Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 808
25 419
113
Amit most írok, az nagyon ezoterikusan fog hangzani. Tavaly tavasszal egy kerti partyn volt egy COVID-19 témájú beszélgetésünk a baráti társasággal (kb. 10 fő). Nagyon eltérő állásponton voltunk, én voltam az egyik véglet (médiahiszti az egész és komcsi gyíkember összeesküvés csak ), a másik véglet egy velem pontosan egykorú srác volt, aki talpig maszkban bizonygatta, hogy ez a nagyon komoly / halálos vírus. A többiek a két álláspont között helyezkedtek el.
Az elmúlt egy évben gyakorlatilag az egész társaságon végig ment a COVID-19. Ami érdekes, hogy mindenki pontosan olyan súlyossággal vészelte át a vírust, amennyire félt tőle. Én egy túltolt hisztinek tartottam az egészet, és 2 nap hőemelkedéssel és 1 heti száraz köhögéssel + szaglás/ízlelés elvesztésével TV nézéssel és játékkal hordtam ki az egészet. Kb. mint egy erősebb nátha. A vírusrettegő srác most éppen kórházban küzd az életéért. A többieken is pontosan olyan súlyossággal ment át a vírus, amennyire féltek tőle. Akik jobban féltek, éppen csak elkerülték a kórházat. Akik kevésbé, max. 1 hét hőemelkedés+köhögés+ízlelés elvesztése. És ez a minta a munkahelyen is megvan. Most már 30 felett van azok száma, akik elkapták, és életkortól függetlenül azok kapják be legjobban, akik talpig maszkban rohangálnak és 15 percenként fertőtlenítenek. Akik beleszarnak, azokon pár nap alatt gyógyszer nélkül simán átmegy. Tudom, hogy ez nem hangzik tudományosan, de nem kellene ennyire ráparázni, mert az semmit nem segít.
Ez volt a törölt hozzászólásom utolsó mondata. Végül nem fogalmaztam meg azt a furcsa érzésemet, ami akkor kerített hatalmába, amikor féltem, nehéz is leírni, de ez amit @Septimus is ír, bizony nagyon fontos észrevétel!
..
"Ugye emlékeztek még, hogy ősszel írtam nektek amikor koronavírusos lettem, hogy nem tudtam elképzelni se, hogy hogyan kaphattam el. Most elolvasva ezeket a cikkeket eszembe jutott egy személyes élményem. Majd megfogalmazom valahogy..."

Ezt amiatt, mert @hendrick válaszára kattintva még olvasható:
Hogy ez mindig fel-felüti a fejét...
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 306
113
Nem hazugság, mert az a sejvonal egy meggyilkolt gyermek elválaszthatatlan része. Ez ugyanaz, amit Mengele csinált, csak XXI. századi színvonalon. Ezért írtam, hogy ha létezne ma nácizmus, akkor egy auschwitzi biolaborban pontosan ugyanez zajlana. A tudomány mindig hajlott a Sátánnal való együttműködésre, ezért van egy olyan emberileg elfogadhatatlan sötét oldala, amit az egyház meg mindig szóvá fog tenni!
Hát te nagyon beteg vagy... Fuss csak az "erkölcsi világítótornyodhoz", majd ők megvédenek a sátánnal való együttműködéstől. De ha van/lesz gyereked, nehogy beadasd neki az pl. az MMR vakcinát, mert a végén megszállja a sátán. :)
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Az mNRS vakcinák lényege az, hogy nagyon gyorsan az új mutációkhoz lehet "igazítani", de a koronavírus sem tud korlátlan mértékben mutálódni Lásd a tegnapi linkelt indexes cikket:).
Jó lenne valamit kitalálni arra, hogy ezeket mindenki otthon saját maga tudja bevenni, beadni magának.
Ha jön egy új mutáns, mindenkinek kiírnának e-receptre 1 adagot, amit aztán otthon beadhat magának valami önbeoltó szerkezettel. Legjobb lenne ha szájon át lenne szedhető, mint a Sabin-csepp.
 
W

Wilson

Guest
De, ez az. Ez a mengelei tudomány a XXI. század színvonalán.

Csak neked bemásolok egy részt a linkelt cikkből áruld már el mi ebben a mengelei módszer?

"Összefoglalva a fentieket:
•Még az ominózus szövetek – amik tehát nincsenek is a védőoltásokban – sem emberi magzatból származnak, hanem egy laboratóriumból. Nem részei emberi szervezetnek, soha nem is voltak azok: ezek szekunder sejtvonalak, amiket mesterségesen tartanak fent, és in vitro, egy laboratóriumban hozzák létre őket, ha szükség van ilyenre.
•Laboratóriumban fenntartható sejtvonalról lévén szó az előállításukhoz egyetlen abortuszra volt szükség, a továbbiakban korlátlan mennyiségben gyártható megfelelő sejt anélkül, hogy ahhoz valaha is újabb abortuszra lenne szükség. Azon lehet vitatkozni, hogy az abortusz etikai megítélése milyen, de azon aligha, hogy a mai döntéseink nem fognak egy 45 évvel ezelőtti eseményt befolyásolni…
•Az abortusz mindkét sejtvonal esetében önkéntes volt, azaz akkor is elvégezték volna, ha a szövet kivételére nem került volna sor.
•Nem vagyok bioetikus, teológus meg aztán végképp nem, de megjegyezném, hogy az arra való hivatkozás, hogy ez "morálisan" problémás, hiszen az abortusz "bűn", szerintem elég nyilvánvaló műbalhé. (Értve ez alatt azt, hogy a védőoltás-ellenesek olyan dolgon próbálnak kötözködni, ezúttal etikai "alapon", amit minden más szituációban ők is teljesen természetesen elfogadnának.) És nagyon hangsúlyoznám, hogy itt most nem az abortusz etikai megítéléséről beszélek: még ha a legdrasztikusabb formában, egyenesen gyilkosságnak is tekintjük az abortuszt, a fenti meglátásom akkor is áll. Hozok egy példát, hogy világos legyen, mire gondolok. Egy rabló leüt valakit a sötét sikátorban. Az illetőt kórházba viszik, de már nem tudják megmenteni az életét, belehal a fejsérülésbe. A kórházban kiderül, hogy épp kompatibilis lenne transzplantációra egy ott haldokló végstádiumú szívelégtelenhez, akihez nem találtak donorszívet. Talán már mindenki sejti, milyen kérdés fog jönni: mi a helyes döntés? Mert ha a védőoltás-ellenesek konzisztensek, azaz jönnek az (ál)ájtatatos szövegek arról, hogy "jaj, de hát egy bűnös szándéktól meghalt ember szöveteinek a felhasználása a gonosszal való együttműködés" (sic!), meg hogy ezzel "még a szövetet kapó ember is osztozik az erkölcstelenségben" stb., akkor a válasz egyértelmű: hagyni kell meghalni a szívelégtelent úgy ahogy van. Biztos, hogy a védőoltás-ellenesek ezt mondanák…? (Pedig itt aztán nincs kérdés, hogy mennyire gyilkosság, és mennyire gonosz szándéktól halt meg az alany; direkt ezért is hoztam ezt a példát.)

És a végére a slusszpoén: az MMR-oltás nem vezet abortuszokhoz – ezzel szemben viszont abortuszokat előz meg! Az 1964-65-ös amerikai rubeolajárvány során (ekkor még nem volt elérhető ellene védőoltás) több mint 6000 spontán vetélést és több mint 2000 újszülött-halálozást okozott a rózsahimlő (emellett 5000 művi abortuszra is sor került emiatt), és mintegy 20 ezer gyermek jött világra veleszületett rendelleneséggel – a terhességek 1%-a! – a rubeola következtében. Az összehasonlítást kedvéért: a rubeola elleni védőoltás bevezetése óta a legrosszabb évben 68 (azaz hatvannyolc) veleszületett rendellenesség volt rubeola következtében az USÁ-n"
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
Amit most írok, az nagyon ezoterikusan fog hangzani. Tavaly tavasszal egy kerti partyn volt egy COVID-19 témájú beszélgetésünk a baráti társasággal (kb. 10 fő). Nagyon eltérő állásponton voltunk, én voltam az egyik véglet (médiahiszti az egész és komcsi gyíkember összeesküvés csak ), a másik véglet egy velem pontosan egykorú srác volt, aki talpig maszkban bizonygatta, hogy ez a nagyon komoly / halálos vírus. A többiek a két álláspont között helyezkedtek el.
Az elmúlt egy évben gyakorlatilag az egész társaságon végig ment a COVID-19. Ami érdekes, hogy mindenki pontosan olyan súlyossággal vészelte át a vírust, amennyire félt tőle. Én egy túltolt hisztinek tartottam az egészet, és 2 nap hőemelkedéssel és 1 heti száraz köhögéssel + szaglás/ízlelés elvesztésével TV nézéssel és játékkal hordtam ki az egészet. Kb. mint egy erősebb nátha. A vírusrettegő srác most éppen kórházban küzd az életéért. A többieken is pontosan olyan súlyossággal ment át a vírus, amennyire féltek tőle. Akik jobban féltek, éppen csak elkerülték a kórházat. Akik kevésbé, max. 1 hét hőemelkedés+köhögés+ízlelés elvesztése. És ez a minta a munkahelyen is megvan. Most már 30 felett van azok száma, akik elkapták, és életkortól függetlenül azok kapják be legjobban, akik talpig maszkban rohangálnak és 15 percenként fertőtlenítenek. Akik beleszarnak, azokon pár nap alatt gyógyszer nélkül simán átmegy. Tudom, hogy ez nem hangzik tudományosan, de nem kellene ennyire ráparázni, mert az semmit nem segít.
Hopsz, én talpig maszkban szaladgálok fertőtlenítőszagot átrasztva, némiképp aggódva, hogy korosztályomban 1% halálozás volt Kínában, mégis átment 12 nap otthoni gyengélkedéssel... hülye vírus, félreértett :)
 
M

molnibalage

Guest
Magyar átoltottsági forgatókönyv
teljes-vakcinakinalat-osszetetele210317-439308.png


elerheto-elsore-bveadhato-vakcina-szama-210317-439310.png


regisztracio-es-elsore-beolthatok-elmeleti-szama-210317-439312.png
vedettsegi-becsles-210317-439314.png
Mi ez a vérostoba cikk? A címében nyitás áprilisban aztán minden másról hadovál?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
Nem az egyházzal van itt gond, a tudomány használ náci módszereket mai napig. Abortált magzatok szövetei, pontosan ezt csinálná egy auschwitzi biolabor a XXI. században ha még létezne nácizmus! Az egyház a harmincas-negyvenes években sem asszisztált ilyesmihez, most se fog, mert ami bűn, az bűn. Bár vannak súlyos problémák a kortárs Vatikánnal, de sok szempontból még mindig erkölcsi világítótoronyként funkcionál, például ilyen esetekben.

Nem gyilkolunk gyerekeket a tudomány nevében míg a legyilkolt gyerekek maradványait eltemetjük és nem játszunk vele!
Ez egy ritka nagy marhaság. Mire használnák a magzati szöveteket tömeggyártásban???
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 306
113
Akkor hagyd abba az egyház ekézését azért, mert felemeli a szavát a bűn ellen!
Bűn az, hogy az egyház egy rohadt magasztos dolog érdekében, a vallás nevében küldött több ezer/százezer embert az inkvizíció elé, majd onnan a halálba csak azért, mert nem azt gondolták, amit egy csomó pap kitalált. Vagy hogy üldözte Galileit, Kopernikuszt és kortársaikat. Évszázadokon át csak az lehetett az "igazság", amit bigott papok tömege annak vélt. A tudományos bizonyíték meg smafu.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 808
25 419
113
Jó lenne valamit kitalálni arra, hogy ezeket mindenki otthon saját maga tudja bevenni, beadni magának.
Ha jön egy új mutáns, mindenkinek kiírnának e-receptre 1 adagot, amit aztán otthon beadhat magának valami önbeoltó szerkezettel. Legjobb lenne ha szájon át lenne szedhető, mint a Sabin-csepp.
Szerintem inkább az lenne a jó, ha felpörgetnénk a gyógyítási, gyógyszerkutatásokat is. Mert láthatólag a terjedést nem tudtuk, nem tudjuk megakadályozni.
Ázsiában ez megy, itt nem. Szóval kombinálni kellene a dolgokat! Remélni tudom, hogy a gyógyszerkutatások ugyanilyen vehemenciával folynak! S ez azért is lenne ildomos, mert már a PCR-t "kikerülő" mutáns is felbukkant!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 808
25 419
113
Bűn az, hogy az egyház egy rohadt magasztos dolog érdekében, a vallás nevében küldött több ezer/százezer embert az inkvizíció elé, majd onnan a halálba. Vagy hogy üldözte Galileit, Kopernikuszt és kortársaikat. Évszázadokon át csak az lehetett az "igazság", amit bigott papok tömege annak vélt. A tudományos bizonyíték meg smafu.
Az, hogy a "Nagyegyház" egyfelől, "hülye", az még nem zárja ki, hogy másfelől egy etikai kérdésben meg helyesen nyilatkozhasson meg. De OFF amúgy!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and BJani

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 945
113
Az mNRS vakcinák lényege az, hogy nagyon gyorsan az új mutációkhoz lehet "igazítani", de a koronavírus sem tud korlátlan mértékben mutálódni Lásd a tegnapi linkelt indexes cikket:).

Ami azt jelenti, hogy újra és újra be kell oltani emberek millióit (országonkén).

Üzletileg ügyes.

Úgy tudom, hogy ezzel szemben azelölt teljes kórokozós vakcinák viszont jó eséllyel a mutációk ellen is hatékonyak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
A vakcina létrehozásánál használták.
Vegyünk egy hölgyet, aki meg akar szabadulni a magzatától. Abortusz, a magzat meghal. Elégetik. Esetleg egyes szöveteit e helyett gyógyításra vagy kutatásra használják. Nem azért hal meg a magzat, hogy felhasználhasság, ez utóbbi már elég aggályos lenne. És semmivel sincs rosszabb dolga, ha nem az egész végzi a "szemétben". Szidjuk az anyát, aki megöleti a mazatot, szidjuk az orvost, aki megöli, de miért szidjuk ugyanúgy azt, aki a "szemétben turkál"?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 306
113
Vegyünk egy hölgyet, aki meg akar szabadulni a magzatától. Abortusz, a magzat meghal. Elégetik. Esetleg egyes szöveteit e helyett gyógyításra vagy kutatásra használják. Nem azért hal meg a magzat, hogy felhasználhasság, ez utóbbi már elég aggályos lenne. És semmivel sincs rosszabb dolga, ha nem az egész végzi a "szemétben". Szidjuk az anyát, aki megöleti a mazatot, szidjuk az orvost, aki megöli, de miért szidjuk ugyanúgy azt, aki a "szemétben turkál"?
Vigyázz, mert most nagyon kihúztad a gyufát blogennél. :D