Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Az megelőzzésel egy kezelhető kockázat. A biztosan szart nem fogod kockáztatni a bizonytalannal szemben! A koronavírus-fertőzést még akkor is túlélném, ha igen súlyos lenne, amivel szemben egy igen csekély valószínűségű biztos halál áll a rossz oltás okozta trombózis következményeképp. Egyszerű logikák húzódnak az AstraZeneca tömeges elutasítása mögött azok között, akik amúgy oltakozni akarnak!

Megelőzéssel csak úgy tudod kezelni a kockázatot ha egy negatív covid teszt birtokában kiköltözől egy lakatlan szigetre az elkövetkező pár hónapra.

Végig gondolod te ezeket mielőtt ráböksz a küldés gombra?Mert ez így " hülyeség".

"A biztosan szart nem fogod kockáztatni a bizonytalannal szemben! A koronavírus-fertőzést még akkor is túlélném, ha igen súlyos lenne, amivel szemben egy igen csekély valószínűségű biztos halál áll a rossz oltás okozta trombózis következményeképp."
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
161599100_269989294686759_240152140216440996_o.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem kellene ennek azért minimálisan két hét suli- és boltbezárás után csökkennie egy keveset?
Mitől. Sokkal fertőzőbbek az új mutánsok, különösen a magyar terepet uraló brit. Ami tavaly sokat számított, az idén kevés ahhoz is, hogy megállítsa a terjedést. Huszonnégy órás kijárási tilalom, megyehatárátlépési tilalom (csak érvényes munkaszerződéssel vagy munkáltatóival), minden nyilvános hely bezárása, a boltokban a bennttartózkodók számának limitálása, kötelező maszkviselés minden téren, munkahelyen is, csak otthon a magánlakásban elengedhető, látogatási tilalom, senki nem tartózkodhat mások magáningatlanában (bérlőt leszámítva) és ami a legfontosabb lenne: könyörtelen büntetése a maszkviselési szabályok betartásának, mert jelenleg olyan a lazaság, hogy a járvány terjedésének egyik legfőbb tényezői a szabálysértő állampolgárok. Ez így most talán eredményes is lenne e brit mutáns ellen!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Járatosnak hiszed magad, közben bődületes hülyeségeket írogatsz a konkrét számok ellenében! Szerintem hanyagold az emberek lenézését!
:D :D

Én nem vagyok orvos, mégis az 5,5 év alatt megszerzett tudásra alapozva nyugodtan jelentem ki, hogy a rendelkezésemre álló tudományos publikációk szerint az AZ-t biztonságosnak ÉS hatásosnak tartom. :)
Nyugodtan beoltatnám vele mind magamat, mind a szeretteimet is.

Az meg, hogy Te mit gondolsz a témában, sajnos kevéssé releváns, mert semmilyen szakirányú képesítéssel nem rendelkezel. Kicsit olyan vagy mostanában, mint amikor a 85 éves volt juhász szomszédom magyarázta nekem a napokban, hogy a kínai mitől jobb szerinte, mint az AZ, amiről egyébként addig nem is hallott. :D
Én elismerem, hogy például a haditechnika terén nálam fényévekkel járatosabb vagy, de vagyunk itt néhányan egészségügyisek, biológusok vagy az esetemben biomérnökök, akik talán kicsivel többet konyítanak a biológiához, mint Te. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szia,

A ragozasod nem tokeletes, tekintettel arra, hogy FFP3 maszk volt eloirva bekeidoben.
Arra utaltam igen, hogy a munkavédelmi szabályok betartása az ő esetükben csak FFP3 maszkkal lehetséges, mert olyan biológiai kóroki tényező van, amit mással nem lehet kivédeni (+védőkesztyű, -ruha, -arcpajzs és cipőzsák) és csak ez a kényszerhelyzet okozza a mostani helyzetet, hogy kapnak ami van, akkor is, ha csak FFP2 az!
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem kellene ennek azért minimálisan két hét suli- és boltbezárás után csökkennie egy keveset?
Nem, miért kéne? A fertőzés növekedés meredeksége már múlt hét közepe óta csökken, mostanra az örökítőanyag szint is stagnál, pár helyen csökken.
Ezek az adatok amik először mutatják, hogy hogy állunk. A többi adat növekszik, ennyi a késleltetése a dolognak. Csak nagyon nehéz az embernek észrevennie ezeket, mert oké, hogy görbe, de melyik paraméter mutat bármit is?
 
W

Wilson

Guest
Jelenleg három és félmillió körül regisztráltak az oltásra. Az egyharmad. Ez a valóság, minden más a te képzelgésed! A jelen helyzetben soha nem lesz a védettséggel rendelkezők száma ötven százaléknál több.

Ez annyira Blogenes kinyilatkoztatás volt nagyon sok eddig nem regisztrált ember fogja beoltatni magát csont nélkül meg lesz a minimum 60% beoltottság.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez annyira Blogenes kinyilatkoztatás volt nagyon sok eddig nem regisztrált ember fogja beoltatni magát csont nélkül meg lesz a minimum 60% beoltottság.
Amit én írok az a valóság, amit te azt csak szeretnéd a jövőre vetítve. Az aktuális valóság az akkor is valóság marad, ha te közben álmodozol!
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem, miért kéne? A fertőzés növekedés meredeksége már múlt hét közepe óta csökken, mostanra az örökítőanyag szint is stagnál, pár helyen csökken.
Ezek az adatok amik először mutatják, hogy hogy állunk. A többi adat növekszik, ennyi a késleltetése a dolognak. Csak nagyon nehéz az embernek észrevennie ezeket, mert oké, hogy görbe, de melyik paraméter mutat bármit is?
A csatornákban mért örökítőanyag mutat valamit, a másik csak az állam tesztelési hajlandóságát. Még az előbbinél is nagyobb a korreláció, mint az utóbbinál. A lélegeztetőre és kórházba kerülők adatait figyeld, azt követik a halálozások. Ez a három adat mutatja a járvány aktuális helyzetét fixen, amire előrejelzést jelenthet a csatornák adata és ennyi. Az éppen teszteltek száma csak nagyon durva formában korrelál ezzel, olyan keveset tesztelünk.
 
W

Wilson

Guest
Amit én írok az a valóság, amit te azt csak szeretnéd a jövőre vetítve. Az aktuális valóság az akkor is valóság marad, ha te közben álmodozol!

Nem te a jelen pillanatban regisztráltak számát tekinted valóságnak holott az csak a pillanatnyi helyzet a valóság az, hogy amíg ezt a kommentet írtam újabb emberek regisztráltak és ennyivel Közelebb kerültünk a kritikus szinthez.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az éppen teszteltek száma csak nagyon durva formában korrelál ezzel, olyan keveset tesztelünk.
Vannak azok a toposzok, amit az ellenzék mantrázott egy éve, és azóta se veszett ki a köztudatból.

Nem, nem tesztelünk keveset. Egyébként a pozitív/teszt % is információt hordoz, de ezzel már nem akartam bolondítani.


A csatornákban mért örökítőanyag mutat valamit,
Igen, a jövő trendjeit
A lélegeztetőre és kórházba kerülők adatait figyeld, azt követik a halálozások.
Figyelhetem, csak az sokkal későbbi információ a járványról.
 
M

molnibalage

Guest
A magyarok kétharmadának a fejében. A németek nyolcvan-kilencven százalékának a fejében és így tovább. Értsd már meg, hogy az értelmes ember nem fog olyan kockázatot vállalni -legyen bármilyen csekély valószínűségű- amit kiküszöbölhet. Ha nem tudjuk kiküszöbölni, akkor akár még a fifti-fiftit is vállaljuk, de ha igen, akkor az egy az egymillióhoz is túl sok ahhoz, hogy bevállaljuk. Ez amúgy teljesen értelmes magatartás, hiába is próbálsz érvelni ellene valamilyen szubjektív meggyőződéstől, objektíve így működik a kockázat minimalizálására törekvés.
Ja értem, ezért járnak emberek tömegei autóval, ami a közösségi közlekedéshez képest egy halálcsapda...
A kényelem felülírja a kockázatot.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ja értem, ezért járnak emberek tömegei autóval, ami a közösségi közlekedéshez képest egy halálcsapda...
A kényelem felülírja a kockázatot.
Igen, csak ez a tényező itt nem játszik, itt nincs kényelmes opció, csak kockázatos. Azonnali és későbbi, biztos és bizonytalan kockázatok közül választhatunk és látható, hogy miképp tesszük. Ezt mindig számításba kell venni, mert megvan az oka ezeknek a döntéseknek és ez esetben jóval kevésbé az aktuális szubjektív tényezők, sokkal inkább az ember kockázatvállalási hajlandóságának racionalitása dominál.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 390
113
Jelenleg három és félmillió körül regisztráltak az oltásra. Az egyharmad. Ez a valóság, minden más a te képzelgésed! A jelen helyzetben soha nem lesz a védettséggel rendelkezők száma ötven százaléknál több.
A regisztrált, de nem beoltottak száma nagyságrendileg nem változott az elmúlt két hónapban. kb. amennyi embert beoltottak ugyanannyian regisztráltak is. Amikor elkezdődött a tömeges oltás, még csak kétmillió regisztrált volt.

Több ismerőstől is halottam, hogy minek regisztrálni, úgysincs oltás. Aztán amikor megkaptam az első oltást, akkor csodálkoztak, és pár nap múlva regisztráltak. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A regisztrált, de nem beoltottak száma nagyságrendileg nem változott az elmúlt két hónapban. kb. amennyi embert beoltottak ugyanannyian regisztráltak is. Amikor elkezdődött a tömeges oltás, még csak kétmillió regisztrált volt.

Több ismerőstől is halottam, hogy minek regisztrálni, úgysincs oltás. Aztán amikor megkaptam az első oltást, akkor csodálkoztak, és pár nap múlva regisztráltak. :D
Ez simán lehet egy optimista forgatókönyv alapja. De ez akkor is egy ismeretlen jövő. Ott vannak az olyan negatív forgatókönyvek, amelyekben az oltakozási hajlandóság megtorpan, vagy akár visszájára is fordul. Ettől féltem az AstraZeneca kapcsán is, de szerencsére csak annyi történt, hogy nem az oltásokat anblokk, hanem csak ezt a konkrét oltást utasítja el a többség. Ez jó, mert disztingváltak. Aztán történhet olyan dolog is, ami után nem fognak. Továbbá elég masszív az oltást kategorikusan elutasítók tábora, az hogy fog erodálódni egy optimista forgatókönyvben azt elképzelni sem tudom!

Én egyelőre maradok a szemmel láthatónál, még kísérletet se teszek arra, hogy jövőbeni oltási hajlandósággal számoljak az aktuálison túl valamilyen irányban!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113

Kíváncsi leszek, hogy mennyi, eddig meg nem fertőzött, de kétpofával oltást követelő pedagógus fogja magát beoltani, ha kínai v. orosz vakcinát kínálnak nekik, mert ugye hónapokon át hallgattuk, hogy előre kell őket venni, csakmertcsakúgyagyerekekérdeke. Tényleg kíváncsi leszek! Meg arra is, hogy eddig hányan regeltek közülük!!!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
És akkor egy kis ellenzék:


 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

Kíváncsi leszek, hogy mennyi, eddig meg nem fertőzött, de kétpofával oltást követelő pedagógus fogja magát beoltani, ha kínai v. orosz vakcinát kínálnak nekik, mert ugye hónapokon át hallgattuk, hogy előre kell őket venni, csakmertcsakúgyagyerekekérdeke. Tényleg kíváncsi leszek! Meg arra is, hogy eddig hányan regeltek közülük!!!
Be fogják. Nálunk az ovi csoportban van kb 30 gyerek és 4 szülő/gyerek karanténban 2 külön családban (értsd akinek most aktív a karanténja pozitív teszt miatt - szülői facebook csoport).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
És akkor egy kis ellenzék:


Adalék ehhez a két kreténhez:
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1