Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
Mert többet is rendeltünk, ezt is tedd hozzá! Az általad belinkelt adatokból ez is látszik. A megrendelt vakcinák mennyiségéhez képest a keleti szállítások jobban állnak
07aff7221a151eeec7ebabe4833798bf.png



Az milyen mentalitásra utal, hogy direkt felfújjátok azt részletet, ami számunkra nem jelent problémát? Spórolni akarsz pár ezrest, vagy hónapokkal előbb nyitni? Pfizer: 9% vs. kínai 11%, ami mostanra már kábé 10% vs 20%-ra változhatott a kínai javára. Azt hiszem kijelenthető, hogy bőven megéri az árát.

Láthatóan beindult az ellenzéki kampány több fronton is... :eek:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
"Az Astrával szemben folyamatosan merülnek fel kérdőjelek."

Nem utolsósorban azért, mert ebből a típusból csak ezt oltják tömegesen olyan országokban, ahol figyelnek az ilyen kérdőjelekre, és nyilvánosságra is hozzák az ilyesmit.
Majd akkor kapunk tiszta képet, ha az oroszt/kínait is elkezdik tömegesen oltani nyugaton.
Persze ha netán kiderülne, hogy a Szputnyikkal is pont ilyen tünetek járnak (hiszen hasonló típusú vakcináról van szó), valószínűleg egyből "politikai támadást" fog kiáltani az illiberális hörgőkórus.
Ezzel együtt én is beadatnám az OpelAstrát, mert tünetekkel együtt is jobb opció, mint a covid, de jobban örülnék Pfizernak. Remélem mire én hónapok múlva sorra kerülök, addigra lesz választék.

Apám 80 felett van, Modernával oltották, már egy hete megkapta a 2. adagot is, de csak kis fáradtság jelentkezett, másnap átaludta a délelőttöt. Anyám szerint csak lustálkodott :)

Ezért lenne jó, ha pl. az ema politikai hőbörgés helyett bevizsgálna minden benyújtott kérelmet, ne adj Isten bekérne a tagországoktól mintát a szállítmányokból és ha hibát talál akkor bemutatná.
De az elmúlt hónapokban pont azt bizonyították pl. számomra, hogy nem függetlenek a politikától ezért kétséggel fogadnám ha hirtelen megvilágosodnának, hogy pl. a Sputnik-V akut horkolást okoz.

A mostani járvány nagyon jól megmutatja a különbséget a keresztény és a kínai civilizáció között.

A keresztény hagyományú országokban erkölcstelennek tekintik, ha a bajba jutott másik embert kihasználsz. Persze sokszor előfordul ilyen, de nem tartjuk helyesnek. A kínaiaknak nincsenek ilyen fenntartásaik. Ha bajba kerültél, akkor a te bajod és jó lehetőség a pénz keresésre.

Ez a mentalitásbeli különbség látszik a vakcinák árazásán is.

Ez szép demagógia volt, csak semmi köze a valósághoz. A nagyon keresztény belgák 60 éve levágták a kongói bányász karját ha nem teljesítette a napi kobalt kvótát, ma olyan alacsony veszik át tőle az ércet, hogy éhen hal.
 
W

Wilson

Guest
Már megint az ordas nagy kamu "független" szöveggel próbálkozol? Átlátszó.
Érdekes, valamiért nem zavar a keleti vakcinák elleni ellenzéki lejárató kampány... :oops:
Milyen ordas nagy kamuról beszélsz,én nem tartozok egyik szekértáborhoz sem,ami nem azt jelenti,hogy patikamérlegen mérem ki azt,hogy mindig igazságosan 50-50% arányban dícsérjem vagy kritizáljam az ellenzéki vagy kormányoldalt, ha valami zavar vagy tetszik annak mind a két oldal kapcsán hangot adok.Elhiszem,hogy neked aki mindent narancsos szemüvegen keresztül lát nehéz ezt elfogadni, de ha tetszik vagy nem neked nálam ez a helyzet, amúgy pontosan te vagy az aki minden a kormányzati narratívától eltérő véleményre ugrasz és köteleségednek érzed,hogy megvéd a Fideszt és ellenzéki aknamunkának több frontos ellenzéki propagandának tekints minden a kormányoldalt kritizáló vagy attól csak eltérő véleményt, de részemről ezzel nincs semmi probléma én elfogadtam azt,hogy te a narancsos oldalhoz tartozol és csak tanácsolni tudom neked, azt, hogy fogadd el,hogy vannak más vélemények is a fórumon.

Amúgy idézd már be nekem ide be azt a hozzászólásomat amelyikben én bármilyen módon támadtam vagy kritizáltam a kormányt a keleti vakcinák beszerzésével kapcsolatban.Sőt elárulom azt is,hogy ha rám kerül a sor nekem teljesen mindegy,hogy kínai vagy orosz vakcinát adnak be nekem ,mivel szerintem mindegyik biztonságos.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 424
33 693
113
Mindenki saját fejlesztésű vakcinát árul. Az oroszok tudják 1/3 áron adni a saját fejlesztésű vakcinájukat. Ami ráadásul modernebb technológiával készül. Szerintem a kínaiak egyszerűen sokat akarnak keresni. Jelenleg hiánycikk a vakcina, és ők ezt kihasználják.

Az, hogy modernebb technológiával készül, az nem jelenti azt, hogy többe kerül a gyártása. Én úgy tudom, a kínai, hagyományos elvű vakcina gyártása eleve drágább, mint a többieké, de persze nyilván nyerészkedhetnek is.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Ezért lenne jó, ha pl. az ema politikai hőbörgés helyett bevizsgálna minden benyújtott kérelmet, ne adj Isten bekérne a tagországoktól mintát a szállítmányokból és ha hibát talál akkor bemutatná.
De az elmúlt hónapokban pont azt bizonyították pl. számomra, hogy nem függetlenek a politikától ezért kétséggel fogadnám ha hirtelen megvilágosodnának, hogy pl. a Sputnik-V akut horkolást okoz.



Ez szép demagógia volt, csak semmi köze a valósághoz. A nagyon keresztény belgák 60 éve levágták a kongói bányász karját ha nem teljesítette a napi kobalt kvótát, ma olyan alacsony veszik át tőle az ércet, hogy éhen hal.
Amúgy nem mindegy hogy külföldön mit használnak? A magyaroknak adják be a keleti vakcinákat ha kérik ha nem, szerintem nincs elégedetlenségnek helye.
Azt majd a jövő fogja eldönteni hogy Európa zsenijei vagy balekjai voltunk-e.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and gafzhu
T

Törölt tag 1711

Guest
Az, hogy modernebb technológiával készül, az nem jelenti azt, hogy többe kerül a gyártása. Én úgy tudom, a kínai, hagyományos elvű vakcina gyártása eleve drágább, mint a többieké, de persze nyilván nyerészkedhetnek is.
Már a legelső hírekben is az volt, hogy sokkal körülményesebb, több munkaórát igényel az előállítása, ezért drágább.
Mondjuk most senki sem "bezzeg Izraelez" mert ők is felárral vették a vakcinákat, hogy hamarabb megkapják.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
A kormányzati kommunikáció és az ezt képviselők szorult helyzetben vannak. Mintha a Gamaleya meg a Sinopharm házaló ügynökei lennének annyira személyes sértésnek veszik ha más országok elzárkóznak ezen termékek bevezetésétől.
Na de érdekük is van benne. Nem anyagi hanem egyfajta mentőöv: ha a 70%-os oltottság elérésekor rosszabb járványügyi mutatókat produkál a magyar egészségügy mint a többi akkor kristálytisztán fog látszani hogy érdemes volt-e milliárdokat beleölni a keleti vakcinákba. Ezért fontos számukra hogy az EU bevezesse. Ez esetben lehetne másra is mutogatni hogy nem egyedül voltunk idétlenek.

Na de ez nem következik be továbbra sem. Hónapok óta nincs pozitív fejlemény az EU és ezen gyártók kapcsolatáról. Ezen úriemberek idegesek és izzadnak mint prosti a templomban. Van is okuk rá: az eredmények pont kampányidőszakra fognak beérkezni. A legsebezhetőbb időszakban. A magyar lakosság lehet haragudni fog.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and bel

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Mára már Mátészalkányi a halottaink száma. Csapatuk a megye I. osztályában virgonckodik, harcban a dobogóért, de azért nem biztos hogy miniszterelnökünk tudja hol van.
A település három középkori falú összeolvadásából jött létre, a a Rákóczi szabadságharc idejére majdnem kiürült, a 18. században a betelepülő zsidó családok elindították a városiasodást ami a trianoni katasztrófáig tartott, 1950 óta nem megyeszékhely.
Itt született Torgyán József, akit ha hallottunk beszélni soha nem feledünk.
Hála istennek nem értük el Hajdúnánás lakóinak számát,bár már így is 16627 halott van.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and bel

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
"Két, egymástól független kutatói csapat szerint a vakcinákkal szemben ellenállóbb és az immunrendszerrel szemben sokkal erősebb koronavírus-mutáns terjed New Yorkban és az USA észak-keleti partvidékén.
..
Az új variánst B.1.526.-nak nevezték el, a vírus hasonlít a B.1.351. jelű mutációra, amelyet elsőként Dél-Afrikában fedezetek fel, illetve a P.1. jelű brazil variánsra, amelyek ellenállóbbak a vakcinákkal szemben is. A fő okot az aggodalomra a mindhárom variánsban megtalálható E484K tüskefehérje-mutáció jelenti, amely ellen gyenge az emberi szervezet védekezőképessége.
..

Decemberről február közepéig folyamatosan nőtt a variáns előfordulási aránya, és Columbia University Vagelos College of Physicians and Surgeons kutatói szerint az elmúlt két hétben már 12,7%-nál jár. Az új variánsról a California Institute of Technology is beszámolt. A Columbia University kutatói szerint ugyanakkor a brazil és a dél-afrikai variáns nem elterjedt a környéken."
Nigériai mutáns! Részletek egyelőre nincsenek.
---
"A koronavírusnak már az a variánsa is terjed a világban, amelyet először Nigériában fedeztek fel: csütörtökön Algériában 13 ember szervezetében azonosították a kórokozót - adta hírül az arab ország Pasteur Intézete. A 13 esetet a fővárosban, Algírban, továbbá az ország déli és keleti tartományaiban jegyezték fel, előtte egyszer sem azonosították Algériában a nigériai változatot."
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A kormányzati kommunikáció és az ezt képviselők szorult helyzetben vannak. Mintha a Gamaleya meg a Sinopharm házaló ügynökei lennének annyira személyes sértésnek veszik ha más országok elzárkóznak ezen termékek bevezetésétől.
Na de érdekük is van benne. Nem anyagi hanem egyfajta mentőöv: ha a 70%-os oltottság elérésekor rosszabb járványügyi mutatókat produkál a magyar egészségügy mint a többi akkor kristálytisztán fog látszani hogy érdemes volt-e milliárdokat beleölni a keleti vakcinákba. Ezért fontos számukra hogy az EU bevezesse. Ez esetben lehetne másra is mutogatni hogy nem egyedül voltunk idétlenek.

Na de ez nem következik be továbbra sem. Hónapok óta nincs pozitív fejlemény az EU és ezen gyártók kapcsolatáról. Ezen úriemberek idegesek és izzadnak mint prosti a templomban. Van is okuk rá: az eredmények pont kampányidőszakra fognak beérkezni. A legsebezhetőbb időszakban. A magyar lakosság lehet haragudni fog.
Igen, sajnos sokan nem képesek levenni a színes szemüveget, de még ha sokmindent nem is úgy kezel a kormány ahogy kellene, szerintem ez egy jó kísérlet a járvány hatásainak csökkentésére, hogy alternatív vakcinákat vásárolunk, kerül amibe kerül. A kérdés csak az, hogy megéri-e. Senki sem tudja még, de majd ki fog derülni. Nem vagyok kormánypárti fanatikus, de ezt meg kellett próbálni. Ugyanakkor nekem is vannak kétségeim a végkimenetelt illetően ... az egyetlen egyértelmű pozitívum, hogy a Sputnik elvileg jól működik a variánsokkal szemben, de erről is csak a gyártó egy felbüffentése van. Igazából az EMA-nak most marha gyorsan kéne csinálnia egy kísérletet, hogy a variánsokkal szemben letesztelje az engedélyezett oltásokat, mert az lesz a következő probléma. Mivel nálunk van engedélyezve az orosz, mi szolgáltathatnánk arról klinikai adatokat.
 
  • Hűha
Reactions: formosa1
T

Törölt tag 4082

Guest
gyártó egy felbüffentése van
Publikálva a the lancetbe. De ezt valahogy mán nem teszed hozzá...

Tudod, az a Lancet aminek feltűnt az AZ kis dozírozási bakija.

És ezzel nem az a baj, hogy leírod egyszer, hanem, hogy 500 milliószor volt már itt említve az a fura szakfolyóirat, és hacsak nem vagy vak, akkor látnod kellett. Tehát amit nyomsz az hangulatkeltés.

Ahogy a prosti srácok Pfizer elleni hivatkozás nélküli cikke is, bár annak még nem volt időm utána járni.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Publikálva a the lancetbe. De ezt valahogy mán nem teszed hozzá...

Tudod, az a Lancet aminek feltűnt az AZ kis dozírozási bakija.

És ezzel nem az a baj, hogy leírod egyszer, hanem, hogy 500 milliószor volt már itt említve az a fura szakfolyóirat, és hacsak nem vagy vak, akkor látnod kellett. Tehát amit nyomsz az hangulatkeltés.

Ahogy a prosti srácok Pfizer elleni hivatkozás nélküli cikke is, bár annak még nem volt időm utána járni.
Akkor idézd be a lancetet pls. A szöszi már megtette, de az nem az új variánsokról szólt, ezt már kitárgyaltuk sokszor, de szelektív amnéziában szenvedtek. Persze lehet, hogy már van egy újabb cikk szóval érdeklődéssel várom a linket!
 
  • Vicces
Reactions: zeal

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 424
33 693
113
A kormányzati kommunikáció és az ezt képviselők szorult helyzetben vannak. Mintha a Gamaleya meg a Sinopharm házaló ügynökei lennének annyira személyes sértésnek veszik ha más országok elzárkóznak ezen termékek bevezetésétől.
Na de érdekük is van benne. Nem anyagi hanem egyfajta mentőöv: ha a 70%-os oltottság elérésekor rosszabb járványügyi mutatókat produkál a magyar egészségügy mint a többi akkor kristálytisztán fog látszani hogy érdemes volt-e milliárdokat beleölni a keleti vakcinákba. Ezért fontos számukra hogy az EU bevezesse. Ez esetben lehetne másra is mutogatni hogy nem egyedül voltunk idétlenek.

Na de ez nem következik be továbbra sem. Hónapok óta nincs pozitív fejlemény az EU és ezen gyártók kapcsolatáról. Ezen úriemberek idegesek és izzadnak mint prosti a templomban. Van is okuk rá: az eredmények pont kampányidőszakra fognak beérkezni. A legsebezhetőbb időszakban. A magyar lakosság lehet haragudni fog.

Az, hogy a mutációkkal szemben melyik vakcina hatásosabb, az lutri (az Astráról kiderült már, hogy nem a legjobb ilyen szempontból), annak, hogy a nyugat nem akarja beengedni a piacára az orosz vagy a kínai vakcinát, semmi köze ehhez.
A Pfizer előnyben lehet annyiban, hogy ők gyorsabban tudják talán módosíttatni a vakcinájukat, ha kell, és gyorsan át is lesz nyomva az engedélyeztetése, míg ha a keletiek állnak elő módosított vakcinálval, elölről kezdhetik majd a hivatali szopatást, ha egyáltalán engedélyezik a mostani készítményeiket addig. Szóval az új mutációk terjedése a Pfizernek áll leginkább érdekében, de nem akarok konteózni.
 
W

Wilson

Guest
Amúgy nem mindegy hogy külföldön mit használnak? A magyaroknak adják be a keleti vakcinákat ha kérik ha nem, szerintem nincs elégedetlenségnek helye.
Azt majd a jövő fogja eldönteni hogy Európa zsenijei vagy balekjai voltunk-e.
Szerintem már eldőlt,hogy a te szavaid szerint Európa zsenijei vagyunk mivel a lényeg az,hogy minél gyorsabban minél több embert beoltsunk és szerintem nagyon helyesen teszi azt a kormány,hogy minden létező vakcinát felhasznál ennek az érdekében,az tény,hogy főleg a kínai vakcinánál a kommunikációban követtek el szarvashibákat de ettől a kínai vakcina még nyugodtan beadható az embereknek és nem csak szerintem de pl a korábban a kínai vakcinától még húzódozó Zacher Gábor szerint is.


"Tökmindegy, hogy az öt vakcina közül melyiket kapjuk" - mondta az ATV Híradónak a hatvani kórházban dolgozó Zacher Gábor toxikológus.

Zacher Gábor kritikus a kínai vakcinával kapcsolatban, a Szputnyikot viszont nyugodt szívvel ajánlja – írtuk egy hete, azóta azonban változott a helyzet: szerinte a mérleg egyik serpenyőjében a koronavírus-fertőzés, a tüdőgyulladás, a sok szervi elégedetlenség, a lélegeztetőgép, és a halál van, a másikban pedig az a jelenleg öt vakcina, amellyel már Magyarországon is oltanak. Az orvos szerint az oltás felé billen a mérleg nyelve, „az oltás mindenek előtt.”

Ahogy tanuljuk ezt a betegséget, meg kell változtatnia az embernek a véleményét, mert a betegségnél mindegyik oltás jobb. Ha nem lesz átoltottság rövid időn belül, akkor még sok ezer honfitársunk bele fog halni a covidba – fogalmazott az ATV Híradónak a szakember.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210303/zacher-gabor-tokmindegy-melyik-vakcinat-kapjuk-472452
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Ezért lenne jó, ha pl. az ema politikai hőbörgés helyett bevizsgálna minden benyújtott kérelmet, ne adj Isten bekérne a tagországoktól mintát a szállítmányokból és ha hibát talál akkor bemutatná.
De az elmúlt hónapokban pont azt bizonyították pl. számomra, hogy nem függetlenek a politikától ezért kétséggel fogadnám ha hirtelen megvilágosodnának, hogy pl. a Sputnik-V akut horkolást okoz.



Ez szép demagógia volt, csak semmi köze a valósághoz. A nagyon keresztény belgák 60 éve levágták a kongói bányász karját ha nem teljesítette a napi kobalt kvótát, ma olyan alacsony veszik át tőle az ércet, hogy éhen hal.
"Ezért lenne jó, ha pl. az ema politikai hőbörgés helyett bevizsgálna minden benyújtott kérelmet,"

Tudsz példát mondani arra, hogy az EMA nem vizsgált meg egy benyújtott kérelmet?
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and bel

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 424
33 693
113
De a halálozások száma alapján Magyarországon még járvány nélkül is többen halnak meg mint jobb helyeken járvány mellett. Úgy néz ki azért nem látszik meg a magas covid halálozás, mert azok amúgy is meghalnának. Ami nem valami pozitív magyarázat. És ennek a fő oka amúgy a rossz eü rendszer. De erről már a járvány előtt is volt szó. Hogy Mo-on többen halnak meg úgy hogy meg lehetne menteni őket, mint más országban. Meg rákban is rosszul állunk. Stb.

Belgiumban, Franciaországban, Svédországban is azért nem látszik meg a magas covid halálozás, mert szar az egészségügyük akkor?
Inkább Magyarországon is kevesebb lett volna a halálozás covidos halottak nélkül tavaly, csak a kovidosok miatt nem látszik. A 2. hullámig nem volt magasabb a halálozás, mint a korábbi átlag, asszem alacsonyabb is volt valamivel.
A különbség inkább abban lehet, hogy kit regisztráltak covidos halottként, nálunk a legtöbb bekerült a statisztikába, láthatóan sok országban jelentősen többel több volt a valós szám, mint amennyit "bevallottak".