Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

A vírus még nyerhet meccseket, meg kell tanulnunk együtt élni vele​


Bár az oltás nagyon fontos, még sokáig szükség lesz antivirális gyógyszerekre, köztük arra is, amit a magyar kutatók fejlesztenek ki. Keserű György Miklós, a TTK gyógyszerkémiai kutatóközpontjának vezetője szerint új korszakba lépett az emberiség.

„Még egy kis idő, és az oltásnak köszönhetően túl leszünk a járványon.” Gyakran hallani ezt a bizakodó állítást. Igaz, vagy hamis?

Kár lenne illúziókba ringatni magunkat. Érdemes megnézni, mi történik például Izraelben: kiemelkedő mértékű az átoltottság és a nyomában kialakuló védettség, de a brit vírusvariáns módosította a képet. Ami nem azt jelenti, hogy minden új mutánsra új vakcina kell, hiszen minden jel szerint a brit variáció ellen a jelenlegi vakcinák védettséget adnak, de azt látni kell, hogy a dél-afrikaival kapcsolatban már nem ennyire biztató a helyzet: egy ausztriai járásban már most komoly fertőzöttséget mutat ez a változat. Az új variánsok fertőzőképessége sajnos nagyobb, mint a tavaly márciusi vírusé volt. Szóval már az is jó forgatókönyv, ha a jelenlegi pandémiás helyzet ún. endémiás helyzetté alakul, ami az jelenti, hogy a vírus velünk marad, de lényegesen kevesebb súlyos szövődménnyel vagy halálesettel jár a jövőben.

Milyen hosszú ideig fog velünk maradni?

Évekig. Akár évtizedekig. Meg kell tanulnunk vele az együttélést. Pillanatnyilag azt mondhatjuk, hogy ha a logisztikai nehézségeket, az oltási kampányokkal szembeni lakossági ellenállást és a vírus mutációs képességét összeadjuk, a korábban 50-60 százalékos átoltottságra remélt közösségi immunitás várhatóan csak magasabb átoltottságnál fog jelentkezni.

A vírus nem áll le a mutációk gyártásával?

Nem, mert evolúciós nyomás alatt van. Az az érdeke, hogy terjedjen. Az új, fertőzőképesebb változatok ki is szorítják a korábbiakat. És ha nem megfelelő hatékonyságú vakcinával támadunk, azzal az ezt a természetes szelekciót némiképp fel is gyorsítjuk, tehát megnyerhet meccseket a vírus, ha a háborút végül el is fogja veszíteni.

74012016.jpg
Ivándi-Szabó Balázs / 24.hu

Az új mutációk a fiatalabb vagy egészségesebb szervezeteket is megtámadják? Tágul a veszélyeztetett csoportok köre?

A fertőzőképesség fokozódása értelemszerűen azzal jár, hogy több lesz a fertőzött. Ha több a fertőzött, több a súlyos szövődménnyel kórházba kerülő beteg is. Sajnos az újabb verziók már az egészségeseket is leterítik, de vannak krónikus betegségek, amik a fiatalabb korcsoportban is jellemzők, hiszen harmincévesen is küzdhet valaki magas vérnyomással, az autoimmun betegségek pedig a fiatalabbak között egyre gyakoribbak. Ilyen értelemben is tágul a rizikócsoport.

Vannak vírusok, amiket sikerült kiütni a vakcinációval, és van, ami velünk maradt, mint az influenza, vagy ezek szerint a koronavírus. Mi okozza ezt a különbséget?

Meghatározó a variációk száma, illetve a betegség lefolyása. Az ebolafertőzés rendkívül súlyos, gyakran halálos kimenetelű betegséget okozott, és bár van vakcina, akik mégis elkapják a fertőzést, többnyire meghalnak, tehát nem tudnak tovább fertőzni. A koronavírus esetében a fertőzöttek öt-nyolc százaléka tünetmentesen átmegy a betegségen, az ebolához képest kevesebb a halálos áldozat, és fertőzöttek kisebb része kerül kórházba. Ez relatív értelemben jó hír, de van egy másik oldala is: akik megfertőződtek, továbbadhatják a fertőzést. Tehát azok a betegségek maradnak hosszabb ideig köztünk, amik esetében a fertőzöttek nagy része talpon marad, és az aktív kontaktjain keresztül szinte végtelen számban adja tovább a vírust.
Szokták mondani a vakcinaszkepikusok, hogy influenzát sem sikerült megfékezni az oltással…
Elvileg talán sikerülhetne, el is érhetnénk az immunitást, de az influenza esetében is kevés az az oltási hajlandóság ahhoz, hogy kialakuljon a társadalmi védettség. Az emberek többnyire úgy vannak vele, hogy inkább átvészelik magát a fertőzést; igen ám, de miközben – szerencsés esetben – komolyabb baj nélkül átvészelik, tovább is adják.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
W

Wilson

Guest
Folyt köv.

Az elmúlt napok fejleménye volt, hogy az egyik favipirapir hatóanyagú vírusellenes gyógyszert már otthoni alkalmazásra is hozzáférhetővé tették Magyarországon, tehát felírhatja a háziorvos. Hol vannak azok a pontok a betegség lefolyásában, ahol be kell vetni ezeket a szereket?

A fertőződés pillanatától négy-öt napig tart az ún. inkubációs szakasz, ennek a végén jelentkeznek az első tünetek: tipikusan a láz, köhögés, orrfújás, fejfájás. A tünetek megjelenése az a pont, amikor az első teszt megszületik, s a pozitív teszttől számítva hét-tíz nap áll rendelkezésünkre; ezt nevezzük a betegség virális szakaszának. A virális szakasz az időablak, ahol érdemes alkalmazni az antivirális szereket. Jelenleg két ilyen vegyület áll rendelkezésre Magyarországon, az egyik a kérdésében is említett favipirapir, a másik pedig a remdezivir. A koronavírus úgy működik, hogy bejut az emberi sejtbe, ott kiszabadul belőle az örökítőanyaga, és azonnal rendelkezésére áll egy enzim, ami elkezdi szaporítani az örökítőanyagot, így további vírusok fognak keletkezni. A gyógyszerek ennek az enzimnek a működését akadályozzák.
A remdezivir nagyobb hatékonyságú, de csak a virális szakasz vége felé kezdik alkalmazni, amikor beteg már kórházban van, ugyanis csak vénásan lehet adagolni. Súlyos állapotú, lélegeztetőgépen levő betegeknél is sok esetben hatékonynak bizonyult.
A favipirapir pedig tabletta formájában szedhető, és az enyhe tünetek jelentkezésekor hatásos leginkább. Az, hogy a háziorvos felírhatja, nagyon örvendetes fejlemény. Esélyt jelent, hogy megakadályozzuk a súlyosabb tünetek megjelenését anélkül, hogy a betegnek be kéne menni a kórházba. Így csökkenhet az ellátórendszer terhelése, ami ezekben a hetekben létfontosságú.
74012021.jpg
Ivándi-Szabó Balázs / 24.hu
De azért a járvány egy év alatt 2,7 millió áldozatot szedett a világon. Szóval úgy tűnik, ezeknek a gyógyszereknek vannak korlátaik.

A pandémia kezdete óta nagyon sok megmentett életet köszönhetünk nekik, de nem csodaszerekről beszélünk. Ez valahol természetes, hiszen egyiket sem koronavírus-fertőzésre fejlesztették ki eredetileg. A favipirapirt Japánban alkalmazták influenzafertőzés kezelésére, és 2020 márciusában Kínában, majd más ázsiai országokban elkezdték alkalmazni Covid-fertőzésre. A remdezivirt többféle vírusfertőzés kezelésére is kipróbálták, például az ebola esetében is, és nem hozott áttörő eredményt. Abban igaza van, hogy mindkettőnek megvannak a korlátai, ezért is fontos a célzottan SARS-CoV-2 elleni antivirális szerek kutatása.
Hogyan működik egy antivirális szer?
Hogy ezt megértsük, előbb azt kell látnunk, hogyan működik a fertőzés. A vírus bejut az emberi sejtbe, és a gazdasejtet használja fel, hogy megsokszorozza önmagát. A fertőzés úgy teljesedik ki, hogy a saját szervezetünk készíti el az újabb és újabb vírusokat, amiknek az összeszereléséért külön enzimek felelnek, ilyenek a proteázok. Az antivirális hatóanyag a vírusnak a gazdasejtbe való bejutását is gátolhatja. A virális örökítőanyag sokszorozására vonatkozóan talán a legígéretesebb próbálkozás egy olyan új molekula, amit az Egyesült Államokban, az Emory Egyetemen fejlesztettek ki, és már a klinikai teszteknél tart.
Az a stratégia viszont, amivel a Természettudományi Kutatóközpont Gyógyszerkémiai kutatócsoportjában foglalkozunk angol és izraeli kutatókkal együtt, a következő: ha be is jut a sejtbe a fertőzés, a továbbiakban nem engedjük, hogy a proteáz a vírus fehérjéit egy újabb fertőzőképes vírussá rakja össze.
A vírus sorozatgyártásával foglalkozó enzimnek nagyon bonyolult a szerkezete, ha három dimenzióban nézzük, tele van különböző üregekkel, amiket akár zsebeknek is nevezhetünk. Ezekbe a zsebekbe kell behatolnunk a gyógyszermolekulával. A vírusnak szüksége van a zsebekre a sokszorosítás folyamán, de ha elfoglaljuk, az olyan hatást vált ki, mintha egy szerelőműhelyben a munkás nem tudna hozzáférni a szerszámaihoz. Ezek a zsebek ráadásul más fehérjék üregeihez nem hasonlítanak, tehát speciálisan erre fertőzésre tudjuk szabni a terápiás készítményt. Tehát először az az oxfordi egyetem kutatói meghatározták a fehérje szerkezetét, aztán elkészítettük azokat a parányi molekuláris alkatrészeket, amik bemennek ugyan a zsebbe, de nem töltik ki teljesen. A zsebnek belülről nézve elég bonyolult a felületi struktúrája, mindenféle alzsebek és egyéb vágatok vannak benne, amikbe a kis építőelemeink megkapaszkodnak, majd ezekből építünk egy molekulát a zseben belül, ami teljesen kitölti az üreget, hogy a vírus ne használhassa. Ha ez sikerül, nyertünk. Leállítottuk a sejten belüli gyártást, kevesebb lesz a szervezetben a vírus, kisebb lesz a fertőzés, és könnyebb lesz a betegség lefolyása.


És mikorra várható, hogy ez a szer elkészül?
Nagyon igyekszünk, de így is évekbe telik. Tudom, hogy ez nagyon soknak tűnik a pandémia újabb felfutása idején, de a gyógyszerfejlesztésben rövid időnek számít. Eleve csoda, hogy alig több, mint egy éve tűnt fel a vírus, és már most használni tudjuk ellene a hatékony oltóanyagot. Vakcina esetében ez normál körülmények közt öt-hét év, de más gyógyszerek kifejlesztéséhez nyolc-tíz év teljesen normális.

74012023.jpg
Ivándi-Szabó Balázs / 24.hu

Egyszerűen nincs ennyi időnk…

Tudom. És ezért hihetetlen a gyorsulás már így is. Elképesztő energiákat mozgat meg a világ. Az engedélyező hatóságok is bekapcsolódnak a kutatási fázisba, és az adatokat már a fejlesztés folyamatában értékelik. Vezető, békeidőkben egymással konkuráló amerikai és európai gyártók ajánlják fel egymásnak a kapacitásaikat. Gazdasági, politikai nézetkülönbségeket tesznek félre a különböző ágazatok képviselői. Ilyesmi korábban elképzelhetetlen volt.

Új korszakba lépett az emberiség?

Abban a tekintetben biztosan, hogy adódott egy globális probléma, amire válaszul az együttműködésnek sosem látott dimenziói nyíltak meg. A természettudományos kutatók gazdasági szakemberekkel, jogászokkal és különféle társadalomtudományok szakértőivel dolgoznak együtt világszerte, mert felismerték, hogy közös az érdek, nevezetesen, hogy minél előbb és minél kisebb veszteséggel jöjjünk ki a krízisből. És persze felismerték azt is, hogy a pandémia nem pusztán egészségügyi problémakör. Amúgy pedig a tudomány mindig is nemzetközi volt, másképp nem is lehet elképzelni a működését. Szóval ami a probléma egészségügyi vetületét illeti, biztosan megoldást fogunk találni. Ennek egyik komponense a vakcina, a másik pedig a jelenleginél hatékonyabb és specifikusabb antivirális gyógyszer lesz, és igen, azt hiszem, hogy ha továbbra is ilyen mértékű a kooperáció, akkor a kutatásra és gyártásra szánt idő drasztikusan lerövidíthető. Persze a győzelem alatt egyelőre nem azt értem, hogy eltüntetjük a vírust a föld színéről, de azt igen, hogy kezelhetővé lehet szelídíteni a fertőzést.

Hír24
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 086
113
Nem kell ahhoz oltás, hogy valakit megüssön a guta vagy tüdőembóliát kapjon. A baj akkor van, ha oltás után ez jelentősen gyakoribbá válik. Egy néhány esetből nem lehet következtetni.
Ökölszabály: havonta minden 1000. ember meghal. Ha beoltanak 1.000.000 embert abból 1000 meghal 1 hónapon belül.
Az utóbbi időben elég sok a "gyanús" elhalálozás az AstraZeneca oltás után Európa szerte. Ki kell mindegyiket vizsgálni, hogy van-e köze az oltáshoz, mert az EMA csak a papírok alapján döntött a vakcinák engedélyezéséről, bevizsgálás nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre
T

Törölt tag 2577

Guest
Mutáns mutánsa "bonyolíthatja" tovább a járvány elleni védekezést
Forrás: https://kuruc.info/r/64/225703/

Szerintem ez az a pont ahol legkésőbb fel kellene fogni, hogy ez szopatás. :D
Az ott kommentelőket azért befognám egy két hetes közmunkára egy Intenzív terápiás osztályra. Garantálom, hogy nagyon gyorsan megváltozna a véleményük.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 086
113

Na már el is kezdődött a megelőző támadás... már most politikai támadást kiáltanak.
Miközben az AstraZeneca ellen megy a süket propaganda. Tudományosan sosem igazolt (sőt ezerszer megcáfolt) vádak alapján lassan kikiáltják károsnak, miközben a keleti vakcinák tömeges haszálata közben fellépő mellékhatásokról csak az illiberális kézivezérelt sajtókból lehetne tájékozódnunk. Természetesen ezek alapján gyakorlatilag nincs is mellékhatásuk, megnyugodhatunk...
A Sputnik mellékhatásairól olvashattál a Lancet publikációjában, illetve az argentinok által kiadott tanulmány által, amely összegezte a vakcina mellékhatásait 190 000 ember oltása után. Ezeket mind posztoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 783
113
A Sputnik mellékhatásairól olvashattál a Lancet publikációjában, illetve az argentinok által kiadott tanulmány által, amely összegezte a vakcina mellékhatásait 190 000 ember oltása után. Ezeket mind posztoltam.
Ha az oroszok vállalják amit ígértek és rendszeresen embertömegek fognak meghalni a Szputnyikban akkor nem kellene erőltetniük az EMA engedélyt, mert pont az ellenkező hatású készítményt keresnek európai használatra. A novicsok bevetése óta nem vágtak le ekkora hisztit Putyinék. Nem kell sietniük legyenek bölcsek és kivárók, hisz lassú víz partot mos: a 2. világháborút is 4 év alatt nyerték meg az oroszok nem pár hónap alatt.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: enzo and formosa1

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
498183 fertőzött (+9011)
8718 kórházban (+389)
949 lélegeztetőgépen (+38)
134652 aktív eset (+6244)
346904 gyógyult (+2637)
16627 elhunyt (+130)
1229827 (351694) kapott oltást (+80270, +24266)
3992790 mintavétel (+36796)
48677 hatósági házi karanténban (+2375)
d0c28063e65acd37311435c8254f3e82.png
507627 fertőzött (+9444)
8897 kórházban (+179)
989 lélegeztetőgépen (+40)
141307 aktív eset (+6655)
349530 gyógyult (+2626)
16790 elhunyt (+163)
1293414 (377343) kapott oltást (+63587, +25649)
4034635 mintavétel (+41845)
46249 hatósági házi karanténban (-2428)
f4bfddc00f8359fd23368dd681121925.png
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 513
4 783
113
507627 fertőzött (+9444)
8897 kórházban (+179)
989 lélegeztetőgépen (+40)
141307 aktív eset (+6655)
349530 gyógyult (+2626)
16790 elhunyt (+163)
1293414 (377343) kapott oltást (+63587, +25649)
4034635 mintavétel (+41845)
46249 hatósági házi karanténban (-2428)
f4bfddc00f8359fd23368dd681121925.png
Véleményem szerint szigorúbb korlátozások kellenének, mert hiszti ide hiszti oda, annyi kivételt engedtek meg a legutóbbi szigorításkor hogy majdnem minden bolt nyitva maradhatott. Vegyenek példát a belgákról. Ha ez így marad, jövő hétre 10ezer felett járunk majd. A kórházakban már arról beszélnek az orvosok hogy tavaly tavaszi olasz állapotok vannak. Se ember se gép nincs elég.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 454
36 503
113
Csak Belgiumot néztem meg, de ott eléggé meglátszik:


Jó, rosszul fogalmaztam, a nem covidoson (vagy nem annak jelentetten) nem látszik meg legalábbis a milagro által összeszedett adatok szerint, az országok többségében jelentős a többlet a nem covidosnak jelentett halálozásokban is, Fro., Belgium és Svédország esetén viszont a számok alapján a covidos halottak nélkül jelentősen csökkent volna.

Viszont amit linkeltél, abban van egy kiugrás augusztus közepén, amit nem magyaráz a kovid, talán hőséghullám?
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 251
5 439
113
Véleményem szerint szigorúbb korlátozások kellenének, mert hiszti ide hiszti oda, annyi kivételt engedtek meg a legutóbbi szigorításkor hogy majdnem minden bolt nyitva maradhatott. Vegyenek példát a belgákról. Ha ez így marad, jövő hétre 10ezer felett járunk majd. A kórházakban már arról beszélnek az orvosok hogy tavaly tavaszi olasz állapotok vannak. Se ember se gép nincs elég.
Az baj a szigorításokkal
Véleményem szerint szigorúbb korlátozások kellenének, mert hiszti ide hiszti oda, annyi kivételt engedtek meg a legutóbbi szigorításkor hogy majdnem minden bolt nyitva maradhatott. Vegyenek példát a belgákról. Ha ez így marad, jövő hétre 10ezer felett járunk majd. A kórházakban már arról beszélnek az orvosok hogy tavaly tavaszi olasz állapotok vannak. Se ember se gép nincs elég.
A nagy gond az hogy az emberek már ezeket se tartják be.

A vonaton egy fiatal egyetemista lány és egy nyugdíjas bácsi az állukra tolt maszkkal beszélgettek az emberi felelőtlenségről. Kissé Monty Phyton érzès volt...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 454
36 503
113
Az ott kommentelőket azért befognám egy két hetes közmunkára egy Intenzív terápiás osztályra. Garantálom, hogy nagyon gyorsan megváltozna a véleményük.

Be kéne fogni legalább a magánklinikákon szépészeti beavatkozásokat végzőket, csak szerintem nem merik, eddig is hatalmas hisztit okoztak az orvos, egészségügyis társadalomban a másodállás engedélyhez kötésével és az átvezényelhetőség jogi lehetőségével.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 454
36 503
113
Dr Merkely Béla Facebook bejegyzés:

"Ma beoltottam 79 éves, kifejezetten fiatalos, jó egészségi állapotnak örvendő édesapámat. Akárcsak én - 3 hónappal COVID-19 fertőzésem után -, ő is Sputnik V koronavírus elleni vakcinát kapott.
Bátran adtam neki ezt az oltóanyagot, hiszen mind a nemzetközi adatok, mind pedig saját tapasztalatom alapján azt mondhatom, kiváló oltás! Ez a vakcina már az első oltással 2,5 egység/ml-ről 1025 egység/ml-re, azaz négyszázszorosra emelte az ellenanyagomat.
Oltassuk be magunkat, hogy mihamarabb túl legyünk a pandémián, hiszen a járvány elleni küzdelem mindannyiunk érdeke!"

Dr Merkely Bélar orvos, kardiológus, egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központjának igazgatója, a Semmelweis Egyetem rektora, a Magyar Tudományos Akadémia doktora.

No comment ......

Ismertem az édesapját, mint tornatanárt, Merkely Bélát nem, mert előbb végzett, mint hogy odajártam, de ő is abba a gimibe járt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 718
10 656
113
Véleményem szerint szigorúbb korlátozások kellenének, mert hiszti ide hiszti oda, annyi kivételt engedtek meg a legutóbbi szigorításkor hogy majdnem minden bolt nyitva maradhatott. Vegyenek példát a belgákról. Ha ez így marad, jövő hétre 10ezer felett járunk majd. A kórházakban már arról beszélnek az orvosok hogy tavaly tavaszi olasz állapotok vannak. Se ember se gép nincs elég.
Lehet, elég volna ha az eddigieket betartaná a nép.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
556
1 574
93
A Sputnik mellékhatásairól olvashattál a Lancet publikációjában, illetve az argentinok által kiadott tanulmány által, amely összegezte a vakcina mellékhatásait 190 000 ember oltása után. Ezeket mind posztoltam.
A keleti vakcinákról valós képet majd a nyugati (európai) tömeges felhasználás után kapunk. Az AstraZeneca esetleges mellékhatásairól (mondjuk inkább úgy, hogy tendenciózus lejáratásáról) is csak mostanában vannak cikkek (és mindegyiket azonnal cáfolják).
Teljesen biztos, hogy a Szputnyikkal és a kínaival is folyamatosan van legalább ennyi probléma.
Én nem bízok olyan szerekben, amiről nem derülnek ki mellékhatások, mert ez csakis azt jelentheti, hogy elhallgatják azokat. Olyan gyógyszer nem létezik, amivel ne lennének ilyen szintű problémák, mint az AZ-nál vannak.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and zeal

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
556
1 574
93
Az utóbbi időben elég sok a "gyanús" elhalálozás az AstraZeneca oltás után Európa szerte. Ki kell mindegyiket vizsgálni, hogy van-e köze az oltáshoz, mert az EMA csak a papírok alapján döntött a vakcinák engedélyezéséről, bevizsgálás nélkül.
"Ki kell mindegyiket vizsgálni, hogy van-e köze az oltáshoz,"

Ezzel egyetértek. Ki is vizsgálják mindet.
Ezért is aggasztó, hogy az oroszok már most bejelentették, hogy politikai támadásnak és provokációnak tekintik az olyan cikkeket, amikben gyanús halálesetekről lesz szó a Szputnyik beadása után.
Márpedig kivétel nélkül minden gyógyszer alkalmazása után vannak tünetek és "gyanús" halálesetek, pláne ha sokmilliós tételben oltanak vele. Épeszű ember nem hiheti, hogy pont a Szputnyik vagy a Sinopharm lenne kivétel ez alól. Az AZ esetén is természetes hogy vannak ilyenek, de olyan elképesztően kis arányban, hogy nem normális dolog ekkora hisztit csapni miatta.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 086
113
A keleti vakcinákról valós képet majd a nyugati (európai) tömeges felhasználás után kapunk. Az AstraZeneca esetleges mellékhatásairól (mondjuk inkább úgy, hogy tendenciózus lejáratásáról) is csak mostanában vannak cikkek (és mindegyiket azonnal cáfolják).
Teljesen biztos, hogy a Szputnyikkal és a kínaival is folyamatosan van legalább ennyi probléma.
Én nem bízok olyan szerekben, amiről nem derülnek ki mellékhatások, mert ez csakis azt jelentheti, hogy elhallgatják azokat. Olyan gyógyszer nem létezik, amivel ne lennének ilyen szintű problémák, mint az AZ-nál vannak.
A probléma az, hogy te nem akarod elismerni, hogy a keleti vakcina lehet jobb mint az AstraZeneca. :)