a célra létrehozott hálózat végezze el a munkát. Az a projekt sajnos hamarosan leáll, de a Folding@Home csak most indult. A klienst itt lehet letölteni.

https://foldingathome.org/start-folding/

https://hvg.hu/tudomany/20200304_ko...tanford_egyetem_halozatba_kapcsolt_szamitogep
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Olvasónk beszámolója szerint míg Lengyelországban átvizsgálják az embereket, Magyarországon semmiféle kontroll nincs.
https://hvg.hu/itthon/20200314_Koronavirus_ferihegy_ellenorzes

A nemzeti fizetőeszköz is betegeskedik már egy ideje, de az igazi baj a svéd kormány koronavírussal kapcsolatos kríziskezelésével van. Magyarországon keveset hallani egyelőre a svédekről, de ez hamarosan akár meg is változhat. A megbetegedések száma péntek délutánra a csütörtöki 620-ról 775-re nőtt, miközben a svéd kormány nagyon óvatosan hoz intézkedéseket.
https://svedsegek.blog.hu/2020/03/13/sved_korona

Miközben az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Európát nyilvánította a koronavírus-járvány epicentrumának, több országban nagyot ugrott a fertőzések száma az elmúlt egy napban. A Financial Times számításai szerint a legtöbb nyugati országban egyetlen nap alatt nagyjából 33 százalékos növekedés volt, vagyis sok helyen hamarosan az olaszországihoz hasonló kihívásokkal nézhetnek szembe. Spanyolországban, ahol Olaszország után a legsúlyosabb a helyzet, péntek éjszaka óta 1500-al nőtt a betegek száma, így összesen már több, mint 5700-an vannak. Ez azt jelenti, hogy a járvány spanyolországi megjelenése óta eltelt 11 napban szinte pont annyi esetet regisztráltak, mint Iránban a járvány ezen szakaszában. Ehhez képest Olaszországban 11 nap után még 3000 esetről lehetett tudni. Vagyis Spanyolországban az olasznál is súlyosabbnak tűnik a helyzet,nem véletlen, hogy egy brit fapados légitársaság is lemondta az összes spanyolországi járatát, a gépeket a levegőben fordították vissza.
https://444.hu/2020/03/14/spanyolorszagban-mar-sulyosabbnak-tunik-a-helyzet-mint-olaszorszagban
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 549
113
Azt hiszek amit akarok, köszönöm hogy megengeded!

Szép életet neked ott a csodálatos Svédországban, ahol rend van!

A cigányokat is ismerem, meg muzulmánt is láttam már közelről. Az egyik ahogy leírtam, jellemzően nagy pofájú, hőbörögni azt tud, pláne falkában, no de megdögleni azt azért nagyon nem szeretne jellemzően!

A másik népet tekintsd meg Szíriában, hogy mit művelnek az öngyilkos merénylőik!
Csak csendesen megjegyzem hogy nagyon sok magyar cigany el svedben, zommel Malmo kornyeken.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
.
.
Az a baj, leonidas, hogy te irsz nagy baromságot, és már nem is először, és nem is csak ebben a topicban. Kezdem azt gondolni, hogy te magad vagy egy méretes barom. Azt az ostobaságot meg, hogy ismersz valakit aki élt itt, meg a szomszédod haverjának a testvére mesélte neked egy buliban, ezeket kb kiröhögöm, ez nulla értékű információ. Mintha láttam volna egy filmet Japánról és akkor most elkezdem magyarázni a valóban ott élőnek, hogy milyen Japán.
.
A normális olvasótársaknak mondom, senki se értse félre, én sem örülök, hogy ennyi bevándorló jön, de azt is látom, hogy a nagy többség nem balhézik. Ezt akarom mondani. Amikor hozzánk meg a kórházba arab vagy iráni származású orvostanhallgatók jönnek, néha még jobban örülök, mint a svédnek, mert a muszlim hallgató keményen dolgozik, és azt csinálja, amit mondok neki, ha küldöm egy beteghez, megy, a svéd meg pofákat vág, és már délután kettőkör elkéredzkedik, hogy sétáltatnia kell a kutyáját.
Óóóó... de meghatódtam !!!:eek::rolleyes::D:D A röhögőgörcs erőltet a nagy dumádtól !!! :D:D:p A csaj aki kint élt egy nagyon közeli ismerősöm, a teljes magánéletét is elmesélte privátban !!! Mivel az olcsó szálláshely miatt bevándorlók lakta helyeken lakott sokáig, így aztán mesélt bőven, hogy mi van ott !!! Volt egy muszlim barátja is vagy 1 évig. Aztán kiderült, hogy sose lesz a felesége, mert a muszlimok az összes európai nőt "kurvaként" kezelik !!! Ptt is hagyta azt hülyét !!! Én annál hogy te együtt dolgozol velük SOKKAL RÉSZLETESEBB INFORMÁCIÓIM VANNAK RÓLUK !!! ARRÓL HOGY ÉLNEK PRIVÁTBAN, MIT GONDOLNAK, HOGY VISELKEDNEK, AMIT TE EGY MUNKAHELYEN SOSEM FOGSZ TŐLÜK SE LÁTNI, SE MEGTUDNI, MERT ELTITKOLJÁK !!! Ő meg rengeteget járt köztük, az otthonaikban, a társaságukba, úgy hogy NÁLAD SOKKAL PONTOSABB ÉS VALÓSÁGOSABB INFORMÁCIÓIM VANNAK A SVÉDORSZÁGI MUSZLIMOKRÓL, MINT NEKED, AKI OTT ÉLSZ !!!! VAN A MONDÁS TUDOD, HOGY "LAKVA ISMERI MEG AZ EMBER A MÁSIKAT" !!!!! ÉS EZ ÍGY IS VAN !!!!! NEM AZ UTCÁN, MÉG-CSAK NEM IS A MUNKAHELYEN, HANEM OTTHON, KÖZTÜK, AHOGY ÉLNEK, AMIT GONDOLNAK, AHOGY VISELKEDNEK, A A PRIVÁT SZFÉRÁBAN !!!! Már 7 éve nincs muszlim barátja, és nem is lesz többé !!!! Az égnek hálálkodott, amikor ki tudott költözni normálisabb helyre !!!! Szóval hozzám képest TE semmit nem tudsz róluk !!!! Csak a nagy hülye arcod van !!! A semmire !!! :)

Ja, és most már értem az orosz fóbiádat, meg hogy miért kötsz bele mindenbe ami bármilyen kapcsolatban áll az oroszokkal ! :) Add le a magyar állampolgárságod, vedd fel a svédet, és vegyél el muszlim nőt !!! Ez való neked ! Te pontosan a svédek közé való vagy ! Olyan ultraliberális vagy mint azok ! Csak majd ez akkor is jusson eszedbe, amikor te kerülsz sorra a vegzálásban, amikor téged fognak elnyomni a svéd feministák, mert hímnemű vagy és az bűn, az hátrány, azokat el kell nyomni ! Nem kell bemutatni nekem a svédeket, már megásták a sírjukat, ha a radikális svédek nem tudják átvenni a hatalmat ! Ez svédország, az egyik legrosszabb ország európában ! Utánuk a norvégok, a spanyolok, a britek...

Nem tartom bocsánatos bűnnek azt amit csinálsz ! Húzzál el végleg oda, minket meg hagyjál békén, ez már nem a te hazád ha jól olvasom !!!!! Ott kint aztán cigányozhatsz is kedvedre, majd csak lecsuknak... :p:D:D:D