Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93

Gratulálok, sikerült 1 év után oldalt fejleszteni a lekérdezéshez!
Ahelyett, hogy rögtön küldenének egy visszaigazoló emailt.
Remélem lesz annyi eszük, hogy jelezni lehet melyik vakcinát fogadja el a regisztráló, hogy ne kelljen felesleges köröket futni a nem kívánt vakcinákra szóló behívók küldésével.
Az se ártana, ha jelezni tudná a behívott, ha nem tud / nem akar elmenni a kitűzött időpontra.
Lehet, hogy ez még újabb 1 év fejlesztést igényel.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Igen, csak ez a tényező itt nem játszik, itt nincs kényelmes opció, csak kockázatos. Azonnali és későbbi, biztos és bizonytalan kockázatok közül választhatunk és látható, hogy miképp tesszük.

Javaslom a legbiztonságosabb megoldást, barikádozd el magad a pincébe 1 évre. Hatékonyabb, mint bármilyen oltás! :)

Amit én írok az a valóság, amit te azt csak szeretnéd a jövőre vetítve. Az aktuális valóság az akkor is valóság marad, ha te közben álmodozol!

A nagy számolgató és grafikonokat rajzolgató blogen most komolyan úgy gondolja, hogy ettől a szent pillanattól kezdve egy darab ember sem fog regisztrálni többet?
Komolyan nem értelek... Nézd már meg, hogy mennyien regisztráltak pl. egy hónap alatt, és legalább egy részével számolj ezután is mint tendencia...
Szerintem hosszú távon (kormányzati döntések függvényében), azért akár a 60% sem lehetetlen. A hiányzó nyájimmunitás százalékok meg majd összejönnek a vírustagadóktól, miután átment rajtuk...

A regisztrált, de nem beoltottak száma nagyságrendileg nem változott az elmúlt két hónapban. kb. amennyi embert beoltottak ugyanannyian regisztráltak is.

Szüleim (70-hez erősen közelednek) szerintem pont ezért is nem kaptak eddig oltást. Kb. már egy hónapja "hamarosan" az állás, csak vszeg alig haladnak előre a várólistán, mert sok idősebb regisztrálhat folyamatosan, akik "beelőznek".

Szerintem ez a mostani 2 milliós várólista kb. stagnálni fog még 1-2 hónapig.
április elejére várok 2 millió oltottat
május elejére várok 3,5-4 millió oltottat
június elejére kb. 6 millió oltottat
Tippem szerint a 2 milliós várólista érdemben májusban fog erős fogyatkozásnak indulni, de erősen függ a kormányzati intézkedésektől is, ill. a vírus addigi rombolásától is. Ha még tovább durvul a járvány, ill. várhatóak majd szelektív (oltottakat mentesítő) kormányzati lazítások, azok pozitív hatással lesznek a regisztrációs kedvre.
 
W

Wilson

Guest
Az USA-ban található Nemzeti Egészségügyi Intézetek és az Észak-Karolina Egyetem kutatói kimutatták, hogy a koronavírus a szájüregben található sejteket is képes megfertőzni – írják az Eurekalerten megjelent sajtóközleményükben. Ez megmagyarázhatja a COVID-19 néhány furcsa, szájat érintő tüneteit, például az ízlelés elvesztését, a szájszárazságot vagy a szájban megjelenő kiütéseket, hólyagokat. Sőt, fontos információ arra nézve is, hogy valószínűleg a betegségnek azért van ilyen sokféle, sok mindenre kiterjedő tünetegyüttese, mert a legkülönbözőbb sejteket tudja megtámadni.

Azt már korábban is észrevették kutatók, hogy a koronavírusos betegek nyálában nagy mennyiségű vírus található, és az is tiszta volt, hogy azoknál, akiknek felső légúti tüneteik vannak, valószínűleg innen jön a vírusmennyiség. Az azonban eddig rejtély volt, hogy honnan jönnek a vírusok a nyálba azoknál, akiknek nincsenek ilyen tüneteik. A Nature Medicine tudományos folyóiratban megjelent tanulmány most erre is választ adhat.

A laboratóriumi kutatások alapján a nyálban található vírusok legalább egy része a fertőzött szájüregi sejtekből jöhet. Miután a kutatók megállapították, hogy ezek a sejtek képesek lehetnek a vírus befogadására, COVID-19-ben elhunyt betegek nyálmirigyeit vizsgálták, és megállapították, hogy

a minták több mint felében megtalálható volt a vírus RNS-e.

Ezután azt is sikerült megfigyelni, hogy az enyhe tünetes koronavírusosok és a tünetmentes fertőzöttek esetében is átjutottak a fertőzött sejtek a nyálba. Ez beigazolta azt a feltételezést, hogy még a tünetmentes fertőzöttek is képesek továbbadni a vírusokat a nyálukkal.

A kutatások harmadik részében a szakértők a tünetek és a nyálban található vírusmennyiség összefüggéseit keresték, és megállapították, hogy azoknál, akiknek szájüregi tüneteik voltak, nagyobb mennyiségben volt megtalálható a vírus a nyálban.

Hir24
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ha még tovább durvul a járvány, ill. várhatóak majd szelektív (oltottakat mentesítő) kormányzati lazítások, azok pozitív hatással lesznek a regisztrációs kedvre.

Még azt kifelejtettem, hogyha megnyílik az oltás lehetősége a 18 év alatti korosztály számára is, akkor az is növelni fogja a regisztráltak számát.
Tippem szerint el fog jönni az az idő, amikor őket is lehet majd oltani, úgy tudom külföldön már vannak erre irányuló kísérletek/kampányok/vizsgálódások.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
"Az országos tiszti főorvos tájékoztatott arról is, hogy csütörtök délután indítják el azt a felületet, ahol a regisztráltak lekérdezhetik, hogy a regisztrációjuk milyen státuszban van. Ez úgy működik, hogy a honlapon meg kell adni a tajszámot és a születési dátumot.
Amennyiben a monitoron az „igen” szó jelenik meg, az azt jelenti, hogy szerepel a nyilvántartásban mint oltandó személy, ami azt jelenti, hogy a megfelelő időben sorra fog kerülni.
Azonban ha a „nem” szó jelenik meg a monitoron, a regisztráció még nem érkezett meg az NNK-hoz, de kiemelte, hogy senkinek nem kell megijedni, hiszen néhány nap átfutási időre szükség van.
Müller Cecília hozzátette, ha valaki már több hete regisztrált, és így is nemleges üzenet jelenik meg a képernyőn, akkor előfordulhat, hogy hibásan, pontatlanul rögzíthette az adatokat, ebben az esetben az adatvedelem@neak.gov.hu címen pontosíthatja adatait.
"
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
"Az országos tiszti főorvos tájékoztatott arról is, hogy csütörtök délután indítják el azt a felületet, ahol a regisztráltak lekérdezhetik, hogy a regisztrációjuk milyen státuszban van. Ez úgy működik, hogy a honlapon meg kell adni a tajszámot és a születési dátumot.
Amennyiben a monitoron az „igen” szó jelenik meg, az azt jelenti, hogy szerepel a nyilvántartásban mint oltandó személy, ami azt jelenti, hogy a megfelelő időben sorra fog kerülni.
Azonban ha a „nem” szó jelenik meg a monitoron, a regisztráció még nem érkezett meg az NNK-hoz, de kiemelte, hogy senkinek nem kell megijedni, hiszen néhány nap átfutási időre szükség van.
Müller Cecília hozzátette, ha valaki már több hete regisztrált, és így is nemleges üzenet jelenik meg a képernyőn, akkor előfordulhat, hogy hibásan, pontatlanul rögzíthette az adatokat, ebben az esetben az adatvedelem@neak.gov.hu címen pontosíthatja adatait.
"
Csak tudnám, hogy miért kellett erre több mint 3 hónapot várni...!!! :(:(:(
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 696
113

Gratulálok, sikerült 1 év után oldalt fejleszteni a lekérdezéshez!
Ahelyett, hogy rögtön küldenének egy visszaigazoló emailt.
Remélem lesz annyi eszük, hogy jelezni lehet melyik vakcinát fogadja el a regisztráló, hogy ne kelljen felesleges köröket futni a nem kívánt vakcinákra szóló behívók küldésével.
Az se ártana, ha jelezni tudná a behívott, ha nem tud / nem akar elmenni a kitűzött időpontra.
Lehet, hogy ez még újabb 1 év fejlesztést igényel.
Persze, mindent neten, hogy maribácsira várjanak Dabason, akinek nincs nete, vagy ha van, nem lóg rajta 24/24, csak 1/12? A visszaigazoló emailtől nem lesz oltásod. A helyzet kapcsán 444éknél pont a maribácsikból indulnak ki, akik nem tudtak sikeresen regelni. Pedig az aztán qurvanehéz! Két diploma és egy faiskola kell hozzá! Meg mi az, hogy nem fogadja el? Nem fogadja el? Akkor vár a sorára. Ennyi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 696
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 696
113
Persze, mindent neten, hogy maribácsira várjanak Dabason, akinek nincs nete, vagy ha van, nem lóg rajta 24/24, csak 1/12? A visszaigazoló emailtől nem lesz oltásod. A helyzet kapcsán 444éknél pont a maribácsikból indulnak ki, akik nem tudtak sikeresen regelni. Pedig az aztán qurvanehéz! Két diploma és egy faiskola kell hozzá! Meg mi az, hogy nem fogadja el? Nem fogadja el? Akkor vár a sorára. Ennyi.
Itt jegyzem meg, hogy eddig ha házaspárról volt szó, aki előbb volt, behívták mellé a párját idősek kapcsán, hogy leegyszerűsítsék az oltást. Na, most itt fog pampogni az összes értetlen, hogy Marcsibácsit és Józsinénit méééé oltották már be, mikor mindkettő annyi idős, mint én (101 éves), és Marcsibácsi/Józsinéni mögöttem regisztrált?

De ne legyen igazam, bár dokinál, ahol nincs időpont, azért ott is láttam pár harcot, első vérig pár nyugdíjas között, hogy ki volt ott előbb ...
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 706
113

Gratulálok, sikerült 1 év után oldalt fejleszteni a lekérdezéshez!
Ahelyett, hogy rögtön küldenének egy visszaigazoló emailt.
Remélem lesz annyi eszük, hogy jelezni lehet melyik vakcinát fogadja el a regisztráló, hogy ne kelljen felesleges köröket futni a nem kívánt vakcinákra szóló behívók küldésével.
Az se ártana, ha jelezni tudná a behívott, ha nem tud / nem akar elmenni a kitűzött időpontra.
Lehet, hogy ez még újabb 1 év fejlesztést igényel.

Megnéztem, túl van terhelve úgy látszik, egyszer jött be az oldal többszöri próbálkozás után, de a lekérdezés eredménye akkor sem töltött be már.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 706
113
Pedig - eddigi viselkedése alapján - az álhírgyár úgy várja a ruszki és kínai kapcsán a rossz híreket, mint egy falat kenyeret! Erre ez is nyugati. Pfff!

Nem csak hogy nyugati, hanem Moderna, amiért verték magukat a földhöz, hogy nem hívott le a kormány 1,5 milliót. Hm, ha rosszmájú akarok lenni, épp ezért is közölték talán? :)
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Én 1 órája néztem akkor még működött azóta mindenki rászabadult.
Próbáltam, nem töltődik be.
Elképesztő ez a bénázás, 1 év alatt ezt sikerült előállítaniuk.
Remélem Lölö egyik cége megcsinálta százmillió forint alatt ezt a gigászi informatikai fejlesztést.
Egy visszaigazoló email-lel vagy sms-sel ki lehetett volna váltani a lekérdezők 99%-át.
És még azt írja, hogy ha valami nem oké, akkor írjál emailt a címre, azt majd valaki valamikor elolvassa és javítja! Nem ám hogy majd te magad kijavítod az adatot, vagy újra regisztrálsz! Azt nem lehet.
 
W

Wilson

Guest
Próbáltam, nem töltődik be.
Elképesztő ez a bénázás, 1 év alatt ezt sikerült előállítaniuk.
Remélem Lölö egyik cége megcsinálta százmillió forint alatt ezt a gigászi informatikai fejlesztést.
Egy visszaigazoló email-lel vagy sms-sel ki lehetett volna váltani a lekérdezők 99%-át.
És még azt írja, hogy ha valami nem oké, akkor írjál emailt a címre, azt majd valaki valamikor elolvassa és javítja! Nem ám hogy majd te magad kijavítod az adatot, vagy újra regisztrálsz! Azt nem lehet.

Pontosan , én kínomban azon röhögök, hogy egy cserepes muskátli inteligencia szintjével is előre lehetett látni, hogy a regisztrált de még be nem oltott emberek a rendszer élesítése után tömegesen fogják felkeresni az oldalt, de nekik erre a nyilvánvaló dologra nem sikerult felkészülni, én nem vagyok informatikus de úgy gondolom nem olyan bonyolult felkészülni a várható rohamra tekintettel arra, hogy az emberek számára egy igencsak fontos dologról van szó.